Şimdi Ara

Fight Club (1999) | David Fincher (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
237
Cevap
2
Favori
10.402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: regalangel

güzel filmdi, ikincisini de bekleriz

hemen hazırlıyoruz
  • Filmde çok güzel detaylar ve ayrıntılar var bunların çoğu da cümlelerde gizli. Bazılarını ekşide bazılarını burda okudum bazılarını da kendim fark ettim tabii daha önce başkaları da fark etmiş olabilir. SPOILER içerir:

-Patrona iftira atacakken, kendini dövdüğü sahnede ''nedenini bilmiyorum ama Tyler'la ilk kavgamız aklıma geldi'' diyordu Tyler'la da ilk kavgasında aslında kendi kendini dövüyordu o sahnede de kendi kendini dövüyor
    -Filmin başlarında hava limanı sahnesinde ''başka bir yerde başka bir kişi olarak uyanabilir misiniz'' gibisinden bir şey diyor der demez kamera Tyler'a çevriliyor.
    -Filmin başlarında Tyler anlık olarak 5-6 kez gözüküyor. Bunu sanırsam artık herkes öğrenmiştir. Ayrıca o son sahnedeki penisi de herkes görmüştür.
    -Araba sahnesine burda da değinilmiş normalde Tyler kimliği arabayı kullanıyor kazadan sonra narrator kimliği sürücü koltuğunda.
    -Ekip olarak arabaları yağmalayıp birkaç dükkanı patatacakları gece 8-9 kişiler koşuyorlar Tyler bunları gruplara ayırıyor ancak narrator'a sen oraya ya da buraya demiyor. Zaten dese diğer adamlar kime dedin diyecek, arkasını dönüyor gel işareti yapıyor sadece.
    -Filmin başlarında narrator'ın kaldığı hotelde televizyonda garsonlar çıkıyor ''welcome'' diyor orda Tyler'da gözüküyor.
    -Bunu da anlamışsınızdır; narrator'ın filmin başında uykusuzluk çekmesinin nedeni gece kalkıp sabun yapması.
    -Tyler'ı aramak için şehir şehir dolaşırken dejavu oluyorum gibisinden bir şey diyordu sanki buralara daha önce gelmişim sanki bu insanlarla daha önce konuşmuşum gibisinden bir şeyler diyor.

Aşırı dikkatle izlenilirse aslında filmin sonu çözülebilir ancak böyle derinlemesine izlemiyoruz. Daha çok ayrıntı saklıdır filmde.

• quote:

2. si olcak bir film degil.
  • quote:

İyi ki çay vs. içmiyordum Pc başında.
  • Ne yazık ki Türkiye'de ergenler arasında popüler olmuş bir film.Filmde ki ana fikri anlamadan sağda solda fayt kılab felsefesi diye dolaşan gençler görüyorum.Bu film 2 sene önceye kadar sıkı film izleyicileri dışında bilinmiyordu zaten 1999'da çekilmiş bir film.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pablo Escobar -- 29 Ağustos 2012; 18:04:07 >
  • İlk mesajın yarısını ben yazmıştım
  • Başıma bir silah daya ve duvarları beynimle boya .

Dövüş Kulübü’nün birinci kuralı… Dövüş Kulübü hakkında konuşmayacaksınız.
    Dövüş Kulübü’nün ikinci kuralı… Dövüş Kulübü hakkında KONUŞMAYACAKSINIZ.
    Dövüş Kulübü’nün üçüncü kuralı… Birisi dur derse ya da sakatlanırsa kavga biter.
    ve dördüncü kural… Sadece iki kişi dövüşür.
    Beşinci kural… Her sefer sadece bir dövüş olur.
    Altıncı kural… Tişört yok, ayakkabı yok.
    Yedinci kural… Dövüş sürebildiğince uzun sürer.
    Sekizinci ve son kural… Eğer bu Dövüş Kulübü’nde ilk gecenizse, dövüşeceksiniz.

Herşeyi kontrol etmeye çalışmaktan vazgeç. Bırak ne olacaksa olsun. Bırak olsun. (Tyler)

İnsan sevdiğini öldürür diye bir söz vardır ya. Aslında bakın, insanı öldüren hep sevdiğidir.

” Bizim neslimiz Büyük Depresyon’u ya da Büyük Savaş’ı yaşamadı. Bizim savaşımız ruhsal bir savaş. Bizim depresyonumuz kendi hayatlarımız.” (Tyler Durden)

” Biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük, ama olmayacağız. Simdi bunu anlamaya başlıyoruz. ” (Tyler Durden)

” Tüm umudunuzu kaybetmek özgürlüktür.” (Anlatıcı / Narrator)

“Babalarımız bizim için tanrı modeliydi.”

“Sen gerçek değilsin, o silah senin elinde değil aslında benim elimde” ( Anlatıcı / Narrator)

Dişlerinin arasında bir silahın namlusu varsa, yalnızca sesli harfleri söyleyebilirsin.

Dibe vurmadan özgür olamazsın.

Sahip olduklarımız bize sahip oluyor.

Acı ve çelişki olmasaydı hiçbir şeyimiz olmazdı.

Ben Jack’in dışlanmışlık hissedeniyim.

Elime tüfek alıp türünü korumak için çiftleşmeyen her pandayı vurmak istiyorum. Petrol tankerlerini açıp hiç görmeyeceğim Fransız sahillerini kirletmek istiyorum. Duman solumak istiyorum.

Biz kadınlar tarafından büyütülmüş bir erkek nesliyiz. Başka bir kadının aradığımız şey olduğunu sanmıyorum.

Hepimiz aynı pisliğin lacivertleriyiz.

Sahip oldukların sonunda sana sahip oluyor.

Gülüşünde iğrenc bir çaresizlik var.

İnsan uykusuzluk çekerken aslında hiç uyuyamıyor ve uyanık duramıyor.

Spor salonlarında ter atıp Calvin Klein in tanımladığı olanlara acıyorum. Bir erkek böylemi görünüyor.

Dinleyin Sürüngenler! Sizler özel değilsiniz, sizler güzel ya da eşi benzeri olmayan kar tanesi de değilsiniz, sizler işiniz değilsiniz, sizler paranız kadar değilsiniz, bindiğiniz araba değilsiniz, kredi kartlarınızın limiti değilsiniz, sizler iç çamaşırı değilsiniz, sizler herkes gibi çürüyen birer organik maddesiniz! Bizler bu dünyanın şarkı söyleyip dans eden pislikleriyiz! Hepimiz aynı pisliğin lacivertleriyiz!

Kendini geliştirmek mastürbasyondur, kendini yok etmek ise asıl soruların cevabı…

Sizler işiniz değilsiniz. Sizler paranız kadar değilsiniz. Sizler bindiğiniz arabalarınız değilsiniz. Kredi kartlarınızın limitleri değilsiniz. Sizler iç çamaşırı değilsiniz. Sizler dünyanın dans edip şarkı söyleyen pisliklerisiniz.

Damağındaki o küçük çizik, dilinle oynamasan hemen geçer ama duramıyorsun. Oynuyorsun.

Marla! Beni garip bir dönemimde tanıdın.

Uykusuzken hiç bir şey gerçek görünmüyor. Sanki her şey uzakta. Her şey suretin, suretinin sureti…

• quote:

2. film çekilseydi 13 sene içinde çekerlerdi.
  • Tekrar izledim. Tekrar hayran oldum filme.
    Her izlediğimde ayrı bir bakış açısı yaratıyor.

Edit: Filmle iligili yorumları okuyım dedim bu sayfada ben böyle beyni olmayan insanlar görmedim. DH'nin zeka seviyesi 0-3 yaşmış ta haberimiz yokmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Artizt -- 29 Ağustos 2012; 19:20:37 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen gün 6.izleyişimi yapmama rağmen hala aynı keyifle izlediğim muhteşem bir film. Her defasında farklı bir şey öğretiyor insana
  • İlk izlediğimde çok beğendim, ikinci defa izlemeye kalktığımda sıkıldım kapattım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeswesheR

Geçen gün 6.izleyişimi yapmama rağmen hala aynı keyifle izlediğim muhteşem bir film. Her defasında farklı bir şey öğretiyor insana

Kesinlikle Defalarca izlenilmesi gereken bir film.
  • Kaç kere izledim bilmiyorum ama her seferinde ilk kez izlemiş gibi zevk alıyorum . Kitabını da okumak lazım bir ara.
  • Ben filmi hiç izlemedim, siz defalarca izlenmesi gerek demişsiniz, ben fragmanı izledim tüm filmi anladım o derece yani,
  • quote:

Orijinalden alıntı: Robinson_Crusoe

Ben filmi hiç izlemedim, siz defalarca izlenmesi gerek demişsiniz, ben fragmanı izledim tüm filmi anladım o derece yani,

Yerinizde olmak isterdim. Tekrar izlemek o ilk izlemedeki zevki tatmak

Kesinlikle 720p yada 1080p versiyonunu bulup izleyin
  • quote:

Ben filmi hiç izlemedim, siz defalarca izlenmesi gerek demişsiniz, ben fragmanı izledim tüm filmi anladım o derece yani,

Ne anladınız tam olarak merakımdan soruyorum yanlış anlamayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emmesen

quote:

Neden yanlış anlayayım canım, işte kavga etmenin kötü olduğunu, kavga edersen ağzın burnunun kırılacağını bunun yüzünden olmayan şeyler görürsün duyarsın vs... onları anlatıyor işte,
  • quote:

quote:

quote:

Neden yanlış anlayayım canım, işte kavga etmenin kötü olduğunu, kavga edersen ağzın burnunun kırılacağını bunun yüzünden olmayan şeyler görürsün duyarsın vs... onları anlatıyor işte,

Hocam ben yine de filmi izlemenizi tavsiye ediyorum çünkü inanın kavgayla pek alakası olan bir film değil

• quote:

quote:

quote:

şaka yapıyor galiba

• quote:

Filmde çok güzel detaylar ve ayrıntılar var bunların çoğu da cümlelerde gizli. Bazılarını ekşide bazılarını burda okudum bazılarını da kendim fark ettim tabii daha önce başkaları da fark etmiş olabilir. SPOILER içerir:

-Patrona iftira atacakken, kendini dövdüğü sahnede ''nedenini bilmiyorum ama Tyler'la ilk kavgamız aklıma geldi'' diyordu Tyler'la da ilk kavgasında aslında kendi kendini dövüyordu o sahnede de kendi kendini dövüyor
    -Filmin başlarında hava limanı sahnesinde ''başka bir yerde başka bir kişi olarak uyanabilir misiniz'' gibisinden bir şey diyor der demez kamera Tyler'a çevriliyor.
    -Filmin başlarında Tyler anlık olarak 5-6 kez gözüküyor. Bunu sanırsam artık herkes öğrenmiştir. Ayrıca o son sahnedeki penisi de herkes görmüştür.
    -Araba sahnesine burda da değinilmiş normalde Tyler kimliği arabayı kullanıyor kazadan sonra narrator kimliği sürücü koltuğunda.
    -Ekip olarak arabaları yağmalayıp birkaç dükkanı patatacakları gece 8-9 kişiler koşuyorlar Tyler bunları gruplara ayırıyor ancak narrator'a sen oraya ya da buraya demiyor. Zaten dese diğer adamlar kime dedin diyecek, arkasını dönüyor gel işareti yapıyor sadece.
    -Filmin başlarında narrator'ın kaldığı hotelde televizyonda garsonlar çıkıyor ''welcome'' diyor orda Tyler'da gözüküyor.
    -Bunu da anlamışsınızdır; narrator'ın filmin başında uykusuzluk çekmesinin nedeni gece kalkıp sabun yapması.
    -Tyler'ı aramak için şehir şehir dolaşırken dejavu oluyorum gibisinden bir şey diyordu sanki buralara daha önce gelmişim sanki bu insanlarla daha önce konuşmuşum gibisinden bir şeyler diyor.

Aşırı dikkatle izlenilirse aslında filmin sonu çözülebilir ancak böyle derinlemesine izlemiyoruz. Daha çok ayrıntı saklıdır filmde.

Vay güzel şeyler var şu uykusuzluk olayı aklıma gelmemişti..
    Fakat filmi 2.kez izleyince buldugum bir detay var şöyleki; tabi çok nacizane..Filmin başların sürekli bi halisinasyon şeklinde tyler gözüküyo sn'lik olarak 3-4 defa bunu da şöyle yorumluyorum,Edwardın kafasında yavaş yavaş oluşuyor sanki tyler..

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.