Şimdi Ara

Fifa mı_? Pes mi_? kavgasına sonn!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
1.919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkeze selamlar. bu konuyu acmamın sebebi forumda her fifa pes konusunun altında "fifa cok kötü, pes berbat, şu şöyle bu böyle" sürekli bi tartışma, bazılarının kasti kavvga cıkarma cabaları. 2 oyunun da demosunu kurdum, ilk önce fifa nın ayarlarını yukselttigim halde görüntü low gibiydi, sonra ekran kartı ayarlarına girdim ordan kurcaladım düzeldi. fifa 12 yi 150 fps de oynuyorum :D pes de 60 ı ne geçiyo nede 60 dan iniyo. gecse oda cıkacak heralde. neyse konumuz şu ki. Her iki oyunda cok güzel arkadaşlar. yok fifa şöyle yok pes böyle, gecin bunları. 2 oyunun da kendine has özellikleri var. pes cok seri kıvrak, paslar hızlı, fifa ise gercekci, ara paslar mükemmel, ama paslar yavaş. iki oyununda eksileri var bence ama grafik olsun, oynanabilirlik olsun cok iyiler. sadece tek basınıza oynarsanız fazla keyif alamazsınız. arkadaşınızla oynaması ayrı bi keyif, değişik goller. fifadaki plaseler cok iyi pes te kontra ataklar ani çıkışlar, pas ver al ver al cok seri akıyo. Bence iki oyunda cok güzel. birinden sıkılırım diğerine gecerim, keşke bi kac tane daha futbol üreticisi olsada herkez kendi sevdiği tarzı oynasa. kimi gercekci sever kimi farklı şeyler. inşallah sizde bi düşünüp fifacılar pes düşmanlıgını, pesciler fifa düşmanlıgını bırakır. bu oyun fanatikciliğide bu sene neden böyle oldu anlamış değilim. hangisini begenirsen onu oynarsın değilmi. o begenmemişse begenmemiş kimseyi ilgilendirmez. Benim görüşlerim.

• Bu konuyla beraber muhtemel yeni bir tartışmayı da başlatmış oldunuz.

Şunu çok rahat bir objektiflikle söyleyebilirim ki 3 yıldır Fifa aldı başını gitti. 2008 yılındaki next gen sistemi ile çıkışa geçerken şu an konsollara üretilen oyunla pclere çıkan oyunun aynı olması Fifayı zirveye ulaştırmıştır.

Ne yazik ki Pes yerinde saymaya devam ediyor. Durum böyle olunca ibrenin Fifa'dan yana olması kaçınılmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: parkae

Bu konuyla beraber muhtemel yeni bir tartışmayı da başlatmış oldunuz.

Şunu çok rahat bir objektiflikle söyleyebilirim ki 3 yıldır Fifa aldı başını gitti. 2008 yılındaki next gen sistemi ile çıkışa geçerken şu an konsollara üretilen oyunla pclere çıkan oyunun aynı olması Fifayı zirveye ulaştırmıştır.

Ne yazik ki Pes yerinde saymaya devam ediyor. Durum böyle olunca ibrenin Fifa'dan yana olması kaçınılmaz.

Dediğim gibi herkez begendiğini. valla gecen sene eksik olan dönme ve serilik kabiliyeti bu sene peste boy göstermiş. ben şahsen oynanabilirlik olarak pesi daha cok begendim. gercekcilik olarakda fifadan yanayım.

• PES tartismasiz lider ;-)

• quote:

Orijinalden alıntı: Kobrakai

PES tartismasiz lider ;-)

hayır FIFA tartışmasız lider ;-)
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxiforum

quote:

Orijinalden alıntı: Kobrakai

PES tartismasiz lider ;-)

hayır FIFA tartışmasız lider ;-)

Benim lider
  • hala pes oynayıp fifa'dan daha iyi diyebilen varsa diyecek söz bulamıyorum siz pes'e biz fifa'ya devam.

• Adam tartışmayın demiş, bu konu altında bile tartışıyorsunuz. Gerçekten BRAVO!
  • FIFA.
  • Fifa Street
  • topic locked

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DİGİMAX55 -- 15 Eylül 2011; 11:16:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RyhLeX

Fifa Street

kesinlikle,PES ve FİFA'ya 10 basar
  • çok kararsızım cidden iki oyunda çok güzel yav.

fakat eğer pes i seçersem emin olun sadece fifadaki savunma sorunundan dolayı olacak. top çalmak işkence ötesi ya rakiple bi oraya bi buraya koşup duruyorum. tactical defending denedim daha da zor. aslında fifa cidden çok iyi olmuş. özellikle havadan ara pasları bitiriyor beni. kaleciler iyi şutlar iyi her şey iyi.
    klavyede oynuyorum bi de demek gamepad olsa neler olur.

bi yanda da 1. demodan kat kat farklı müthiş bir oyun sunan pes var. 2005 den beri fifayı pc ye yüklemedim bile. yıllardır sadece pes oynuyorum bunun verdiği içgüdüsel bir etki de var galiba pesi seçmemde :)

bana sorarsanız tartışmaya hiç gerek yok. bu tartışmalar mercedes mi bmw mi gibi bişey olur yani sonuna varamazsınız.

kim ne hoşuna giderse onu oynar, isteyen ikisini de oynar. boşverin cebinize para mı giriyor kanıtlamaya çalışıyorsunuz :) oynayın zevkinizi alın geçin.

bu arada bu konuda bana klavyede nasıl çalım hareketleri vs yapacağıma dair yardımcı olarak bir cengaver babayiğit arıyorum. pes in 1. demosunda LT ye basılı tutarak analog yönlerine atadığım tuşlarla c.ronaldo gibi topukla top sürme vs yapabiliyordum fakat 2. demoda hiçbir şey olmuyor.
    fifada hele hiç hareket yapamıyorum.

iki oyunda da nasıl akıcı çalımlar atacağıma dair yardımcı olana çok teşekkür ediyorum şimdiden.

• ne gereksiz bir başlık ya
    normal bir insan artık Fifa'nın daha iyi olduğunu görür zaten. Ayrıca zevkler ve renkler tartışılmaz, isteyen istediğini oynasın işte
  • Fifada birçok şeyi ayarlıyabiliyosunuz pas hızını savunma şeklini birçok detay var controller ın içinde bence bir gz atın. Ayrıca en basit olarak şunu söyliyebilirim finest shot modifier ile ayak içi falsolu plase ile fifa farkını ortaya koymuştur bence....
  • quote:

Orijinalden alıntı: hysteria_

çok kararsızım cidden iki oyunda çok güzel yav.

fakat eğer pes i seçersem emin olun sadece fifadaki savunma sorunundan dolayı olacak. top çalmak işkence ötesi ya rakiple bi oraya bi buraya koşup duruyorum. tactical defending denedim daha da zor. aslında fifa cidden çok iyi olmuş. özellikle havadan ara pasları bitiriyor beni. kaleciler iyi şutlar iyi her şey iyi.
    klavyede oynuyorum bi de demek gamepad olsa neler olur.

bi yanda da 1. demodan kat kat farklı müthiş bir oyun sunan pes var. 2005 den beri fifayı pc ye yüklemedim bile. yıllardır sadece pes oynuyorum bunun verdiği içgüdüsel bir etki de var galiba pesi seçmemde :)

bana sorarsanız tartışmaya hiç gerek yok. bu tartışmalar mercedes mi bmw mi gibi bişey olur yani sonuna varamazsınız.

kim ne hoşuna giderse onu oynar, isteyen ikisini de oynar. boşverin cebinize para mı giriyor kanıtlamaya çalışıyorsunuz :) oynayın zevkinizi alın geçin.

bu arada bu konuda bana klavyede nasıl çalım hareketleri vs yapacağıma dair yardımcı olarak bir cengaver babayiğit arıyorum. pes in 1. demosunda LT ye basılı tutarak analog yönlerine atadığım tuşlarla c.ronaldo gibi topukla top sürme vs yapabiliyordum fakat 2. demoda hiçbir şey olmuyor.
    fifada hele hiç hareket yapamıyorum.

iki oyunda da nasıl akıcı çalımlar atacağıma dair yardımcı olana çok teşekkür ediyorum şimdiden.

Fifa nın demosunda klavye ile ilgili ayar yapılmıyor yada yapılsada gerçekten sıkıntılı. Ancak rumble pad 2 sahibi olarak orjinalin bir farkı yok kontrollerin. Gamepad şart zaten. Savunma işinde ise legacy defender i bir dene istersen...

• Fifa mı_? Pes mi_? kavgasına sonnvermen ne güzel artık tartışma olmaz umarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ucuzlukavcisimezarciamca -- 15 Eylül 2011; 13:04:14 >
  • @suppermert

dostum defans hep legacy de zaten diğerini bi denim dedim onda hiç olmadı yani top alamıyorum nerdeyse.

bende pad yok ya hayatımda hiç ps almadım kendime yani pad ile oynayamam asla prof seviyede bile fark yerim. alışık değilim yani.
    ps kafeye falan da gitmem hiç yenilceğim açık olduğu için :D

o yüzden klavyede bi ayar çekmem gerek bunlara.

hadi fifayı geçtim, pes için yardımcı olabilecek kimse yok mu?
  • şu fifa çok güzel oyunda neden win 7 64 bit te sistem rahat yettiğinde bile kasma yapar hala anlamadım.ekran kartım high ta 35 fps alıyor ama kasıyor low a aldım kasma gitti neden böyle oldu anlamış değilim
  • ilk mesajı okumadım 2 yi okudum çok iyi yazmış tam 3 ü okuyordum ki herkeZ kelimesini görünce vazgeçtim iyi günler
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.