Şimdi Ara

FIFA 2018 Dünya Kupası | Türkiye - İzlanda | 06.10.2017 | 21:45 | TV8 (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
519
Cevap
0
Favori
14.501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: devcitybg

ulan ayni kadroyla ciktik bu kadroyla Hirvatistani yendik diyorlar. EYYYYYYYYYYYY BURAKIN UZAYDAN GORUNEN PENALTISI VERILSEYDI. DAHA O MAC ELENMISTIK

Onu söyleyen futboldan gram anlamıyordur. Hırvatistan oynayarak kazanmaya çalışan bir takım. Bize uygun bir oyun anlayışları var. İzlanda ise öncelikle rakibi bozmak için oynuyor. İki maça aynı kadroyla çıkan futbol özürlüdür. İzlanda gibi takımlara karşı elindeki en çabuk adamlarla oynamaktan başka şansın yok. Oyunu hızlandıramazsan bu tür takımlara gol atamazsın.
  • Finlandiya maçında şuna benzer bir 11 ile sahaya çıksak.Gençlere tecrübe olur yenilseler bile kimse kızmaz.Sol bekte Caner’in yerine gençlerden birini alırız.Orta sahada Nuri Şahin,stoperde Ömer Toprak oynayabilir.

FIFA 2018 Dünya Kupası | Türkiye - İzlanda | 06.10.2017 | 21:45 | TV8

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Michael J.Scofield

Finlandiya maçında şuna benzer bir 11 ile sahaya çıksak.Gençlere tecrübe olur yenilseler bile kimse kızmaz.Sol bekte Caner’in yerine gençlerden birini alırız.Orta sahada Nuri Şahin,stoperde Ömer Toprak oynayabilir.

FIFA 2018 Dünya Kupası | Türkiye - İzlanda | 06.10.2017 | 21:45 | TV8

Caner cezalı, Abdülkadir çağrılmadı bir yolu var mı bilmiyorum.

• Michael J.Scofield kullanıcısına yanıt
    Cengiz, emre, abdülkadir üçlüsünden ikisinin şu maçta kanatlarda oynaması, birinin de hamle oyuncusu olarak yedek beklemesi gerekirdi. İŞ işten geçti artık.
  • imparator olsaydı öyle ya da böyle bu turnuvaya giderdik.
  • _______Burak_______

Alper_Olcay_EmreM

___EmreÇ_Ekici___

hak_cagl_omer_kaan

şu kadro daha iyi oynardı

• Arda ve Demirören'in olduğu bu milli takımdan hayır beklemeyin beyler. Sene 2017
  • 15 yasindaki cocuga kadro cikar desen daha iyi 11 surerdi sahaya.PES herkes istifa etmeli.Bu gruptan cikamamak ayiptir..

• Önceki maçta Cengiz kanat oynamadı sırıttı haliyle. Bu maç almadın bile, kanat olarak Cenk oynadı. Ya Burak'ı ya Cenk'i çıkartıp oynat işte Cengiz'i.
    Elde Serdar varken 23232423 kere stoperde denenmesine rağmen sonuç alınamayan Topal oynadı.
    Yedeklerde Yusuf vs dururken kurtarıcı olarak gidip Nuri'yi çıkartıp Ozan alındı...
    Adamlık dersi veren Arda 3-0'ken hala sırıtarak dışarı çıktı.

Yazacak çok şey var da gerek yok bu saatten sonra. Hak etmedik zaten kazanmayı. Ha tabii doğru 11le gruptan çıkılabilirdi belki ama yine de bu günü kurtarmak olacaktı. Türk futbolunun hali bu şekilde olduğu sürece uzun vadede bir şey olmaz zaten. Günü kurtarmalık oyunlar oynanır en fazla.
  • Aynı kadro her rakibe karşı uygulanmaz daha bunu bilmiyorsunuz ki size ne anlatalım? Hırvatistan top oynamaya çalışan takım İzlanda top oynatmayan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BullPoweR7 -- 7 Ekim 2017; 12:36:55 >
  • Dünya kupasına gidemememizin en büyük sorumluları yildirim demirören ve lucescu dur . Allah bu kişileri bildiği gibi yapsın . yazıklar olsun 80 milyon insani yıllardır hayal kırıklığına uğrattı bu federasyon

• Kesinizmirliksk2 kullanıcısına yanıt
    Lucescu'nun ne suçu var? Görende kadroyu Lucescu kuruyor sanacak.

Romenler adama dedi ki "Neden Romanya'ya değilde Türkiye'ye gittiniz?

Lucescu : "Romanya'ya daha dinamik, daha genç, daha istekli hoca gerekiyor" dedi.

Bizim tüpçü bu sözleri sarfeden hocayı getirdi başımıza.

Türkiye'nin sorunu hocalarda futbolcularda değil. Sorun yönetimlerde, çoğu şeyde yanlış yönetiliyoruz. Neticeler ortada zaten hocam.

Siz Östersunds'a elendiniz biz Vardara.

Türk futbolunun da hali ortada. Yetkisi olanların bilgisi yok, bilgisi olanın yetkisi yok.

Tek acıdığım nokta Eskişehir'de ki taraftar, yazık günah o kadar doldurmuşlar tribünleri bu ruhsuzlar için.

Başını ağrıttım kusura bakma..
  • quote:

Orijinalden alıntı: landroam25

Lucescu'nun ne suçu var? Görende kadroyu Lucescu kuruyor sanacak.

Romenler adama dedi ki "Neden Romanya'ya değilde Türkiye'ye gittiniz?

Lucescu : "Romanya'ya daha dinamik, daha genç, daha istekli hoca gerekiyor" dedi.

Bizim tüpçü bu sözleri sarfeden hocayı getirdi başımıza.

Türkiye'nin sorunu hocalarda futbolcularda değil. Sorun yönetimlerde, çoğu şeyde yanlış yönetiliyoruz. Neticeler ortada zaten hocam.

Siz Östersunds'a elendiniz biz Vardara.

Türk futbolunun da hali ortada. Yetkisi olanların bilgisi yok, bilgisi olanın yetkisi yok.

Tek acıdığım nokta Eskişehir'de ki taraftar, yazık günah o kadar doldurmuşlar tribünleri bu ruhsuzlar için.

Başını ağrıttım kusura bakma..

Aynı durum mebde ve diğer bakanlıklarda da var. Deve misali nerem doğru ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Babangida Babayaro -- 7 Ekim 2017; 13:43:0 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BullPoweR7

Emre fazlasıyla oynuyor diyorsun da top rakipteyken adamlar bizimle dalga geçti. Oğuzhan, Emre, Arda, Nuri bu 4lünün aynı anda sahada olmasının hiçbir mantıklı açıklaması olamaz. Dalga geçmiyorum Emre yerine Ozanla başlamak bile daha doğru olurdu.

Bu arada Emre madem bu kadar iyi oyunu yönlendirebiliyor Atletico'ya gittiğinde neredeydi? Orada oyunu yönlendiremedi mi? Yoksa zaten oyunu yönlendirme görevini farklı bir oyuncu mu yapıyordu bunun cevabını ver zaten ne oynamak istediğimizi anlamayacaksın. Gerek İzlanda gerek Hırvatistan 1 tane 10 numara oyuncuya oyunu yönlendirme sorumluluğunu veriyorlar geriye de sağlam 2 tane defansif oyuncu koyuyorlar. Emre o görevi yerine getiremez. Getiremiyor da. Modern futbolu anlamak çok zor değil ki.

Hırvatistan defansif orta sahası. Perisic, Rakitic. İzlanda'da Gudmundsson, Bjarnason. Bizim takımda Oğuzhan, Emre. Diğer takımları falan yazmak istemiyorum bizim gerideki 2li ile rakiplerdekiler bir mi? Aynı tipte oyuncular mı? Emre Rakitic ya da Perisic'in savunmada yaptığından neyi daha fazla yapabilir?

Emre'nin sahada 3 şutu var demedim algı yapıyorsun. Başakşehir'in maçta 3 şutu var dedim. Emre Braga maçında çok iyi oynasa 2 pozisyonu olan Braga 2 gol atamaz. Yani Emre yapması gerekeni yapmamış! Fakat 1 tane frikik attığı için ilk 11e alınmış şimdi anladın mı ne demek istediğimi yoksa okumadan cevap vermeye devam mı edeceksin?

Modric, Arda, Sigurdson bunlar oyunu yönlendirme görevini yapar Emre'nin o taraflarda işinin olmaması lazım. Onun yapacağı iş çok daha farklı. Her oyuncudan aynı işi yapmasını bekleyemezsin o zaman Arda'nın oynamasının mantığı yok. Emre Arda'nın yerinde oynasın.

Milli maçtan bahsettim mi hiç ben ? Tabi ozanla başlamak bile daha mantıklı olurdu. Başakşehir'de genel itibari ile ne yaptığından bahsediyorum. Her zaman bu işi çok iyi yapıyor demedim. Emrenin BŞ performansı ve etkisi belli. Seçilme nedeni de bu. Sadece frikik kullanması değil. Milli maça gelirsek arda sol kanatta oynadı yada oynadı mı orta sahaya geldi mi belli değil. Nuri nerde oynadı bilmiyorum. Arda aldı bir çalım attı yan pas yaptı bazen atamadı yan pas yaptı caner den bi farkı yoktu orlarda nuri den haberim bile yok. Buna rağmen Emre onların yaptığından fazlasını yaptı hatalı oyununa rağmen. Oyunu rahatlattı ara ara uzun ve isabetli paslar attı. Güzelde bir pas atmıştı Burak ı kaleciyle karşı karşıya bırakan sedece örnek olması açısından. Tabiki haklısın bu 4 le maça başlanması acayip bir durum. Lucescu gibi bir adam bunu nasıl yapıyor anlamak güç. Futbolla yada bu oyuncularla hiç mi alakası yok. Tabiki Ozanla başlansa daha iyi olabilirdi Emre yerine. Hatta bana göre Ozanla başlayıp Emre onun önünde olsa ardayla başlanmasa bile olurdu. Hatta kapanacağı belli olan bir takıma karşı Nuri'nin yada oğuzhan ın Emre mor'un varlığıda düşünülebilirdi. Ancak emre konusunda yanılıyorsun. BŞ de abdullah avcı emre nin en faydalı olacağı durumu hazırlamış. Emre orada uyumlu olduğu futbolcularla birlikte çok daha iyi çalışıyor. Kendi cezasahsı önünden karşı cezasahası önüne kadar serbest oynuyor. Pas alıyor dağıtıyor uzun paslar atıyor oyunun yönünü değiştiryor akıllı pres yapıyor iyi ortalar yapıyor nadiren de olsa adam eksiltiyor. Daha ne olsun. Onun bunu yapması için belli şartların olması lazım tabiki ve BŞ de çoğu zaman oluyor. Eskisine göre daha olgun bir kişiliğe sahip. (her nekadar küfür etsede gerçekten öyle). Ve bu birazda futboluna yansımış.

Yukarıda ki mesajları görünce bir ekleme yapmak istedim. Hakikaten şu yapılanları Lucescu nun yaptığına inanmak zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi os_lnx -- 7 Ekim 2017; 13:52:2 >

• O tür bir iddia var. Sanırım Rüştü Reçber yazmış. Birileri Lucescu ya sufle veriyor gibi, yoksa Volkan Şen in kadroya dahil olması normal değil diye yazmış. Zaten gazeteciler Havutçu'ya takımı futbolcular mı yapıyor diye sordular. Çok kişide aynı şüphe var. Yedek kulübesi de çok dengesizdi. Kanatların bu kadar önemli olduğu bir maçta bir kanada Cenk i diğerine formsuz ve antrenmansız Arda'yı koyuyorsun, yerlerine oynayacak sadece emre mor var, cengiz tribünde. Stoperin devşirme, asıl oynaması gereken adam gene tribünde. Burak kapanan takımlara karşı etkili bir santrfor değil. Bu kadar yanlış tercihi ancak birilerine torpil geçmek istersen yapabilirsin. Bir de maçı kafamda oynadım diyor. Maçı kafasında oynamayı bırak İzlanda'yı doğru dürüst izlediğinden bile emin değilim. Böyle enayice kaybetmek insanın canını sıkıyor.
  • egemena E kullanıcısına yanıt
    Luce kendi açıkladı artık futbolun içinde olmak istemiyorum, kalan ömrümü torunlarıma harcamak istiyorum dedi.

Bizimkilerde üsteleyince geri çevirmek istemedi, son vurgunu yapıp öyle bırakayım madem dedi.

Eski GS li BJK li dönemlerdeki Luce ile şimdiki Luce bir mi? Adam futbola doymuş, futboldan bıkmış, istek yok..

Ozan'da ne görüyorlarda oyuna alıyorlar anlamıyorum. Kendim FB liyim Ozan'da bir şey göremiyorum.

Koskoca Türkiye'de defans yok. Orta sahadan bozma Mehmet Topal'ı defans oynatıyorlar.

Baştan aşağı her şey yanlış. Qatar ve Çin liginden bir farkımız kalmadı yabancı topçular için (Yaşlı yabancı futbolculardan bahsediyorum)

Son vurgun ligi olduk.
  • Konu siyasiye girecek ama Cumhurbaşkanı çıkıp MEB ve TFF nin işine karışırsa sonuçlar böyle olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baltali Ilah

quote:

Orijinalden alıntı: Kırarım Boynuzunu İblis

Ya beyler neyin analizini yapıyorsunuz?

Cumhurbaşkanı Tayyip, Başbakanı Binali, Muhalefeti Kılıçdar ve Bahçeli, Spor Bakanı Makine Mühendisi, Eğitim Bakanı eski Savunma Bakanı, Futbol Federasyon Başkanı dolandırıcı, Basketbol Federasyon Başkanı Dopingli, en popüler şarkıcısı Aleyna Tilki, en çok izlenen programı Survivor olan ve halen sorunun nerede olduğunu çözemeyen 80 milyonluk ülkede neyin analizini yapıyorsunuz?

Çok basit iki ders var. Bak bütün dersleri kes sadece İnsanlığa Giriş ve Dün Kültürü Dersini 1 sene adam gibi ver. Sorun çözmeye başlarız.

Ve tabi mukkemel dort dorluk insan kirarim boynuzunu iblis. Herseyi bilen,ekonomiyi cozen,iblis. adam analizi yapmis ,bize susmak duser .

ayrica Cumhurbaşkanı Tayyip degil ,Cumhurbaşkanı RECEP TAYYIP ERDOGAN diyeceksin . simdi havlamayi kes ve yerine otur.

Senin gibi tek hücreliler için oraya kılışdarı da ekledim ama yetmemiş demek ki. Yapacak bir şey yok. Eminim Tayyip'i anandan babandan çok seviyorsundur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• os_lnx kullanıcısına yanıt
    Başakşehir'de bu sezon hiçbir şey yapmadı siz fazla eskide kalmışsınız geçmiş 2 senedeki yaptıklarıyla bu sezon iş yaptığını falan sanıyorsunuz kötü olan taraf o. Emre'nin performansı bu sezon vasat ve seçilme nedeni siyasetin futbola bulaşması. Adam diye kendinden bahseden şahısların temizlendikten sonra ayağına falan gidilmesi. Yoksa bana bu performans hikayelerini anlatma.

Sen de biliyorsun ki ne Emre, ne Arda, ne Selçuk ne Sabri ne de Mehmet Topal bu takımda oynayamaz.

Performansla futbolcu seçmeyi düşünüyorlarsa Emre yerine 5 tane futbolcu sayarım sana orada oynayacak. Altınordu'dan 2 futbolcu oynat çok daha faydalı olmazsa hiçbir şey bilmiyorum.

Söyleyeyim sana. Cenk sağda Arda solda oynuyordu ortada Oğuzhan geride Emre ve Nuri. Emre ve Nuri'nin geride oynaması kadar mantıksız bir kadro olabilir mi ya? Bu kadroyu Lucescu yapmadı ona eminim. Şu 2 futbolcu geride hiçbir ikili mücadeleyi kazanamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BullPoweR7 -- 7 Ekim 2017; 15:48:13 >

• BullPoweR7 kullanıcısına yanıt
    O mantıksız kadroya Burak ı da eklemeni rica ediciim. Topla oynayacaksan santrforun top saklayacak, duvar olacak ki orta sahan 3. bölgeye yaklaşabilsin. Burak bu tür bir adam değil. Disiplinli İzlanda defansının arkasına sarkması da imkansız. Takımı 10 kişi oynattı. Beyefendi oynayacak diye Cenk de kenara hapsoldu. Bence bu kadroyu futbolcular ve federasyondan birileri kurdu. Lucescu bu kadar aptal ve futbol cahili değil. Kendisi kurduysa da artık bunamış olmalı.
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.