Şimdi Ara

/// FIFA 19 [PS4 ANA KONU] \\\ (154. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.239
Cevap
57
Favori
272.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SerencebeyJk

(AR) konusunda sonuca ulaşabilen var mı ?
    all region ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgennyk

Bilgisayara mı yardım ediyor?

Efsanevi zorlukta 1 sezonda şampiyonlar ligine katılıp ilk katılmada kupayı alınca kariyeri bırakmıştım.

Çok çok kolaydı kariyer bir süre içerisinde max berabere kalıyordum.

Şimdi ekstra bir zorluk seviyesi daha geldiği için seviniyorum

Alıntıları Göster
    Fifa 18'in ilk zamanları için haklısınız ama oyunun ilerleyen zamanlarında oyunun açıklarını kullanmadan (bonservisi elinde yıldız oyuncuları almak ve gerçek dışı bir şekilde küçük takıma yıldız oyuncu alabilmek) başarılı olmak kısa vadede zordu.

Oyunu ilk aldığımda (Ekim başları) Valencia ile La Liga'da en az gol attığım maçta üç tane atıyordum. Bunun dışında genellikle 5-6 atıyordum. Atletico Madrid'i bile zorlanmadan yendim. Bir tek Real Madrid ile Barcelona'ya karşı biraz zorlandım ama birinde berabere kaldım diğerini kazandım.

Sonra güncellemeler gelince oyun düzeldi, zorluk bir Fifa 12-13 seviyesinde olmasa da oyun zevk veriyordu. Fransa Ligue 2'den bir takım aldım. Oyunun açıklarını kullanmadım. Üç sezon boyunca kadromda ovrli en yüksek oyuncu 75 idi. Geri kalanı 70-73 arasıydı. Ulaşabildiğim en iyi seviye 2.lik oldu ama Psg fark attı tabii. Üçüncü sezonumda ilk yarıyı lider bitirdim ama momentum devreye girince üst üste puan kaybı yaşadım ve Lyon şampiyon oldu.
    Dördüncü sezonumda inanamayacaksınız ama 12.oldum. Kadrom iyi olmadığı ve momentum devrede olduğu için kontrolü kaybettim.

Daha sonra kiralık oyuncular ve oyuncu satışları sayesinde kadroma rasyonellik çerçevesinde iyi oyuncular aldım. Ki bunların en yükseği yine 80 idi. Yıldız oyuncu alma imkanım vardı ama almadım.
    Beşinci sezonumda şampiyon oldum.

Özetle kariyer modunda tek sorun zorluk değil. Daha iyisi olabilir ama oyunda yapay zekanın transfer hamleleri ve taktik seçimleri çok saçma. Neymar gibi oyuncular 11 başlamıyor ve hep aynı dakikada oyuna giriyor. Barcelona Suarez, Messi ve Coutinho'ya rağmen Cavani ile Lewa'yı aynı anda alıyor. Dortmund beş sezon aynı kadro ile mücadele ediyor vs. Bunlar oyun zevkini baltalıyor ve 2 sezondan sonra aynı tat alınmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dream Machine -- 16 Eylül 2018; 14:20:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• SS almıştım öyle alışkanlık. Bi kontrol edim dedim 18'e oranla renk paleti daha canlı ve mavimsi
    Şöyle paylaşayım spoiler içinde ekranda dana gibi belirmesin dedim ama boyutu aşıyor ss
    Ya en iyisi şöyle şeedeyim videoda gösteriyor zaten grafik farkı fasa fiso da renk paleti farkı dediğim gibi
    https://www.youtube.com/watch?v=6Ml1c_KWQzc

• Bu sene tek dokunuşlar harika olmuş ya. Geçen sene de az çok yapıyordum ama bu sene L1 ile yapılanlar falan muhteşem. Artık her zamankinden çok daha dikkatli defans yapmak lazım dokunuşla bile 1-2 kişi rahat pazara gidebilir.

Şu anki takımlara bakacak olursa neredeyse her oyuncu kendine has şekilde oynuyor. Ancak silver veya dandik bir gold oyuncu da bu şekilde iyi paslar atıyorsa çok sıkıntı olabilir. Ara pasların çoğu geçiyor bu yüzden bir fark olmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Bu sene tek dokunuşlar harika olmuş ya. Geçen sene de az çok yapıyordum ama bu sene L1 ile yapılanlar falan muhteşem. Artık her zamankinden çok daha dikkatli defans yapmak lazım dokunuşla bile 1-2 kişi rahat pazara gidebilir.

Şu anki takımlara bakacak olursa neredeyse her oyuncu kendine has şekilde oynuyor. Ancak silver veya dandik bir gold oyuncu da bu şekilde iyi paslar atıyorsa çok sıkıntı olabilir. Ara pasların çoğu geçiyor bu yüzden bir fark olmalı.
    1 ay içinde oyun değişeceği için çok kasmaya gerek yok bence

• quote:

Orijinalden alıntı: Drima

SS almıştım öyle alışkanlık. Bi kontrol edim dedim 18'e oranla renk paleti daha canlı ve mavimsi
    Şöyle paylaşayım spoiler içinde ekranda dana gibi belirmesin dedim ama boyutu aşıyor ss
    Ya en iyisi şöyle şeedeyim videoda gösteriyor zaten grafik farkı fasa fiso da renk paleti farkı dediğim gibi
    https://www.youtube.com/watch?v=6Ml1c_KWQzc
    Pek gerçekçi bir renk paleti değil ama daha sinematik bir etkli yaratması için farklı bir filtre uygulamışlar. Güzel de olmuş bence. Animasyonlarda ise ilerleme yok maalesef. Oyundan soğumamak için gol tekrarlarını falan geçiyorum. Yakın çekimleri hiç görmek istemiyorum.

• thriller89 kullanıcısına yanıt
    Gol tekrarları aynı ya hocam, full aynı
    Son yıllarda gelen tek yenilik zaten kameraya koşup poz vermek ki o da Pes yaptı diye büyük ihtimal..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drima

Gol tekrarları aynı ya hocam, full aynı
    Son yıllarda gelen tek yenilik zaten kameraya koşup poz vermek ki o da Pes yaptı diye büyük ihtimal..
    Tekrardan kastım yakın çekimler aslında. İç içe geçen bacaklar, yamulan vücutlar vs. Bunlar oyun motoru yenilenmeden gelişmeyecek galiba.
  • thriller89 kullanıcısına yanıt
    Ben sevinç hareketleri falan sandım hocam pardon
    Onlara yani efsane iç içe girme animasyonlarında seri şekilde maruz kalıp alışınca bünye bir süre sonra normal karşılıyor, düşünemiyor bile ondan aklıma gelmedi
  • 4-1-2-1-2 de defansif orta sahaya kimi koyduysam içeri orta açtığımda ilk gördüğüm kişi de genelde o oluyor, bana mı denk geliyor bilmiyorum ama bayağı gol attım onlarla.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 30-40 maç yapmış olarak yorumluyorum. Görsel olarak her şey FIFA 18 e göre çok daha iyi olmuş.atmosfer ve spikerde güzel. Oynanış olarak da beğendim.Ancak bir kaç nokta varki beni düşündürdü. Mesela dribling olayı bitmiş gibi.efsanevi zorlukta oynarım arkaya sarkıp neymarla bile hizlandigimda defans yakaliyor.2-3 adım önde dahi olsam kaleciyle karşı karşıya gelene kadar adam yapışıyor. Bu olay benim hoşuma gitmedi belki arkadaşlar begenmistir. ikinci bir durum yapay zeka çok iyi kapanıyor diyebilirler ama bence degil. 4 büyük takımlara deplasmana gelen Anadolu takımı misali kapaniyorlar. Haliyle oyunun zevkini öldürüyor. En azından ben öyle düşünüyorum.. demoyla full sürüm arasında farklılıklar olacağından fifa bu konuda değişikliğe gideceğini düşünüyorum.. benim eksi vereceğim 2 nokta budur. Bunun dışında oyun gayet iyi

• quote:

Orijinalden alıntı: BekirTemel

4-1-2-1-2 de defansif orta sahaya kimi koyduysam içeri orta açtığımda ilk gördüğüm kişi de genelde o oluyor, bana mı denk geliyor bilmiyorum ama bayağı gol attım onlarla.
    3 orta sahalı taktiklerde yine CDM ile RCM falan yer değiştiriyor karışıyor. Düzeltmemişler bunu illa oyun duraklayacak yerlerine dönecekler falan. Full oyun çıktığında bu ataktaki oyuncu sayısını düşürdüğümüzdeki etkisini merak ediyorum CDM'ye çıkma kardeşim 1 adım bile atma demek için ne yapmak lazım acaba stay back diyorsun yok yine geliyor.

Mesela bu :

https://www.twitch.tv/videos/310888126

Matuidi ile attım. Zamanlamayı tutturamadım ve Matuidi gibi şutu baya kötü uzaktan şut 70 olan biri attı. Bütün şansımı demoda harcadım yazıklar olsun

• Arkadaşlar Merhaba,

FIFA 19 erken erişim başlar başlamaz twitch'de FIFA 19 yayını yapacağım. Oyun başlar başlamaz en ufak para harcaması olmadan FIFA'ya nasıl başlanır, nasıl coin kazanılır taktiklerinin yanı sıra oynanışla (defans, atak, skill moves) ilgili de ip uçları içerecek yayınlarım. Siz de bu taktikleri ve ip uçlarını kaçırmamak için şimdiden kanalımı takibe alarak bildirimleri açabilirsiniz. Önceki fifalarda forumdan özel mesaj ile birçok kişiye uzun uzun cevaplar ile yardımcı olmaya çalışmıştım. Bunları artık yayınlarımda yapacağım. Hepinizi bekliyorum.

https://www.twitch.tv/reggamok

İyi forumlar.

Not: FIFA 19 demo çıktı. Oyuna elim alışsın diye arada oynuyorum. Orada da yeni mekanikler ve skill movelar hakkında ip uçları vereceğim. Oyun çıkmadan önce demo oynarken yaptığım yayınları da kaçırmamanızı öneririm ki siz de bu ip uçlarını demoda deneyerek elinizi alıştırabilirsiniz.

• Final maçı için şöyle birşeyi oyuna aktarsalar ne güzel olurdu. Madem aldın lisansı, farkını yarat, rakibinin önüne geç.

• quote:

3 orta sahalı taktiklerde yine CDM ile RCM falan yer değiştiriyor karışıyor. Düzeltmemişler bunu illa oyun duraklayacak yerlerine dönecekler falan. Full oyun çıktığında bu ataktaki oyuncu sayısını düşürdüğümüzdeki etkisini merak ediyorum CDM'ye çıkma kardeşim 1 adım bile atma demek için ne yapmak lazım acaba stay back diyorsun yok yine geliyor.

Mesela bu :

Matuidi ile attım. Zamanlamayı tutturamadım ve Matuidi gibi şutu baya kötü uzaktan şut 70 olan biri attı. Bütün şansımı demoda harcadım yazıklar olsun

bende hiç haz etmem ama khedira yı oynatmak zorunda kalıyorum seçenek olmadığı için ve adama golleri attırıyoruz matuidi ve pjanic onun kadar gözükmüyor ceza sahası içinde, full sürümde dikkat etmek lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: BekirTemel

quote:

Mesela bu :

bende hiç haz etmem ama khedira yı oynatmak zorunda kalıyorum seçenek olmadığı için ve adama golleri attırıyoruz matuidi ve pjanic onun kadar gözükmüyor ceza sahası içinde, full sürümde dikkat etmek lazım.

Alıntıları Göster
    4-1-2-1-2 oynuyorsan ilk 18 disinda Marchisio var. Onu oynatiyorum ben.

Kroos a pace eklenince Efsane olmus Tank resmen

• Her kornerde röveşata yada vole olmasi saçma olmuş baya, duzeltirler umarım full sürümde

• BekirTemel B kullanıcısına yanıt
    Matuidi - Emre - Pjanic üçlüsü iyi oluyor juvede. Juventus bu sene çok güçlü olmuş. Bekler, stoperler, kanatlar herkes hızlı

• quote:

Orijinalden alıntı: Tommy Shelby

Matuidi - Emre - Pjanic üçlüsü iyi oluyor juvede. Juventus bu sene çok güçlü olmuş. Bekler, stoperler, kanatlar herkes hızlı

ben zaten Ronaldocu olduğum için, juve ut dışında takılacağım takım olacak.

@TheCaliph_ Marchisio takımdan ayrıldı, muhtemelen son görüşümüz onu bu demo, juvede

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BekirTemel -- 16 Eylül 2018; 18:52:40 >

• mirliva34 M kullanıcısına yanıt
  • 
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.