Şimdi Ara

FİESTA TDCİ VE BENZİNLİ KULLANICILARI PAYLAŞALIM- ilk mesaj güncellendi (119. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.007
Cevap
32
Favori
354.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 117118119120121
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • durma esnasında periyodik bir ses geliyor.kalkışlarda ve sonraki yol alma süresinde isede motorda daha önce hiç duymadığım rahatsız edici bir ses.bu ses devir yükseldiğinde vites gereken motor sesine benziyo ama arabamı gayet devirli kullanıyorum.fan sesi gibi yada dönen bir aksamdan çıkan ses gibi :( çok mutsuzum yaa :( belkide havanın soğuk olmasından ve az kullanmamdan kaynaklanıyordur.1 hafta boyunca motor kendini yeterince soğuk bırakıyor.zaten o haftanın bir gününde de 15 km gidiyorum ve 8 saat yine park halinde.umarım tek sebebi motorun soğuk olmasındandır..
  • Arkadaşlar 2006 model makyajsız kasa bir araç buldum sanırım. Yarın gidip bakacağım. Dizel bir araç makyajsız kasa. Genel olarak dikkat etmem gereken neler var? Bir de İstanbul Anadolu yakasında tanıdığınız bildiğiniz iyi bir servis veya usta var mıdır?

Teşekkürler,
  • bence havanın soğuk olmasının da etkisi vardır ama siz würth ün benzin katkısını bir kullanın bence motordan veya diğer yerlerden gelen sesleri pek takmayın ya zamanla alışırsınız hepsine
  • ilk arabam olduğu için görmemişin arabası olmuş..modunda olabilirim :) umarım arabamın sağına soluna banknot sıkışmamıştır :) havalar ısınınca problemde ortadan kalkar :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: _crash_

Arkadaşlar 2006 model makyajsız kasa bir araç buldum sanırım. Yarın gidip bakacağım. Dizel bir araç makyajsız kasa. Genel olarak dikkat etmem gereken neler var? Bir de İstanbul Anadolu yakasında tanıdığınız bildiğiniz iyi bir servis veya usta var mıdır?

Teşekkürler,

istanbulda tanıdık yokta ben sana tdci motor için dikkat edeceğin şeyleri söyliyeyim
    1. aracı çalıştır motor kaputunu aç yağ kaçağı varmı ona bak.
    2. çamurluklara doğru bak mazot kokusu veya yağ kaçağı var mı ?? direksyon hidroliklerinden sızıntı olabilir
    3.motor hafif bir terleme yapar normaldir sonra
    4 yolcu tarafının olduğu tarafın önüne bak enjektörlerden kaçak varmı diye mazot kokusu ve ses gelir eğer varsa

bunlar aklıma gelenler geri kalanlar işte kaportaya orasına burasına felam bakmak o kolay zaten yaparsınız diye yazmıyorum
    bunlar tamamsa aracı al bi deneme sürüşü yap egzos tan 3000 devir e yaklaşınca hafif bir duman atar grimsi bir renk. dikiz den ne var ne yok diye bak. eğer sim siyah duman atıyosa problem var demektir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fasher -- 15 Aralık 2009; 11:30:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sushe

ilk arabam olduğu için görmemişin arabası olmuş..modunda olabilirim :) umarım arabamın sağına soluna banknot sıkışmamıştır :) havalar ısınınca problemde ortadan kalkar :(

valla 2. el alınca o banknotlar malesef sıkışıyor bir kaç yere
  • quote:

Orijinalden alıntı: fasher

quote:

Orijinalden alıntı: _crash_

Arkadaşlar 2006 model makyajsız kasa bir araç buldum sanırım. Yarın gidip bakacağım. Dizel bir araç makyajsız kasa. Genel olarak dikkat etmem gereken neler var? Bir de İstanbul Anadolu yakasında tanıdığınız bildiğiniz iyi bir servis veya usta var mıdır?

Teşekkürler,

istanbulda tanıdık yokta ben sana tdci motor için dikkat edeceğin şeyleri söyliyeyim
    1. aracı çalıştır motor kaputunu aç yağ kaçağı varmı ona bak.
    2. çamurluklara doğru bak mazot kokusu veya yağ kaçağı var mı ?? direksyon hidroliklerinden sızıntı olabilir
    3.motor hafif bir terleme yapar normaldir sonra
    4 yolcu tarafının olduğu tarafın önüne bak enjektörlerden kaçak varmı diye mazot kokusu ve ses gelir eğer varsa

bunlar aklıma gelenler geri kalanlar işte kaportaya orasına burasına felam bakmak o kolay zaten yaparsınız diye yazmıyorum
    bunlar tamamsa aracı al bi deneme sürüşü yap egzos tan 3000 devir e yaklaşınca hafif bir duman atar grimsi bir renk. dikiz den ne var ne yok diye bak. eğer sim siyah duman atıyosa problem var demektir

Teşekkür ederim. yağ kaçağını kaputta nerelerden tespit edebilirim?

• motorun etrafında yağ varsa zaten görürsün her yerinin genel olarak kuru olması lazım kir ve su gelebilir tabi onlar hariç gene başka bir sorun un olursa yardımcı olurum
  • quote:

ilk arabam olduğu için görmemişin arabası olmuş..modunda olabilirim :) umarım arabamın sağına soluna banknot sıkışmamıştır :) havalar ısınınca problemde ortadan kalkar :(

http://shop.wurth.com.tr/product_info.php/cPath/23/products_id/266?osCsid=pacdagrqg5rkckuk6gtdsticp6

bakın böyle bir üründe var bilmiyorum belki ilginizi çekebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fasher -- 15 Aralık 2009; 14:37:47 >

• tşk ederim bunuda deniycem.ya bu araba olayları masraflı diyorlardıda bu kadarınıda tahmin etmiyordum :( böyle giderse en kısa zamanda elden çıkarıcam arabayı :) gerçi daha ilk vukuatı ama arkası gelir bunun off off arabanmı var derdin var
  • quote:

tşk ederim bunuda deniycem.ya bu araba olayları masraflı diyorlardıda bu kadarınıda tahmin etmiyordum :( böyle giderse en kısa zamanda elden çıkarıcam arabayı :) gerçi daha ilk vukuatı ama arkası gelir bunun off off arabanmı var derdin var

valla ben aracı aldım eski sahibi 65 binde bakımı yaptırmış 68 binde ben aracı aldım aldıktan bir ay sonra motor a 250 tl sıkışmış çıkarttık sonra hava filtresi ve şu comon rail katkıyı aldım 39 (indirimli fiyat normalde 45 50 birşey yapıyordu) lira da ona 2 defa lastik patladı 20 tl ona 2 defa balans yaptırdım 40 tl de ona paspaslar hiç hoşuma gitmedi kipadan halı gibi olanlardan aldım 17 tl o. turtle wax araba şampuanı 29 tl araba yıkama süngeri 10 tl 5 bin km sonra genel bakım olucak bakalım o kaç tl yapıştırıcak ki daha yapmak istediklerim de var ama mazot a para yetiştirmekten alamıyorum pek birşey

kaskosu vergisi sigortasını yazmıyorum bile daha
    ayrıca gittiğin yerde park yeri yoksa mecburi ücretli otopark da baya koyan birşey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fasher -- 15 Aralık 2009; 15:01:12 >

• off off işimiz var desene..daha yeni başlıyoruz sanırım :( hevesim şuandan itibaren acaip kırıldı :(( ben benimkine yapacağım bakımı ve alınacakları hiç saymıyım o zaman..astarını ödemekten yüzüne para yetiştiripte binip arabama doya doya gezemedim daha..şu motordan geldiğini tahmin ettiğim sesi ucuza kapatabilsek içim rahatlıycak sokaktaki çocuklara şeker dağıtıcam ahdım oldu 3 gündür :)
  • quote:

off off işimiz var desene..daha yeni başlıyoruz sanırım :( hevesim şuandan itibaren acaip kırıldı :(( ben benimkine yapacağım bakımı ve alınacakları hiç saymıyım o zaman..astarını ödemekten yüzüne para yetiştiripte binip arabama doya doya gezemedim daha..şu motordan geldiğini tahmin ettiğim sesi ucuza kapatabilsek içim rahatlıycak sokaktaki çocuklara şeker dağıtıcam ahdım oldu 3 gündür :)

katkı yı kullanıp deneyin geçmesse başka yöntemlere de başvurursunuz yetkili servisi sadece kampanya günlerinde gidin o zaman cidden sanayideki fiyatla aynı oluyor. aslında şevkinizi kırmak istemedim ama gerçekler bu

• quote:

Orijinalden alıntı: kazimyilmaz2009

quote:

Orijinalden alıntı: kazimyilmaz2009

arkadaşlar selamlar...
    bende 2003 model fiesta var. bu aracın farlarını makyajlı kasanın farları ile değiştirmek istiyorum. Acaba uyar mı??

bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim.... Saygılar...

arkadaşlar bilgisi olan varsa yardımcı olabilirse sevinirim....

Yanılmıyorsam (ki pek ihtimal vermiyorum), makyajlı farlar uyar. Tampon+panjur da değiştirirsen ön tarafı makyajlı görünüme kavuşturabilirsin.
  • merhaba arkadaslar

ticari amaçlı kullanım için 2007 model fiesta van almayı düşünüyorum. alım satım da ve vergisinde binek fiesta ile aralarında fark varmı cevaplarınızı bekliyorum
  • geçen salı fiestama ultra grıp 7 185/60/15 kış lastiği aldım.ilk izlenimlerim iyi olduğu yönünde.yağmurda ıslak zeminde harika yol tutuşu var lastiğin.arabanın konforu arttı.birde önceki yaz lastiğine göre lastik sesi azaldı gibi.kar yağnca kar performansınıda yazarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: sismayy

merhaba arkadaslar

ticari amaçlı kullanım için 2007 model fiesta van almayı düşünüyorum. alım satım da ve vergisinde binek fiesta ile aralarında fark varmı cevaplarınızı bekliyorum

onu daha deneyimli arkadaşlara sorabilirsin ben pek bilmiyorum vergi muhabbetini

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fasher -- 22 Aralık 2009; 9:08:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmandemirbas

geçen salı fiestama ultra grıp 7 185/60/15 kış lastiği aldım.ilk izlenimlerim iyi olduğu yönünde.yağmurda ıslak zeminde harika yol tutuşu var lastiğin.arabanın konforu arttı.birde önceki yaz lastiğine göre lastik sesi azaldı gibi.kar yağnca kar performansınıda yazarım

ne kadar a aldın acaba birde kar performansını denedin mii ?
  • fasher
    ug7 leri 540 tl ye aldım.daha konyaya kar yağmadı kar perfrmansını deneyemedim.deneyince sizlerle paylaşırım.sadece lastiğin ıslak zemindeki yol tutuşu ve su birikintilerindeki ilerleyişi çok güzel.sesi deönceki lastiğime göre baya az.michel alpinlerden lastiğin daha yumuşak olduğunu farkettim.2 yıl yumuşaklığını koruyormuş,kullanan arkadaşım söyledi.
  • bir de yakıtta durumlar nasıl değişti acaba ?
  • 
Sayfa: önceki 117118119120121
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.