Şimdi Ara

FİBERTAPARLAR HK. fttc fiberdir. (kabul etseniz de etmeseniz de!) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
69
Cevap
0
Favori
3.889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Her arz kendi talebini yaratır. Belki 16mbps kullanan komşunuzun oğlu ileride Github'a kod pushlayacaktır, videolar montajlayıp uzaktan para kazanacaktır vs... Faydası çok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • miskindvd kullanıcısına yanıt
    Güzel yazmışsınız, ancak konu sahibi arkadaşın fikrinin değiştiğini sanmam. Türkiye'de hızlı internetin yaygınlaşmamasının sebebini firmaların ftth odaklı altyapı kurmasına bağlıyor. Umarım tez zamanda bu arkadaşa da ftth gelir de fiber neymiş ne değilmiş kendi deneyimler. Ayrıca istatistiklerde tr hız ortalamasının düşük olması ve ülke olarak sıralamada gerilerde olmamızın tek sebebi tt, so ve diğer büyük isslerin yüksek hızlı paketleri uçuk fiyatlara satmalarıdır. Halbuki yurtdışında genelde paketler 500, 1000 mbps gibi yüksek hızlarla sunulur. Bu yüzden ortalamalar hep yüksek çıkar.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Tamam şimdi anladımm şimdi benim 4km den tip7 kabinden aldığım 8mbps hız fiber. He he jeton şimdi düştü.

Sizin gibiler yüzünden gelişemiyoruz. Daha fiber nedir? Yarbay olmuşsun anlamamışsın. Allah akıl fikir versin.

100mbips verilen FTTB/ETH sistemler bile fiber değildir. Noktaaaaa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gulnare -- 7 Haziran 2022; 8:27:53 >
  • gulnare G kullanıcısına yanıt

Aynı sorunu ben de yaşıyorum köyde 2 kilometreden 16mbit ADSL alıyorum. Dolabım Tip-7 2020 yılında takıldı. Şimdi bu 16mbit ADSL Fiber o zaman  

• güzel troll, sevdim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Niye en iyisini en kalitelisini kulanmayalım ? TTözeleştirilirken amaç neydi ? Bern buna empati yoksunluğu diyorum bana 100mbps yetiyor ama diğerine yetmiyor ikimizde haklıyız sonuçta ikimizde ücretini ödüyoruz

• Eve vdsl şeklinde gelen internet fiber değildir.
    En azından fttb olması lazım, ki fiber hızlara ulaşılsın.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Konuyu ilk gördüğümde yazmamıştım, şimdi bir iki cümle yazayım.

Fiberoptik bağlantı gecikmesi ve taşıyabildiği bant genişliği itibariyle dillerinize pelesenk olan 'fiber' ismini yaratmıştır. Bu düşük gecikme, bant genişliği kapasitesi RJ11 2 sonlu kablo ve mevcut DSL teknolojileri ile taşınamıyor. En azından ethernet kablosu ile taşınması lâzım, o hâlde fiberoptik kılıyla aradaki fark gözle görülemeyecek seviyelere iner.

FTTC 'fiber' olmaktan uzaktır, FTTH elbette tercih edilir (şahsen FTTB'i kullanım açısından daha esnek bulsam da) ama fetişi absürddür. FTTB'e CAT standartları ve limit uzunluklar doğrultusunda fiberoptiğe eş değer gecikme sürelerinde 40Gbps da taşıtırsınız ve kesinlikle yeterlidir; 'fiber' sıfatını hakkeder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roby -- 7 Ağustos 2022; 21:9:6 >
  • FTTC çeyrek, FTTB yarım, FTTH tam fiberdir. Change my mind.

• Roby R kullanıcısına yanıt

Sizden ricam ITU ya da IEEE nin bu konu ile ilgili belgesi varsa paylaşmanız iyi olacaktır standartları olan bir duruma itiraz gelecektir.

• FFTC fiber değildir, FTTH gerçek fiberdir. bakır altyapı istemiyoruz.

• daha iyisi varken niye aza tamah edelim kardeşim ? şükürcü zihniyetten kurtulun artık, bu ülkenin sorunu bu işte.

• 10 yıl önce bu tartışmaları yapıyor olsak mantıklıydı. 2012-2014 arasında maliyet ve teknoloji imkanlarının limitleri fiberi gereksiz kılabilirdi fakat bugün GPON ile FTTH denilen sistemler her ne kadar Telekom ve Superonline tarafından Türk.net gibi alın size 1000/1000 demedikleri için fark edemesek de limit, kapasite ve imkanlar oldukça iyi.

• VDSL'den FTTH'e geçtiğimde oh be dedim. VDSL beni yıllardır illallah ettirdi, apartman içi tesisatı(telefon kablosu) kaç kere değiştirdim yok bir süre sonra

SNR değeri düşüyor, 100Mbps bağlantı 80 70 oluyor en sonunda da kopmalar başlıyor. Yıllardır SNR 10db üstünde olsun diye modemden

hızımı düşüre düşüre kullandım, ona rağmen sabahları kalktığımda bağlantı kopmuş olurdu. Şimdi modemin arkasına kadar full fiber var,

sinyal gücü her zaman tam ve kopmayan bağlantı sahibi olmak ne güzel nimetmiş. Tek olay ping ve bant genişliği değil yani.

• FTTC fiberdir diyen net salaktır. Nokta.

• Crc den haberi yok bu konuyu acan sahsiyetin

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Ceann Capall kullanıcısına yanıt
    dediğiniz korozyon ancak ek yerlerinde oluşur. o da ek yerleri adam akıllı yapılmadıysa yak konnektör gibi çözümler varken hele ki tanesi çok ucuzken

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Roby R kullanıcısına yanıt
    40 gbit ethernetin fiyatından haberin yok galiba

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.