Şimdi Ara

FİBER İNTERNETTE LAG KOPMA VE DELAY SORUNU ÇÖZMÜYORLAR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
1.243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle merhabalar arkadaşlar superonline 25/5 mbps fiber kullanıcısıyım yaklaşık 1-2 aydır internetim çok kalitesiz spike ve delay hat safhada
    örneğin lolde pingim hiç stabil değil 58 sabitti eskiden şimdi 700 e çıkıyor fightlarda oyun donuyor zaten hiçbir şey göremiyorum
    1 aydır uğraşıyorum müşteri hizmetlerini defalarca kez aradım aynı şeyler tekrarlıyorlar kotanız dolmuş vs aynı ve gereksiz şeyleri tekrarlıyorlar sürekli.
    Dün evime teknik servis yolladılar modemimi değiştirdiler sorun hala aynı devam ediyor hiçbir değişim yok sorun nedir çok merak ediyorum sakladıkları bir şey mi var düzelmeyen hiç düzelmiycekmiş gibi hissediyorum büyük ihtimalLE ttnet adsl e dönücem en kısa sürede

• Up
  • nofearl N kullanıcısına yanıt
    hocam modem arayüzündeki ip ile speedtestteki farklı cgn havuzundan çıkartılmak için aradım ilgilenmediler statik ip satın alırsınız ancak böyle mümkün dedi ne yapmam lazım acaba bir daha ek ücret veremem
  • nofearl N kullanıcısına yanıt
    dünden beri uğraşıyorum bugün değiştirdim arayüzdeki ip ile speedtestteki aynı gözüküyor ama oyundaki delay devam ediyor internete sadece benim girmeme ve sekme açık olmamasına rağmen
  • yok mu yardım edecek
  • modemi restart ettirdin mi hiç? en güçlü şüpheli modem HG255s mi?
  • tutankenshta kullanıcısına yanıt
    2 senedir aynı modemi kullanıyodum 3 gün önce modemimi değiştirdiler huawei marka bir modem modelini bilmiyorum sorun hala devam ediyor modem kaynaklı değil hocam
  • cgn ciktin sorun aynen devam mi? o zaman ethernet ile denemen gerek, ethernet ile sorun kalmazsa wifi sorunu olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nofearl

cgn ciktin sorun aynen devam mi? o zaman ethernet ile denemen gerek, ethernet ile sorun kalmazsa wifi sorunu olabilir.

Windows la ilgili olabilir bi araştır öncelik mi ne bişey vardı
  • Kaan_Ural K kullanıcısına yanıt
    aynı seri olunca arızadan kurtulmak kolay olmuyor... söz konusu modemler çoktan ölen modeller...
  • Bendede lag spike oluyordu ama farklı adaptör kullanınca oluyordu bir autoconfig i kapatmayı dener misin ?

netsh wlan set autoconfig enabled=no "Wi-Fi"

(Tırnak içindeki yere hangi arayüzden bağlanıyorsan onun ismini yazacaksın Wi-Fi 2 falanda olabilir)

Tekrar açmak için ise enabled=yes yapacaksın

Ben böyle geçici çözüm buldum yani bilgisayarın her açılışında enabled yes yapıp wifi bağlandıktan sonra tekrar no yapacaksın çünkü hep no da kalırsa bilgisayar açılışında wifiları görmüyor bu sefer
  • Kaan_Ural K kullanıcısına yanıt
    Kendine yeni modem al sorunlu Modem sorununu bildir iade et gerekirse
  • Evinde giren başka biride yoksa sorununu çözene kadar ara onları bende mesela 4 5 kişi girdiği için 5k ping felan çıkıyor
  • yok arkadaşlar evde kimse yokken de ping artmasa bile delay var ayın 1 ini bekledim özellikle yine düzelmedi her oyundan sonra client açıldığında pvp net client reconnect again çıkıyor mesela böyle bir saçmalık yok ya süperonline bayağı bozdu taahhütüm olmasa 1 saniye durmam
  • up
  • Aynı sorun bende de var, ben de SOL ADSL kullanıyorum, genel bir problem şu an türkiye genelinde var anladığım kadarıyla.
  • arkadaşlar tracert okumayı bilen var mı
    FİBER İNTERNETTE LAG KOPMA VE DELAY SORUNU ÇÖZMÜYORLAR
    3. sütunda hep yıldız çıkıyor ms değeri göstermiyor (google.com a dahi) ping atmıyor mu sebebi nedir sorun oradan kaynaklı dedi arkadaşım ama pek anlamıyor bilen var mı nasıl düzeltilir
  • up
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.