Şimdi Ara

FİAT TİPO KULÜP (313. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13.910
Cevap
89
Favori
2.589.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 311312313314315
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Esselamın Aleyküm arkadaşlar siteye yeni üye oldum.Ben de bu tiponun hastasıyım.Adamlar bir üretmiş tam üretmiş halen daha aranan bi model.Ben de 1.6 i.e. 2000 modeli var.Millet taş atmak için şusu böle busu böle diyor kaç sene oldu daha sanayi yüzü görmedi güneşte kalmadığı için vernik yanığıda yok.Kimi insan boyasından şikayet ediyor tipoların.Nedemişler bakarsan bağ olur bakmassan dağ olur,yolda da ital araba dinlemio 1 ay önce antalyadan ıspartaya gidiyoduk aile ile BMW geçemeyince yol ver alican abi diye sisleri yaktı arkamdan valla :))
  • İsmin listemize eklenmiştir. Aramıza hoşgeldin arkadaşım. İyi forumlar
    quote:

Orjinalden alıntı: can_ant

Esselamın Aleyküm arkadaşlar siteye yeni üye oldum.Ben de bu tiponun hastasıyım.Adamlar bir üretmiş tam üretmiş halen daha aranan bi model.Ben de 1.6 i.e. 2000 modeli var.Millet taş atmak için şusu böle busu böle diyor kaç sene oldu daha sanayi yüzü görmedi güneşte kalmadığı için vernik yanığıda yok.Kimi insan boyasından şikayet ediyor tipoların.Nedemişler bakarsan bağ olur bakmassan dağ olur,yolda da ital araba dinlemio 1 ay önce antalyadan ıspartaya gidiyoduk aile ile BMW geçemeyince yol ver alican abi diye sisleri yaktı arkamdan valla :))

• kardeş hoş geldin.

FİAT TİPO KULÜP
  • quote:

Orjinalden alıntı: umaykut

arkadaşlar.. malum yaz geliyo.. hepimiz bi yerler gideceğiz..
    biz de balayı için kuşadasına gidicez.. (biraz geç balayı olucak ama neyse)

yol haritası ve mesafe cetveli aradım durdum..
    bunu buldum..
    süpper bi site arkadaşlar..
    hem 3 boyutlu hem animasyonlu ayrıntılı olarak rotanızı belirleyebiliryorsunuz..
    çok güzel bi site tavsiye derim..

http://www.tr.map24.com/

kardeşim benim program mükemmel paylaştıgın için cok teşekkür ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stcaptain -- 13 Nisan 2008; 23:42:47 >

• quote:

Orjinalden alıntı: bnymnyrl

cevaoooopp

Geçen gün giderken ana yolda birden enjeksiyon ışığı yandı ve gaz yememeye başladı. Ben de kenara çaktim. Kontağı kapattım tekrar çalıştırdım ışık söndü. ve düzeldi... Sonra bugün aynı şeyi şehir içinde de yaptı. Arkadaş canımı sıkmaya başladı bu araba. Triger kayışını, amortisötlerini, aküsünü, lastiklerini, tüp beynini v.s hep yeni değiştim.
    Ayrıca bu aralar arabayı sabah ilk çalıştırdığımda "hani şu el frenini çekince yanan ışık" bir müddet yanıyor sonra sönüyor... Bu acziyet ifadesi sorularım tarafınızdan yanıt bulur inşallah...

fren hidroiğini kontrol edin eksilmişse takviye yapın el freni lambası sönecektir..
  • Yan çıtaları nasıl sökeriz Tipo 1.4 ie sx..

FİAT TİPO KULÜP
  • Merhaba Arkadaşlar,

Allah nasip ederse yakında bende Tipo sahibi olacağım. Ancak kafamı kurcalayan birkaç soru var..

Öncelikle hayatımda ilk defa araba alacağım için söylentilere çok fazla kapılıyorum..

1. Tipo 1.6 SX klimalı 98 model 86 bin de 10.000YTL istiyorlar. Bu fiyat normalmi..( kazası falan yok bakımlı)
    2. Tipo 1.4 98 model 81 bin de 8.000YTL istiyorlar. Bu fiyat normalmi..

Bir de 1.4 tutulmuyormuş, çok zor satabilirmişim ve arabanın kasası ağır olduğundan çok fazla yakıyormuş ve araba çok fazla bayılıyormuş.

Ben bütçeme göre Tipo 1.4 almayı düşünüyorum diğer model biraz pahalı geliyor, 1.4 model ile ilgili yapılan eleştiriler beni tereddüte düşürüyor. Hatta 1.4 Tipo alacağına 1.6 şahin al daha iyi diyolar, yuhh dediğinizi duyar gibiyim bende aynısını diyorum çünkü..

Bana bu konuda bilgi verebilir misiniz..

• bende 1.6 slx var 96 model. 1.4 kullanmadım ama 1.6 tavsiye ederim. benim araba şehir içi pek sayılmaz ama 200 (1. vites +2.vites 3. vites diyemeden yol bitiyor. Yozgatta yaşıyorumda)yakıyor. uzun yolu bilemeyeceğim. önceleri 135 yakıyordu zamlardan sonra ölçmedim.bütçeni biraz zorlasan iyi olur.

quote:

Orjinalden alıntı: useryok

Merhaba Arkadaşlar,

Allah nasip ederse yakında bende Tipo sahibi olacağım. Ancak kafamı kurcalayan birkaç soru var..

Öncelikle hayatımda ilk defa araba alacağım için söylentilere çok fazla kapılıyorum..

1. Tipo 1.6 SX klimalı 98 model 86 bin de 10.000YTL istiyorlar. Bu fiyat normalmi..( kazası falan yok bakımlı)

Bir de 1.4 tutulmuyormuş, çok zor satabilirmişim ve arabanın kasası ağır olduğundan çok fazla yakıyormuş ve araba çok fazla bayılıyormuş.

Ben bütçeme göre Tipo 1.4 almayı düşünüyorum diğer model biraz pahalı geliyor, 1.4 model ile ilgili yapılan eleştiriler beni tereddüte düşürüyor. Hatta 1.4 Tipo alacağına 1.6 şahin al daha iyi diyolar, yuhh dediğinizi duyar gibiyim bende aynısını diyorum çünkü..

• quote:

Orjinalden alıntı: yusufplt

Yan çıtaları nasıl sökeriz Tipo 1.4 ie sx..

FİAT TİPO KULÜP

cıtaların altında büyük ihtimal çift taraflı bant vardır bildiğin gibi sökersin ucundan kastırdınmı gerisi gelir ama altta iz kalıcaktır unutma..
  • quote:

Merhaba Arkadaşlar,

senin aklına hangisi yatıyosa bütçen hangine yetiosa onu al kardeş..1.4 tipo 1.6dan cok yakar ama nasıl?? uzun rampada+yük bindiğinde bide kasanın agırlıgıda eklendimi cok yakar..gazın litre fiyatı tam hatırlamıorum ama 1.420 iken 35-38 ytlye bursadan eskişehire gidip geliodum şoför+ 4 kişi bide arkada 75 kglık patates cuvalı düşün..

1.4 ü fazla zorlamıcan zorlarsan baskı balata setini kullanım a baglı olarak değişir tabi ama 1.6lara göre daha kısa bi sürede değiştirirsin.yazın sıkışık bi trafike cok sık fan acar 1.4ler uzun rampalarda bayıldıgı dogrudur 1.6 ile 4.viteste rahat cıktıgın bi rampayı 1.4le 3.viteste cıkarsın örnek verimm 1.6 ile 4 80-90 bilemedin 100 ben 1.4le 3.viteste 80-900 veya 100 yapıorum sonuc olarak cok yakıor tabi..teorik olarak 1.4 ile 1.6 arasında fark yok denecek kadar az..ama pratikte 1.4 uzun rampalarda bayılır gazda..benzinde biraz fark edio

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bursatipo -- 14 Nisan 2008; 12:56:00 >

• Arkadaşım bütcen yetiyorsa en dolu modeli olan 1.6 i.e. 2000'ini al.Bütçe kısıtlı ise tutulan model olan 98 modelinin SX'sini al. 1.4 satılmıyor diye birşey yok sadece rağbet az,çünkü 2 sine de binersen demek istediğimi anlarsın hp leri farklı.Yolda çekiş güçleri bir değil.Yakıt olarak 1.4. daha az yakar.Performans çokta önemli değil diyorsan 1.4 al dicem ama klima çalıştırdığındada yokuşta güç bekleme bunu da söliim.

NOT :

Tipo 1.4 S = 76hp
    Tipo 1.4 SX =86hp
    Tipo 1.6 i.e (SLX) (2000 mod) =104hp (mpi motor)

O Şahin aklını veren şahsa yuh demek le kalmayıp çürük domates fırlatasım gelio.Aklını peynir ekmekle yemiş:D tobee yaa akıl var mantık var kasa tasarımındaki çizgiler,motor güçleri,donanımı özelliği,rahatlığı (yolda giderken gemi gibi maşallah tipo ) bikerem şahinle bi uzun yol yapsan dayak yemişe dönersin yalan mı beyler..?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi can_ant -- 14 Nisan 2008; 13:39:33 >

• kardeşim bence 1.6 klimalı sx i al derim ben.. lpg de varsa.. süpper..
    bende 97 1.6 sx klimalı lpgli var.. çok memnunum çok şükür..
    ben 8.5 a almıştım ocak ayında..
    iyi araştır..
    kazası var mı iyi baktır..
    ufak tefek hasarları olucaktır mutlaka önemli değil..
    büyük kazası, arızası olmasın da..
  • quote:

Merhaba Arkadaşlar,

kardeş 1,6 almanı tavsiye ederim almazsanda bana haber ver ben alayım
    ben de temiz tipo arıyorum bi baksak iyi olurdu yani

• quote:

Orjinalden alıntı: b.paşalı

dostum araban karbüratörlü olsa bişiler yazarım ama enjeksiyonludan anlamam...
    quote:

cevaoooopp

Geçen gün giderken ana yolda birden enjeksiyon ışığı yandı ve gaz yememeye başladı. Ben de kenara çaktim. Kontağı kapattım tekrar çalıştırdım ışık söndü. ve düzeldi... Sonra bugün aynı şeyi şehir içinde de yaptı. Arkadaş canımı sıkmaya başladı bu araba. Triger kayışını, amortisötlerini, aküsünü, lastiklerini, tüp beynini v.s hep yeni değiştim.
    Ayrıca bu aralar arabayı sabah ilk çalıştırdığımda "hani şu el frenini çekince yanan ışık" bir müddet yanıyor sonra sönüyor... Bu acziyet ifadesi sorularım tarafınızdan yanıt bulur inşallah...

• Aradaşım biz aynı sorunu arabayı yeni aldığımızda karşılaştık :D Tipo 1.6 i.e.
    Nası olur araba kız gibi alır almaz elimizde mi yapar arızayı dedik aslında o bir arıza değil sana şöle anlatayım. Araba ilk çalıştığında benzinle çalışıyor 3000 deviri geçirdin mi otomatik tüpe geçiyor.Sorunu açıklayalım şimdide.Enjeksiyon lambası arıza ledinde yanmasının sebebi enjeksiyonun çalışmamasıdır...
    Araba tüpte iken enjeksiyon iş görmez beyinde arıza gibi gösterir.Bunu daha çok sabit devirde ve sabit hızda giderken daha çabuk ışık yakar.Benzinde kullandığında ışık yanmaz sorun bundan kaynaklanıo...
  • quote:

cevaoooopp

el freni lambasının yanmasının nedeni fren hidroliği azalmış olabilir. hidrolik eksilmişse tamamlayın düzelir, ikinci ihtimalde hidroliğin müşürü arıza yapmış olabilir veya kablolarında temassızlık (gevşeme, pas vs. olabilir. bi kontrol edin
    enjeksiyon lambası ise enjeksiyon arızasında yanar, ama sizin araçta tüp varmış, tüpte zaten enjeksiyon devre dışı. bende tüp olmadığı için bu konuda herhangi bir fikrim yok

• quote:

Merhaba Arkadaşlar,

her iki araçta temizse fiyatları normal
    araçtan performans beklemiyorsan sakin kullanacaksan 1.4 iyidir, sakin kullanımda az yakar. ama ben arabayı sakin kullanamam performans isterim diyosan o zaman çok yakar, kasa 1.4 motora biraz ağır gelir. arabamda güç performans istiyorum dersen 1.6 tavsiye ederim ayrıca klimalı olmasın artı bir avantaj tabi . sonuçta senin bütçen hangisine elveriyorsa onu almak daha mantıklı. aceleci davranma iyi araştırma yap.

• slm dostlar....bakıyorumda forum şenlenmiş yine.......
  • dostlar ben 1.4 derim yakıt yönünden tabi...okudam bazı arkadaşlar kasa ağır geliyo diyo...ben katılmıyorum zaten tipoların kasaları ufak 1.4 motora göre...ayrıca bayılmaya gelince eğer arabanın hakkını verirseniz araba bayılacak zaman bulamaz zaten...devir tasarruf devri derim ben...benzin fiyatları aldı başını gidiyo mazot derseniz benzine yaklaştı onlarında bi esprisi kalmadı artık...ben ufak motorlu tüplü araba derim buna uyan bikaçtane modelden biri de tipo 1.4...hız derseniz 1.4 s gazla 200 km ye çıkabiliyo...ve uzun sürede gidiyo...daha ne isterimki ben....

• benim tipo boyadayken 1,9 motor bir arabayla çalıştım 2004 model markasını vermim o arabayla çalışırken çok dik bi rampayı çıkamamıştım ve başka bir yoldan çıkmak zorunda kaldım...benim araba boyadan çıktıktan sonra tekrar orda işim çıktı ve o rampayı benim tipo tırmandı...işte size performans beyler...
  • 
Sayfa: önceki 311312313314315
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.