Şimdi Ara

FİAT TİPO KULÜP (120. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13.908
Cevap
89
Favori
2.585.414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 118119120121122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • slmlar arkadaşlar... aküyü değiştirmem gerekiyo. sizden akü tavsiyesi almak istiyorum. hem marka(forum kurallarına göre marka ismi vermekte sakınca var mı bilmiyorum ama) hem de amper olarak.burda kış şartları biraz ağır geçiyo.sabahları marş süresi uzun oluyo.60 amperlik yerine bu sefer 72 yada 75 amperlik akü düşünüyorum. siz ne dersiniz?

şimdiden teşekkürler...
  • Ben esan almıştım 2 seneden fazla oldu sanırım, hiçbir sıkıntı yaşamadım.
  • Arkadaşlar slm, benim arabanın sanırım debriyajında sorun var? biraz sert dedi benden başka arabamı kullanan birkaç yakınım. geçen gunde sanayiye gitmiştim usta da benzer şeyler söyledi. ayrıca araba son zamanlarda zorlanıyor sanki,onla alakası olabilir mi, yada YAĞ DEĞİŞTİRİRKEN USTA YARIM LİTRE KATKI MADDESİ KOYDU ,O MADDE OLUMSUZ ETKİLEMİŞ OLABİLİRMİ? BİRDE DEBRİYAJ SORUNU BANA KAÇA MALOLUR, VE ARACIN FAZLA YAKMASINA DEBRİYAJ SORUNU SEBEP OLABİLİR Mİ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: harun4207

Arkadaşlar slm, benim arabanın sanırım debriyajında sorun var? biraz sert dedi benden başka arabamı kullanan birkaç yakınım. geçen gunde sanayiye gitmiştim usta da benzer şeyler söyledi. ayrıca araba son zamanlarda zorlanıyor sanki,onla alakası olabilir mi, yada YAĞ DEĞİŞTİRİRKEN USTA YARIM LİTRE KATKI MADDESİ KOYDU ,O MADDE OLUMSUZ ETKİLEMİŞ OLABİLİRMİ? BİRDE DEBRİYAJ SORUNU BANA KAÇA MALOLUR, VE ARACIN FAZLA YAKMASINA DEBRİYAJ SORUNU SEBEP OLABİLİR Mİ?

Katkı maddesinden kaynaklanacağını sanmıyorum,
    bence baskı balata ve telinden kaynaklanıyor. Baskı balatan bitmişse tabiki çok yakmana sebep olur.
    Ustan debriyajın sert olduğunu söyledide, bunun sebebini söylemedimi?
    Baskı balata ve tel sana 150 YTL ye patlar. Üç aşağı beş yukarı bu fiyata çıkar sanırım.

• quote:

Orjinalden alıntı: harun4207

Arkadaşlar slm, benim arabanın sanırım debriyajında sorun var? biraz sert dedi benden başka arabamı kullanan birkaç yakınım. geçen gunde sanayiye gitmiştim usta da benzer şeyler söyledi. ayrıca araba son zamanlarda zorlanıyor sanki,onla alakası olabilir mi, yada YAĞ DEĞİŞTİRİRKEN USTA YARIM LİTRE KATKI MADDESİ KOYDU ,O MADDE OLUMSUZ ETKİLEMİŞ OLABİLİRMİ? BİRDE DEBRİYAJ SORUNU BANA KAÇA MALOLUR, VE ARACIN FAZLA YAKMASINA DEBRİYAJ SORUNU SEBEP OLABİLİR Mİ?

Ayrıca çok yakmana;
    buji ve buji kabloları, hava filtresi gibi birçok parça sebep olabilir.
    Bu parçalarıda kontrol ettirmende fayda var. Kolay gelsin.

• Arkadaşlar 99 Tipo 1.6 i.e SLX MPİ ACS aracımı son 12.000 YTL ye bırakacağım. Zaten aracı Tipo Kulüpten tanıyorsunuz.
    İlgilenenler bana 05056878302 nolu telefondan (Öğretmen Hattı) ulaşabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VoLKaN067 -- 22 Ağustos 2007; 22:40:27 >
  • Merhaba, bir sorum var yardıcı olursanız sevinirim.
    Arkadaşımın arabası çalındı. 2 ay oldu kasko hala parayı vermedi. Bütün işlemler yasal ve tamam. Kasko şirketi parayı az vermek için ugraşıyor. Yani kasko değerinden 2000 ytl daha düşük para önermiş, arkadaş da kabul etmemiş. Kasko yasal olarak parayı ödemeyi en fazla ne kadar geciktirebilir. Teşekkürler.
  • Selam lar ;

Tıkırtılar için sana tavsiyem ; Ön lastiklerinin havasını 32 ps ,arka lastiklerinin havasını 30 ps ye ayarlarsan arabadaki tıkırtıların %80 azaldığını göreceksin..Haydi iyi şürüşler...
  • Ben önleri bir ara 26 ya kadar düşürdüm baya farkediyor ama lastiklerin anası ağladı.

quote:

Orjinalden alıntı: wing

Selam lar ;

Tıkırtılar için sana tavsiyem ; Ön lastiklerinin havasını 32 ps ,arka lastiklerinin havasını 30 ps ye ayarlarsan arabadaki tıkırtıların %80 azaldığını göreceksin..Haydi iyi şürüşler...
  • Aracımın teybi orjinal üstünde gelen radio nun çekim gücü biraz zayıf hep cızırtılı dinliyorum şehirin göbeğinde iyi ama bulunduğum yer biraz dışı sıkıntı yaratıyor. Böyle bir arızayı tamir ettirmiş olan varmı verim alabilirmiyiz. Bu arada antenim orjinal yeni taktırdım antenle ilgili bir sıkıntı yok.

Anten demişken benim araç 1.4 ie, antenlerinize iyi bakın eğer kırılırda değiştirmek için sökmek istediğinizde antenin tavan altındaki dibine kaynamışsa işiniz baya zor bunu kesip parçalayıp çıkarabiliyorsunuz ama dibinin yenisini bulmanız çok zor. Biyasadaki bütün anten dipleri aynı ve 1.4 ie lere uymuyor. Ben istanbul da büyük bir sanayide saatlerce aramama rağmen bulamadım, en son yetkili servise gittim elimdeki kırık parçayı gösterdim bundan çok zor bulunur dedi ve o an benim umutlarım söndü dedim kendi kendime tavan delik kalacak. Ama ben yinede bir bakayım dedi elinde 1 tane ile çıka gelmesinmi valla şansın varmış bu araya düşmüş 1 tane kalmış yoksa bulman çok zordu dedi.

• quote:

Orjinalden alıntı: wing

Selam lar ;

teşekkürler, bugün deneyeceğim.
  • Arkadaşlar forumumuzun daha önceki sayfalarında, salıncak tamirinden bahsedilmişti.

Hani bazılarımızın tabla dediği parça. Biçerdöver lastiği preslettirmek istiyorum. Ustamla konuştum ama
    öyle bişeyden habersizdi. Bu hafta sonu sanayide biraz arayacağım. Ankaradayım ben.
    Bildiğiniz bu işi yapan bir yer varmı?
  • Arkadaşlar gaz pedalına yüklendiğimde araç hemen tepki vermiyor 3 sn sonra tepki veriyor neden olur acaba bilgisi olan varmı
  • quote:

Orjinalden alıntı: duryes

Arkadaşlar gaz pedalına yüklendiğimde araç hemen tepki vermiyor 3 sn sonra tepki veriyor neden olur acaba bilgisi olan varmı

kardeş bence gaz ayarına bide bujilere baktır derim ben.
    Karşılaşmıştım böyle bişeyle, bujiler değişmişti.
    Ama benim tipomun değil, başka bi arabada.
    Eğer çözebilirsen bizimle paylaş.
    kolay gelsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: duryes

Arkadaşlar gaz pedalına yüklendiğimde araç hemen tepki vermiyor 3 sn sonra tepki veriyor neden olur acaba bilgisi olan varmı

Başta Buji,Lambda sensöründen ve kelebek potansiyometresinden kaynaklanıyor olabilir.Akü kutup başını söküp bir müddet bekledikten sonra bir dene eğer geçmezse vede arabada lpg yok ise benzin filtresi,km ye göre benzin pompası ve enjektöre kadar yolu var bilginiz olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yeakin -- 23 Ağustos 2007; 16:58:33 >
  • selam arkadaşlar 1,4 sxie gökyüzü mavisi
    benide aranıza alırsanız sevinirim
    40larelinden selamlar
  • benim radyatörle ilgili bi sorunum var.
    en alttan biraz kaçrma yapıyo lastik tıpaların dan.usta değişmesi lazım dedi .tamirolmuyomuş .
    250ytl dedi.en hesaplı nasıl çıkarız bu işten arkadaşlar.cevap bekliyom .selamlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: 14 SXİE

benim radyatörle ilgili bi sorunum var.
    en alttan biraz kaçrma yapıyo lastik tıpaların dan.usta değişmesi lazım dedi .tamirolmuyomuş .
    250ytl dedi.en hesaplı nasıl çıkarız bu işten arkadaşlar.cevap bekliyom .selamlar

Bu işlerden anlıyorsan elin anahtar tutuyorsa radyatörü söküp onarımını yapabilirsin.Aynı olay kışın benim başımada gelmişti araca yeni antifriz koyduğumda alt kısmından kaçırmaya başlamıştı.Ve 150 ytl yeni radyatör parası vereceğime önce söküp tamir yolunu denedim ve 3 saatlik bir çalışmanın sonucunda tamir edebilmiştim olmaz diye birşey yok denedinmi oluyor.
  • ilgin için teşekkürler.şu bahsedilen radyötör katkılarından koysak işe yaramı acaba.?arızalı yeri onardığı söyleniyo ama ne kadar faydası olur blilmem?arabamın fotolarını palyaşmak istiyorum.
  • arkadaşlar arabama açık hava filitresi ve abart eksoz (vanalı tipten ) taktırmak istiyorum bana yardımcı olurmuusnuz nerede daha iyi yaparlar vede bu bana kaça paraya olur yardımlarınızı bekliyorum
    tipo 1.6 sx 1997 model benzinli

FİAT TİPO KULÜP
  • 
Sayfa: önceki 118119120121122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.