Şimdi Ara

FİAT SİENA TEAM (170. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.561
Cevap
52
Favori
648.851
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 168169170171172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam öncelikle hayırlı olsun. Şimdi ayaraız uzun yolda 10litre normal. Benzinde saptma konusunda da birsürü nedeni var. Yalnız aklıma takılan ustanız avans ayarını nasıl yaptı? Çünkü hiçbir palio/siena da avans ayarı yapılmıyor öyle birşey yok yani. Subap ayarını da usta yapamaz anca rektefiyeci ya da kapakçı yapar. Patlama ve marsta sorunlar konusuna gelince. Emmedeki patlama ateşleme kaynaklı olur ateşleme sisteminizi kontrol ettirmekte fayda ver marştaki problemler de gaz ayarı kaynaklı olmakla birlikte size tavsiyem lps sisteminizi tek nokta denen sisteme çevirmeniz olacaktır. Hayırlı günler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mikailhanaltınkaya M kullanıcısına yanıt
    Usta sübap ayarı yapabilir..Bunların ayarı şöyle yapılıyor;kam milinin altına,pul koyularak yapılıyor..Özel bir pul,ihtiyaç kadar kalınlıkta..Bunu her usta yapabilir külbütör kapağını açarak(silindir kapağı değil)..Avans konusu doğru,elektronik ateşleme olduğu ve fabrikasyon avans olduğu için avans ayarı yapamaz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0A14CAF8E -- 2 Ağustos 2018; 11:43:57 >
  • Bulunduğum yerde ve çevremde ki il ve ilçelerde hiçbir motorcu subap ayarı yapmıyor bizim araçlara kapakçı ya da rektefiyeciler yapıyor buralarda. flash a da yapmıyorlardı o da aynı sistem. Sizin oralarda yapıyorlarsa bilmiyorum ama dediğüm gibi hiç raslamadım motorcunun bizim araçlara subap ayarı yaptığına.

Kimbilir belki uğraşmak istemiyorlar belki yapmasını bilmiyorlar..Ben satmadan önce bir triger değişimi esnasında sübap ayarını kontrol ettirmiştim ustama ve biraz sıkı olduğu şüphesiyle ayar yapmıştı..

• Ücret olarak ne kadara yapıyorlar peki sizin oralarda subap ayarını

İnan bilmiyorum şuan fiyatını

• Merhaba aracım normal kullanımda 28 kuruş yakıyor lpg bu normal mi yoksa bu arabalara göre yüksek mi
  • Richards Covers kullanıcısına yanıt
    Uzun yolda iyi şehir içi şu fiyatlarda 28kr diyosanuz kendiniz bile inanmayın bu yalana derim

O zamanlar şehir içi 33 kr yakıyormuş. 😂😂 şu an gaz 3.69₺ ve şehir içi 44kr falan yakıyor benzini de hesab edersek 50kr a geliyor ve işin daha da üzücü kısmı o zamanlar 13-13.5 litre LPG tüketiyordum şu an 11.5-12.5 litre LPG tüketiyorum yani 100km de 1-1.5 litre daha az yakıyorum şu an

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikailhanaltınkaya -- 24 Ağustos 2018; 19:37:54 >
  • Merhaba arkadaşlar. Siena 1.2 sahibiyim. Araç benzinli tüp yok. Camları açınca içeriye pis koku geliyor. Yani egzoz kokusu içeriye vuruyor. Egzozda kaçak yok. Egzozcu katalizör sökülmüş ondan yapar dedi. Sizce doğrumu. Ben hiç katalizörü sökülüpte kokudan şikayet eden siena kullanıcısına rastlamadım. Sizce sorun nedir

Yardımlarınızı bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: mikailhanaltınkaya

Uzun yolda iyi şehir içi şu fiyatlarda 28kr diyosanuz kendiniz bile inanmayın bu yalana derim
    Hocam o zaman gazı 2.84 den alıyordum ama şu anda gaz 3.39 dediğiniz gibi bu fiyatlara artık olmaz
  • Merhaba arkadaşlar. Hepinize iyi pazarlar.

Şimdi benim şöyle bir problemim var. Sağ ön sileceğim hareket etmiyordu. Komple söktüm üst kısmı. Sağ ön silecekten gelen bir kol ile motordan gelen bir kol ortada birleşiyor. Benim o birleşim yeri çıkmış birbirini tutmuyor. Bu konuda fikri olan var mı?

• immobilizer hakkında bilgisi olan varmı
  • Richards Covers kullanıcısına yanıt
    İşlevi şöyle. Anahtarı okumazsa ateşleme ve yakıtı kesiyor gıy gıy marş basarsınız çakışmaz vurdusanız da motor döner ama araç durunca motor da durur. Başka bi şey için bilgi lazımsa sorun biliyosam yardımcı olurum bende

• herkese hayırlı günler

benim aracımın şimdi şöyle bir sorunlar silsilesi var

araç 1999 model 1.4 tek nokta enjeksiyon

1. araçla seyir halindeyken ayağım gaz pedalında sabit olduğu halde arabayı sanki bişey gitmemesi için tutuyor bırakıyor ama bu çok hafif oluyor yani tekleme şeklinde değil genelde düşük viteslerde oluyor 4 ve 5 viteste hemen hemen hiç yapmıyor

2. yine araçla seyir halindeyken lpg tankından tık diye ses geliyor ve gaz kesiliyor ve 1 saniye içinde tekrar gaz geliyor tanktan 1 saniyelik bir gaz kesme oluyor bunu ara sıra yapıyor şehirlerarası 750 km lik bir yolculukta 3 veya dört sefer yaptı

3. anahtara bağlı kilit aparatım çalışmıyor düğmeye basıyorum aparatın ışığı yanıyor fakat araba algılamıyor pilimi zayıfladı diye oto elektrikçiye götürdüm baktı ön iki kapının kilidi bozuk dedi yenisini al dedi yeniside cep yakıyor tanesi 275 orjinal, 150 yan sanayi almadan geri geldim anahtarla manuel kilitliyom kapıyı bu sıkıntı olmadan öncede kilit tuşuna bastığımda kapıları kilitliyo hemen geri açıyodu bende yolunu bulmuştum geri açtığında hemen tekrar kilite bastığımda kitliyodu buda ayrı bir sorundu bu sıkıntılar neden oluyor çözümü nedir bujiler yeni değişti ateşleme bobini yeni bakımı iki ay önce yapıldı

• Arkadaşlar Merhaba.yaklaşık 2 hafta önce siena 1.2 alarak aranıza katıldım.herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.2 sorunum var.bilen duyan varsa yardımcı olsun lütfen.sabah ilk çalıştırmada araç canavar gibi çalışıyor ama daha sonraki çalıştırmalarda yani motor sıcakken Geç çalışıyor.diğer sorun:seyir halinde ayak gazdan çekilince araç geri ileri silkeliyor.kimi Usta kulaktan,kimi Usta aks kafası,kimi Usta bişey olmaz yapıştır gitsin dedi😁 bu şekilde yapıştırıyorum ama var mıdır bunun bir çözümü

• Bu arada araç benzinli. lpg hiç takılmamış

• slm23 S kullanıcısına yanıt
    O çalılma meselesi yüksek ihtimalle ısı sensöründen. Gazdan ayağı çekince silkelemeye de yapcak bişey yok araç cut off a girince çok sert bi şekilde motor freni yapıyor

• Eyvallah hocam sağol

• benzin ibresi hareket etmiyor hiç elektirikcime götürdüm baktıktan sonra şamandıra arızalı büyük ihtimalle sökmem gerekiyor dedi. Şamandıra sıkıntısı yaşayan oldumu şimdiye kadar yaşadıysa nasıl çözdü.

1.4 el benzinli 99 model siena
  • 
Sayfa: önceki 168169170171172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.