Şimdi Ara

FİAT SİENA TEAM (120. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.561
Cevap
52
Favori
648.865
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 118119120121122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Şizofrenik Sancılar

Arkadaşlar bugün Siena 1.6 HL baktırdım. Servisi çok iyi dedi. Allah izin verirse yarın alıyorum aracı.Allah hepimize kazasız, belasız huzurlu hayırlı sürüşler nasip etsin.

hayirli olsun, Allah utandirmasin kardes
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muavinkonsolos

quote:

Arkadaşlar bugün Siena 1.6 HL baktırdım. Servisi çok iyi dedi. Allah izin verirse yarın alıyorum aracı.Allah hepimize kazasız, belasız huzurlu hayırlı sürüşler nasip etsin.

Amin sağol kardeşim. Bugün arabayı aldım
  • quote:

quote:

hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: anmam

quote:

quote:

hayırlı olsun

Sağolasın hocam
  • 2001 SİENA 1.2 EL nasıl bir arabadır? 85000 km de tüplü 10500 tl fiyat iyi mi? birde 1.2 S lerden farkı nedir 1.2 EL'in
  • quote:

Orijinalden alıntı: esginmurat

ÖZELLİKLE DÜŞÜK DEVİRLERDE GAZA BASINCA VEYA ÇEKİNCE OLUŞAN SİLKELEME:

Selamlar. Bir problemim var malesef. Birçok kişide de benzer problemleri gördüm. Yukarıda bir arkadaşta da benzer bir problem var.
    Aracım 1999 model Fiat Siena 1.6 HL. Sabit hızlarda giderken ayağımı gazdan çekip hafif gaza dokunduğumda, sanki gaz kesiliyormuş gibi araba yığılmakta, sonra biraz daha gaza bastığımda toparlıyor.
    Ayrıca sabit hızlarda giderken ayağımı çok hafif gaza bastığımda silkeleme yapıyor, (özellikle 1 ve 2. viteslerde). Fakat gaza daha fazla bastığım sürece hiçbir problem yok. Sadece hafif dokunmalarda silkeleme yapıyor. Bu olaylar sadece gaza ilk dokunduğumda oluyor.
    Sorun hem lpg de hem de benzinde. Ayrıca aracıma lpg taktırmadan öncede aynı sorun vardı malesef. Lpg ise lovato smart sıralı.
    Aynı model markada birisi var tanıdık onun aracını sürdüm onda aynı olay olmadı.

Yakın zamanda değişenler: Akü, bujiler, buji kabloları, ateşleme bobini, benzin pompası, benzin filtresi, ısı müşürü, hava filtresi ve hortumu, lpg sistemi ise komple sıfır zaten, 3-4 defada kalibrasyon yaptırdım.
    ayrıca klasik bakımlar ile temizlikleri de yapıldı.
    Birkaç ustaya gittik adamların dediği devirli kullanmak lazım acemi muamelesi ancak işte arkadaşlar aynı model marka aracı da sürdüm onda yaşamadım.
    Yardımcı olursanız sevinirim.

Bu sorun 99 model palio 1.6 arabamda yıllardır var.Ben herhangi bir çözüm bulamadım.Çözecek ustası vardır ama ben pek uğraşmadım.Tüm arabalarda bu sorun yok.Mesela arkadaşımdaki 1.6 palio weekendde bu sorun yoktu silkelemezdi.
    Kesin bir sensör bozuktur bizim bilmediğimiz.Ustalara kalırsa bobin, buji kabloları değiştirtir dururlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Indigo -- 10 Haziran 2012; 3:50:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Indigo

quote:

Selamlar. Bir problemim var malesef. Birçok kişide de benzer problemleri gördüm. Yukarıda bir arkadaşta da benzer bir problem var.
    Aracım 1999 model Fiat Siena 1.6 HL. Sabit hızlarda giderken ayağımı gazdan çekip hafif gaza dokunduğumda, sanki gaz kesiliyormuş gibi araba yığılmakta, sonra biraz daha gaza bastığımda toparlıyor.
    Ayrıca sabit hızlarda giderken ayağımı çok hafif gaza bastığımda silkeleme yapıyor, (özellikle 1 ve 2. viteslerde). Fakat gaza daha fazla bastığım sürece hiçbir problem yok. Sadece hafif dokunmalarda silkeleme yapıyor. Bu olaylar sadece gaza ilk dokunduğumda oluyor.
    Sorun hem lpg de hem de benzinde. Ayrıca aracıma lpg taktırmadan öncede aynı sorun vardı malesef. Lpg ise lovato smart sıralı.
    Aynı model markada birisi var tanıdık onun aracını sürdüm onda aynı olay olmadı.

Yakın zamanda değişenler: Akü, bujiler, buji kabloları, ateşleme bobini, benzin pompası, benzin filtresi, ısı müşürü, hava filtresi ve hortumu, lpg sistemi ise komple sıfır zaten, 3-4 defada kalibrasyon yaptırdım.
    Birkaç ustaya gittik adamların dediği devirli kullanmak lazım acemi muamelesi ancak işte arkadaşlar aynı model marka aracı da sürdüm onda yaşamadım.

Bu sorun 99 model palio 1.6 arabamda yıllardır var.Ben herhangi bir çözüm bulamadım.Çözecek ustası vardır ama ben pek uğraşmadım.Tüm arabalarda bu sorun yok.Mesela arkadaşımdaki 1.6 palio weekendde bu sorun yoktu silkelemezdi.
    Kesin bir sensör bozuktur bizim bilmediğimiz.Ustalara kalırsa bobin, buji kabloları değiştirtir dururlar.

selamlar Mehmet bey cevap için teşekkürler. Ama sinir bozucu ya gerçekten kesin bir sensör felandır ama hangisi. :S

silkelemeyi geçtim de Mehmet bey şu kırmızı ışıktaki stop, yoğun trafikteki dur kalklardaki stop ve bazen yapan dönüşlerdeki stopu aşsam yeter diyeceğim sizde de oldumu o sorun hiç. başka aracları da sürüyorum onlarda yapmıyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Indigo

quote:

selamlar Mehmet bey cevap için teşekkürler. Ama sinir bozucu ya gerçekten kesin bir sensör felandır ama hangisi. :S

silkelemeyi geçtim de Mehmet bey şu kırmızı ışıktaki stop, yoğun trafikteki dur kalklardaki stop ve bazen yapan dönüşlerdeki stopu aşsam yeter diyeceğim sizde de oldumu o sorun hiç. başka aracları da sürüyorum onlarda yapmıyor.

Stop sorunu bizim arabada yok.Ancak bende tüpte yok.Tüp taktırsam kim bilir başıma ne belalar açılacak.Benzinle kullandığım için sadece bazı sorunları yaşıyorum.Arabayı satacağım için fazla uğraşmıyorum.
    Kışın çalıştırdığımda devir dalgalanması, sarsıntı ve gürültülü çalışma sorunu vardı.Tamirci boğaz kelebeğini temizledi sorun çözüldü.Bu sıralar bu arabalardan anlayan bir fiat özel servise arabayı götürüyorum.Oraya gittiğimde silkelenme sorununu bir sorayım.
    Silkelenme sorununa bir aralar çok kafayı takmıştım.Onun yüzünden acemi şöför damgası yedim.Silkelemesin diye yarım debriyaj arabayı kullanma alışkanlığım oldu.

• Anladım Mehmet bey. malesef banada o damga vuruldu :)

valla sorarsanız ve paylaşırsanız çok sevininirim. görüşmek üzere.
  • siena 1.6 16v
    araba sadece benzindeyken gaz yemiyor ve beni uzerinden atacak gibi silkeliyordu.
    1 - bezin filitresi degisti
    2 - kelebek temizlendi
    3- bujiler degisti

sorun cozulmedi

4- bilgisayara baglandi hicbir sorun gorulmedi

ustanin soyledigi tupte bindikce benzin enjektorler tikanmis.

benzinin icine enjektor temizleyici koyduk bakalim sonuc ne olacak buradan yazarim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar soğutma suyunu kendi değiştirebilen var mı? Bu sefer kendim yapmak istiyorum. Bilgisi olan...
  • quote:

Orijinalden alıntı: GamerFox

Arkadaşlar soğutma suyunu kendi değiştirebilen var mı? Bu sefer kendim yapmak istiyorum. Bilgisi olan...

benim arac su eksilttiginden her hafta su ilave ediyorum. degistirmeme gerek kalmiyor.

radyatorun alt kismina giren buyuk kalin hortumu kelepcesini tornavida ile acarak cikartisaniz sistemdeki tum bosalir. ustalar sanayide bu sekilde yaparlarken gormustum.

• Fiat Siena 1.6 sol cam indirip kaldırma butonunu nerde bulabilirim arkadaşlar fiat yetkili servisi 300 TL diyor.
  • Yeni bir Siena'cı olarak objektif bir yorum gerekirse;
    İyi güzel rahat yumuşak fakat arkadaş yol tutuşu namına hiç birşey yok bu arabada.
  • SELAM ARKADAŞLAR BENİM ARABANIN GEÇEN 4 LASTİK VE FREN BALATALARI DEĞİŞTİ O GÜN BUGUN BOZUK YOLLARDA SES DUYAR OLDUM USTA BAKTI İNCELEDİ GEREKLİ KONTROLLERİ YAPTI FREN AYARI ROT BALANS V.S ÖN TAKIM VE SÜSPANSİYON SİSTEMİNDE HATA CIKMADI SORUN FREN BALATALARINI TUTAN KALİPERDEYMİŞ KALİPERİN BALATA AYAKLARI TUTAN KISMINDA MİLİMLİK BOŞLUK OLUŞMUŞ YA AŞINMADAN YADA UYUMSUZ BALATA TAKILDIGINDAN O BOŞLUĞA BİR MİLİMETRELİK SAC KOYDU ONA RAGMEN O SES KESİLMEDİ YANİ SORUNU ÇÖZEMEDİK TAVSİYENİZ ÖNERİNİZ NEDİR BU KONUDA YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK İYİ OLUR ARABANIN EN UFAK EKSİGİNİ BIRAKMADIM SIFIR HATA VAR BU SES HARİÇ BU SES YÜZÜNDEN SOGUR OLDUM BENİM SİENADAN BU KONUYLA İLGİLİ YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK İYİ OLACAK SAYGILAR HERKESE
  • merhaba arkadşlar aranıza yeni katıldım. 3 gün önce siena aldım 1.6 99 model aracımda büyük bi sorun var ustalar bulamıyorlar.yolda giderken aniden stop ediyr tekrar çalıştrıyorum bi sürede daha gidiyr tekar stop ediyr .aracımın triger kayışı değişti sente ayarından ola bilirmi? 2 gün oto elektrte kaldı sanaide bulamadılr sorunu .baktım olmuyr fiat yetkili servisine götürdüm bobin değiştrdiler olmadı okuyucuyu değiştirdiler gene olmadı buji kabloları gene olmadı .sonra beyne fortmat attılar gene olamadı sorun devam etti servis yetkilileri beyinde arıza oldugunu sölüyorlar ama başka ustalar beyinde arıza olsa tekrar kontak yaptığında çalışmaz diyrlar bana yardımcı olun kardeşlr 2 gündr uyuyamıyrum zor zar aldım arabayı böyle bişey patladı başıma
  • merhaba arkadşlar aranıza yeni katıldım. 3 gün önce siena aldım 1.6 99 model aracımda büyük bi sorun var ustalar bulamıyorlar.yolda giderken aniden stop ediyr tekrar çalıştrıyorum bi sürede daha gidiyr tekar stop ediyr .aracımın triger kayışı değişti sente ayarından ola bilirmi? 2 gün oto elektrte kaldı sanaide bulamadılr sorunu .baktım olmuyr fiat yetkili servisine götürdüm bobin değiştrdiler olmadı okuyucuyu değiştirdiler gene olmadı buji kabloları gene olmadı .sonra beyne fortmat attılar gene olamadı sorun devam etti servis yetkilileri beyinde arıza oldugunu sölüyorlar ama başka ustalar beyinde arıza olsa tekrar kontak yaptığında çalışmaz diyrlar bana yardımcı olun kardeşlr 2 gündr uyuyamıyrum zor zar aldım arabayı böyle bişey patladı başıma aracımda lpg yok
  • merhaba arkadşlar aranıza yeni katıldım. 3 gün önce siena aldım 1.6 99 model aracımda büyük bi sorun var ustalar bulamıyorlar.yolda giderken aniden stop ediyr tekrar çalıştrıyorum bi sürede daha gidiyr tekar stop ediyr .aracımın triger kayışı değişti sente ayarından ola bilirmi? 2 gün oto elektrte kaldı sanaide bulamadılr sorunu .baktım olmuyr fiat yetkili servisine götürdüm bobin değiştrdiler olmadı okuyucuyu değiştirdiler gene olmadı buji kabloları gene olmadı .sonra beyne fortmat attılar gene olamadı sorun devam etti servis yetkilileri beyinde arıza oldugunu sölüyorlar ama başka ustalar beyinde arıza olsa tekrar kontak yaptığında çalışmaz diyrlar bana yardımcı olun kardeşlr 2 gündr uyuyamıyrum zor zar aldım arabayı böyle bişey patladı başıma
  • quote:

Orijinalden alıntı: siena07

merhaba arkadşlar aranıza yeni katıldım. 3 gün önce siena aldım 1.6 99 model aracımda büyük bi sorun var ustalar bulamıyorlar.yolda giderken aniden stop ediyr tekrar çalıştrıyorum bi sürede daha gidiyr tekar stop ediyr .aracımın triger kayışı değişti sente ayarından ola bilirmi? 2 gün oto elektrte kaldı sanaide bulamadılr sorunu .baktım olmuyr fiat yetkili servisine götürdüm bobin değiştrdiler olmadı okuyucuyu değiştirdiler gene olmadı buji kabloları gene olmadı .sonra beyne fortmat attılar gene olamadı sorun devam etti servis yetkilileri beyinde arıza oldugunu sölüyorlar ama başka ustalar beyinde arıza olsa tekrar kontak yaptığında çalışmaz diyrlar bana yardımcı olun kardeşlr 2 gündr uyuyamıyrum zor zar aldım arabayı böyle bişey patladı başıma

oncelikle hayirli olsun.
    gaza basili haldeyken mi stop ediyor yoksa gazdan ayagini cekip debraja bastigin anda mi...

arabayi almadan once test etmedin mi

• hocam araç sanaideydi ilk baktıgımda triger kayışı degişiyrdu .o yüzden bakma şanssım olmadı kazası boyosı yoktu kaytlardan baktrdım sanayide olunca ustaya sordum güzel araç dediler güvendm aldım pekte anlamıyorum .araçta lpg yok hareket halindeyken mesala 90la gidiyorum ayagım gaz pedalında tak stop ediyr .bunu tekrarrı 300 metrede bazen 1 kilometrede yapıyr .benim anlamadıgım nasıl oluyrda ustalar bulamyrlar sorunu 3 usta baktı enson yetkili servis hala ses seda YOK ne yapıcam bilmyrum
  • 
Sayfa: önceki 118119120121122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.