Şimdi Ara

FİAT SİENA TEAM (116. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.561
Cevap
52
Favori
648.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 114115116117118
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bendeki araba da Siena HL 1.6 1999 Model 99 dan beri bizde lpg yok benzinli araba dün depoyu fulledim 45 kilometre yol gittim 110 120 arası hızla tekrar benzin aldım 15 TL aldı daha almadı depo yani benzin fiyatlarına bakınca normal yakıyo bu arada gecenlerde gaz kelebegi temizliği yaptırmıştım biraz da olsa fark ediyor. bilginize 1.6 motor 16 Valf 103 beygirlik bi arabaya göre yakıt yakması bu sekilde
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aslan888

[simage][/simage]

Arkadaşlar bu paylaşmış oldum resimdeki kırmızı renkle işaretlemiş oldugum parçanın tam adı nedir özelliği nedir? Bugun fiat servisine gitmiştim karbon temizliği yaptırmak için o parçanın işaretli yerdeki tutan tırnakları kırık oldugundan cıkaramamışlar cıkarsalar bile geri takamazlarmış elimizde kalır parça dediler yenisi de bulunmuyomuş bi yerde anca çıkmacılarda bulunurmuş. Sonra bosh car servisine gittim onlarda da var karbon temizleme olayı ustaya gösterdim sökerim de geri takarım da dedi aklım karıştı gerçekten bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Bu arada paylaştıgım resim temsilidir kendi aramın değil malesef onu da yakın zaman da çekip koyacam saygılar...

Benzin hortumu galiba o.
    2 tane hortum var.Birisi delinmişti yok bulamadım.Daha öncede yazdım aslında 10 lira etmez bir hortum ama bulunmuyor.

• quote:

Arkadaşlar bendeki araba da Siena HL 1.6 1999 Model 99 dan beri bizde lpg yok benzinli araba dün depoyu fulledim 45 kilometre yol gittim 110 120 arası hızla tekrar benzin aldım 15 TL aldı daha almadı depo yani benzin fiyatlarına bakınca normal yakıyo bu arada gecenlerde gaz kelebegi temizliği yaptırmıştım biraz da olsa fark ediyor. bilginize 1.6 motor 16 Valf 103 beygirlik bi arabaya göre yakıt yakması bu sekilde

Tamirci arkadaşın dedikleri dogrumu çıkıyo acabaa...
    Arkadaşlar pazartesi günü olmadan 1 cevap yazarsanız memnun olurum..2 mesaj üstte sordugum soruya cevap verebilirmisiniz
  • Evet kardeşim benzin hortumu büyük ihtimal önemli bi parça aslında ama bulunmuyormuş ne hikmetse Allahtan üzerindeki parçada sorun yok çalışıyor. Sadece söküp takılan yerin tutan tırnakları kırık o kadar. Teşekkürler cevap için kardeşim.
  • Kutluay06 Sizin ögrenmek istediginiz soru neydi tekrar yazar mısınız? Bu arada tamirci arkadaş dediğiniz ben mi oluyorum? Kardeşim tamirci değilim ama benim yakıt konusunda yazdıklarım dogru perşembe günü bizzat kendim denedim. Full depoyla 45 - 50 km yolda hızım 100 - 120 arası geldim hemen benzin aldım 15 TL aldı. 90 km hızla gelseydim daha az yakardı eminim. Bizim arabalar şehir içinde dur kalkta kısa mesafede cok yakıyor.
  • indigo arkadasım o resimde gösterdiğiniz hortum direksiyon hidrolik hortumu
    kesinlikle benzin hortumu değil
  • hyundai 1.5
    99 model aracı olan bir arkadasımla yakıt değerlerini konustuk sıralı sıstem lpg sı olan bir araç bu hyundai ve sehir içi km de 0,345 lira yakıyor bence bizim araçlarda gayet normal cunku benım arabada hemen hemen aynı yakıyor
    haaa bu arada ben diyarbakırda yasıyorum burada trafık berbet insanlar cok kotu ve bılıncsız araba kullanıyorlar dur kalk da cok yaptıgımız ıcın araba cok yakıyor haaa ben ankaralıyım ve ankaraya gıttğımde araba nerdeyse uzun yoldakı gıbı yakıyor yanı yakıt degerlerım cok azalıyor ankarada nedeni ise ankarada trafık cok akıcı yollar genıs fazla dur kalk yapmadıgım ıcın araba az yakıyor
    yanı sunu demek ıstıyorum yasadıgınız sehırde cok onemlı ama bızım araclar sanıldıgı kadar fazla yakmıyor kardesimin 2004 model vectra aracı benımkınden cok yakıyor
    fazla kafaya takmayın bence cok sıkıntı yapılacak bı duruım degıl cunku akaryakıta her gun zam geliyor
  • şu an olçtüğüm son yakıt değerlerini paylaşmak istiyorum depoyu fulledıkten sonra 100-120 km/h ile toplam 87 km yol yaptım ve yakıt almak için benzinliğe girdim(lpg nın litre fiyatı 2710) aracım 18 tl gaz aldı başkada almadı depo doldu toplam 87 km de 6.6 litre yakıt harcamış, paraya vurduğumuzda kmde 0.205 lira yakmış oluyorki bence çok iyi bir değer
    bu araç çok yakıyor diyenlere bir cevaptır
  • Valla bende denedim aracımı 2000 16.16v lpgde 20 liralık gaz ile 50 ve 55 km arası yapıyorum bana çok yakıyor gibi geldi bilgisiolan varmı ?
    Eksozdan hortum salmışlardı ekranda değerleri vardı bosch servis yetkilisi normal fabrikasyon demişti sanırım benzindeydi ozaman araç.Yada neden buykadar yakar bi bilgilendirirseniz çok makbule geçicektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oliverzeg -- 2 Nisan 2012; 19:28:26 >
  • 1.2 benzinlilerin yakıt durumu ne alemde sienaların şehir içinde?birde 2001 model bir siena nın en fazla ederi nedir daha doğrusu piyasası?
  • olıverzeg arkadasım bu bahsettıgın yakıt olayı sehir içinde gayet normaldir benimkide aynı yakıyor üstadım yazıya dıkkat et uzun yolda yaptığımı soyledim senin aracın eger şehir içinde 20 liralık lpg ile 55 km yol gidiyorsa gayet normaldir takma kafana devam et
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasancatak1

olıverzeg arkadasım bu bahsettıgın yakıt olayı sehir içinde gayet normaldir benimkide aynı yakıyor üstadım yazıya dıkkat et uzun yolda yaptığımı soyledim senin aracın eger şehir içinde 20 liralık lpg ile 55 km yol gidiyorsa gayet normaldir takma kafana devam et

Teşekkürler. Ben toplu bakım yaptırcam buji buji kabloları triger seti enjoksiyon temizliği v.sDüşünüyorum.Onlarıda yapınca muhtemelen bir nebze daha olsun iner diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oshinankara

o zaman satayım gitsimi? Cerceve ye oturmuyormu?

google'da yaz siena teyp çerçevesi diye, 25-30 Tl satılıyor çerçeveler. O zaman normal teyp takabilirsin.
  • bende bir hafta önce aldım 2000 1.4 siena, 11.900 TL, 90.000 km. oldukça temiz. Şimdilik memnunum, benzin hariç! arabam LPG li, hadi boş kalmasın dar zamanda lazım olur diye bi çeyrek depoda benzin almıştım, meğerse ilk çalıştırmada kendisi otomatik benzinle çalışıyormuş,sonradan tüpe geçiyormuş. Hepi topu bir dakika bile değil, ama mübarek tüp gibi benzin yakmış, çeyrek depo bi haftada bitecek nerdeyse..!!
    Arkadaşlar, ben aracın teybini çözemedim, çok ilginç, radyo istasyonlarını nasıl kayıt yapacağım? nasıl elle istasyon arayacağım? bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim...
  • scan scn gibi bir tuş radyo yayını arıyor ama kaydetmeyi hiç denemedim Ufuk bey.

Arkadaşlar bir de bizim aracın (siena 1999 model 1.6) orjinal lambda oksijen sensörü şunlardan hangisi veya ikisi de değilmi?
    http://www.otoyedekparcaburada.com/SIENA-9602-MDL-OKSIJEN-SENSORU-UYUMLU-OLDUGU-MOTOR-TIPLERI-14-16-16V-ORJ-NO-46481458,PR-49188.html
    http://www.opasauto.com/tr/ProductInfo.aspx?ID=1190

Şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esginmurat -- 11 Nisan 2012; 22:28:26 >

• Arkadaslar radyo dinlerken dinlemekte oldugun frekansı numaralardan birine kaydetmen icin rakamların herhangi birine örnegin 1 e basılı tutuyon bi kaç saniye o numaraya kaydediyo frekansı bir de orjinal teyp de saat ayarı yapmak içinde DİSP yazan tusa basılı tutuyosun bi süre sonra ileri geri ok işaretleriyle saat ayarı yapıp tekrar DİSP tuşuna basıp kaydediyoz saygılar
  • quote:

Arkadaslar radyo dinlerken dinlemekte oldugun frekansı numaralardan birine kaydetmen icin rakamların herhangi birine örnegin 1 e basılı tutuyon bi kaç saniye o numaraya kaydediyo frekansı bir de orjinal teyp de saat ayarı yapmak içinde DİSP yazan tusa basılı tutuyosun bi süre sonra ileri geri ok işaretleriyle saat ayarı yapıp tekrar DİSP tuşuna basıp kaydediyoz saygılar

teşekkürler esginmurat ve Aslan888
  • 1999,1.4 aracım kilometrede 550 krş yakıyor. Dün tamire gittim bujilerden olabilir dediler ve bujileri değiştirdim,gaz ayarı da yaptırdım. 1 hafta deneyip tekrar ölçüm yapacağım,sonucunu bildiririm...
  • 2 3 gün önce 85 tl gazla 400 km yaptım 40 şehir içi lpg 2510
  • quote:

Orijinalden alıntı: UFO123

bende bir hafta önce aldım 2000 1.4 siena, 11.900 TL, 90.000 km. oldukça temiz. Şimdilik memnunum, benzin hariç! arabam LPG li, hadi boş kalmasın dar zamanda lazım olur diye bi çeyrek depoda benzin almıştım, meğerse ilk çalıştırmada kendisi otomatik benzinle çalışıyormuş,sonradan tüpe geçiyormuş. Hepi topu bir dakika bile değil, ama mübarek tüp gibi benzin yakmış, çeyrek depo bi haftada bitecek nerdeyse..!!
    Arkadaşlar, ben aracın teybini çözemedim, çok ilginç, radyo istasyonlarını nasıl kayıt yapacağım? nasıl elle istasyon arayacağım? bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim...

Bu arabaların çoğunun benzin göstergesi bozuktur.İçinde 20 liralık benzin varken bitmiş dibe dayanmış gibi gösterir ibre sonra 30 liralık daha alırsın ibre yerinden oynamaz birde o turuncu ışığı yakar.Bazen doğru gösterdiği de olur.

• 
Sayfa: önceki 114115116117118
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.