Şimdi Ara

FİAT SİENA TEAM (114. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.562
Cevap
52
Favori
648.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 112113114115116
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • S.a arkadasLar 1.6 16 vaLf siena var ya bu arkadaki bagajın ordaki fiat ve siena hL yazıLarını nasıl sökebiliriz fikri olan varmı
  • bugün 4 tane sienaya baktım.fiyatları 10-11 bin arasındaydı.hepsi 1.2 motordu.2 sinde lpg yoktu 2 sindede klima yoktu.bi tanesini beğendik o da daha ğüst model araçla takass düşünüyormuş.3tanede galeride baktık motordan anlayan arkadaşım hiç birini beğenmedi.bi kaç kişiyede sordu sienalar tutulmuyo dedi sorduğu lafına güvendiği birisi.bu da benim kafamı karıştırdı.piyasada bir sürü siena varken nasıl olurda piyasısı yoktur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BOZOĞLU41

quote:

Orijinalden alıntı: esginmurat

BOZOĞLU41 varol üstad tekrar tekrar teşekkür ederim.

Aslan888 verdiğin bilgiler için teşekkürler.

halledebildinizmi murat bey dediğim gibimi çıktı bi sorun yoktur inşallah aracınızda ve dediğim gibi başka sorun olursa sorun ben 2001den beri ilk sahibi olarak siena kullanıcısıyım ve gerçekten çok iyi ustalar ile çalışmaktayım ben kendim taksiciyim işim gereğide bir çok problem ile karşı karşıya kaldım ve çok şükür hallettik her problemi başınıza gelen bişey bizimde başımıza geldiyse ona göre çözüm yolu üretmeye çalışırız zaten forum sitelerininde amacı budur bilgi paylaşmak güzel yardımcı olabildiysek ne mutlu SAYGILAR

Korhan bey selamlar üstad evet dedikleriniz çıktı. şunlar değişti sorunlarım düzeldi.

1- şu enjektör temizleyici dalgası işe yaradı. çok fark etti diyebilirim.
    2- benzin pompası değişti
    3- benzin filtresi değişti.
    4- ısı müşürü değişti.

sadece şu misal 60-70 le gidiyorum kırmızı ışık boşa çekiyorummm ve stop ediyor veya kalkışlarda :( acemilikten mi diyeceğim ama bir arkadaş da sizin gibi yıllardır araba kullanan biri geçenlerde o da bir kez denk gelmiş. ama her zaman yapmıyor anlayamadık şimdilik idare ediyoruz ama sorun bence.

Neyse çok teşekkür ederim üstad. sayende birçoğunu hallettik eyvallah. :)

not: bir arkadaşım ateşleme bobini tam işini görmüyor olabilir dedi. netten baktım ancak resimdekilerden hangisi bizim ki :(
    http://www.otoyedekparcaburada.com/SIENA-9802-MDL-ATESLEME-BOBINI-UYUMLU-OLDUGU-MOTOR-TIPLERI-16-16V-ORJ-NO-46480361,PR-48405.html 160 tl
    http://www.parcagezegeni.com/ATESLEME-BOBINI-FIAT-SIENA-16-16V-ORJ-NO-4648036146472440,PR-26476.html 60tl
    http://www.yedekparcabul.com/UrunDetay/11643-fiat-siena-97-02-bobin-atesleme-16.aspx 100 tl

resimdekilerden hangiis bizim birde farklı tipleri ve fiyatları ilginç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esginmurat -- 13 Mart 2012; 20:42:49 >

• bence hemen ona yormayın bujinin tırnak aralığını daraltmayı denedinizmi bu işlemde sizin ARACINIZIN STOP sorununu düzeltecektir hepsini eşit şekilde daraltın tırnakları bujilerin bi sonucu bana tekrardan yazın aklınızda olsun en kolay yolu hafifçe tıklatın üstteki yada çeşidine göre yandaki tırnağı porselenin içindeki çubuğa yaklaştırın bütün tırnaklar eşit olsun ona çok dikkat edin sizden cevap bekliyorum SAYGILAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BOZOĞLU41 -- 14 Mart 2012; 0:02:49 >
  • Esginmurat Ateşleme bobini alacaksan orjinali bu benim aracımdaki aynısı Siena HL 1.6 16V ler için olan Ateşleme bobinihttp://www.opasauto.com/tr/ProductInfo.aspx?ID=391 Markası BERU
  • quote:

Orijinalden alıntı: oğuzFTU

S.a arkadasLar 1.6 16 vaLf siena var ya bu arkadaki bagajın ordaki fiat ve siena hL yazıLarını nasıl sökebiliriz fikri olan varmı

yardmcı olck yoqmu?
  • BOZOĞLU41 kardeşim benimde siena 16 hl var araç sogukken çalışmakta zorlanıyor stop edecek gibi çalışıyor 10 15 saniye benzin pomasını deiştim yine aynı acaba enjektör temizleyici yaptırsam düzelirmi ve niğdedeyim nasıl yaptırabilirim benzinden araç sorunlu çalışıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: anmam

BOZOĞLU41 kardeşim benimde siena 16 hl var araç sogukken çalışmakta zorlanıyor stop edecek gibi çalışıyor 10 15 saniye benzin pomasını deiştim yine aynı acaba enjektör temizleyici yaptırsam düzelirmi ve niğdedeyim nasıl yaptırabilirim benzinden araç sorunlu çalışıyor

aracın alt tarafında gizli arka sağ lastiğin izasında yani ( benzin depo kapağının izası ) orda benzin filitresi var benzin pompası ile birlikte onuda değiştirdin mi peki birçok usta onun yerini dahi bilmediğinden değişim yapmazlar ve aslında eğer aracını benzinde kullanıyorsanız her 30bin kmde bi değişim yaptırmanız gerekiyo çok önemli bi parçadır ve fiyatıda çok ucuzdur 15 hatta 20tl yi geçmez değişimi yapıp sonucuda yazarsanız sevinirim SAYGILAR
  • evet onu bilmiyordum ama benzin pomasını deiştikden sonra ilk başta normaldi ama şu an gaz yemiyor kalkışlarda düşük devirde araç boguluyor dediginiz gibi benzin filtresinden olabilirmi
  • quote:

BOZOĞLU41 kardeşim benimde siena 16 hl var araç sogukken çalışmakta zorlanıyor stop edecek gibi çalışıyor 10 15 saniye benzin pomasını deiştim yine aynı acaba enjektör temizleyici yaptırsam düzelirmi ve niğdedeyim nasıl yaptırabilirim benzinden araç sorunlu çalışıyor

Senin sorunun çözümü boğaz kelebeği temizliği.Gereksiz yere bir sürü parça değiştiriliyor.Ancak benzin filitresi değiştirmek iyidir.3 sene önce değiştirtmiştim resmen arabaya kaynak olmuş.
  • indigo kardeşim bogaz kelebeginide temizlettim hiç bir faydasını görmedim
  • BOZOĞLU41(Korhan) bey teşekkürler deneyeceğim.
    Aslan888 (Hasan) bey teşekkürler kardeşim. Üzerinde orjinali bu yani. tekrar teşekkürler.

anmam (sinan) kardeşim bende de aynı problem vardı Korhan bey sağolsun yukarıda değiştirdiklerimde o sorunum çözüldü. Ama eğer aracınız 1.6 ve sıralı olmayan lpg ise sorun oluyor diye de duymuştum. ne kadar doğru bilemiyorum. ustaların yanıt yazmasını bekleyelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esginmurat -- 14 Mart 2012; 18:56:44 >
  • Arkadaşlar Enjektör Temizlemeyi nasıl yapıyolar kim yapıyo faydası neler biliyor musun bende Benzin filtresinin kontrolünü ve enjektör temizliği yaptırmayı düşünüyorum. BOZOĞLU41 Korhan Bey siz belirtmişşiniz benzin filtresini çogu usta yerini bilmez dolauısıyla bakmazlar diye katılıyorum hiç bi usta değinmedi bu konuya bu filtrenin yeri nerde tam olarak yazmıssınız ama tam anlamadım biraz daha ayrıntılı anlatabilir misiniz yada mümkünse görsel resimle gösterebilir misiniz.
  • tabiki resimde ekleyebilirim zaten tam nokta atışı anlattım yerini aracınızın alt kısmında plastik kapaklar var koruyucu kapak yani onları söktüğünüz taktirde gri renkte bi tüp göreceksiniz o tüp benzin filitresi onu eğer hiç değiştirmediyseniz yada 30bin kilometreden daha uzun süredir duruyorsa aracınızda tereddüt etmeden alın değiştirin gerçekten çok faydasını göreceksiniz SAYGILAR
  • ayrıca enjektör temizliği olayı neden yaptıracağınıza bağlı her yerde yaptırmanızı tavsiye etmem daha farklı arızalara sebep verebiliyorlar onun yerine benzine enjektör temizleyici adı altında satılan ( BENZİNLİ ARAÇLAR İÇİN OLAN ) temizleyiciyi alıp aracınızda benzin olmasın ve önce enjektör temizleyiciyi depoya benzin alacağınız esnada boşaltın ve üzerine en az 20 lt yani yarım depo benzin alın buda 90tl eder :(:(:(:( onunda faydasını göreceksiniz ama aracınızı bir kaç zaman benzinde kullanmanız gerekmektedir bilginize araçları ayrıca LPG li olanlar için söylüyorum SAYGILAR
  • quote:

indigo kardeşim bogaz kelebeginide temizlettim hiç bir faydasını görmedim

Vallaha kardeşim bu arabalardan herkes anlamıyor.Ben iş bilmeyen tamircilere çok para kaptırdım, boşuna parçalar değişti.Sonunda sadece fiattan anlayan bir yer buldum adamlar her türlü sorunu görmüş nasıl müdahale edeceğini biliyor.Oraya götürüyorum tekrar tamirciye gitmeme gerek kalmıyor.
    Bu sorun için hararet müşürünü tamirciden ödünç almıştık bendeki sağlam çıktı iade ettik.Sadece temizlikle araba düzelmişti.
  • sevgili arkadaslar benim araç su ekslitmeye basladı, plastik su depsosundan haftada 2 cm kadar eksiltiyordu ve aracın motor kaputunu acıp bakarken farkettim radyatörden çok hafif hafif su kaçırıyor (tam press yerlerinden) ustaya gittim radyatör degişecek dedi fiyatı 150 lira+işçilik 50+antifiriz 25 toplamda 225 lira masraf cıktı ve birde dauble-up radyatör tıkayıcı ve onarıcı varmıs onu parçacıdan al gel atayım dedei burayı kapatır dedi ve kullandık
    sonuç mükemmel. sızıntı kesildi araçta herhangi bir sorun yok
  • valla arkadaslar benzin pompasını deiştim buji benzin filtresi arabaya enjektör ktemizleyicide dahil her şey yapıldı tek ısı müşürü kaldı onunda yerini bilen yok :)
    araç sabah yine düzgün çalışmadı çalışınca sorun yok 5 10 dk sonra tek marşda alıyor benzinde rolantide oynamıyor ama sogukken 10 15 saniye rolanti düşüp düşüp kalkıoyor stop edecek gibi hiç bişey anlamadım
  • bu sabahları zorlanması yada motor sogukken zorlaanrak çalışma çalışınca 10 156 saniye titreemsi rolanti motorunun geç devreye girmesi acaba bi bendemi var yada başına gelipde çözen arkadaslar varsa bilgi verirlerse sevinirim
  • Bozoğlu41 Teşükkürler ayrıntılı şekilde anlattıgınız için ben daha önce bahsetmişşiniz benzin filtresinin yerini açık bi yerde görünür diye düşünmüştüm. O yüzden ilk anlattıgınızda tam anlamadım yerini Dediğinize göre kapakların altındaymış sadece bir kez değişti yanlış hatırlamıyorsam benzin filtrenin durum kontrolünü yaptırdıktan sonra tekrar değişimini yaparız olmadı. Yakıt hususunda faydası olacagına inanıyorum. Enjektör temizliğine gelince yapılması gerekli bi işlem diye düşünüyorum. Fiat Servisini aradım bu konuyla ilgili Aracı Makinaya bağlayıp yapıyolarmış bir saat kadar sürüyomuş Carbon temizliği diye geçiyo adı benzin deposuna konulan temizleyiciden daha kapsamlı bir işlemmiş bildigim kadarıyla fiyatı ne olur dedim 65 TL dediler. ayrıca Bu Carbon Temizliğinin nasıl oldugunu gayet güzel bir şekilde anlatan bir video var linki atıyorum http://www.youtube.com/watch?v=j6CNAuP7JKw Tekrar çok teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 112113114115116
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.