Şimdi Ara

Fiat punto nasıldır

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27
Cevap
0
Favori
39.741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dizel otomatikleri hakkında ne düşünüyorsunuz

• 2,5 yıl 2011 punto evo dynamic manuel 75bg kullandım. 2014 te aldım 2016 da sattım. Genel anlamda memnun kaldım.
    - Sınıfına göre geniş araçtır.
    - Tavan yüksekliği iyidir. Polo fiestaya göre daha ferah hissettirir.
    - Bagajı sınıf standartındadır. 275lt
    - Basmasını bilirseniz az yakar. 2,5 yıl süresince ortalama yakıtım 6.0 lt idi. (gösterge değil cepten uygulama ile tuttum kayıtları)
    - Yazılım ve egr iptali yaptırmıştım. 95bg 240nm civarıydı. O zaman daha zevkli oldu kullanması ve yakıta etki etmedi.
    - Araçta safety Plus kit vardı. ASR- ESP MSA Hillholder 7 hava yastığı vardı.
    - Bluetooth kit olanlarda usb mevcut oluyor.
    - Asist kit alırsanız cruie control ve kararan ayna da olur.
    - Tek çocuklu aile için yeterli ama 2. çocuk varsa daha büyük araç düşünülmelidir.
    - Uzun yol konforu bence yetersiz. Araç çok ses alıyor. Yalıtım iyi değil maalesef.
    - City modu çok rahat. Evo larda nispeten bu sorun giderildi ama yine de arıza çıkan modellerde oldu. Dikkat etmek gerekir.
    - Otomatik önermiyorum. Fiat bu otomatik işini yapamadı. İmkan varsa manuel alınmalı. Debriyajı hafiftir.
    - Bakımları ucuzdur. Parçaları uygundur. Bütçeyi yormaz.
    @antares07
  • Düşünceler nelerdir
  • dizel otomatiğimi varmışbenzinlileri sık arıza yapıyor diyo duymuştum.
  • 1.3 multijet 2011 model punto evo dynamic aracım vardı 70 bin km kullandım aracı. Konfor ve yakıt olarak kesinlikle üzmez sizi. Yol tutuşu orta karar bence sınıf standardında. Sağlamlık derseniz bakım dışında asla servise uğramadım. Kullandığım araç en full olmasına rağmen usb slot olmaması beni derinden üzen noktalardan biriydi. Birde çevrede fiat için çok ön yargılı insan var yani teneke vb gibi yorum lar yapıp canını sıkabilirler.
  • 2009 model 1.3 multijet 75 liği 1.5 yıl kullandım her hafta bir yerinden arıza verirdi city direksiyon ön amörtisör bilyeleri filan motor zayıf pek performans bekleme
  • Sinifinin en iyilerinden konfor,yol tutuş olarak iyidir.

1,3 kasaya yetiyor artiyor

Millete bakma sen punto sinifinin enen guvenli araci 94 koruması vardi.

Birkaç gün önce seat ibiza 95 ile geçebildi 6_7senedir 1araç geçebildi puntoyu..

Sağlamdır, city modu biraz sıkıntı çıkarır okadar ...

City moduna baktir.
  • liverpol kullanıcısına yanıt
    City haydi neysede amortisör bilyelerini dagitmak için ne yaptin hocam?

Birde 95hp ligine hiç rastlamadin galiba...
  • quote:

Orijinalden alıntı: QralCess

City haydi neysede amortisör bilyelerini dagitmak için ne yaptin hocam?

Birde 95hp ligine hiç rastlamadin galiba...

Kronik tekrar eden sorunlar bunlar arabayı yıkayınca su alıyor bilyeler dağılıyor 95 lik de olsa 1248 motor performans anlamında pek iyi değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi liverpol -- 8 Temmuz 2017; 10:8:10 >
  • 2 yıldır dizel evo 75lik araç kullanıyorum. b sınıfı içinde en geniş araç diyebilirim. cam tavanlı olması aracı daha ferah hale getiriyor. bir depo ile ki yaklasık 42 lt sakin kullanımda 1000 km yapan bir araç. şu düğün arifesinde sağolsun ne yakıt konusunda ne de bakım konusunda beni üzmedi. her 9 binde bir bakımını eksik etmem. serviste yaptırırım. siz araca bakarsanız o da sizi üzmez. ama punto hele ki evo bence başarılı bir araç.

otomatik konusunda ise aldırmadan servisten dualogic robotun döngüsünü bir kontrol ettirin. bir ömrü var robotların. eğer ki azaldı ise 2 - 2.5 bin TL masrafı çıkıyor. birde robotun yazılımını güncellettirin alırsanız.

bir de sınıfında bir çok araçta bulunmayan donanımlara sahip bir araç. kendi aracımda güvenlik paketi 7 hava yastığı hill holder asr vs mevcut. bluetooth bağlantı telefon görüşmesi mesaj okuma mevcut. cam tavan ses sistemi fiata ait. start&stop...diyeceğım donanımlı bir evo bulursanız çok keyifli bir araçtır.

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burcink -- 8 Temmuz 2017; 10:11:42 >

• liverpol kullanıcısına yanıt
    1,3ler gidiyor hocam yurutmesini bilene tabiki 1,6lar gibi gitmez ama 1,5 90lar kadar gider.

Bundan önce punto ,linea 1,3kullandim 180_190a gidiyor düz yolda 1,5dci meganede vardi ayni durum bu motordada geçerliydi.

Şuan 1,6mjet2 120hp 500x im var sol şeridden bmw,mercedes dışında kolayca geçen olmuyor.

Ama 75ligini bilemem arada 20hp ve 10veya 20nm fark var..

95hplikikinci jenerasyon mjet bildigim kadariyla.
  • 1.3 mj 75 hp manuel dinamik modelini
    9 yıl 145.000 km kullandım.
    periyodik baakım haricinde ciddi problem çıkarmadı.
    1. vitesi hantal ama sonrasında 2000 devirde gayet yeterlidir.
  • 2011de sıfır alınıp hala binilen bir aracımız var, şu an 140.000 km'de. 1.3 multijet 75 lik dynamic manuel vites. yetkili servis dışında 2 kez enjektörlerden koku geldiği için gittim. onun dışında gitmedim. multijet zaten sorunsuz bir motor, city modunda arıza yaşayanlar mevcut ancak ben henüz böyle bir problemle karşılaşmadım.
    içi ferahtır b sınıfına göre, yol tutuşu iyidir. performans konusunda 1.3 motor olmasına göre gayet iyidir tepkileri. yakıt şehir içinde dikkat etmeyim derseniz 6 litre, şehirlerarası yolda 4.5-5 litre civarında seyreder. (klima aktif kullanımda) otomatik viteslerin ise 1 litre daha az yaktığı söyleniyor punto forumlarında.
    otomatik şanzımanın tek sıkıntısı robotun zamanla arıza yapması diye biliyorum. birde yanılmıyorsam yağ değişim zamanları daha kısa ve zamanında yapılması ömrünü çok etkiliyor.

fiat arabası kötüdür diyenlere aldırmayın derim, elektronik ve araba işi biraz da şans işidir. çarpışma testinde punto,bravo ve 500 serisi güzel puan almış modeller.

• 2,5 yıl 2011 punto evo dynamic manuel 75bg kullandım. 2014 te aldım 2016 da sattım. Genel anlamda memnun kaldım.
    - Sınıfına göre geniş araçtır.
    - Tavan yüksekliği iyidir. Polo fiestaya göre daha ferah hissettirir.
    - Bagajı sınıf standartındadır. 275lt
    - Basmasını bilirseniz az yakar. 2,5 yıl süresince ortalama yakıtım 6.0 lt idi. (gösterge değil cepten uygulama ile tuttum kayıtları)
    - Yazılım ve egr iptali yaptırmıştım. 95bg 240nm civarıydı. O zaman daha zevkli oldu kullanması ve yakıta etki etmedi.
    - Araçta safety Plus kit vardı. ASR- ESP MSA Hillholder 7 hava yastığı vardı.
    - Bluetooth kit olanlarda usb mevcut oluyor.
    - Asist kit alırsanız cruie control ve kararan ayna da olur.
    - Tek çocuklu aile için yeterli ama 2. çocuk varsa daha büyük araç düşünülmelidir.
    - Uzun yol konforu bence yetersiz. Araç çok ses alıyor. Yalıtım iyi değil maalesef.
    - City modu çok rahat. Evo larda nispeten bu sorun giderildi ama yine de arıza çıkan modellerde oldu. Dikkat etmek gerekir.
    - Otomatik önermiyorum. Fiat bu otomatik işini yapamadı. İmkan varsa manuel alınmalı. Debriyajı hafiftir.
    - Bakımları ucuzdur. Parçaları uygundur. Bütçeyi yormaz.
    @antares07

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi genckaptan -- 8 Temmuz 2017; 12:36:1 >

• evo olursa üzmez, makyajsız kasada sorunlar vardı
  • Teşekkür ederim arkadaşlar.araç 2012 model,75 hp.start stop var.hangi donanım olduğunu nasıl anlarız?
  • Punto evo otomatik kullanıcısıyım 35.000km de 2 tane kronik sorum yaşadım city direksiyon arızası ve yolcu air bag yazan yerdeki konsolda çatlak. Her ikisinide Fiat yetkili serviste ücretsiz onardılar. Onların haricinde bakım dışında servise gitmedim.
  • antares07 A kullanıcısına yanıt
    Punto evo dynamic evo kit olanını öneririm , sanırım en dolusu buydu.
  • Evo 2011 105 bg 1.4 kullanan biri olarak uzun yol arabasıdır Üzmez bırakmaz parca ucuzdur
  • Arkadaşlar aracın donanımını bilemedik.satıcıda bilmiyor.nasıl öğrenebiliriz
  • antares07 A kullanıcısına yanıt
    resim gönderin içinden dışından. konsol görünsün.@antares07
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.