Şimdi Ara

Fiat Freemont Sevenleri ve Sahipleri (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
304
Cevap
9
Favori
84.894
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam o zaman otomatik farların calışan nadir freemontlardan birizi sizde.. Demek ki calışınca calışıyor, calısmayınca ne yapsanda ne değiştirsende calişmıyor😁😁😁

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam navigasyon güncellemesini hangi siteden buldunuz. Bende denerim. Yaa kaç senedir 1 aya gelecek, 3 aya gelecek, yıl sonu gelecek dediler. Sonuç olarak hiç gelmedi. Hiç umutlu değilim. Zaten geldiği gün bana haber verirler.

Disk vurmasi yüzde 90 diskin eğrilmedinden olur. Diskler değiştirilip hala olmuyorsa başka nedenler aranır. Freemont icin degilde başka bir aracta başima geldi. Garantiden nerdeyse tüm ön düzen değiştirildi ama yinede diskler vuruyordu. Sonuç araçın yenisi verildi.
  • ercanyedikardes E kullanıcısına yanıt
    Hocam navigasyon güncellemesini hangi siteden buldunuz. Bende denerim. Yaa kaç senedir 1 aya gelecek, 3 aya gelecek, yıl sonu gelecek dediler. Sonuç olarak hiç gelmedi. Hiç umutlu değilim. Zaten geldiği gün bana haber verirler.

Disk vurmasi yüzde 90 diskin eğrilmedinden olur. Diskler değiştirilip hala olmuyorsa başka nedenler aranır. Freemont icin degilde başka bir aracta başima geldi. Garantiden nerdeyse tüm ön düzen değiştirildi ama yinede diskler vuruyordu. Sonuç araçın yenisi verildi.

• navigasyonun harita guncellemesini bulamadim ancak programin guncellenmesi uconnect web sitesine sase numarasi girince hemen geliyor
    hem navigasyonu guncelledim hemde cihazin kendi yazilimini

surdan
    https://www.driveuconnect.com/support/software-update.html

chryslerin web siteinden de yine sase numarasi ile sizin araciniza tanimli butun ozellikleri gorebiliyorsunuz
    orda baktigimda otomatik far gorunuyor benim arabamda.

amerikadaki journey forumunu inceleyince amerikada satilanlarin cogunda otomatik far olmadigini okudum,
    cozum olarak bizde bulunan ve benim degistirdigim ayni kodlu klima ve gunes sensorunu takiyorlar
    sonrada far dugmesini auto ozelligi bulunanla degistiriyorlar. (bunlar zaten benim aracta var, sensor bozuktur diye onu da degistirdim)
    asil konu ise surda basliyor, chrysler her aracin sase numarasina o aracin ozelliklerini tanimliyor ve siz servise gidip yazilim attirdiginizda o sase numarasinda hangi ozellikler varsa onlar aktif hale geliyor. eger araci alirken uzerinde otomatik far yoksa, ne taktirirsaniz taktirin olmuyor,
    amerikalilar cozmek icin gidip dodge bayine araba satilirken o ozellik varmis gibi o opsiyonu satis teklifinde isaretlettiriyorlarmis. (kimisi bedavaya yapmis, kimisi 150 dolar istemis bunun icin)
    bu otomatik olarak chryslerin veri tabanina kaydoluyor. 1-2 gun bekleyip herhangi bir servise gidip aracimi guncelleyin dediklerinde farlar yanar hale geliyormus.
    bilgisayarla kontrol ettigimizde benim sensor ve far dugmesi calisiyor, ancak turkiyedeki fiat servisleri boyle bir duzene sahip degiller yani arabaya bir sey ekleyip bunu chrysler veritabanina kaydetmek opsiyonu yok onlarda. (bu arada crysler veri tabaninda benim arabamda bu ozellik var gorunuyor zaten)
    benim tahminim bu araca yazilim guncellemesi yaparken yanlis yazilim atildi, sase numarasi girmeden ellerindeki bi freemont yazilimini caktilar.
    servistekilere bu konuyu izah etmek baya guc.
    nasil cozerim bilmiyorum, bana kafasi calisan ve derdimi dinleyecek bi fiat servisi lazim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: khaledome

navigasyonun harita guncellemesini bulamadim ancak programin guncellenmesi uconnect web sitesine sase numarasi girince hemen geliyor
    hem navigasyonu guncelledim hemde cihazin kendi yazilimini

surdan
    https://www.driveuconnect.com/support/software-update.html

chryslerin web siteinden de yine sase numarasi ile sizin araciniza tanimli butun ozellikleri gorebiliyorsunuz
    orda baktigimda otomatik far gorunuyor benim arabamda.

amerikadaki journey forumunu inceleyince amerikada satilanlarin cogunda otomatik far olmadigini okudum,
    cozum olarak bizde bulunan ve benim degistirdigim ayni kodlu klima ve gunes sensorunu takiyorlar
    sonrada far dugmesini auto ozelligi bulunanla degistiriyorlar. (bunlar zaten benim aracta var, sensor bozuktur diye onu da degistirdim)
    asil konu ise surda basliyor, chrysler her aracin sase numarasina o aracin ozelliklerini tanimliyor ve siz servise gidip yazilim attirdiginizda o sase numarasinda hangi ozellikler varsa onlar aktif hale geliyor. eger araci alirken uzerinde otomatik far yoksa, ne taktirirsaniz taktirin olmuyor,
    amerikalilar cozmek icin gidip dodge bayine araba satilirken o ozellik varmis gibi o opsiyonu satis teklifinde isaretlettiriyorlarmis. (kimisi bedavaya yapmis, kimisi 150 dolar istemis bunun icin)
    bu otomatik olarak chryslerin veri tabanina kaydoluyor. 1-2 gun bekleyip herhangi bir servise gidip aracimi guncelleyin dediklerinde farlar yanar hale geliyormus.
    bilgisayarla kontrol ettigimizde benim sensor ve far dugmesi calisiyor, ancak turkiyedeki fiat servisleri boyle bir duzene sahip degiller yani arabaya bir sey ekleyip bunu chrysler veritabanina kaydetmek opsiyonu yok onlarda. (bu arada crysler veri tabaninda benim arabamda bu ozellik var gorunuyor zaten)
    benim tahminim bu araca yazilim guncellemesi yaparken yanlis yazilim atildi, sase numarasi girmeden ellerindeki bi freemont yazilimini caktilar.
    servistekilere bu konuyu izah etmek baya guc.
    nasil cozerim bilmiyorum, bana kafasi calisan ve derdimi dinleyecek bi fiat servisi lazim.

peki bu siteden yaptığınız güncelleme sonucu haritalarda güncellendimi birde değişik özellikler geldimi multi medyada

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• hayır harita guncellenmedi sadece yazılım,
    ben güncellemeyi arabayı 1-2 gün kullandıktan sonra yaptım o yüzden çok bir fark göremedim. değişen bir şey olmadı gibi
  • Ahali öncelikle hepinize selam

Ben sedan sınıf aracımı satıp suv sınıfa geçiş yapmak istiyordumki gerek vergiler gerek döviz artışı arabaları ev fiyatlarına çıkarttı . 200 bin orta düzey bir suv a da vermek istemiyorum

wv,honda,kia,hundai,sangyong subaru , hepsini denedim cok ufakta olsa . Lakin hiçbiri isteklerimi tam olarak karşılayamadı.

1. sunroof, cam tavan
    2. 4x4 dizel oto (mümkünse 2.0 ve altı motor)
    3.İç hacim ve bagaj genişliği
    3. servis yedek parca bulma kolaylığı
    4. ve en önemlisi 90-120 bin tl'lik

(herkes bunları istiyordur elbetteki )

freemont ne cevremde kullanan var ne de sıfırı bulabileceğim bir bayisi var sitesinde de bulamadım.Test sürüşü vs. için.

sizden özellikle araca sahip olanlardan öğrenmek istediğim parça ve servis yakıt tüketimi nasıldır?

fiat bu segmentin aracı olmayabilir ama avrupada baya övgüyle söz etmişler demekki aracı tamamen dodge bırakmışlar.

Bir kaç şüphem var giderebilirseniz sevinirim.2. el olarak bakıyorum

teşekkürler :)

• bu hafta 110.000 km bakını yaptırdım birmot zincirli kuyu da aracımın navigasyon la ve araçla alakalı bir güncelle me yok yukarıda istanbul dan bir firmadan bahsediliyor orayla da görüştüm hiç bir harita güncellemesi yok muş onlarda da.
  • Herkese merhaba. Aktif bir freemont başlığı gördüğüme sevindim. Benim aracımda otomatik far sorunsuz çalışıyor. Aracımın yazılımını daha önce uconnect' in sitesinden 2 kere güncelledim ama bir fark olmadı. Hatta ikinci güncellemeden sonra aracın bluetooth'u bozuldu. Servis bluetooth modülü değişmeli dedi. Fakat fiyat olarak 2200 tl diyince yaptırmadım. Birde benim aracımda çözemediğim bir hararet sorunu var. Aracımın harareti havalar sıcak olduğunda yokuş çıkarken yükseliyor. Bu durumu sizlerde yaşıyormusunuz?
  • Ben yasamadim hocam. Özellik le yazlari köylere çıkarım nazar değmesin bi sikinti yok cok sukur. Radyatöre baktirdiniz mı kacak felan varmi.

• quote:

Orijinalden alıntı: fearmdc

Herkese merhaba. Aktif bir freemont başlığı gördüğüme sevindim. Benim aracımda otomatik far sorunsuz çalışıyor. Aracımın yazılımını daha önce uconnect' in sitesinden 2 kere güncelledim ama bir fark olmadı. Hatta ikinci güncellemeden sonra aracın bluetooth'u bozuldu. Servis bluetooth modülü değişmeli dedi. Fakat fiyat olarak 2200 tl diyince yaptırmadım. Birde benim aracımda çözemediğim bir hararet sorunu var. Aracımın harareti havalar sıcak olduğunda yokuş çıkarken yükseliyor. Bu durumu sizlerde yaşıyormusunuz?

bende herhangi bir hararet sorunu yaşamadım bluetooth bende de arıza yaptı 1 hafta önce servisteydim 2800 lira dediler bende yaptırmadım çıkmaları falan oluyo piyasada biraz araştırıyom
  • Radyatörü kontrol ettirdim ama bir problem bulamadılar. Bluetooth içinde çıkma parça baktım ama bulamadım, şimdilik bu şekilde idare ediyoruz.
  • Merhabalar,

Bu forumda yeniyim. artı Freemont'da yeni aldım(14032018). Sizin ile birkaç konu paylaşmak istedim.Aracım gerçekten mükemmel. daha öncesi Mercedes GLA, BMW X3 sahibi idim. Bizim aracımızın dörtdörlük olduğunu düşünüyorum.

Size, aracı aldıktan sonra değiştirdiğim birkaç detay, adına hilebazlık mı dersiniz cinlik mi dersiniz!!!..... paylaşmak istedim.... arabayı aldıktan iki gün sonra birkaç anımı önce anlatmak istiyorum.

Yaşadığım sitede ki güvenlik görevlisi aracı site girişinde durdurmak isteyip, çok büyük ve heybetli dedikten birkaç saniye sonra önündeki markaya eğilip, AAAA Fiatmış dedi. Aynı hikayeye benzer algıyı bir gün sonra kırmızı ışıkta yaşadım. Arkamdaki ufak çoçuk , abi araç büyükte topu topu Fiat freemont dedi.

Bu durum üzerine internetten, ön amblem için arka Freemont yazısı için ve tekerlek göbekleri için DODGE logosu(koç resmi) siparişi verdim. Hepsi geldikten sonra araç aksesuarı satan firmaya giderek hem Fiat ve Freemont yazılarını yok ettim ve değiştirdim. hemde ön tüm halojeen lambaları, beyaz led yaptırdım(parklar dahil).hepsi için 450 TL ödedim.
    öndeki Fiat yerine 16x14lük dev Dodge Koçu eklettim. Arkadaki Awd ve freemont yazılarının söktürüp awd yerine 4x4, sağ köşeye'de orjinal dodge taki gibi metalik Dodge yazısı eklettim. tekerlekteki fiat amblemini söküp 6cmlik orjinal Dodge tekerlek göbeği aldım.(80TL yurtdışı)

Sonuç, Araç artık gerçek ailesinden; Fiat bile bugün(31032018) yaptığı hatadan dönüp, freemont üretmiyor. sizden ricam lütfen Amerikada bugün orjinal sıfır satılan DOGE JOURNEY 2018 bakın.(https://www.dodge.com/journey.html) bizim aracımız....

Demem o ki , her şey hayatımızda algı savaşı.... dün bir arkadaşım, hayertler içinde araca baktıktan sonra ben DODGE'un bu modelini hiç bilmiyorum çok hebetli duruyor dedi.( Range Rover sport kullanıcısı)

iyi mi yaptım kötümü yaptım, cevabını merak etmiyorum. Yaptım oldu. Fiat sadece (motor hariç) markasını nasıl yazıyor ise........

Sizce belki yanlış yapıyorsun diyebilirsiniz, benimki basit bir algı oyunu.......... (belkide gerçeğine-özüne döndü)

bu arada harita yazılım güncellemesi yok. Amerika call centeri aradım sordum,Fiat İtalya'ya yönlendirdiler. Sonrası İtalyayı aradım. Türkiye distributor ile konuşun onlar sizin için yüklerler dediler.
    Mevcut yazılım güncellemek aşırı basit.Sitesine girin ve güncelleyin bu arada çok basit birkaç özellik değişiyor sadece. (anlamaya bilirsiniz)
    Saygılarımla,

• DODGESEVER D kullanıcısına yanıt
    müsait olduğunuzda resimlerini atarmısınız doodge li halini
  • quote:

Orijinalden alıntı: DODGESEVER

Merhabalar,

Bu forumda yeniyim. artı Freemont'da yeni aldım(14032018). Sizin ile birkaç konu paylaşmak istedim.Aracım gerçekten mükemmel. daha öncesi Mercedes GLA, BMW X3 sahibi idim. Bizim aracımızın dörtdörlük olduğunu düşünüyorum.

Size, aracı aldıktan sonra değiştirdiğim birkaç detay, adına hilebazlık mı dersiniz cinlik mi dersiniz!!!..... paylaşmak istedim.... arabayı aldıktan iki gün sonra birkaç anımı önce anlatmak istiyorum.

Yaşadığım sitede ki güvenlik görevlisi aracı site girişinde durdurmak isteyip, çok büyük ve heybetli dedikten birkaç saniye sonra önündeki markaya eğilip, AAAA Fiatmış dedi. Aynı hikayeye benzer algıyı bir gün sonra kırmızı ışıkta yaşadım. Arkamdaki ufak çoçuk , abi araç büyükte topu topu Fiat freemont dedi.

Bu durum üzerine internetten, ön amblem için arka Freemont yazısı için ve tekerlek göbekleri için DODGE logosu(koç resmi) siparişi verdim. Hepsi geldikten sonra araç aksesuarı satan firmaya giderek hem Fiat ve Freemont yazılarını yok ettim ve değiştirdim. hemde ön tüm halojeen lambaları, beyaz led yaptırdım(parklar dahil).hepsi için 450 TL ödedim.
    öndeki Fiat yerine 16x14lük dev Dodge Koçu eklettim. Arkadaki Awd ve freemont yazılarının söktürüp awd yerine 4x4, sağ köşeye'de orjinal dodge taki gibi metalik Dodge yazısı eklettim. tekerlekteki fiat amblemini söküp 6cmlik orjinal Dodge tekerlek göbeği aldım.(80TL yurtdışı)

Sonuç, Araç artık gerçek ailesinden; Fiat bile bugün(31032018) yaptığı hatadan dönüp, freemont üretmiyor. sizden ricam lütfen Amerikada bugün orjinal sıfır satılan DOGE JOURNEY 2018 bakın.(https://www.dodge.com/journey.html) bizim aracımız....

Demem o ki , her şey hayatımızda algı savaşı.... dün bir arkadaşım, hayertler içinde araca baktıktan sonra ben DODGE'un bu modelini hiç bilmiyorum çok hebetli duruyor dedi.( Range Rover sport kullanıcısı)

iyi mi yaptım kötümü yaptım, cevabını merak etmiyorum. Yaptım oldu. Fiat sadece (motor hariç) markasını nasıl yazıyor ise........

Sizce belki yanlış yapıyorsun diyebilirsiniz, benimki basit bir algı oyunu.......... (belkide gerçeğine-özüne döndü)

bu arada harita yazılım güncellemesi yok. Amerika call centeri aradım sordum,Fiat İtalya'ya yönlendirdiler. Sonrası İtalyayı aradım. Türkiye distributor ile konuşun onlar sizin için yüklerler dediler.
    Mevcut yazılım güncellemek aşırı basit.Sitesine girin ve güncelleyin bu arada çok basit birkaç özellik değişiyor sadece. (anlamaya bilirsiniz)
    Saygılarımla,

ampulleri ledle değiştirmek yerine şunları almayı düşündüm, ancak çok pahalı geldi
    sadece led takınca ışık dağılıyor ve kötü bir görüntü oluşuyor diye düşünüyorum
    siz ne dersiniz bunlar için?

https://www.aliexpress.com/item/AKD-Car-Styling-Headlight-Assembly-for-Dodge-JCUV-Headlights-Bi-Xenon-LED-Headlight-Journey-LED-DRL/32816109364.html?spm=2114.search0104.3.22.52f27932TcBar5&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_5_10152_10151_10065_10344_10068_5722815_10342_10343_10340_5722915_10341_5722615_10697_10696_10084_10083_10618_10307_5722715_10059_10534_100031_10103_441_10624_10623_10622_5722515_10621_10620,searchweb201603_25,ppcSwitch_2&algo_expid=cf246b62-e7ac-4880-926c-3c7f0bb107c0-3&algo_pvid=cf246b62-e7ac-4880-926c-3c7f0bb107c0&priceBeautifyAB=0

• quote:

quote:

Merhabalar,

Saygılarımla,

ampulleri ledle değiştirmek yerine şunları almayı düşündüm, ancak çok pahalı geldi

https://www.aliexpress.com/item/AKD-Car-Styling-Headlight-Assembly-for-Dodge-JCUV-Headlights-Bi-Xenon-LED-Headlight-Journey-LED-DRL/32816109364.html?spm=2114.search0104.3.22.52f27932TcBar5&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_5_10152_10151_10065_10344_10068_5722815_10342_10343_10340_5722915_10341_5722615_10697_10696_10084_10083_10618_10307_5722715_10059_10534_100031_10103_441_10624_10623_10622_5722515_10621_10620,searchweb201603_25,ppcSwitch_2&algo_expid=cf246b62-e7ac-4880-926c-3c7f0bb107c0-3&algo_pvid=cf246b62-e7ac-4880-926c-3c7f0bb107c0&priceBeautifyAB=0

Bende yeni değiştirdim bütün ampulleri mi kısalarda

https://urun.n11.com/ampul/photon-milestone-h8-h11-tip-led-xenon-oto-ampulu-6000k-8000-lumen-P207602530

bu ürünü kullandım biraz pahalı ama dağılma yok gibi çok iyi

• quote:

Orijinalden alıntı: ercanyedikardes

quote:

quote:

Merhabalar,

Saygılarımla,

Bende yeni değiştirdim bütün ampulleri mi kısalarda

https://urun.n11.com/ampul/photon-milestone-h8-h11-tip-led-xenon-oto-ampulu-6000k-8000-lumen-P207602530

bu ürünü kullandım biraz pahalı ama dağılma yok gibi çok iyi

hocam kisalar h1 degil mi?
    kisalara ve uzunlara ne aldiniz?

• khaledome K kullanıcısına yanıt
    kısalar h11
    uzun hb3
    sis psx24

kısalar için Photon Milestone modelini aldım uzunlara yine photon marka uyugun led aldım
  • cok tesekkurler hocam
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.