Şimdi Ara

Fiat Freemont Sevenleri ve Sahipleri (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
305
Cevap
9
Favori
84.701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2014 model 2016 cikisli freemont lounge kullanicisiyim 13000 km akum bitti servsten gelip takviyeyle arabayi calistirabildik ancak motor ariza isigi yanmaya basladi. Yarin servise gidicem ,yillik bakimdan da gecen ptesi cikmisti. Hersey normaldi,servisten kaynakli bir durum olabilirmi diye kendi kendime soruyorum

Aku fiyat bilgisi olan varmi, yada yakin zamanda aku degistiren?

Saygilar sevgiler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ampulleri değiştirmek kesinlikle şart. Çok fark ediyor.Bende ışık dağılması yok.Tavsiyem değiştirin ve farkı görün. 2018 modelleri gibi oldu.

Bu arada aracın resimlerin hala çekemedim.çeker çekmez göndereceğim. Bende sadece Fiat yazısı sadece direksiyonda kaldı. Onu da çözdürmek üzereyim.Arma ve amblemlerin Bir kısmını Çin'den sipariş verdim.

Kısaca tüm fiat yazıların söktürdükten sonra aşağıdaki işlemleri yaptım. ( bu arada hepsi çok kolay sökülüyor. Sadece öndeki Fiat yazısı 4 vidalı buna rağme hemen çıkıyor)
    a) Arka bagaj kapak üzerine ortaya siyah orjinal koç amblemi 8x8cm
    b) Arka bagaj kapak üzerine sağ köşe orjinal DODGE yazısı 14cm
    c) ön Fiat amblemi yerine 16*14cm büyük siyah koç amblemi (siyah slikon ile güçlendirildi altı)
    d) Tekerlek orta göbekleri gümüş koç kafası
    e) Siboplar koç kafası(n11 de var)
    F) Anahtarlık'daki fiat yazısı yerine Dodge koç kafası (n11 de var)
    F) Direkisyon göbeğinde fiat yazısını sökerek 5,5x 6cm siyah koç kafası ile değiştireceğim.(sadece bu kaldı )

Toplam maliyeti 210 Tl oldu hepsi .Elimde fazla Kırmızı Dodge yazısından var. isteyene gönderebilirim. Bu arada bedava ....

Bu arada araç ile ilgil tecrübelerim . Toplam 2500 km yol katettim. izmir -istanbul ve istanbul sehir içi olacak şekilde hiç tasarruf yapmadım. Sehirler arası 150-160km ile yol yapmışlığım var. Ortalamam 8,1Litre.

Harita güncelleme konusunu çözmemiz gerekiyor.Çok kötü.artık hiç açmıyorum map'i.Lütfen çözüm bulan yazsın.

• Gurkan tlk G kullanıcısına yanıt
    iyi günler ben 1.5 sene önce değiştirdim. Serviste çok pahalıydı araştırdım buldum aküyü daha ucuz dışarda yanlız iyi bir ustaya değiştirmeniz lazım akü sol dablunbazın içinde. Aküyü değitiren usta sol tekrleğin oradan çıkartıp taktı. aldığım yer ise

http://www.akudunyasi.com/Optima-12Volt-50Amper-Aku-RT-U-42-012V-0050Ah,PR-1955.html

maslak şubesinden almıştım
  • ercanyedikardes E kullanıcısına yanıt
    Drive u connect sitesinden sadece fiat yazılımdaki hatalar düzeliyor. Çok bir etkisi yok. Yinede yüklemenizi tavsiye ederim. Sadece siteye girip aracınız camındaki yazılı 'VIN'' kodunu girmeniz yeterli .Aracınız için uygun yazılım update var ise hemen buluyor ve indiryorsunuz .Toplamda 160mb bir dosya .Sonrası bu dosyayı boş bir Usb'ye kaydederek araca takmanız yeterli.

Ekran size update edelim mi sorusunu soruyor. Evet dedikten tahmini 2 dakika sonra yükleme başarı ile gerçekleşti demekte.
    Sadece yazılım update oluyor. Harita değil.......

Ayrıca aynı siteden(drive u connect ) sitesinden amerikan araçlarının VIN kodlarını girerek güncelleme yapariseniz, NAFTA ülkeleri için DODGE yazılımı'da geliyor.

Aşağıdaki linkte Fiat freemont İtalya forumu var. harita hakkında çok fazla bilgi var. şu an kullandığımız forumun aynısı gibi .
    http://www.freeforumzone.com/d/11353799/Aggiornamento-uConnect-RADIO-16-21-D7-NAV-7-09-/discussione.aspx/12

• Aracın birçok sitede belirtildiğine göre, trafikte durmalarda kullanılmak üzere stop&start özelliği var. Benim aracta bunu başaramadım trafikteyken .

Normalde bu özellikli araçlarda frene sert basınca araç, kırmızı ışıkta motoru stop ettirir idi.

lütfen kullanan arkadaşlar deneyimlerini paylaşssın.
  • herkese merhaba,

ben de 2017 Kasımdan beri Freemont kullanıcısıyım ve çok şükür iyi ki almışım diyorum.

Far ampullerini 5 ay önce led xenonla değiştirdim ve kesinlikle tavsiye ederim.

Bende değil harita güncellemesi , NAV tuşuna dokunduğumda ekrana gelen bir görüntü bile yok. Sadece siyah boş ekran.
    Ne olabilir acaba sıkıntı , fikri olan var mıdır ?
    Teşekkürler
  • kyenipazar K kullanıcısına yanıt
    merhabalar, harita dosyası hiç yüklü olmadığı için bahsettiğiniz siyah ekran geliyordur. Gupdate.gcd adlı Europe harita map'i olması gerekiyor.
  • DODGESEVER D kullanıcısına yanıt
    güncelleme yaparken bende de aynı sorunu yaşadım serviste ücretsiz düzeltiler
  • DODGESEVER D kullanıcısına yanıt
    bu araçta start stop yok arkadaşlar, sadece keyless go var ondan dolayı start anahtarı buton şeklinde.
  • ağustos ayında kredim bitiyor ben de sahip olduğum golf'ü satıp freemont almayı düşünüyorum. bütçem 100bin civarı olacak umarım istediğim tarz aracı bulabilirim. vakit geldiğinde sizleri tekrar rahatsız edeceğim arkadaşlar ^^
  • https://auto-update.garmin.com/auto-update/site;jsessionid=E79F397DE4139A7B595C29BE2C812596

Arkadaslar bu site navigasyon güncelleme si nasıl yapılacagını yazıyor ben konuya pek hakim olmadığım için kendime güvenip yapamadım

• Merhabalar. Bende de 2013 freemont var .Geniş ve kedili aileler için harika araç. :) Farlar otomatik ancak gündüz tünel vs. girince geç yanıyor. ben gündüz farı ve sinyal olarak aldığım https://tr.aliexpress.com/item/Car-Flashing-For-Fiat-Freemont-2014-2015-2016-LED-DRL-Daytime-Running-Light-Daylight-Waterproof-Signal/32812583148.html?spm=a2g10.search0104.3.195.d05e1244BCtMLz&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4_10152_10151_10065_10344_10068_10342_10325_10546_10343_10340_10548_10341_10696_10084_5722520_10083_10618_10307_10059_5722620_5722920_5722720_5722820_100031_10103_10624_10623_10622_10621_10620,searchweb201603_11,ppcSwitch_4&algo_expid=ea684d6f-75ad-4ee1-ace3-21b89ff5af22-30&algo_pvid=ea684d6f-75ad-4ee1-ace3-21b89ff5af22&transAbTest=ae803_1&priceBeautifyAB=0

üründen çok memnunum. gündüz kuvvetli yanıyor. Farlar açılınca otomatik yarıya düşüyor. Sinyallerde beyazdan sarıya dönüyor.

Araçdan yana Tek sıkıntım yavaş hızlarda ayağımı gazdan çekince bir vuruntu oluyordu. Zincirlikuyu serviste 4x4 ün fişini çektiler vuruntu gitti 4x2 olarak kullanıyorum. :) ne zaman yaptırırım bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reci -- 11 Haziran 2018; 18:26:25 >

• Merhaba arkadaşlar. Bende 2013 freemont aldım. Abarth uygulamalı. Kırmızı, içi bej deri. Diger modellerden bir farkı yazıların ve bazı aksamların siyah olması. Bagaj kapağı uzerindeki "FREEMONT" yazısının son harfi olan "T" düşmüş. Temin edebileceğim bir yer varmı? Bilgisi olan varsa sevinirim. Hepinize iyi bayramlar ve kazasız belasız sürüşler.

• Arkadaslar bu Freemontlarin CROSS donanimli olanlari neden cok yuksek fiyatli?

Cross olmayanlar 90-100 ise Crosslar 130bin TL.

Sanirim en yeni model Cross donanim.

• Carsever kullanıcısına yanıt
    Cross la longe arasında sadece görsel farklılıklar var..Jantlar siyah,koltuklar tam deri değil , ön izgara siyah daha spor görüntüsü var. Bunun haricinde benim bildiğim fark yok.
    birde normal freemont lardan daha sonra çıktığı için modelleri daha yüksek fiyat farkı birazda ordan geliyo
  • Arkadaslar 3 . sira kotluk diz mesafesini artirabilmek icin, 2. sıra koltuklar ileri geri kaydirilabiliyor mu acaba?

• Arkadaşlar Merhaba;

araç için kasko primleri nasıldır?

Bazı araçlar için kasko yüksek çıkıyor bende almadan önce biraz bilgi edinmek istiyorum bu konuda

kasko yaptıran arkadaşlardan fikirlerini alabilir miyim?
    Evet. 2.sıra koltuklar öne kaydırilabiliyor. Ayrıca 2. sıra koltuk arkaları tam yatabiliyor.

• serkan737 S kullanıcısına yanıt
    merhaba. kaskoda primler için farklı değişkenler var. araç sahibinin ehliyeti ne zaman aldığı, sahibinin daha önceki kaza geçmişi, aracın kasko değeri, aynı sahip ile ilk kasko yapılması, vs... Herkese farklı tutarlar çıkabilir. benim 2012 model için ilk kasko primim geçen yıl 1750 civarında tutmuştu.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.