Şimdi Ara

FİAT FİORİNO (OTOMATİK VİTES) İNCELEME (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
210
Cevap
8
Favori
249.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TheDisabler

quote:

Orijinalden alıntı: blueice32

hayırlı olsun öncelikle. benim ki de oto. fio. emo. tiptronik yani otomatik dediğin tam otomatik değil dimi . benim ki gibi ise tiptronik tir. onda A ve M modaları var yani Automatic ve Manuel.. yanın da da ufak bir tuş vardır. E yazar buda Economic demektir

automatıc veya manule geçiş için sola doğru halk arasında tokatlamak de denen bir kere sola itip geri geliyor zaten .. bi A bir de M modlarına böyle geçersin. nerden anlıcam dersen tam karşındaki yol bilgisayarında yazacak... N boş ve R geri modaları var o kadar. manuel yaparsan normal arabalar gibi kendin değiştirecen ama geçmeli değil elektronik yine. Yani + yaparsan artar, - yaparsan düşer.. şu da var manuel modda da olsan düşürmesi gerekiyorsa sana bırakmaz. yani frene bastın durdun illa eksiye basmana gerek yok düşmeler ona, artmalar sana ait gibi bişeydir yani...

E yi açarsan vites geçiş aralarını kısa tutup yakıtını azaltırsın, gencim güzelim spor takılacam dersen kapatırsın araç atıyorum 2000 devirde değiştireceğine 3000 devirde değiştirir hızlı kaçar çok yakar gibi bişey olur yani..

son olarak aklıma gelen, diyelimki normal devirde gidiyosun vites otomatik te ve 5 te ama devrin düşük yani sakin sakin gidiyorsun, gazı köklersen direk 3 e alıp uçusa geçer :)))

haydiii hayırlı olsun...

abi teşekkür ederim bu konuyla ilgili anlatımlı bir vidyo var mı

:)))

panik yok.. anlattıklarımın hepsi çok basit.. bunların tamamını öğrenmen 1 saat ... :)) en güzeli yaşayarak öğrenmen

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TheDisabler

quote:

hayırlı olsun öncelikle. benim ki de oto. fio. emo. tiptronik yani otomatik dediğin tam otomatik değil dimi . benim ki gibi ise tiptronik tir. onda A ve M modaları var yani Automatic ve Manuel.. yanın da da ufak bir tuş vardır. E yazar buda Economic demektir

automatıc veya manule geçiş için sola doğru halk arasında tokatlamak de denen bir kere sola itip geri geliyor zaten .. bi A bir de M modlarına böyle geçersin. nerden anlıcam dersen tam karşındaki yol bilgisayarında yazacak... N boş ve R geri modaları var o kadar. manuel yaparsan normal arabalar gibi kendin değiştirecen ama geçmeli değil elektronik yine. Yani + yaparsan artar, - yaparsan düşer.. şu da var manuel modda da olsan düşürmesi gerekiyorsa sana bırakmaz. yani frene bastın durdun illa eksiye basmana gerek yok düşmeler ona, artmalar sana ait gibi bişeydir yani...

E yi açarsan vites geçiş aralarını kısa tutup yakıtını azaltırsın, gencim güzelim spor takılacam dersen kapatırsın araç atıyorum 2000 devirde değiştireceğine 3000 devirde değiştirir hızlı kaçar çok yakar gibi bişey olur yani..

son olarak aklıma gelen, diyelimki normal devirde gidiyosun vites otomatik te ve 5 te ama devrin düşük yani sakin sakin gidiyorsun, gazı köklersen direk 3 e alıp uçusa geçer :)))

haydiii hayırlı olsun...

abi teşekkür ederim bu konuyla ilgili anlatımlı bir vidyo var mı

:)))

panik yok.. anlattıklarımın hepsi çok basit.. bunların tamamını öğrenmen 1 saat ... :)) en güzeli yaşayarak öğrenmen

abi şimdi aracı aldım 2011 model fiorino, gayet güzel sürdüm geldim kasımpaşadan halkalıya, şimdi abi yalnız sarı üçgen içerisinde ünlem işareti var ve o hiç sönmedi, nedir abi bu

• TheDisabler T kullanıcısına yanıt
    şimdi bu üçgen jenerik bir hata olduğunu gösteriyor. jenerik arıza bir çok şekilde olabilir . ufak sıkıntılardır bunlar mesela fren lambanız patlak efendim geri sensörlerinizden biri arızalı v.s. v.s. hatta bu işaret 3-4 gün boyunca yanıp sönebiliyor da bende oldu mesela ...

arabana bin, kapıları kapat anahtarı tak ve bir kere çevir bakalım yol bilgisayarın sana hatayı söyleyecekmi çoğunu söyleyebiliyor çünkü. mesela kapılarsan biri açıkken marşa bastığında arka kapı açık diyor yazı ile sende kapılarını filan kapat kontağı kademe kademe dene bakalım arızayı söyleyecek mi ?
  • quote:

şimdi bu üçgen jenerik bir hata olduğunu gösteriyor. jenerik arıza bir çok şekilde olabilir . ufak sıkıntılardır bunlar mesela fren lambanız patlak efendim geri sensörlerinizden biri arızalı v.s. v.s. hatta bu işaret 3-4 gün boyunca yanıp sönebiliyor da bende oldu mesela ...

arabana bin, kapıları kapat anahtarı tak ve bir kere çevir bakalım yol bilgisayarın sana hatayı söyleyecekmi çoğunu söyleyebiliyor çünkü. mesela kapılarsan biri açıkken marşa bastığında arka kapı açık diyor yazı ile sende kapılarını filan kapat kontağı kademe kademe dene bakalım arızayı söyleyecek mi ?

abi evet park lambalarını kontrol et yazdı.
    abi hangi marka yağ kullanıyorsun
  • dualogic vites, manuel kullanımda belli bir devire kadar çıkmanıza izin verir..
    sonrasında vitesi kendisi yükselir...
    ve motoru yüksek devirde boş yere bağırtmanıza
    yüksek miktarda yakıt tüketmenize engel olur..
    valla yağ konusunda herkes bişey söylüyor, servis selenia diyor ama bence anlaşması olduğundan,, özel servisler kendi yağını övüyor...

ben en son castrol magnatec EDGE 5w40 aldım belki psikoljikmi bilmem ama zira normalde yağlar 60-70 iken 90 verdim o gün :) yani en iyisini aldım psikolojine de girmiş olabilirim ama o gün sanki arabının böyle çekişi değişti bişeyler oldu sanki :) ama sonuçta bence şu an en iyisi bu..
  • quote:

valla yağ konusunda herkes bişey söylüyor, servis selenia diyor ama bence anlaşması olduğundan,, özel servisler kendi yağını övüyor...

ben en son castrol magnatec EDGE 5w40 aldım belki psikoljikmi bilmem ama zira normalde yağlar 60-70 iken 90 verdim o gün :) yani en iyisini aldım psikolojine de girmiş olabilirim ama o gün sanki arabının böyle çekişi değişti bişeyler oldu sanki :) ama sonuçta bence şu an en iyisi bu..

Ok abi, abi lokasyonun İstanbul mu, istanbulda tavsiye edeceğin usta var mı, bi sıkıntı olursa oraya giderim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benzinli fiorino için
    FIAT 9.55535-S2 spesifikasyonlarını
    karşılayan SAE 5W-40 ACEA C3 yağı

dizel fiorino için

FIAT 9.55535- S1 spesifikasyonlarını
    karşılayan SAE 5W-30 ACEA C2 yağı

Ambalajında benzinli için ACEA C3, dizel için ACEA C2 yazılarını gördüğünüz yağları kullanabilirsiniz..

Kullanım kılavuzundan
    '' ACEA C3 (benzinli motorlar için) ve ACEA C2’ten (dizel motorlar için) daha düşük kaliteli ürünlerin kullanımı
    motora hasar verebilir ve bu hasarlar garanti kapsamna girmez. ''
    valla yağı değiştireninin bence pek önemi yok aslında.. gözünün önünde değitiren mahalle tamircilerine gitsen bile yapar.. benim hemşerm var mahallede anadolu yakası kartal tarafındayım, gidip parçacıdan her 10000 km de bir alıyorum hava, polen , yağ v.s. standart bakım parçalarını kredi kartımla... 40 tl ye de ustam hepsini değiştiriyor.
  • quote:

valla yağı değiştireninin bence pek önemi yok aslında.. gözünün önünde değitiren mahalle tamircilerine gitsen bile yapar.. benim hemşerm var mahallede anadolu yakası kartal tarafındayım, gidip parçacıdan her 10000 km de bir alıyorum hava, polen , yağ v.s. standart bakım parçalarını kredi kartımla... 40 tl ye de ustam hepsini değiştiriyor.

peki abi avrupa yakasında parçacı nerede var, bende alayım, taktıracak birini bulurum
  • blueice32 kullanıcısına yanıt
    Otomatik vites yağını değiştirdiniz mi hiç

valla kardeş sana en yakın sanayi sitesini bulacaksın.. orda işte bilmem ne otomotiv yedek parça filan yazan yerlerde fiat amblemini gördüğün yerlerde vardır.. bazı parçacılar ford, bazıları reno+fiat v.s. gibi kapıya tabelalarını görürüsün zaten...
  • merhaba arkadaşlar merak ettim bişi soracaktım
    benim fiorino kontak açtıktan sonra klimayı açıyorum ve çalışıyor 1- 2 dakika sonra muazzam şekilde soğotuyor içeriyi .
    ama araba çalıştırmadan yapıyorum. gücünü aküden alıyor dediler bana.

merak ettim
    o zaman yakıtta bana külfeti olmaması lazım doğrumudur.

yani sürüş esnasında çalıştırsam yakıtı ektilemezmi ?
  • Dostum klima araba çalışırken soğutur. Çünkü klima kompresörü araç çalışırken çalışır.
    Kontak açık ama marşa basmadin bu seferde klima fanı çalışır , kompresör çalışmazsa klima soğutmaz.

• Selamlar.
    Fiorinun arka camlarinin binek arabalar gibi acilmasinin olanagi var mi?
    Kelebek tip yolcuyu cok sıkıyor.

Birde ziplama şikayetine cozum bulundu mu?

• Merhaba

Ben eskişehirde oturuyorum

yaklaşık 1 ay önce 2014 fiorino emotion dizel otomatik aldım
    yakıt çok az 50 tl ye 230 km gidiyor
    yokuş kalkış destegi çok iyi degil ama yakıt konusu o açığını kapatıyor
  • kimse yokmu :)

bu araç sınıfında başka alınabilecek yada yıl sonu çıkacak otomatik vites araç ne var önerebileceğiniz.
  • ben mazda aracımı satıp bu aracı alacaktım vazgeçtim sebebi
    1. benim tüplü araç daha az yakıyor(1.8 dohc enjeksiyonlu ) siçi 26 kuruş sarası 19 krs
    2 manuel vitesten farkı debriyaj
    3 konfor yok
    4 araç geniş ve ferah değil
    sonuç olarak 17 liraya benim yer uçağını satıp fiorino almak resmen attan inip eşşeğe binmek olur
    bu arada bu yakıt değerleri günceldir (lpg 2.4 tl dir bulunduğum ilde elazıgdayım) aksini idda edenle anahtarına bedava teste çıkarım.
    alanlara kullananlara hayırlı olsun kazasız belasız kullansın ama ben vazgeçtim
  • yakamozum Y kullanıcısına yanıt
    Çok güzel anlatmişsiniz araci ama şanjumanlarinda problem cıkartiyormus doğrumu?

• Bizde aile kullanımı icin fio almayı düşünüyoruz dacia logani verip almak nasıl olur donanım ve motor olarak nasıl acaba

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.