Şimdi Ara

FİAT FİORİNO (OTOMATİK VİTES) İNCELEME (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
210
Cevap
8
Favori
249.395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    teşekkürler,

ama bir konuda başka okuyan arkadaşları da bilgilerindirmek adına bir detayı belirtmek isterim.

otomatik te çok bağırma dediğim benim ilk defa o gün oldu.. ve sıkça yaşadıım bir şey değil.. şimdi bu araçların devir/hız oranını algılama beyni var bilirsiniz.. bu araç sakin kullanımda 2500 devirde de vites değiştiriyor kasmadan değiştiriyor aslında, ama gaza köklerseniz "SPORT" kullanıma geçiyor ve 3500-4000 devirlerde değiştirmeye başlıyor ama altından kayıp gidiyor tabir caizse.. yani verdiğiniz gaz oranı ve mevcut hzınızı hesaplıyor ve ona göre vites değiştiriyor. gazı keserseniz biraz vites değiştiriyor.

ama ben bu 6 litreleri hiç görmedim doğrusu
  • quote:

Orijinalden alıntı: blueice32

teşekkürler,

ama bir konuda başka okuyan arkadaşları da bilgilerindirmek adına bir detayı belirtmek isterim.

otomatik te çok bağırma dediğim benim ilk defa o gün oldu.. ve sıkça yaşadıım bir şey değil.. şimdi bu araçların devir/hız oranını algılama beyni var bilirsiniz.. bu araç sakin kullanımda 2500 devirde de vites değiştiriyor kasmadan değiştiriyor aslında, ama gaza köklerseniz "SPORT" kullanıma geçiyor ve 3500-4000 devirlerde değiştirmeye başlıyor ama altından kayıp gidiyor tabir caizse.. yani verdiğiniz gaz oranı ve mevcut hzınızı hesaplıyor ve ona göre vites değiştiriyor. gazı keserseniz biraz vites değiştiriyor.

ama ben bu 6 litreleri hiç görmedim doğrusu

Hocam fionunda bu vites olayı zaten çok güzel.
    ++
    Ben şehirler arası yolda otomatikte 4,5 litreleri gördüm.
    şehir içinde hep otomatikte 6,5 lt ve otomatikte iken manuel müdehale etmelerde 6 lt leri gördüm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yani ciddi ciddi bu aracın otomatik şanzumanını övüyorsunuz ya ne diyeyim size.He parası kadar dersen bişey diyemem ama övenler dsg,ZF8 şanzumanlardan bahsediolar sandım.

Rentacar işi ile ugasmaktayım.Bayan müşteri potansiyeli olan bi firmayız ve dolayısı ile otomatik araclarımız bolca ama bugun gelen 2 fiorino otomatikte biribirinden kötü şanzumana sahip. Bilemedim.
  • Playas kullanıcısına yanıt
    Fiyat performans yonunden guzel sadece.

• quote:

Orijinalden alıntı: Playas

Yani ciddi ciddi bu aracın otomatik şanzumanını övüyorsunuz ya ne diyeyim size.He parası kadar dersen bişey diyemem ama övenler dsg,ZF8 şanzumanlardan bahsediolar sandım.

Rentacar işi ile ugasmaktayım.Bayan müşteri potansiyeli olan bi firmayız ve dolayısı ile otomatik araclarımız bolca ama bugun gelen 2 fiorino otomatikte biribirinden kötü şanzumana sahip. Bilemedim.

Nesi kötü yazsan sevinirim.bilgilenmis oluruz.
    Ben şayet çok ama çok memnunum.
    Birincisi "P" yok.direkt kontak kapanman yeterli.
    Marşa basınca araç otomatikmen boşa düşüyor.
    Ikincisi "S" yok.gaza göre tepki veriyor.

Bizler direkt kullaniciyiz.sen rentekarci olabilirsin ama bir bayan kullanmayı beceremiyorsa bence kadın üzerinden yorum yapma.
    Emin ol kullan bi bir kaç ay memnun kalirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: kadir3458

quote:

Yani ciddi ciddi bu aracın otomatik şanzumanını övüyorsunuz ya ne diyeyim size.He parası kadar dersen bişey diyemem ama övenler dsg,ZF8 şanzumanlardan bahsediolar sandım.

Bizler direkt kullaniciyiz.sen rentekarci olabilirsin ama bir bayan kullanmayı beceremiyorsa bence kadın üzerinden yorum yapma.

Vites geçişleri şimdiye kadar gördüğüm en kötü otomtik.
    Devir otomasyonu aşırı istikrarsız bildiğin bayırda ölüyor araba ki otomatikler hep böyledir ama direksiyonu bırakıp bayır yukarı itecek oldum.

Yakıt çok iyi ve yedek parça ucuzlugu bulunabilirliği çok iyi ama 30binlere varan bi paraya sahipseniz 40binlere çıkıp tepee alınabilir mesela bence geniş bagajlı aile tipi.
    aile tipi demezsen nice toyota,corsa alınabilir.ben cok pasif buldum aracı.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kadir3458

quote:

Vites geçişleri şimdiye kadar gördüğüm en kötü otomtik.
    Devir otomasyonu aşırı istikrarsız bildiğin bayırda ölüyor araba ki otomatikler hep böyledir ama direksiyonu bırakıp bayır yukarı itecek oldum.

Yakıt çok iyi ve yedek parça ucuzlugu bulunabilirliği çok iyi ama 30binlere varan bi paraya sahipseniz 40binlere çıkıp tepee alınabilir mesela bence geniş bagajlı aile tipi.
    aile tipi demezsen nice toyota,corsa alınabilir.ben cok pasif buldum aracı.

Hocam araç75 hp ve yokuş yukarı fiolarda vitesi kendiniz düşüreceksiniz ,otomatik olarak düşürme işlemi gec kalıyor.
    illaki bu işler paraya bakıyor tabiki ama fio nemo bipper bir klas bunu böyle düşünmek lazım.tabiki 40 gibi rakamlarda güzel sedan vs türü araçlar alına bilir!!man

• şanzumanı başarısız kılar buda.Beyin bunu algılayıp basılan gaz %'sine oranla aracın hız-devir orantısızlıgı algılayıp düşürmesi lazım,gecikiyor.Vites ısrarla vasat diyorum. Paraya göre sonucta,Panamera performansı belemiyorum ama fiatın bi alt sınıf aracta hegomanyası var.Bu şanzuman ona yakısmıyor diyorum ben.

3.sü geldi bugun bordo,araclar bize pek atik gelmeyince NNT bor-power şanzuman katkısı aldık hesapliparca.comdan koyduk daha az tıkırdak biraz daha topladı gibi geçişleri.

bakımlarında edge motor yagı + castrol gl serisi şanzuman yagı + Nnt bor tekrar koyup göndereceğim müşteriye biraz daha toplar diye düşünüyorum. Ama güçlü bi katkı koymanız şanzumana tavsiyemdir.
  • Dynamic modelini yaklaşık 3 yıl önce sıfır almıştım halen kullanıyorum, 1.3 75 HP motor bana göre yeterince atik. Vites geçişlerinde herhangi bir sorun yok, boyu kısa, arka teker yan aynadan görüldüğü için geri geri park etmek çok rahat. Yüksek olduğu için trafikte öndeki 2-3 aracın fren lambaları görülebiliyor ve ani duruşlarda çok işe yarıyor.
    Yol bilgisayarı, yükseklik ayarlı koltuk, direksiyon, elektrikli yan aynalar eşdeğer fiyat aralığında çoğu otomatik araçta yok.
    Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Araçtan sıkıldım km'si 34500 olduğu halde değiştirmek istiyorum, kafamda 2010-2011 dizel focus ve corolla var ama düşük km bulmak zor ve rakamlar çok yüksek

• GreatWhite kullanıcısına yanıt
    Kaca almistiniz simdi kaca gider hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: zaftolga

Kaca almistiniz simdi kaca gider hocam

Bayi tanıdıktı 31000 TL'ye almıstım. Su anda sıfırı 43000 TL civarında
    Piyasası degisik herkes kafasına gore bi rakam veriyor. Su iki hafta icinde rutin bakımını ve muayenesini yaptıracagım sonrasında 28500-29000 gibi rakamdan asagı vermem galiba
    Bende 2011 sifir emotion duologic vitesi 33500 e almistim.

• quote:

Orijinalden alıntı: zaftolga

Bende 2011 sifir emotion duologic vitesi 33500 e almistim.

Rakamlar benzer
    Ticari araçlar sanki 2. el de daha çok değer kaybediyor gibi .umarım o fiyata satabilirsiniz.
  • zaftolga Z kullanıcısına yanıt
    Önemli değil üstad araçtan bir şikayetim yok, temiz araç bulamadığım için satmayacağım galiba.
    Bugün kılıflarını değiştirttim, hafta sonundada hoparlörleri değiştirmeyi düşünüyorum.
    Çerçeveli olmasa teybide uçururumda eğer randıman alamazsam anfi vs birşeyler kullanacağız artık
  • arkadaşlar biz ailecek büyük arabayı seviyoruz ilk tercihimiz otomatik ve ve ucuz olmasıydı fiorinoyu araştırdır otomatik hakkında yorumlar pek hoşumuza gitmedi 90 beygirlik olanlardada aynı problem varmı yoksa onlar diğerlerinden farklımı.
  • Abiler selamlar,ben de aracı yarın teslim alacam fiorinoyu.
    Şimdi abi bana bu aracın otomatik vitesini anlatırmısınız abi, yani kontağı çevirirken hangi modda olmalı, stop ederken hangi modda olmalı, en uygun şehir içi ve en uygun şehir dışı modları nedir.selametle.

• TheDisabler T kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun öncelikle. benim ki de oto. fio. emo. tiptronik yani otomatik dediğin tam otomatik değil dimi . benim ki gibi ise tiptronik tir. onda A ve M modaları var yani Automatic ve Manuel.. yanın da da ufak bir tuş vardır. E yazar buda Economic demektir

automatıc veya manule geçiş için sola doğru halk arasında tokatlamak de denen bir kere sola itip geri geliyor zaten .. bi A bir de M modlarına böyle geçersin. nerden anlıcam dersen tam karşındaki yol bilgisayarında yazacak... N boş ve R geri modaları var o kadar. manuel yaparsan normal arabalar gibi kendin değiştirecen ama geçmeli değil elektronik yine. Yani + yaparsan artar, - yaparsan düşer.. şu da var manuel modda da olsan düşürmesi gerekiyorsa sana bırakmaz. yani frene bastın durdun illa eksiye basmana gerek yok düşmeler ona, artmalar sana ait gibi bişeydir yani...

E yi açarsan vites geçiş aralarını kısa tutup yakıtını azaltırsın, gencim güzelim spor takılacam dersen kapatırsın araç atıyorum 2000 devirde değiştireceğine 3000 devirde değiştirir hızlı kaçar çok yakar gibi bişey olur yani..

son olarak aklıma gelen, diyelimki normal devirde gidiyosun vites otomatik te ve 5 te ama devrin düşük yani sakin sakin gidiyorsun, gazı köklersen direk 3 e alıp uçusa geçer :)))

haydiii hayırlı olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blueice32 -- 10 Haziran 2014; 19:30:43 >

• Bu arac ticari oldugu icin yoldaki maliye kantarlarinda duruyormusunuz .

• quote:

Orijinalden alıntı: blueice32

hayırlı olsun öncelikle. benim ki de oto. fio. emo. tiptronik yani otomatik dediğin tam otomatik değil dimi . benim ki gibi ise tiptronik tir. onda A ve M modaları var yani Automatic ve Manuel.. yanın da da ufak bir tuş vardır. E yazar buda Economic demektir

automatıc veya manule geçiş için sola doğru halk arasında tokatlamak de denen bir kere sola itip geri geliyor zaten .. bi A bir de M modlarına böyle geçersin. nerden anlıcam dersen tam karşındaki yol bilgisayarında yazacak... N boş ve R geri modaları var o kadar. manuel yaparsan normal arabalar gibi kendin değiştirecen ama geçmeli değil elektronik yine. Yani + yaparsan artar, - yaparsan düşer.. şu da var manuel modda da olsan düşürmesi gerekiyorsa sana bırakmaz. yani frene bastın durdun illa eksiye basmana gerek yok düşmeler ona, artmalar sana ait gibi bişeydir yani...

E yi açarsan vites geçiş aralarını kısa tutup yakıtını azaltırsın, gencim güzelim spor takılacam dersen kapatırsın araç atıyorum 2000 devirde değiştireceğine 3000 devirde değiştirir hızlı kaçar çok yakar gibi bişey olur yani..

son olarak aklıma gelen, diyelimki normal devirde gidiyosun vites otomatik te ve 5 te ama devrin düşük yani sakin sakin gidiyorsun, gazı köklersen direk 3 e alıp uçusa geçer :)))

haydiii hayırlı olsun...

abi teşekkür ederim bu konuyla ilgili anlatımlı bir vidyo var mı

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.