Şimdi Ara

..::: * FIAT FIORINO FAN CLUB * :::.. (41. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15.219
Cevap
63
Favori
2.275.017
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: impress

selamlar

bayaadır gözüm fiorino combi de ancak birkaç sorumu cevaplarsanız doblo ile takas yapacağım. özellikle uzun süre doblo kullanmış arkadaşlar cevaplarsa sevinirim

dobloya kıyasla;

1-) konfor nasıl? arkada zıplatma var mı? helezonların bir etkisi olmuş mu yoksa yine aynı mı?

2-) performansı nasıl? eminim ki iyi olacaktır ancak hissettiriyor mu?

3-) genişlik olarak arkada 3 kişinin durumu nedir?

4-) 8 senedir doblo kullanan biri olarak doblo yu ararmıyım?

cevaplar için teşekkür ederim.

öncelikle hoşgeldiniz askerlik bitti heralde

biliyorsunuz ki doblo kullanıyoruz doblo fiodan daha ferah ve büyük fio performansı doblo 1.3 e göre çok iyi kalkışı hızlanması her şeyi performasta fio ferahlıkta doblo konforu biz panelvanını kullandk doblo ile fazla fark yok birde fionun görüş açıları dobloya göre kısıtlı ama çok süper bi araba vallahi doblo ile ikisi arasında çok düşünülür iki side harika ama doblodan sonra küçük gelebilir

• teşekkür ederim bitirebildik çok şükür

benim canımı bu dobloda sadece arkaların makas olması sıkıyor. pinpon topu gibi araba. sırf o yüzden bile fiorino alabilirim eğer zıplatmıyor ise. arkada adam gibi bir amortisör sistemi olsa ömürlük kullanırım ben bunu ancak konfor yok. 205/55/15 lastiklerle zıpır zıpır zıplıyoruz zaten.

fiorino da bu zıplatma olayı var mı acaba
  • quote:

Orjinalden alıntı: LexiconAvenue

quote:

Orjinalden alıntı: GHOSTMAN79

Merhabalar;
    Bugün bayiye gidip çöl grisi bir fio aldım. Aracım 2-3 hafta içinde gelecek. Fiyat konusunda İZMİR de yakın arkadaşımın arkadaşının kardeşi (biraz uzun oldu sanırım :D) satış sorumlusu. Ne yaptımsa peşin almama rağmen 24500 TL den aşağıya indiremedim. 23500 TL ye alan arkadaş sanırım sağlık personelinden yararlanmış.

hayırlı olsun kazasız belasız cezasız kullan arkadsım
    bır sey soracam ızmırden mı aldın
    2-3 hafta ıcınde gelecek demıssın yurt dsısndan mı gelecek arac yoksa bursadan mı ? sormamdakı amac c.tesı almaya gıdecem hemen verıyorlar mı vermıyolar mı onu merka edıyorum (alacagım yer bursa)

Öncelikle tşk. ederim. Ama aracı maalesef hemen vermiyorlar. Şu anda stoklar tükendiği için fabrikadan çıkış beklemekten başka çaresi yok sanırım. Yani Bursa dan da alsanız en az 2 hafta bekleyeceksiniz.

• doblo kullanıp fiorino almakta kararsız arkadaşlar belki yanılıyor olabilirim ama fikrimi sizinle paylaşmak istedim.
    fiat yakında yeni dobloyu çıkaracak ve bambaşka bir doblo çıkacak ve eski kasaların fiyatı ciddi annamda düşecek bence durumunuzda varsa doblolarınızı bu günkü değerini kaçırmadan değiştirin yenisi çıktığında ciddi anlamda değeri düşecek alın fiolarınızı. paliolardada boyle oldu yeni kasa çıkınca eskisi çok düştü belkide yanılıyorumdur

• doblonun arka koltuğunda ankaradan şanlıurfaya kadar yolculuk yaptım fiorino dobloya göre ölüdeniz nedenin buysa hemen al memnun kalırsın tasarımı işçilik kalitesi 10 numara
    quote:

Orjinalden alıntı: impress

teşekkür ederim bitirebildik çok şükür

benim canımı bu dobloda sadece arkaların makas olması sıkıyor. pinpon topu gibi araba. sırf o yüzden bile fiorino alabilirim eğer zıplatmıyor ise. arkada adam gibi bir amortisör sistemi olsa ömürlük kullanırım ben bunu ancak konfor yok. 205/55/15 lastiklerle zıpır zıpır zıplıyoruz zaten.

fiorino da bu zıplatma olayı var mı acaba

• Arkadaşlar 26 ocak 2009 da şirketim için fiat combimix aldım.. Araçta ekstra; trekking paket, klima, sağ yan kapı aldım.. Birçok kişi gibi bende aracı internetten karşılaştırarak almaya karar verdim.
    Araçı bayiden teslim aldığımda internetteki standart olan yükseklik ayarlı koltuk , kol dayanağı, elektrikli ve ısıtmalı aynalar, birde derinlik ve yükseklik ayarlı direksiyon olamadığını gördüm.. Servise sordum, donanımın neden eksik olduğunu ? Onların elindeki katalogta opsiyonel olduğunu söylediler, Hakikaten katalogta opsiyonel yazıyordu. Fakat ben arabayı Tofaş ın resmi sitesindeki özelliklere bakarak almıştım ve Orada standart olduğu yazıyordu. Tofaşı aradım (sağolsunlar) bana mantıklı bir açıklama getirdiler !!! Araba 2008 yılının bilmem kaçıncı ayında çıktığı için böyleymişşşş !! Ama dedim ben aracı 2009 model aldım.. Dediler ki işte şu aydan sonra çıkanlarda var. Peki ben aracın fabrikadan hangi ayda hangi banttan çıktığını nasıl bilebilirim ki? sonuçta kriter model değilmi ? (eeee peki ne olacak şimdi bari sitede bir not düşseydiniz şu aydan sonra çıkanlarda var diye) Neyse bir bardak su içtik onca özelliğin üzerine.....
    Arabayı yaklaşık iki aydan uzun süredir kullanıyorum yakıtı çok ekonomik, yol tutuşu, frenleri gayet iyi.
    Yanlız benim boyum 1,72. Sanırım benim boyumda ve benden kısa sürücülerde normal oturuş pozisyonunda sol ayak kaval kemiği alt konsola dokunuyor ve özellikle şehir içinde adeta eziyete dönüşüyor..
    Bu konu içinde Tofaş'ı aradım.. Bana servise gidip problemin araştırılmasını istediler. servise gittim uzun boylu bir arkadaş oturdu hiç bir problem yok !! dedim kısa boylu biri otursun ? benden kısa bir arkadaşı oturtuk onunda ayağı alt konsola ciddi derecede değiyor.. problemi kabul ettiler. Sonra birde yükseklik ayarlı bir koltuğa oturdum onda problem yok... Konu Tofaş'a tekrar iletildi.. Tofaşın bulduğu çözüm, size 500- 600 Tl ücretle yüseklik ayarlı koltuk takmanızı tavsiye ediyoruz... [simage][/simage] Kardeşim hem arabanın problemini kabul ediyorsunuz hem neden benden ücret talep ediyorsunuz ? kusurlu ayıplı ürünün kusurunu gidermek sizin sorumluluğunuzda ? ... Mahkemeye verecektim vazgeçtim satarım dedim bunlara verilecek en büyük ceza bu.. Eskidendi bir Tofaş bir Renault.. Artık bin bir türlü marka var.
    Biz iki arkadaş iki adet fiorino aldık şirketlerimize ikimizde'de ortak olan bir problemde sürücü tarafındaki silecek süpürgesi garrrç guurrrç ses yapıyor. Servis yenisiyle değiştirdi fakat kısa süre sonra tekrar yapmaya başladı bu arkadaşımın fiorinosunda'da aynı problem var !!
    Genel olarak ele alırsak yukarıda saydıklarım haricinde araçtan memnunum ama seneye satmayı düşünüyorum yine aynı sebeplerden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dlimavi -- 20 Mart 2009; 1:08:09 >

• quote:

Orjinalden alıntı: artpoint

doblo kullanıp fiorino almakta kararsız arkadaşlar belki yanılıyor olabilirim ama fikrimi sizinle paylaşmak istedim.
    fiat yakında yeni dobloyu çıkaracak ve bambaşka bir doblo çıkacak ve eski kasaların fiyatı ciddi annamda düşecek bence durumunuzda varsa doblolarınızı bu günkü değerini kaçırmadan değiştirin yenisi çıktığında ciddi anlamda değeri düşecek alın fiolarınızı. paliolardada boyle oldu yeni kasa çıkınca eskisi çok düştü belkide yanılıyorumdur

bence çok etkilemiyecek tabi bir miktar düşer ama şuanda öyle zırt diye alınmaz malum kriz var

dlimavi

o dediğiniz kavak kemiği sürtme olayını bende duydum fakat bu olay herkesde olmuyor yani bazı kişilerde oluyormuş buda arabadan kaynaklanmıyor silecekleri bosh ile değiştirirseniz ses filan kalmaz sileceğin lastiğinin hamurundan yapıyor

• Yani kısa boylu insanlar fiorino almasınlarmı?

Kaza anında o kaval kemiğine olur acaba hiç düşünmek bile istemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi g.m.y. -- 20 Mart 2009; 9:35:31 >
  • Ghostman79 arkadaşım hayırlı olsun,kazasız belasız kullanman dileğiyle.Ben de çöl grisi düşünüyorum.Arabanın önden,arkadan ve yanlardan çekilmiş resimlerini koyabilir misin?Tekrar hayırlı olsun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: g.m.y.

Yani kısa boylu insanlar fiorino almasınlarmı?

Kaza anında o kaval kemiğine olur acaba hiç düşünmek bile istemiyorum.

Arkadaşlar kısa boylu insanlar almasın demiyorum.. Almadan once KESİNLİKLE TEST SÜRÜŞÜ yapmalarını tavsiye ediyorum. Ayrıca yükseklik ayarlı koltukta bu sorun yok.. Birde internetten bakıp donanımına almayın muhakkak bayiye sorun ..
    Silecek için servise şikayetimi tekrar ilettim. Problemi kökünden halledeceklerini söylediler. Bugün gidebilirim servise. Ayrıntılar için bilgi veririm..
  • quote:

Orjinalden alıntı: oracleoracle

Ghostman79 arkadaşım hayırlı olsun,kazasız belasız kullanman dileğiyle.Ben de çöl grisi düşünüyorum.Arabanın önden,arkadan ve yanlardan çekilmiş resimlerini koyabilir misin?Tekrar hayırlı olsun.

Tşk. ederim. Renk konusunda İZMİR de en çok tutulan renktir. Bayide normal gri vardı ama ben illede çöl grisi istedim. Aracımı 2 hafta içinde teslim alacam. Geldiğinde resimleri koyarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GHOSTMAN79 -- 20 Mart 2009; 10:26:44 >
  • quote:

quote:

Ghostman79 arkadaşım hayırlı olsun,kazasız belasız kullanman dileğiyle.Ben de çöl grisi düşünüyorum.Arabanın önden,arkadan ve yanlardan çekilmiş resimlerini koyabilir misin?Tekrar hayırlı olsun.

Tşk. ederim. Renk konusunda İZMİR de en çok tutulan renktir. Bayide normal gri vardı ama ben illede çöl grisi istedim. Aracımı 2 hafta içinde teslim alacam. Geldiğinde resimleri koyarım

hadi arabanız hayırlı olsun ALLAH kaza bela göstermesin

• Ruhsatta ne olarak geçiyor fiorinolar?
    Mesela fiorino combinin arkası açık camlı, o da mı kamyonet diye geçiyor merak ettim bir de 1. köprüden geçer mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: multijet

quote:

quote:

hadi arabanız hayırlı olsun ALLAH kaza bela göstermesin

Çok teşekkür ederim

• quote:

Orjinalden alıntı: mehmet050

Ruhsatta ne olarak geçiyor fiorinolar?
    Mesela fiorino combinin arkası açık camlı, o da mı kamyonet diye geçiyor merak ettim bir de 1. köprüden geçer mi?

Kapalı kasa kamyonet olarak geçiyor. İstanbul da oturan arkadaşlardan aldığım bilgiye göre de 1. köprüden geçemiyormuşsunuz.
  • Hayırlı olsun arabanız.
    Sizin arabanın arkası kapalı mı açık mı?
    Ruhsata binek yazılamıyor o halde öyle mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: mehmet050

Hayırlı olsun arabanız.
    Sizin arabanın arkası kapalı mı açık mı?
    Ruhsata binek yazılamıyor o halde öyle mi?

Tkş. ederim. Arkası açık. Yani tam bir MPV. Ruhsatta kapalı kasa kamyonet olarak geçecek maalesef. Ne alakaysa. Saolsun devlet vize yapan şirketi zengin ediyor.
  • merhaba arkadaşlar, bir hafat kadar önce fiorinolar dikkami çekti ve araştırdım, alınabilir güzel oldugunu düşünüyorum. bayilerde ki kredi olanaklarından bahsedermisiniz biraz faizsiz kredi veriyolarmı, kaç aya kadar ve peşinat ne kadar vermemiz gerekiyor. ben makina mühendisim ama işsizim dolayısıyla babamla almayı düşünüyoruz.
  • akadaslar fiat'in sitesinde kdv indirimi oldugu yazıyor ve bu indirimin satıs fiyatı uzerınden uygulanacagı yazıyor ama bayılerı aradıgımda 24900dan assağı fiyat veren yok bu fiyat hem ötv-hem kdv indirilmiş hali diyorlar ama ben hesapladıgım zaman sadece ötv indirimi uygulanmıs fiyat 24900 sizce benmi yanlış hesaplıyorum yoksa bayılerde mi sorun var?
  • quote:

Orjinalden alıntı: attila24

akadaslar fiat'in sitesinde kdv indirimi oldugu yazıyor ve bu indirimin satıs fiyatı uzerınden uygulanacagı yazıyor ama bayılerı aradıgımda 24900dan assağı fiyat veren yok bu fiyat hem ötv-hem kdv indirilmiş hali diyorlar ama ben hesapladıgım zaman sadece ötv indirimi uygulanmıs fiyat 24900 sizce benmi yanlış hesaplıyorum yoksa bayılerde mi sorun var?

ÖTV indiriminden dolayı bütün kampanyaları kaldırdılar sanırım. Bir tek sağlık personeline 1000 TL indiriyorlar.
  • 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.