Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Fiat egea serviste kapı değişimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
7
Cevap
0
Favori
811
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Modellere Özel Forumlar >> Aegea >> Fiat egea serviste kapı değişimi
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      1150 Mesaj
      02 Mayıs 2018 09:53:04 Konu Sahibi
      Merhaba arkadaşlar park halinde ki aracıma vurup kaçtılar. Göçük ve çizik var. Servise götürdüm değişme olur dedi bende kızdım sac değilsin kapıda ne var dedim kapı değişirse tramerde ne kadar hasar kaydı gözükür 5 bin on bin? Ona göre hareket edecem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
      |
    • Binbaşı
      1185 Mesaj
      02 Mayıs 2018 10:39:51
      Geçmiş olsun. Servisler uğraşmamak için hemen değiştirme yoluna giderler. Ben daha önce Peugeot servisine benzer bir işlem için gidip "sadece düzeltme, macun ve boya istiyorum" dedim. Tamam dediler ama demeseler bile illa ki bunu yapacak bir servis bulurdum. Kasko dan karşılanacağı için işin kolayına kaçıyorlar ama bence farklı servislere sorun ama gidip direk "ben değişim istemiyorum" diye belirtin.

Kapı değişirse zaten adı üstünde değişim olacağı için değer kaybı daha fazla olur. Macun ve boya yapılırsa hem kapı değişmemiş olur hem de kasko dan yapılınca tramer e az yansır. Tahmin etmek zor ama en az yarı yarıya fark eder.

Bir de benim kaskom araç kasko bedelinin %5 ine kadar olan hasar da hasarsızlığı bozmuyor. O yüzden söyledikleri rakamda pazarlık yapmıştım ve araç kasko bedelinin %5 ini geçmemesini sağlamıştım. Pazarlığa yanaşmasalar da farkı cebimden verirdim ama faturayı kasko bedelinin %5 inden düşük kestirirdim. Emin olun sanayi den pek farklı değil serviste çalışanlarda her türlü pazarlığı yapın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Binbaşı
      1150 Mesaj
      02 Mayıs 2018 11:29:29 Konu Sahibi

Hocam ben renk tutmamasından korkuyorum o yüzden servise götürdüm benim tepkimi görünce içine bakarız sorun yoksa değiştirme olmaz dedi ama güvenmiyorum haftaya exper gelecek gelince yine konuşacağım

|
      |
      adam_ıssız kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      02 Mayıs 2018 11:41:43
      O kapı boyandığında ön kapı ve arka çamurluğa da muhtemelen vernik atacaklar ton farkı olmasın diye. Bu da şu anlama geliyor ki vernik atılan diğer alanlarda mikron değeri yükselecek ve ekspertiz yapılınca aracınızın o parçaları da sadece vernikli bile olsa boyalı sayılacak bilginiz olsun. Servisten teyit edin isterseniz. Ben daha hiç bir serviste rastlamadım bunu yapmayana.

02 Mayıs 2018 12:00:10 Konu Sahibi

Sorayım hocam çok sağolun peki boya olmaz sacı değişirse böyle bir sorun olur mu?

|
      |
      02 Mayıs 2018 12:02:51

Sac değişince de zaten boya yapılacak hazır boyalı olmayacak o yüzden vernik olayı kaçınılmaz gibi bir şey. Ben o kadar bir hasar için ne kapı ne sac değiştirmezdim.

|
      |
      osmandemi2 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      02 Mayıs 2018 12:09:00 Konu Sahibi

Sağolun hocam

|
      |
      02 Mayıs 2018 15:53:19 Konu Sahibi
      Bugün oto king e gittim 700 TL masraf çıkardı buradan yaptırmayı düşünüyorum kaskodan yaparsam mini onarıma girer mi?

|
      |
Ankara Web Tasarım
SEO
haberler
son dakika
Blogio
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,172
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.