Şimdi Ara

FIAT EGEA CROSS (ANA KONU) (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
927
Cevap
61
Favori
131.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şükür; kapı altı fitillerini UNUTMAMIşLAR

FIAT EGEA CROSS (ANA KONU) 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drlozn -- 5 Mayıs 2021; 14:6:31 >
  • Merhaba arkadaşlar egea cross otomatik vites hakkında farklı bilgiler var kimisi sene sonu gelecek diyor kimisi otomatik vites olmayacak diyor bilgisi olan var mı?

• drlozn D kullanıcısına yanıt

Merhaba hocam lgp ile yakıt ne kadar düştü kaç krş yakıyor bende taktırmak istiyorum

• Merhaba, aslında aracın yakıtı litre olarak düşmedi, sadece alım maliyetlerinden dolayı km de az para harcıyoruz.

aracımın şimdiki yakıt verisi 7.3 gösteriyor

benzin 7.22 tl litresi

LPG 3.51 tl litresi

benzin ile ortalama 52 krş

LPG ile ortalama 25 krş

ilk alım maliyetlerinden dolayı güzel Türkiyem şartlarında LPG her zaman ortalama %40 ekonomik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drlozn -- 11 Mayıs 2021; 9:49:15 >
  • unknownartist kullanıcısına yanıt

Hocam aracınız hayırlı olsun.

Fiat'ın Doblo'dan itibaren son 10 yıl içerisinde Trekking projeleri ile SUV-Crossover temelinde çalışmaları oldu. Doblo Trekking'lerde geliştirilmiş bir çekiş kontrol sistemi, arazi şartlarına uygun güçlü bir karter muhafazası, yükseltilmiş şasi gibi özellikleri vardı. Kısaca Tipo Cross isimli bu modelde sadece moda ve şekil uygunluğu için yapılmış bir araç değil. Arazi şartlarında gerçekten elinden gelenin fazlasını yapacağını düşünüyorum.

Yorumunuzda Polo ve Ibiza yerine Egea Cross yerine bu aracı gönül rahatlığıyla alabilirsiniz yazmışsınız ama o kısma katılamayacağım. İlk olarak Polo ve Ibiza dediğimiz araçlar güvenlik olarak Egea'dan çok üstün arabalar.

Gördüğünüz üzere güvenlik sizin için önemliyse Clio, Polo ve Ibiza gibi araçlar Egea'dan çok daha güvenli arabalar. Hem daha sert şartlarda teste girmiş hemde çok daha yüksek puanlar almışlar. Bunun dışında kullandığınız aracın sadece B segment araçlarda kullanılan bir B segment şasisi olduğunu da unutmamak lazım. Aracın platform ortakları 500L. Bu durumda 10 yıllık bir şasiye kasa giydirmeden bahsediyoruz. B segmentte Clio, Polo vs. CMF ve MQB şasilere kurulu ve özellikle Polo'nun sürüş dinamikleri Egea'dan çok üstün.

Araçta Avrupa'da B segment kabul ediliyor, Avrupa'da bu arabanın rakipleri Ibiza vs. o yüzden bence B segment Ibiza yerine Golf almadığımızı düşününce Egea'nın segment olarak bu araçlara bir artısı yok.

Egea kullanıcıları ikinci eli de umursamıyor, ucuz alıyorlar ucuz satıyorlar ama Polo dediğimiz arabayı forumdan 2018'de 87'ye alıp geçen haftalarda 210'a satan vardı. Polo'ya çok para verirsiniz ama satarken daha çok daha fazla para kazanırsınız ikinci eli Türkiye'nin en iyi arabası Polo herhalde.

Araçla ilgili kendi izlenimlerime gelince göğüs plastiği baz donanım filo aracı Easy Egea ile aynı, Cross'ta karoser rengine bir kaplama fena olmazdı. Deri paketli arabalarda iç mekan kalitesi iyileşiyor, kapı döşemeleri deri olunca aracın içine nispeten kalite geliyor.

Deri paketli bir araç bile satılmamış. 4 bin liraya komple deri döşeme veriyorlar ben olsam deri paket tercih ederdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ESER14

Cross u kim akıl ettiyse iyi düşünmüş. Tofaş ödül vermeli fikri ortaya atana.
    Mercedes ve Volvo nun kroslarını hep beğenirdim. İ20 de güzel duruyor.
    Canlı görmedim ama eminim güzeldir.
    Duster ı tahtından edecektir.

Duster değil de Sandero Stepway diyelim. Duster son neslinde gelişmiş 4X4 ile gerçek bir SUV gibi arazide gidebiliyor.

Sandero'nun bagajı da tamir kitli stepne ile stepneli Egea'dan daha byük galiba. Egea 380 Sandero 410 litreymiş.

• 1) otururken elleri uzatıp direksiyon ardına parmak ucu deyip..kollar 45 derece acıyla diteksiyonu tutarken..yani koltuk tam ayarlıyken baktım..sol el el ileri kol maximum gerginken.sol cam acma tusuna erismiyor..arka cam acma tusuna erisiyor..tasarım hatası var..cam tusu 10 cm geride olması lazım..cogu kisi aynı duruma yakalanıyor

2) araba agırlıgındanmı nedir..hafif yokus assagı frene basarken iyice bastırmak lazım..ayak kendi agırlıgı yetmiyor..arac kayıyor..iyice bastırınca bacagı yoruyor

3)el freni normal cekince arac kayıyor..araba agır..el freni 3 tık fazladan cekmek lazım

4) soru su..hafif bayır yukarı 1.viteste cıkarken..gazı azaltıp sonrada gazı bırakırken.debriyaja basma sırasında arac silkelenme..debriyaja basınca volan ayrılırken..belkide gaz pedalı gazı hızlıca bırakmıyor ondanmı..sanki gazı bırakmadan debriyaja basar gibi birsey oluyor

tasarım sorunumu..duzlukte olmuyor

5)sabah ilk calıstırmadan alttan trank diye calısma sırasında ses

ama gun icinde olmuyor..oda tasarım hatası galiba..baskalarıda duruyor..ama dikkat eden anlar..debriyajla alakalı..ilk sabah calıstırma arada trank sesi

arıza olsa gun icindede yapardı

zaten arac sıfır..yeni

• Yalana dolana başlamışsın yine, içi boş konuların yetmiyor buraları da mı kirletmeye başladın?

Koydugun euro ncap resimlerinde bile egea ile diğer b segment araçların kategorisi farklı, diğer c segment araçlar gibi egeada küçük aile yazıyor, diğerlerinde süper mini.

Avrupada egea b segment olarak geçiyor ise süper mini yazması lazımdı? O kadar uzun ve yalan yanlış yazıyorsun ki aynı mesaj içinde kendini yalanlıyorsun farkında değilsin.

Videodaki ablayla otomobil bilgi birikimi seviyeniz aynı bu arada, üretim yeri polonya imiş egeanın bak hele FIAT EGEA CROSS (ANA KONU) 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 11 Mayıs 2021; 19:30:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba

2021 cross, urban ve lounge modellerinde kullanılan ön far grubu ile ilgili bilgisi olan var mı

kendimiz led değişim yapabiliyormuyuz yada servis mi yapıyor yada komple far grubu mu değişiyor (arıza durumunda)

kafada deli sorular

bu konuda bilgili arkadaşlardan faydalanmak isterim

• Arkadaşlar lounge pakette 8bin tl indirim devam ediyor mu hala

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
    Tamiri olacağını sanmıyorum örnek olarak kia cee'd lerin kronik gündüz ledi arızası için tüm far değişiyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.3 Urban donanım bayilerde bulunmuyor. Sizce en erken hangi tarih de gelir ?

• Tugi-uA kullanıcısına yanıt

merhaba

size tavsiyem

FİAT Online Rezervasyon, üzerinden sipariş vermeniz

21 nisan online sipariş verdim, 26 nisan sevkiyata çıktı, 27 nisan bayiye geldi ve LPG takılma işlemi yapıldı, 28 nisan sabahı teslim aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drlozn -- 24 Mayıs 2021; 10:13:1 >
  • Emekkk kullanıcısına yanıt

servise sordum, ürün yeni olduğu için kimse ne olacağını bilmiyor, fakat komple far grubu değişebilir dediler

FİAT merkezi aradım

aldığım cevap, far grubunun değişeceği ve garantiye girmediği

bir far grubu 3500 - 4000 TL civarı

inşallah 3 - 5 seneden önce ledlerin ömrü dolmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drlozn -- 24 Mayıs 2021; 11:7:36 >

valla servislerin yeni kazanç kapısı maalesef arıza olursa al eline çekici kaskodan yaptır diyeceğim bukadar.

online rezervasyon yapmak istedim ancak 1.3 multijet seçeneğini rezerve yaptıramıyorum seçenekler de yok.

• Tugi-uA kullanıcısına yanıt

sık takip edin

rezerve yaptığım gün sabah istediğim araç yoktu ama öğleden sonra sisteme ekleme yapmışlardı ve öğlenden sonra sipariş vermiştim

• Emekkk kullanıcısına yanıt

aynen yapacağım o zaten

böyle saçmalık olmaz

farlara gözüm gibi bakıyorum

ekonomik ömrü bitmesin diye gece farları kullanmayasım var FIAT EGEA CROSS (ANA KONU) 

Sıkı takipteyim. Fiat şirketiyle görüştüm 1.3 multijet seçeceğinin Ağustos sonuna kadar gelmeyeceğimi söylediler. BÖyle bir bilgisi olan var mı?

kapı altı fitiller ve motor fitili artık geliyormu hocam fabrika çıkışı?

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.