Şimdi Ara

FIAT EGEA CROSS (ANA KONU) (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
927
Cevap
61
Favori
131.787
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

eyvallah dost

maliyetler cebe dokunduğunda çok duygusallaşıyorum ;)

eski 1.4 95 hp motorlu aracımda dediğiniz sorunları (Varsa lpg yoksa log, Lpg maliyeti,ruhsata isletmesi,filtresi,motoru kurutmasi, olasi bobin arizasi,buji arizasi,Ngk buji maliyeti,Subap arizasi vs yok.) hiç yaşamadım, bakımlarını düzenli yaptırdım ve devam ettim.

cross sıfır alıp, sıfır iken LPG taktırdım, yaşayacağım sorunları burada paylaşırım, hep beraber ön yargılarımızı yıkarız

atmosferik makamı, motorun duygusunu dışarı vuruyor, yanık sesli türkücü misali ;)

bu arada güncel olarak fiat kullanıcısı iseniz kullanıcı yorumlarınızı paylaşırsanız buraya gelen arkadaşlara verimli oluruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: drlozn

eyvallah dost

maliyetler cebe dokunduğunda çok duygusallaşıyorum ;)

eski 1.4 95 hp motorlu aracımda dediğiniz sorunları (Varsa lpg yoksa log, Lpg maliyeti,ruhsata isletmesi,filtresi,motoru kurutmasi, olasi bobin arizasi,buji arizasi,Ngk buji maliyeti,Subap arizasi vs yok.) hiç yaşamadım, bakımlarını düzenli yaptırdım ve devam ettim.

cross sıfır alıp, sıfır iken LPG taktırdım, yaşayacağım sorunları burada paylaşırım, hep beraber ön yargılarımızı yıkarız

atmosferik makamı, motorun duygusunu dışarı vuruyor, yanık sesli türkücü misali ;)

bu arada güncel olarak fiat kullanıcısı iseniz kullanıcı yorumlarınızı paylaşırsanız buraya gelen arkadaşlara verimli oluruz.

Yok hocam Renocuyuz 3 yildir 😄

Ben de merak ediyorum oncelikle hayirli olsun araciniz Allah kazasiz belasiz binmeyi nasip etsin.

45 Manisa ya da selam , hocam sabuncubeli mi kaldi oraya tunel yapiliyordu en son...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• huso kullanıcısına yanıt

teşekkürler

aaaah ah, fiat öncesinde iki tane renom oldu, birinde servis fena öptü, o gün bu gündür renoya antipatim var

amma yiiğidi öldür yoğurdunu yeme demişler, 1.5 dci üstüne dizel motor tanımam

şükürler olsun sabuncubelinde tünel yapıldı, yine de bazen eski yoldan giderek boş S virajların keyfini sürüyorum ;)

1.0 turbo benzinli cross kullanıcıları, iyi ve kötü yorum yaparsanız sohbet güzel olur FIAT EGEA CROSS (ANA KONU) 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drlozn -- 7 Haziran 2021; 12:59:34 >
  • quote:

teşekkürler

aaaah ah, fiat öncesinde iki tane renom oldu, birinde servis fena öptü, o gün bu gündür renoya antipatim var

amma yiiğidi öldür yoğurdunu yeme demişler, 1.5 dci üstüne dizel motor tanımam

şükürler olsun sabuncubelinde tünel yapıldı, yine de bazen eski yoldan giderek boş S virajların keyfini sürüyorum ;)

1.0 turbo benzinli cross kullanıcıları, iyi ve kötü yorum yaparsanız sohbet güzel olur  

Multijet de DCI da Efsane Dizel Motorlardır.Zaten Reno nun tutturdugu bir Benzinli Motor da yok.Hep degismis 1.6 Atmosferik,1.2 Turbo,1.4Turbo vb ama DCI efsane aynı Multijet gibi...

Ayrıca Okudugum bazı incelemelerde Fiat ın 1.6 E Torg 110BG 152 Tork Atmosferik Motorundan da ovguyle bahsediliyordu.Sanırım Fiat Brezilya gelistirmis.Yine bence 1.4 Turbo da gayet iyi motordu.

• Captiva yanında bayağı küçük kalmış.
    Arkaya doğu az daha yüksek ve yanlardan kaslı olabilirmiş. Ama bu durumda kaporta ile oynanması gerekirdi ve buda maliyet demek tabi. Yaylardan da yükseltilebilirdi az daha.

FIAT EGEA CROSS (ANA KONU)

• ESER14 kullanıcısına yanıt

Neticede c segment hb aracın yerden yükseltilmiş hali egea cross

Captiva d sınıfı gerçek bi suv. Buna rağmen yeteri kadar güçlü durmuş egea.

• ESER14 kullanıcısına yanıt

Büyüyünce suv olacak inşallah abisi FIAT EGEA CROSS (ANA KONU) 

• lojistisyen kullanıcısına yanıt

Arka yaylar 2-3cm daha yükselse biraz daha suv havası olur gibi. Bu haliyle bir olmamışlık hissiyatı veriyor bence.

• drlozn D kullanıcısına yanıt
    Hocam lpg yi ne kadara taktilar fabrikadan. Disaridan lpg taktirsak garanti devre disi mi kaliyor bilgin var mi?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Archmeister kullanıcısına yanıt

LPG set olarak fabrikadan aracın bagajında kutulu geldi tüm aksesuarlarıyla beraber, araç bayiye indiğinde FİAT firmasının onayladığı anlaşmalı oldukları firma dışarıda montaj yaptı, FİAT bu şekilde kendi onayladığı yerlere yaptırınca garanti veriyormuş, 5000 tl taktırdım. Landirenzo evo l modeli ürün kullandılar aracımda.

anladığım kadarı ile LPG seti bayiden ve bayinin önerdiği set, önerdiği montaj yeri, önerdiği fiyatları kabul ederseniz garantili oluyor, fiyat garantili olduğu için bir tık yüksek.

FİAT LPG kampanyası yapıyor, https://otomobil.fiat.com.tr/kampanyalar/firsat.lpg-donusumu

ben çok memnunum şimdilik, geçen gün LPG 1000 km bakımı yapıldı, genel gaz kaçak, tesisat, yazılım kontrolü yapıldı. ben ekstra alt devirlere biraz yüklenelim dedim, ustam da genel olarak tüm değerlere 5 birim ölçeğinde yükseltti, aracın alt devirleri doldu ve gaz pedalına daha az basar oldum, aracın ortalama yakıt tüketimi 6.8 den 6.6 değerine düştü ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drlozn -- 8 Haziran 2021; 8:46:47 >

Cok iyi yapmissin hocam. Biz haftasonundan haftasonuna kullaniyoruz araci. Lpg taksam mi karar veremedim daha. Motora zarar veriyor diyorlar bir de. Disarda takitirinca fiyat ne oluyor acaba 2500 falan mi acaba.

Birde arac örtüsü alan varsa tavsiye verebilir mi? Otopark acik ve kus pisligi çam reçinesi falan dusuyor araca. Boyayi mahvediyor bunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Archmeister -- 8 Haziran 2021; 9:59:41 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Archmeister

Cok iyi yapmissin hocam. Biz haftasonundan haftasonuna kullaniyoruz araci. Lpg taksam mi karar veremedim daha. Motora zarar veriyor diyorlar bir de. Disarda takitirinca fiyat ne oluyor acaba 2500 falan mi acaba.

Birde arac örtüsü alan varsa tavsiye verebilir mi? Otopark acik ve kus pisligi çam reçinesi falan dusuyor araca. Boyayi mahvediyor bunlar.

Su anda bu kurla 3500 den asagi olmaz herhalde ki 5000 garantili icin cok iyi fiyat bence...

• Archmeister kullanıcısına yanıt

hesabını iyi yapman gerek, hafta sonu kullanıyorum demişsin hafta sonu yaptığın km önemli ve yıllık toplam yaptığın km önemli, attığın taş kurbağayı ürkütmeyecekse hiç LPG işine girme.

hesabıma göre günümüz yakıt verileri ile 5000 tl ile 8000-10000 km arası yol yaparsın benzinde, 20000 km de LPG sistemini amorti edersin, yaklaşık hesap ortada.

motora zarar verme konusu muamma, zarar veriyor diyen var, vermiyor diyen var, ben vermiyor diyen taraftayım, uzun km ler bu motorun eski versiyonunu kullandığımı yazmıştım, ikinci el alıp uzun km kullanıp sattım halen görüyorum aracı sorunsuz.

artı motora zarar verdiğini düşünsem 180.000 tl sıfır LPG sistemli araç kullanırmıyım, parayı yerden bulmuyoruz sonuçta.

araca örteceğiniz örtü aracın hava almayarak daha da pişmesini sağlayacak sıcakta, aracınızı gaz yağı ile yıkarsanız pislik yapışması biraz engelleniyor, ortalama iki ayda bir fıs fıs ile 1 lt gaz yağıyla yıkarım ve durularım mis. ekstra parlak cabası.

• Beyler 1.4 lounge bugün teslim aldım. Üzerinde falken lastikler vardı bu normal mi? Showroomda bristone gördüm sanki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b4s4y3v -- 9 Haziran 2021; 21:30:35 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • b4s4y3v kullanıcısına yanıt

Evet falken lastiklerle geliyor. Oldukça kaliteli, genel referans kabul edilen testlerde çok iyi sonuçları olan bir lastik. Bridgestonedan daha iyi olduğu kesin bi kere.

• quote:

hesabını iyi yapman gerek, hafta sonu kullanıyorum demişsin hafta sonu yaptığın km önemli ve yıllık toplam yaptığın km önemli, attığın taş kurbağayı ürkütmeyecekse hiç LPG işine girme.

hesabıma göre günümüz yakıt verileri ile 5000 tl ile 8000-10000 km arası yol yaparsın benzinde, 20000 km de LPG sistemini amorti edersin, yaklaşık hesap ortada.

motora zarar verme konusu muamma, zarar veriyor diyen var, vermiyor diyen var, ben vermiyor diyen taraftayım, uzun km ler bu motorun eski versiyonunu kullandığımı yazmıştım, ikinci el alıp uzun km kullanıp sattım halen görüyorum aracı sorunsuz.

artı motora zarar verdiğini düşünsem 180.000 tl sıfır LPG sistemli araç kullanırmıyım, parayı yerden bulmuyoruz sonuçta.

araca örteceğiniz örtü aracın hava almayarak daha da pişmesini sağlayacak sıcakta, aracınızı gaz yağı ile yıkarsanız pislik yapışması biraz engelleniyor, ortalama iki ayda bir fıs fıs ile 1 lt gaz yağıyla yıkarım ve durularım mis. ekstra parlak cabası.

Gaz yağı nedir ya. Hangi çağdasınız.

Gyeon Q2M diye birşey var.. her yıkama sonrası bir kez yapsanız 3 - 4 ay götürür..

• Riverside. kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • pbmax P kullanıcısına yanıt

Gaz yağı ya da taş yağı, rafinerilerde benzinden sonra elde edilen tekinik ve endüstriyel adıyla kerosen denilen bir sıvı yakıttır. Önceleri sadece gaz lambalarında aydınlatma amacıyla kullanılırken, sonradan bazı maddeler eklenerek ısıtma, soğutma, traktör yakıtı ve jet yakıtı olarak kullanılmaya da başlanmıştır. Vikipedi alıntıdır.

şaka bir yana dediğin ürün güzel olabilir, hiç kullanmadım kullanmam da, kullanan arkadaşlara da sözüm yok,

gaz yağı aracın üzerine yapışmış asfalt, boya, reçine gibi kalıntıları boyaya zarar vermeden çıkarabilen bir ürün, hem temizler hem parlatır,

dediğin ürünün fiyatını gördüm ve gaz yağı gönlümü fethetmeye devam ediyor.

tavsiyen için teşekkürler.

• Riverside. kullanıcısına yanıt

diş derinliği continental yada bridgestone göre az geldi, yol tutuşla ilgili sorun yaşamadım ama yol sesi çok geliyor, sizlerde de aynı mı

Ben çok yol sesi almadım hocam. Ama yuvarlanma direnci fazla bir lastik. Yol tutuşa pozitif yansırken gürültü olarak geri döner. Etiket değerine göre gayet sessiz olması gerekiyor aslında.

FIAT EGEA CROSS (ANA KONU)

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.