Şimdi Ara

Fiat Egea benim için uygun mu? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
3.546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: anyhill

Uuzun süreli kullanımda Fiat insanı maddi olarak ( para ve zaman) en çok yoran araçların başında gelir. Ancak Egea'da durum değişti mi bilemiyorum. uzun dönem kullanan biri varsa ve yorum yaparsa sizin için çok aydınlatıcı olur.
    Sor arkadaslarina

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bayi bugun tatil gerci belki tatilden mobil katilirlar

• Corolla al hocam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sıfır arac alıp daga tasa vurmak hemde egea? bence daga cıkıp asagı atlayın
  • Egea alacaksın daha taşa vuracaksın..
    Egeayı boşver git symbol,dacia filan al onlar tam gider oraya altlarıda yüksek.

• Sana Duster yakışır ciddiyim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Uuzun süreli kullanımda Fiat insanı maddi olarak ( para ve zaman) en çok yoran araçların başında gelir. Ancak Egea'da durum değişti mi bilemiyorum. uzun dönem kullanan biri varsa ve yorum yaparsa sizin için çok aydınlatıcı olur.
    Ne alaka? Nerden tecrübe ettin bunu hocam?

1.3 mjet en alt vergi diliminde bakımı en ucuz dizel ve ömürlük motor.

1.4 fire motor bakım masrafı en ucuz motorların başında gelir, uzun ömürlü LPG tam uyumlu motor.

Nerden bu kanıya varıyorsunuz cidden anlamıyorum, git mümkünse dsgli olan tsi tdi falan al o zaman paranda zamanında cebinde kalsın

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DFABFCB25

Ne alaka? Nerden tecrübe ettin bunu hocam?

1.3 mjet en alt vergi diliminde bakımı en ucuz dizel ve ömürlük motor.

1.4 fire motor bakım masrafı en ucuz motorların başında gelir, uzun ömürlü LPG tam uyumlu motor.

Nerden bu kanıya varıyorsunuz cidden anlamıyorum, git mümkünse dsgli olan tsi tdi falan al o zaman paranda zamanında cebinde kalsın

Alıntıları Göster
    Nerden mi tecrübe ettim? OTomobil bilgim sadece showroomları gezmekten ibaret değil, mesleğim gereği çalıştığım kurumlardaki araç bakım onarımlarını yaparım yıllardır. Sanayideki onca tecrübe sonrası en çok dağılan araçların Fiat modelleri olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca bir dönem Fiat marka aracım da olmadı değil şahsi olarak.

• alcohol06 A kullanıcısına yanıt
    Bir çok mesajınızı severek okuyorum fakat duster e çıkınca 3-5 fazla verip ranger alırım diyorum açıkçası.
    Hakkaten zor iş araç değiştirmek, çevremde de egea kullanan hiç yok garip bir şekilde bu kadar satmış olmasına rağmen.
    Bakcaz artık değerli yorumunuz için gerçekten teşekkür ederim.

• quote:

Nerden mi tecrübe ettim? OTomobil bilgim sadece showroomları gezmekten ibaret değil, mesleğim gereği çalıştığım kurumlardaki araç bakım onarımlarını yaparım yıllardır. Sanayideki onca tecrübe sonrası en çok dağılan araçların Fiat modelleri olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca bir dönem Fiat marka aracım da olmadı değil şahsi olarak.

Alıntıları Göster
    Motorları mı dağılıyor aksamları mı?

Ben 2006dan beri Fiat kullanıyorum hiçbir arabam dağılmadı, Heleki motorları hiç dağılmadı.

Sadece 2010 doblo 3 aracımda sıkıntı çıkan iki şey oldu bir far yıkamaladı bir türlü dikiş tutmadı sürekli bozuldu bide pencere açma motoru sıkıntılıydı sürekli kendi kendine tak tak tak ses gelirdi.

Bu iki aksam sorunu hariç hiçbir sorunla karşılaşmadım 2006'dan beri.

İnsanlar nasıl araç kullanıyor anlamadım.

Hatta Fiat'ların yol tutuşu bir çok markadan daha iyi inan bana neredeyse Alfa Romeo tadında yol tutuşu var.

Fazla küçümsüyorsunuz bence, otomotiv sektörü almanlardan ibaret değil, daha 15 sene önce çamur atılan fransızlar bugün nerelere geldi.

Fiatın tek sıkıntısı elindeki var olan tüm teknolojiyi kullanmıyor tek sıkıntısı bu ilerleyen yıllarda şirket politikasını değiştirirse şimdiki imajı silinir.

• Adam kurumsal bir markaya kişisel görüşünü yazmış , bu kadar kişiselleştirme istersen.
    Almanlarıda bırak boşver.
    En iyisi fiat , ondan iyisi yok.

• Dacia dokker kullanıcısıyım. Size önerim dacia dokker ve ford connect 2010 2015 arası. Konfor namına zerre bulamazsın. Süspansiyonlar adeta kaya gibi. Gider 4 tane rot başını ve rot balans ayarını 250 liraya yaparsın sanayide. Özellikle dokker atası torosun anısını yaşatıyor. Langur lungur patır kütür her yere girer. Ay altını vururum aman efendim askıda kalırım burdan geçmeyeyim derdin olmaz. Ama benzinli sedan diyorsan symbol bana daha mantıklı geliyor. Performansı egeadan düşüktür. Git al touch paket 1.2 symbol. Egeadan ucuzdur kesinlikle.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DFABFCB25

Motorları mı dağılıyor aksamları mı?

Ben 2006dan beri Fiat kullanıyorum hiçbir arabam dağılmadı, Heleki motorları hiç dağılmadı.

Sadece 2010 doblo 3 aracımda sıkıntı çıkan iki şey oldu bir far yıkamaladı bir türlü dikiş tutmadı sürekli bozuldu bide pencere açma motoru sıkıntılıydı sürekli kendi kendine tak tak tak ses gelirdi.

Bu iki aksam sorunu hariç hiçbir sorunla karşılaşmadım 2006'dan beri.

İnsanlar nasıl araç kullanıyor anlamadım.

Hatta Fiat'ların yol tutuşu bir çok markadan daha iyi inan bana neredeyse Alfa Romeo tadında yol tutuşu var.

Fazla küçümsüyorsunuz bence, otomotiv sektörü almanlardan ibaret değil, daha 15 sene önce çamur atılan fransızlar bugün nerelere geldi.

Fiatın tek sıkıntısı elindeki var olan tüm teknolojiyi kullanmıyor tek sıkıntısı bu ilerleyen yıllarda şirket politikasını değiştirirse şimdiki imajı silinir.

Alıntıları Göster
    Alfa tadinda yol tutusu mu var fiatin? Hahahahah. Hocam kafa cok guzel ya piril piril. Aynen aynen. Hatta polo da porsche tadinda yol tutuyor. Sirket araci olarak egealarimiz olmasa inanacagiz. Viraja girerken 3 kez dusundurtuyor arac. Durarak donuyoruz neredeyse. Mecburen kullaniyoruz adam gelmis burada fiat alfa tadinda yol tutuyor diyor hahah. Yok yanlisin var ferrari tadinda tutuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gitarist308 -- 4 Haziran 2019; 16:55:29 >

• Bir dönem 1.6 benzinli motorları dağılmak değil, toparlanmıyor bile ama genel olarak motorları diğer aksamlara göre iyi. Aracın malzemeleri çabuk eskiyor. Misal vereyim 2006 model Corolla var kurumda, 13 yıldır yağ ve su hariç hiçbir masraf yok. Dosyası 1 klasör ancak var. Ancak 2011 Linea ise 4-5 klasör dosyaya sahip. Srekli bir şeyler bozuluyor. Şİmdi dosya içeriğini tam hatırlamasam da rektefiye de var içinde, elektriksel ve mekaniksel sorunlar da. Aynı şekilde REnault marka araçlar da 4-5 klasör geçmişe sahip. Hepsiyle birebir ben uğraştığım için genel anlamda Fiat daha sorunlu diyebilirim. Ancak benim 10 arcım oldu şahsi olarak, en sevdiğim aracım kesinllikle Fiat Marea'm idi. Halen o aracı hatırlayıp iç çekerim ancak gerçekleri de konuşmak lazım. Diğer markalar nazaran çok hassas modellere sahip Fİat..
  • O kadar karmaşa yaşamaktansa çift kabinli Ford Ranger al ya da herhangi başka pick-up alabilirsiniz . Madem dağa taşa aracı vuruyorsun zorlayarak o zaman hiç sedan araca yönelme derim , ya da Ford connect olabilir en azından Ford'un sağlamlığı daha fazla ve connect yerli araç ,parça sıkıntın olmaz.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.