Şimdi Ara

FİAT BRAVA 1.6 SX ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM NE DERSİNİZ (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
311
Cevap
3
Favori
240.584
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.6 marea LPG de şehir dışında ortalama km'de 0.20 tl yani 20 kuruş yakıyor daha az yakan araç arayan bisiklet alması faydasına olacaktır.
  • evt adalet benimde tam olarak söylemek istediğim bu aynı fikirdeyiz yani bu güçte bu komforda bu donanımda bir arabaya binecekseniz müsade edin de araç hakkını verebilmek için biraz yaksın yok yakmasın derseniz moped ler hiç yakmıyor neredeyse sonuçta moped te bir ulaşım aracı
  • 4 yıldır kullanıyorum arka koltuk oturma pozisyonunu hiç beğenmedim çok rahatsız ve dik bir şekilde oturabiliyorsun uzun yolculuklarda sıkıntı oluyor , ön koltuklar tam tersi özellikle yolcu tarfı insanı çok güzel sarıyor
  • ben sattığıma biraz pişman oldum. çünkü hangi arabaya binsem ondaki sürüş hissini yaşayamıyorum. belki de kör öldü badem gözlü oldu, kel öldü sırma saçlı oldu bilemiyorum
  • Arkadaşlar 73000 km ilk sahibinden 1.6 sx brava 2002 lpgli sol sürücü kapi ve kaput degisik kismi boyalar var. Yedek anahtari mevcut. Aracin ici disi tertemiz. Triggeri yeni degistirilmis ve periyodik bakimi yeni yapilmis. Lastikler sifir ayarinda. Ksacasi masrafsiz bir araba. 13650 ye anlastik. Fiyat İzmir icn iyi mi sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EyezBerg -- 26 Ekim 2013; 17:52:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafabay

ben sattığıma biraz pişman oldum. çünkü hangi arabaya binsem ondaki sürüş hissini yaşayamıyorum. belki de kör öldü badem gözlü oldu, kel öldü sırma saçlı oldu bilemiyorum

Satınca daha üst model ve sınıf araç alınmalı aksi taktirde sattığına pişman olur insan.Çünkü marea parasına 10-12 yaşında B sınıfı boş ve konforsuz araçlar satılıyor.
  • arkadaşlar bende fiat brava 2002 sx var. araçta klima var deniliyor, bugün sanayide de öyle dediler, o sıra soramadım. yazın kullandım ben bi türlü aracın içi soğumadı hiç. kışın da o kadar verimli bi sıcaklık yok. nasıl çalışıyo, dereceler nereye geliyor vs bilen var mı? bir de bana sağ kapı kolu ve arka cam açma kolları lazım bildiğiniz bi yedek parça sitesi var mı acaba?bi de triger seti almayı düşünüyorum. fikri olan var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: edis10

arkadaşlar bende fiat brava 2002 sx var. araçta klima var deniliyor, bugün sanayide de öyle dediler, o sıra soramadım. yazın kullandım ben bi türlü aracın içi soğumadı hiç. kışın da o kadar verimli bi sıcaklık yok. nasıl çalışıyo, dereceler nereye geliyor vs bilen var mı? bir de bana sağ kapı kolu ve arka cam açma kolları lazım bildiğiniz bi yedek parça sitesi var mı acaba?bi de triger seti almayı düşünüyorum. fikri olan var mı acaba?

3 4 tane bravaya alıp sattım kusursuzz kalıtelı bı arac hem konfor hem performans bakımından tatmın edıcı. dedıgınız sorunu hıc bı zaman yasamadım bu araclarımda. ancak elx modelı tercııhnız olsun. yedek parcasında sıkıntı yasamazsınız otounlu sıze yardımcı olacaktır
  • http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-temiz-fiat-brava-lpg-li-155269082/detay

Arkadaşlar bu ilandaki aracı almayı düşünüyorum ama nedir ne değildir bilen arkadaşlar bi bakabilirmi
  • beyler bende brava bakıyorum 2000 model ve üstü renk olarak yeşil olmadığı sürece sorun yok fiyat olarak ta 13 veya taş çatlasın 14 zaten fazlasını veremem . km fazla olmasın yani 16000 klima abs olsun bi zahmet şimdilik yeterli inş. bulucam hayırlısı gören duyan olursa bi zahmet yardımcı olsun .
  • otomatik vitesi hakında ne dersinizalınırmı
  • Arkadaslar fiat cok sanayiye gider adi dediler.Mazda lantis ve fiat brava arasinda kaldim hangisini tavsiye edersiniz.Simdiden tesekkurler.

• mirza98_44 M kullanıcısına yanıt
    Kardeş 1 yıldır kullanıyorum. sürekli köye gidiyorum kalabalık aileyiz en az 6 kişi binip köy yollarında kullandım. Bu zamana kadar sadece cam suyu aldım kışa girerken.Başka bi kuruş masraf açmadı. gerçekten fiyatına göre konforu performansı eşsiz bi araba. Hiç düşünme al pişman olmazsın. Arabama binen herkes şaşırıyo ne kadar konforlu rahat araba diye. Ayrıca şunuda belirteyim iç malzemesi (döşemeler,ön konsol, vites el fireni) en kaliteli malzemeden yapılmış. şu an sıfır araçların çoğunda yok bravada olan malzeme
  • İlk sahibinden 200 binde tüp hiç takılmamış 2-3 parça boyalı tek kapı italyan olanı ne yapar acaba

• Herkese merhaba. Yaklaşık 4 gün önce görüntüsüne aldanarak aldığım Mazda Lantis'i güç bela sattım. Araç 96 model otomatik vitesti. O yaştaki bir arabadan çok da bir beklentim yoktu aslında. Sadece başımı ağrıtmasın, sorun çıkarmasın yeter demiştim ama arabada hergün yeni bir süprizle karşılaşıyordum. Zaten Lantis'lerdeki kronik sorun olan rolanti sorunu yüzünden arabadan soğumuştum. Bir de üstüne durduk yere açtığım camın kapanmaması, sunroof'tan su kaçırması, aracın içindeki takırtı tukurtalardan yanındakinin konuşmasının bile zor duyulması, aracın oldukça büyük görünmesine rağmen küçücük bagajının olması, motor sesi ile yol sesinin birleşmesi ile uzun yol yaptıktan sonra kulakların bir süre uğuldaması ....vs gibi abuk sabuk sebeplerden aracı satıp kurtuldum. Hele bir de bulunduğunuz şehir Denizli gibi şehirse ve adam gibi mazda servisi yoksa vay halinize. Artık para ile bile aracı tamir ettirecek birini bulamazsınız. arızalanan hiç bir parçayı servisten bulamazsınız. ancak sahibinden.com da çıkma satan birini bulursanız ederinden 5-6 kat daha pahalıya alırsınız. örnek cam açma düğmesinin çıkmasına 250 tl istenmesi gibi. Suçun tamamen karşı tarafta olduğu küçük bir kazada ön tamponu 350 tl ye 1 ayda getirtebilmiştik. Lantis hakkında fikirlerimi belki bu başlıkta yazmamam gerekiyordu ama lantis ile brava arasında kalan arkadaşın mesajını okuduktan sonra tecrübelerimi yazmak istedim. Belki ileride birileri daha aynı ikilemde kalırsa onlara yol gösterici olmak istedim.
    Şu ara ben de 10-15 bin tl arası öncelikli otomatik bir araç bakıyorum. İstediğim zaman satabileyim diye ve yedek parçasını bakkalda bile bulabileyim diye paliobakıyordum. Ama araştırırken 2001 model Brava 1.6 sx buldum. Daha önce bu araba hakkında hiç bir fikrim yoktu ve internetten araştırırken bu başlığı gördüm. Başlık açılalı neredeyse 10 yıl olmuş. Bu süreçte araçtan genel olarak hep iyi bahsedilmiş. Sadece anlam veremediğim neden bir palio veya siena, albea gibi tutulmuyor bu araç? halbuki bir çok artıları var. Hal böyle olunca insanın aklında soru işaretleri oluşuyor. Elbette herkesin araçtan bir beklentisi var. Kimi ayağımı yerden kessin yeter der, kimi basınca şaha kalksın der. Benim beklentim ise öncelikle başımı ağrıtmasın, zırt pırt sanayiye gitmeyeyim, gitmek zorunda kalırsam da parça sorunu yaşamayayım ve parçaları da çok pahalı olmasın. En önemlisi de ola ki sıkışırsam satmak istediğimde çok beklemeden satabileyim.

Bu bağlamda brava kullanan üyelerimizden beklentilerimle ilgili tecrübelerini burada yayınlamalarını rica edeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi By_SAL -- 15 Şubat 2016; 2:12:35 >

• By_SAL B kullanıcısına yanıt
    Size basit bir örnek vereceğim. Brava&Marea grubunda klima kapak motoru diye bir parça var. Klima sıcak soğuk ayarlamasını kapan, sadece aldığı 12V ile bir bobin sayesinde bir plastik parçayı döndüren parça. Gaz pedalının biraz üzerinde yer alıyor ve haliyle çabuk tozlanıyor. Bu parçayı değiştirmeye kalksanız sıfırı parçacılarda yok ve çıkmasından da 400 TL istiyorlar. Ben içini açıp WD40 sıkarak çalışmasını sağlamıştım. O şekilde sattım gitti aracı. Bu araçların tek sıkıntısı parçalarının bulunmayışı. Ben bu sebeple pek tavsiye etmiyorum. Ha çok konforlu ve seri bir araba, ama sıkıntıları da büyük olabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adalet mülkün temeli

quote:

ben sattığıma biraz pişman oldum. çünkü hangi arabaya binsem ondaki sürüş hissini yaşayamıyorum. belki de kör öldü badem gözlü oldu, kel öldü sırma saçlı oldu bilemiyorum

Satınca daha üst model ve sınıf araç alınmalı aksi taktirde sattığına pişman olur insan.Çünkü marea parasına 10-12 yaşında B sınıfı boş ve konforsuz araçlar satılıyor.

Yıllar önce 99 bravam vardı. Sattığına pişman değilim ama neye bindiysem bravanın sürüş keyfini vermiyor. Suanki egeam bile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harunoda -- 19 Şubat 2016; 0:19:35 >

• S.a. yaklasik 2 ay once 2000 model 1.6 16v sx brava aldim. 168000 km de. Tupu 3 yil once takilmis tek nokta 6 ay oncede sirali sisteme cevrilmis. 2 aydir opel astra f kasalara bakiyordum. 94-97 model arasi onlarca opele baktiktan ve sisirilmis fiyat duyduktan sonra bir pazar oto pazarindan cikarken gormustum. Brava yi.... Alici gözüyle baktim. Aksmada internetten arastirmam sonucu kararimi verdim. Brava almaliydim. Ertesi gun haymanadan denk geldi ve bravayi aldim. Beklentilerim cok üzerinde bir arac sesiz calismasi az yakiti. Modeline gore teknolojisi 10 numara bir arac. Otomatik on cam .elektrikli far ve aynalar. Yol tutusu harika insani guvende hissettiriyor. Gaz petali cok hassas bunu motoruna yansitinca icindeki hiz tutkusu artiyor. Simit tüpü var bagaji orta bir aile icin yeterli. Yani artilari cidden cok... Hem fiyati düsük hemde konforu fazla... yani baska bir markaya baksaniz. Mesala opel honda vs. Bu duzeydeki bir arac 18-20 bin arasi değişiyor. Ama 14 bine konfora biniyorum. Eksi tarafi asfaltda surmeyecekseniz alti birazcik yakin gibi birde benzin deposu bagasin altinda.... Tabi bunlqr benim görüşüm baskasi ne der bilmem....biosemde fark etkiyor. Akil veren cok oluyor hadi biraz para ver dersende bulunmuyor :))) Ariza parca durumu yasamadim. Ilerde ne olur bilmiyorum. Anlattiklarim arastiran almayi dusunen arkadas ve abilerime yardimi dokunursa ne mutlu bana......esenlikle kalin...

• quote:

Orijinalden alıntı: harunoda

quote:

Orijinalden alıntı: Adalet mülkün temeli

quote:

Yıllar önce 99 bravam vardı. Sattığına pişman değilim ama neye bindiysem bravanın sürüş keyfini vermiyor. Suanki egeam bile

Ben de 0 km doblo aldım ama marea başka bir arabaydı gerçekten.Parasının hakkını fazlasıyla veren bir arabaydı.

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.