Şimdi Ara

FİAT ALBEA DİZEL (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
7.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: Akincl

sen standart olsun istiyorsun

accent,sümbül bunlarda standart mı
    ?

ALBEA'da isteğe bağlı+330ytl

SEMBOL'de hiç yok.

ACCENT'de standart
  • albeya binilecek araba değil ben hemen sattım.. çoook pişmanım aldığıma palio ondan iyi araba
  • cok dogru sölemişşin arkadaş
  • quote:

Orjinalden alıntı: TLGKOC

albeya binilecek araba değil ben hemen sattım.. çoook pişmanım aldığıma palio ondan iyi araba

hayrola niye sattın aracı. bak yukarıda benim haricimde herkez iyi diyo..!!
  • topiği açan arkadaş kusura bakma cevizkabuğuna laf yetiştirmekten sormayı unuttum araba işini ne yaptın bi haber ver bilgilendir bizi yahu bak senin soruna cevap vermek için birbirimizi yedik günlerce

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 05ülgen -- 23 Kasım 2006; 20:00:59 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: 05ülgen

topiği açan arkadaş kusura bakma cevizkabuğuna laf yetiştirmekten sormayı unuttum araba işini ne yaptın bi haber ver bilgilendir bizi yahu bak senin soruna cevap vermek için birbirimizi yedik günlerce

tabii ki Albea dan vazgeçti.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cevizkabugu

quote:

Orjinalden alıntı: 05ülgen

topiği açan arkadaş kusura bakma cevizkabuğuna laf yetiştirmekten sormayı unuttum araba işini ne yaptın bi haber ver bilgilendir bizi yahu bak senin soruna cevap vermek için birbirimizi yedik günlerce

tabii ki Albea dan vazgeçti.

bi haber versin ama değil mi sende bende o kadar yorum yaptık yani
  • evet ya bi haber versin .. adam bizim kısırık tartışmamızı okuyunca belki gidip Honda felan almnıştır belkide.
  • arkadaşlar bende albea nın 1,2 benzinli full olanını almayı düşünüyorum.2003 model bir araba var fiyatı 14500 ytl ne dersiniz? alınır mı?
  • 1200 ise tutulmuyor alma.
  • Bakın beyler,
    Yukarıda birileri yazmış Fiat Albea 1,3 Dizel motorun gücü 70 Bg, kasayı taşıyamıyor diye.
    Ağzı olan konuşmasın! Bir kere kasayı taşıyan torktur ve bu arabanın torkuda 1750 devirde tam 180 nm'dir. Yani bunu şöyle de açıklayabiliriz; mesela aklıma ilk gelen 1,6 Astranın torku 3600 devirde 150 nm dirki bu bile yüksek bir değerdir.
    Fiatın kullandığı bu 1248 cc'lik dizel motorun aynısını Opel Corsa ve Astra da kullanmaktadır. Corsalarda hiç bir değişiklik olmaksızın Astra CDTi larda besleme değişikliğiyle gücü 70 den 90 a torkuda 180 den 200 e çıkarılmıştır. Astranın boş kasa ağırlığı 1.3 tona yakındır. Albea ise 1085 kg ile sadece 20 nm'lik bir tork düşüklüğünü hissettirmeden kapatır. Dünya klasmanındaki DTM yarışlarında Opel Speedster 1,3 CDTi -muhtemelen inanmayacaksınız ama araştırabilirsiniz- 248 km/saat "ortalama" hızda 100 km de sadece 3.17 litre mazot tüketerek dünya rekorunu kıran motorda işte bu beğenmediğiniz Fiat Albeadaki dizel motordur (Tabi Speedster CDTi sürtünme katsayıları düşürülmüş, her türlü standart donanım kaldırılarak 650 kg'a indirilmiş ve vites oranları uzatılmıştır.)
    Çok uzun da yazabilirim ama bu gün itibariyle sadece Türkiye değil dünya piyasasındaki en verimli dizel motor budur. Elbetteki bir çok alternatifte vardır ama özetle çok sorunsuz ve kaliteli bir motordur.
    Coşkun Oğuz NAMLI.

• ARKADAŞIMIZI BU GÜZEL AÇIKLAMASINCDAN DOLAYI KUTLUYORUM SAOLSUN BİZE YAZCAK BİŞE BIRAKMAMIŞ.ALIN GÖRÜN ARKADAŞLAR BENDE MULTİJET KULLANICISIYIM MEMNUN KALMAZSANIZ PARASINI BEN VERECEM AL GÖR MOTORU VE ALBEAYI UZAKTAN ÖYLE DAN DUN LAFLAR ETMEYİN
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.