Şimdi Ara

FİAT ALBEA DİZEL (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
7.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ayrıca senin honda toyota demişsin fiat bunlarla yarışamaz demişsin.
    Alfaromeo ve daha nice markaların motorlarını da fiat yapıyor sadece üzerinde yazmıyo olum kimi kandırıyon sallama o kadar.
    ayrıca ALBEA ortalama 18 000 ytl lik arabadır diğer bütün 23-24 000 ytl lik arabalar da öyle sadece en çok onlar satıldığı için o kadar pahalılar.
    yoksa opel corsaya nasıl olurda 7000 ytl lik indirim yapabilirler stok eritmek felan ne olursa olsun kimse zarar etmez.

ayrıca honda s2000 de 2000 cc 240 beygir ve atmosferik motor bu teknolojiler yeni değil sadece ucuzlatılıp motor ömrü arttırılmaya çalışılıyor. bilgilerinize....
  • quote:

Orjinalden alıntı: acr

Yine fiatın şu anda 2.0 260 beygirlik motoru daha var buda muazzam bir güç buna nedersin ama katıldığım bir konu var albaeya konulan motorlar o kasa için küçük.

Tamam baba işte ben de bunu diyorum. o motor bu kasayı taşımaz güç yok o motorda. 1200kg kasa olunca tabiiki bu motor yavaş hızlanır. bir de bagaj hacmi yüksek yükle babam yükle ağır olsun. 5 kişi de oturttun mu araca tamammm. hızlanabilirsen hızlan. hızlanmayı sağladınmı her araç gider tabii. bu motor bu aracı zor taşıyor.

ben diyorum ki sadece bu aracı kullanmış olanlar; yeni nesil 110ps HDD ya da VGT dizel motorları kullanıldıkları araçlarda bir test edin. o zaman 70ps lik multijetin bişey olmadığını anlayacaksınız.

• Kardeş arabanın kasasına kupasına gidişine birşey diyemem zevk meselesi ama punto ve doblo kullandım 1.3 70 bg albeadan biri 100 kg daha hafif biri 150 kg civarında daha ağır ama motor aynı ama öyle dediğiniz gibi hantal flan değil 180 km ye kadar çok seri bi şekilde araç hızlanıyo. Bende şuan logan var 1.5 dci inanmayacaksınız dün bi accent era dizel 110 bg dediğinizden sürdüm yaklaşık 150 km kadar kendi aracımla kıyaslıyorum tamam seri ama öyle çok bi ataklığını görmedim bu ölçümleri neye göre yapmışlar anlamadım. bide arabanın arkasında sanki bişey var yolda arka hoplaya hoplaya gidiyo.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ardicli2000

ayrıca senin honda toyota demişsin fiat bunlarla yarışamaz demişsin.

ayrıca ALBEA ortalama 18 000 ytl lik arabadır diğer bütün 23-24 000 ytl lik arabalar da öyle sadece en çok onlar satıldığı için o kadar pahalılar.

honda toyota ile yarışamaz diye bişey demedim yanlışın var.
    18 000 ytl dediğin araç aşağıdaki fiyatlardan satılıyor mp3 ve alajım jant istersen 500+330=880 ytl daha vermen gerekiyor. ben listede multijet dizel olarak 28.420 den aşağıya fiyat göremedim.

ALBEA Tavsiye Edilen Kampanyalı
    Anahtar Teslim Fiyatlar
    YTL.
    YENİ ALBEA 1.2 ACTIVE 21.870
    YENİ ALBEA 1.2 ACTIVE AC 23.910
    YENİ ALBEA 1.2 16V ACTIVE 23.330
    YENİ ALBEA 1.2 16V ACTIVE AC 25.370
    YENİ ALBEA 1.2 16V ACTIVE LPG 25.080
    YENİ ALBEA 1.2 16V ACTIVE LPG AC 27.120
    YENİ ALBEA 1.2 16V DYNAMIC AC 26.760
    YENİ ALBEA 1.4 FIRE ACTIVE 23.900
    YENİ ALBEA 1.4 FIRE ACTIVE AC 25.940
    YENİ ALBEA 1.4 FIRE DYNAMIC AC 27.340
    YENİ ALBEA 1.2 16V SPEEDGEAR DYNAMIC AC 27.480
    YENİ ALBEA 1.6 DYNAMIC AC 27.900
    YENİ ALBEA 1.3 MULTIJET ACTIVE 28.420
    YENİ ALBEA 1.3 MULTIJET ACTIVE AC 30.460
    YENİ ALBEA 1.3 MULTIJET DYNAMIC AC 31.860
    Tavsiye Edilen Opsiyon Fiyatları Tavsiye Edilen
    Anahtar Teslim Fiyatı
    YTL.
    CD'SİZ TALEP EDİLMESİ DURUMUNDAKİ FİYAT İNDİRİMİ - YENİ ALBEA 1.2 ACTIVE - 1.2 16V ACTIVE - 1.3 MULTIJET ACTIVE 550
    MP3 ÇALAR FİYAT FARKI (YENİ ALBEA TÜM DYNAMIC VERSİYONLAR) 330
    GÜVENLİK PAKETİ - YENİ ALBEA TÜM VERSİYONLAR 1.2 ACTIVE HARİÇ 1.750
    HAFİF ALAŞIMLI JANT - YENİ ALBEA TÜM DYNAMIC VERSİYONLAR 500

• quote:

Orjinalden alıntı: cevizkabugu

2004 te yılın motoru seçilmiş. 2005 sonra 2006, eeee araçlar 2007 model çıkıyo şimdi. aradan bak kaç sene geçmiş. Hülya Avşar'da bi zamanlar Türkiye güzeli seçilmişti. üstüne 150 tane daha güzel seçtiler.

bu arada 2005, 2006 ve 2007 yılın motoru olarak ne seçildi..?? ben duymadım hiç. sadece Fiat atıyor ortaya bi 2004 yılın motoru felan diye.. kim seçiyo bu motoru yaa. ee peki2005,2006,2007 yılın motoru hangileri bunları seçmedilermi yoksa..

bu aracı alacak arkadaşlar bakın bu aracı savunmaya çalışan @05ülgen arkadaş bile satmış bu aracı. eski arabamdı diye yazmış üst topikte. ben daha ne diyeyim.

Almayın kardeşim bu aracın kasası eski 10 yıllık kasa. motor teknolojisi eskidi 2004 ten beri ne motorlar çıktı yeni teknoloji. kapı gıcırtısı konsol tıkırtısı duymayın.

Honda gibi Volkswagen gibi Toyota gibi dünya devlerinin motorları 1. seçilmemişte Fiatın motoru 1. secilmiş. gülerim ben bunlara yaa. kandırıyorlar baba sizi uyuyorsunuz.

araba satış sitelerine girersen birsürü satılık mersedes görürsün bu mersedesin kötü olmasını mı anlatıyor sana evvela insanlar para kazandıkça araba değiştirirler her malın daha iyisi vardır önemli olan verdiğin parayla aldığın hizmettir senin anlamadığın şey şu ki her araç kendi fiyat kategorisindeki araçla kıyaslanır bu motoru opel de kullanıyor hadi birazda opele laf söyle işi bilmiyor diye bir de liste fiyatları seni aldatmasın bayide herşey değişir merak ettim senin aracın ne marka

• tek kelime ile süper kesenize uygun tam bir şehir arabası.
  • quote:

2004 te yılın motoru seçilmiş. 2005 sonra 2006, eeee araçlar 2007 model çıkıyo şimdi. aradan bak kaç sene geçmiş. Hülya Avşar'da bi zamanlar Türkiye güzeli seçilmişti. üstüne 150 tane daha güzel seçtiler.

bu arada 2005, 2006 ve 2007 yılın motoru olarak ne seçildi..?? ben duymadım hiç. sadece Fiat atıyor ortaya bi 2004 yılın motoru felan diye.. kim seçiyo bu motoru yaa. ee peki2005,2006,2007 yılın motoru hangileri bunları seçmedilermi yoksa..

bu aracı alacak arkadaşlar bakın bu aracı savunmaya çalışan @05ülgen arkadaş bile satmış bu aracı. eski arabamdı diye yazmış üst topikte. ben daha ne diyeyim.

Almayın kardeşim bu aracın kasası eski 10 yıllık kasa. motor teknolojisi eskidi 2004 ten beri ne motorlar çıktı yeni teknoloji. kapı gıcırtısı konsol tıkırtısı duymayın.

Honda gibi Volkswagen gibi Toyota gibi dünya devlerinin motorları 1. seçilmemişte Fiatın motoru 1. secilmiş. gülerim ben bunlara yaa. kandırıyorlar baba sizi uyuyorsunuz.

eğer herhangi bir araç sahibi değilsen bir iki test sürüşüne katılıpta yorum yazıyorsan araç almak isteyen arkadaşı yanıltırsın

• çok merak ediyorsanız..!! şu an Toyota Corolla (benzinli) ve Hyundai Accent (dizel) iki adet aracım var. daha önce Broadway, Doğan , tipo , palio, clio sembol ve albea ya kadar bu araçları kullandım ve sattım.

Size Tavsiyem;

Albeya Multijet alın kardeşim, çok iyi arabadır. kesinlikle rahat edersiniz.

1 yıl sonra da neden üretimden düştü diye düşünürsünüz..!!

hadi eyvallahh..!! para sizin banane ne isterseniz onu alın..!!
  • quote:

çok merak ediyorsanız..!! şu an Toyota Corolla (benzinli) ve Hyundai Accent (dizel) iki adet aracım var. daha önce Broadway, Doğan , tipo , palio, clio sembol ve albea ya kadar bu araçları kullandım ve sattım.

Size Tavsiyem;

Albeya Multijet alın kardeşim, çok iyi arabadır. kesinlikle rahat edersiniz.

1 yıl sonra da neden üretimden düştü diye düşünürsünüz..!!

hadi eyvallahh..!! para sizin banane ne isterseniz onu alın..!![sm=s17.g

toyota ve accent kaç model hangi tip acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 05ülgen -- 12 Kasım 2006; 18:08:29 >

• ceviz kabuğu isimli arkadaşın accent era ile ilgili topicte yazdıklarına bir bakın arkadaşlar accentten vazgeçtim sorunlu bir dizel almaktansa toyota alırım diyor valla kendi yazmış
  • bunu diyen arkadaş sonrada ben toyota alamadım accent aldım diyor aynı topicte yani sorunlu dizel dediği arabayı almış valla
  • siz bana bakmayın seneye satar başka alırım.

Accent bile Albea dan daha iyi bea.. üstelik Albea fiyatına..
  • quote:

Orjinalden alıntı: leothesaint

Türkiye yollarına göre en uygun arabalardan biri ama malzeme kalitesi yol tutuş konfor olarak vasatın altında.eğer ben sorunsuz yolda giden bir araba istiyorum tıkrıtı hoplama zıplama beni rahatsız etmez,koltuğa yayılmasam da olur diyorsan doğru karar vermişsindir

albea'nın içi ni gördün mü de böle bir yorum yapıyosun?
    sınıfındaki symbol'den dah iyi bence
    hiç olmazsa 2004'ten beri standart cd çalar var
    ön çamurlukları symbol gibi plastik değil güneşte mayışıp gitmesin diye
  • quote:

Orjinalinden alıntı:bucaklı
    hiç olmazsa 2004'ten beri standart cd çalar var

ayy yerim ben onun CD çalarını..!! hemde 2004 ten beri standartmış.

ehh tabii Tofaş'tan da bu beklenir. CD çalar devri bitti baba MP3 çalar dönemi başladı artık haberiniz yok galibaa..!!

• quote:

yanlış anlama ama sana albea falan mı çarptı

sana fiat ın motoru kaçıncı seçilmiş gösteren olmamış

ben gösteriyim hemen

engine of the year 2005 1.0-1.4l arası

Best 1.0-liter to 1.4-liter
    Fiat-GM Multijet 1.3-liter diesel (European Fiat and Opel models)

http://paultan.org/archives/2005/06/05/bmw-dominates-2005-international-engine-of-the-year-awards/

ayrıca albea da da mp3 cd çalar var.dert değil.yemene gerek yok

• quote:

Orjinalden alıntı: Akincl

tabii var olmaz mı..!! standartın üstüne 330 ytl daha verirsen..
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Akincl

tabii var olmaz mı..!! standartın üstüne 330 ytl daha verirsen..

sen standart olsun istiyorsun

accent,sümbül bunlarda standart mı
    ?
  • quote:

o multijet dediğin teknoloji 4 sene önceydi, şimdi bak bakalım toyota dizel de ne kullanıyor. eskidi baba o senin dediğin motor sistemi. toyota D-4D Değişken Geometri Turboşarz VGT motor. DAHA AZ YAKIT DAHA YÜKSEK GÜÇ. toyota neden biraz geç çıkardı dersin dizel versiyonunu..

kendin de yazmışsın zaten ''kalkışlarda iyi değil'' diye. ben daha önce albeya multijetle bayaa bi yol katettim. gitmiyo baba bu araba. uzun yokuşlarda bayılıyor vites düşürüyorsun hatta 5 kişi binersen bayır yukarı hasta bile olursun. sağlığını bozar bu araç adamın. kasası da 10 yıl önce çıkan siena'nın makyajlanmış halii. bitti baba artık bu model. istanbulda kimse de böyle araba yok. bazı taksicilerin dışında. ara hızlanmalar berbat. eski doğanlar bile daha iyiydi bea..

vgt turbo lu 1.3 multijet 90 Hp.

fiat grande punto da kullanılıyor.aynı zamanda opel astra ve yeni corsa da bu motor var

multijet 2005 yılının 1.0-1.4 l arası en iyi motoru ödülü aldığına göre 4 senelik eski motor da olmuyor.

tek doğru bildiğin albea yani makyajlı siena nın eskimiş olduğudur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sephiroth -- 15 Kasım 2006; 13:21:31 >

• quote:

Orjinalden alıntı: RomuLUSThEBiG

bende uzun uzun düşünüp taşınıp forumları okuduktan sonra gönlümde yatan arabalardan vazgeçip dizel albea ya karar verdim.
    artıları:düşük vergi,ucuz ve bol parça,düşük yakıt tüketimi,büyük boyut olup küçük boyutlardaki araçların fiyatına olması,standatdt donanımın yeterli olması(yol bilgisayarı airbag cd çalar ve birkaç küçük yenilik) .
    eksileri:bu fiyata pek eksiği olduğu söylenemez. ben çok geniş bir araştırma yaptım kesin kararımı verdim 1 ay içinde alıyorum.

gönül rahatlığı ile alabilirsin

• millet amma boş konuşuyo yaa
    boşa geyik yapıyolar burda
    yazı yazdıkları parmaklarına yazık
    yesinler o parmakları
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.