Şimdi Ara

Fiat 500X Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı (35. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.079
Cevap
33
Favori
139.660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EkemenliV -- 22 Aralık 2019; 16:36:56 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar günaydın,

Aracını yeni alan biri olarak(1.6 dizel cross plus) anahtardan cam açıp kapama özelliği var mı? Uzun süre açma tuşuna basıp bekledim ama herhangi bir tepki vermedi(eski aracımda açma tuşuna 3 saniye basılı tutunca açılmaya başlıyordu camlar)

Daha mı uzun basılı tutmam gerekiyor acaba? ya da farklı bir yöntemi mi var?

Teşekkürler
  • sanctuary33 kullanıcısına yanıt
    Yok maalesef. Punto'da vardı ne güzel...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • igorparker İ kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.
    Aracı alalı 4 gün oldu fakat ilana koyduk hemen.Estetik olarak güzel fakat donanım olarak çözemediğim bir dengesizlik var. Neden Aynalar, kapılar kilitlendiğinde otomatik kapanmaz, neden uzaktan kumanda ile camlar açılıp kapanmaz gibi.Pek kullanıcı dostu gelmedi bana nedense.Ayrıca araç inanılmaz yol sesi alıyor.Müzik sesini açmak zorunda kalıyorsun bu sefer de kafa şişiren bir uğultu oluşuyor araç içinde.Belkide cross plus modellerinde 18 inç jant olmasından kaynaklı.Son olarakta inanılmaz bir trim sesi var araçta özellikle eğimli yerlerde araçtan bariz plastik sesi geliyor.Kendi kullandığım aractan dolayı belkide pek alışamadım, eşim de pek ısınamadı sanırım.Satmaya karar verdik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sanctuary33 -- 5 Ağustos 2019; 11:26:15 >
  • sanctuary33 kullanıcısına yanıt
    Tam olarak hangi ozelliklere sahip araciniz ? Ilan no atarsaniz bakalim ilgilenebilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pm attım. teşekkürler
  • Herkese Merhaba
    geçen cuma 1.6 129 hp turbo dizel manuel araç almış bulunmaktayım. Aracın performansı beni oldukça sasırttı. (Bir astra cabrio 180 hp kullanıcısı olarak). Tabi spor arabadan sonra biraz garip geliyor Öncelikle dikkat etmem gereken bişeyler varmı.

Ve

Bu gündüz farları daha güzel gorunumlu hale getirmenin yolu varmı. Eski arabada sapsarı parlıyordu ve cok güzel bir goruntu veriyordu.
    Bu krom yapıştırmalardan tavsıye edermisiniz
    Aracta hiçbir paket yok sonradan takılabilen paketler varmı?
    Mesela bazı arabalarda koltuklar elektrikli bende sadece bel destegı elektrıklı bu bir paket mi?
    Dikiz aynaları bir elektrikçide falan kapı kılıdıne baglanabılıyormu
    Bunun dışında bana yardımcı olabilecek her türlü bilgi için şimdiden teşekkğrler
  • killerloop K kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun.
    Dizel araçlar için geçerli kurallar bu araçlar için de geçerli.
    Gündüz farının ampulü bellidir, aynı duya sahip herhangi bir ampül kullanılabilir. LED ampuller bazen arıza ışığı yakabiliyor. Yorumlara bakarak almak lazım.
    Şahsen abartılı krom kullanımını sevmediğim için bu konuda objektif olamam, tavsiye etmem :)
    Sonradan paket eklenemiyor.
    500x'te sanırım tam elektrikli koltuk yok, sadece bel desteği elektrikli. Bu da bir paket değil de belli donanım seviyesinde verilen bir eklenti.
    Dikiz aynalarının kapanıp açılması için kontağın açık olması gerekiyor. Dolayısıyla kumandadan kontrol edilemiyorlar. Belki bir şekilde müdahale ile yapılabilir ama bence kurcalatmayın. Yabancı forumlarda da yapana rastlamamıştım ama çok araştırdığım bir konu değil, siz yine de bakın.

• quote:

Orijinalden alıntı: igorparker

Hayırlı olsun.
    Dizel araçlar için geçerli kurallar bu araçlar için de geçerli.
    Gündüz farının ampulü bellidir, aynı duya sahip herhangi bir ampül kullanılabilir. LED ampuller bazen arıza ışığı yakabiliyor. Yorumlara bakarak almak lazım.
    Şahsen abartılı krom kullanımını sevmediğim için bu konuda objektif olamam, tavsiye etmem :)
    Sonradan paket eklenemiyor.
    500x'te sanırım tam elektrikli koltuk yok, sadece bel desteği elektrikli. Bu da bir paket değil de belli donanım seviyesinde verilen bir eklenti.
    Dikiz aynalarının kapanıp açılması için kontağın açık olması gerekiyor. Dolayısıyla kumandadan kontrol edilemiyorlar. Belki bir şekilde müdahale ile yapılabilir ama bence kurcalatmayın. Yabancı forumlarda da yapana rastlamamıştım ama çok araştırdığım bir konu değil, siz yine de bakın.
    Deri koltukla "tam elektrik" geliyor

• Aslında tamamen elektrikli araç gelse daha da güzel olurdu 500'ün Amerika'da var gerçi.

Ööle

Bu arada dün yazamadım, yalnızca koltuğu yazdım ama, kontak kapanınca veya kilitleyince aynaların kapanması falan bi modüle bakıyor sanıyorum. Elektrikçiler falan çok rahat yapıyorlar bildiğim kadarıyla.

Mesela Giulietta'da kilitleme veya açma düğmesine basarak camları açma-kapama olayı vardı, bunlar birbirinden bir sürü şeyi alıp diğerinde kullanmalarına rağmen, bu özelliği almamış, yapmamışlar mesela. Bunlar da yine bahsettiğim modüllerle çözülüyor. Ama modül başına da 300-400 TL alıyorlar galiba, hazır satılanları oluyor. Elektrikçilerle bi konuşmak lazım.

Kırpıyorlar böyle salak salak şeylerden...
  • cevaplar için teşekkür ederim

Krom bir sürü çıtalar mevcut ben seviyorum krom goruntuyu ama yapıştırma olduğu ıcın düşme ıhtımalını sormak ıstemıstım aslında. Ve silikon uygulatmak ıstemıyorum boyaya zarar vermemek ıcın

Mesela yan kapı altı krom fiatın bayınde var. Dısardada cam altı, bagaj altı, ve on tampon krom uygulamaları gordum ama hepsı yapıstımrma ve güneşle yıkamada yağmurda falan atarmı dıye merak etmıyor degılım.

Birde telefon kontrollü chıp tunung gıbı bısey gordum dızel arabalar ıcın. Deneyen varmı. 30 beygir ve 70 tork arttırıyormuş sözde.Fiyatıda (2300 gibi bişeydi)

Araçla ilgili ekstra bir tavsiyeniz varmı . Teşekkür ederim tekrar
  • killerloop K kullanıcısına yanıt
    Orijinal aksesuarları herhalde dayanıklıdır, yıkamayla falan düşmez diye düşünüyorum. Yan sanayi olanlara pek güvenilmez tahminim. Silikon işine bence de girmeyin, iz bırakır, boyaya zarar verir vs., sıkıntı...

Chiptuning için de güvenilir firmalara (Superchips gibi) bakmak daha sağlıklı olur. Bu işi yapan çok yer var ama motor sağlığı açısından "merdiven altı" yerlerde yaptırmamak lazım. Bir de pedalbox var fakat bizim araçlarda sport moduna alınca zaten pedalbox uygulanmış gibi oluyor çok gerekli değil zannımca. Telefon kontrolü de herhalde pedalbox gibi bir aparat takıldığında çalışıyordur zira chiptuning yapıldığında sadece yazılım değişiyor, telefonun bağlanabilecegi herhangi bir cihaz takılmıyor araca. Bence chiptuning araştırın.

• Ormanci kullanıcısına yanıt
    Öyle maalesef ya, benim Punto'da bile kumandadan cam açma kapama vardı, bunda yok mesela. Modül ile olur gibi geliyor bana da ama bilgi bulamadım internette.

• Merhaba 2018 sıfır 1.6 multijet dizel otomatik crospulas ve KP li bir araç aldım fakat suruş modu butonu yok .hani şu arazi,spor ve auto olarak seçilebilen suruş modu olan buton yok.Ayrıca bu pakette navigasyonda var gorunuyor fakat benim multiplay de navigasyonda yok.Bu ozellik standart degil mi ayrıca bendeki confortpulas ve KP i var iken neden olmaz bilgi verbilecek arkadaşlar varsa aranızda cevep verirlerse sevinirim.Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ppemo -- 30 Ağustos 2019; 16:3:52 >
  • ppemo P kullanıcısına yanıt
    Sürüş modu seçici 2018'den itibaren kalktı maalesef. Navigasyon konusunda bilgim yok. Bayi size sürüş modu ve navigasyon var dedi fakat sonradan olmadığını mı gördünüz? Hayırlı olsun bu arada

• quote:

Orijinalden alıntı: igorparker

Sürüş modu seçici 2018'den itibaren kalktı maalesef. Navigasyon konusunda bilgim yok. Bayi size sürüş modu ve navigasyon var dedi fakat sonradan olmadığını mı gördünüz? Hayırlı olsun bu arada
    Teşekkürler cevabınız için.Hayır sürüşmodu için herrhangi bir bilgi vermediler.intrrnetdeki 2018 araç tanıtım ve aldıgım araçdaki brosurlerde tum modellerde standart gorunuyor sürüş modu seçimi.Bende olmadıgı için sorguladım.Navigasyon için evet satarken bana var dediler ama hala ulaşamadım bu ekrana .Paket crosspulas .ayrıca ACC guvenlik kontrol paketlerin hepsi var fakat .Navigasyon yok.
    Bu arada şoyle bir hataylada karşılaştım .Araç hareket ettikten 5_6 dakika sonra ekranda break control sensörü geçici olarak kör uyarısı çıkıyor ve bunu önlemek için ayarlarda denediğim hiç bir seçim bu hatayı çözemedi bir oneriniz var mı acaba .

Hmm o zaman bir sıkıntı var, navigasyon var demelerine rağmen olmaması hoş değil. Belki yazılım güncellemesi ile açılıyor olabilir.

Araçla birlikte tüm donanımların yazdığı fabrikasyon bir belge vermişler miydi?

Aldığınız hata akü ile ilgili olabilir sanki. Ben de sıfır aldığımda (crossplus) 1-2 gün boyunca hız sabitleyici/stop-start devre dışı gibi bir uyarı veriyordu. Akü birkaç günde şarj olduktan sonra kendi kendine düzeldi ve 2 yıldır hiç hata vermedi. Ne kadar zamandır kullanıyorsunuz bilmiyorum ama dediğim gibi şarj sorunu olabilir.

Eşim kullanıyor aracı zaten şehir içi .şehir istanbul olunca yavaş trafikten dolayı çok bir ihtiyaç yok dşye dusunuyorum şu an.0 km aldık 5 gundur kullanıyoruz o hata surekli çıkıyor musait bir zamanda servise götürürüm muhtemelen yazılımla duzeltilecktir diye dusunuyorum .Cevabınız için teşekkürler .Break kontrol sensoru kirli de olabilir nerede olduğunu bilsem bir bakarım uzerinde çamur yada baska birey varsa bu hata olabilir diye dusunuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ppemo -- 2 Eylül 2019; 20:32:21 >
    Otomatik fren yapan sistemin sensöründen bahsediyorsanız ön sis farlarından birinin yanında büyükçe kapalı bir alanda olması lazım. Aksi tarafında delikli bir ızgara varken o bölge kapalıdır, bakınca anlarsınız. Belki o kirlenmiş olabilir.

• 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.