Şimdi Ara

Fiat 500X Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı (37. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.066
Cevap
32
Favori
133.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi günler herkese .... İzmir’de yetkili servis dışında 30.000 km bakımını yaptırabileceğim tavsiye edeceğiniz bir işletme var mi ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Gandalfizmir G kullanıcısına yanıt
    Çağdaş oto var, Fiat (özellikle Punto) için tavsiye edilen bir arkadaş. Ben hiç gitmedim ama Punto forumunda çok tavsiye ediliyordu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar,
    26 bin km'de aldığımız araç (1.4t) 32 bin km oldu ve bakım için fiat servisini aradım.Yapılacak işlemler,yağ ve filtre değişimleri+buji değişimi ve enjektör temizliği gibi bir şey.İstedikleri rakam 1600 tl.Bana çok yüksek geldi bu fiyat.Yaz başında golf için 60 bin bakımı yaptırdım,silecek değişimiyle birlikte 1100 tl ödedim.Yağı kendim alarak tanıdık özel serviste gerekli işlemleri yaptıracağım muhtemelen.Yağ için özellikle önerilen bir marka var mı?Aklımda Castrol supercar titanyum var.
  • eraslani E kullanıcısına yanıt
    Evet servisler artık iyice pahalı oldu maalesef. Yağ olarak Fiat tarafından önerilen tabii ki Selenia ama Liquimolly kabul görmüş en iyi yağlardan biri sanırım.

• fiyatlar yüksek, ben yağ olarak Motul 5W30 EFE kullanıyorum. Birkaç yıldır Motul kullanıyorum. Memnunum, 500X'i yeni aldım, aracım 1.6 MJ Cross Plus Tekno Paket, 2015 model. İlk değişiminde Motul 5W30 EFE yağı kullandım. 5 gün oldu yağ filtre değişimi yaptıralı. Yağı kendim götürmeme rağmen, 450 lira gibi bir bakım ücreti ödedim özel serviste. O yüzden bana yağ filtresi, mazot filtresi ile polen filtrelerinin seri numaraları lazım. Elinde olan varsa, verebilirse, sevinirim. İnternetten araştırınca, çok sayıda farklı seri numarası ile karşılaştım. En azından burada kullanıcılara danışmanın doğru olacağını düşünüyorum. Şimdiden teşekkürler.
  • eyeblips E kullanıcısına yanıt
    Bi sonraki bakımda tek sefere mahsus filitreleri yetkili servisten alıp bakımı özel serviste yaptırabilirsiniz.ancak o şekilde orjinal filtreye ulaşabilirsiniz.
    Ama sanayide parçacılarda vardır diye tahmin ediyorum.
    İlk aracım linea nın tüm orjinal parçalarını sanayide bulabiliyordum.tamam linea ile 500x i bir turmamak lazım linea çok satan bi modeldi ama 500x in parçalarının da olacağını düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eyeblips E kullanıcısına yanıt
    Aracınıza kullandığınız yağ uygun değil , araç kitapçığında yazan değerleri karşılamıyor. Motul 0 30 eco clean kullanmalısınız. Filtreleri mann marka alabilirsiniz . Mann parça sorgu ekranında uygun parça kodları var.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Selam arkadaşlar,
    Lütfen üstad lar yardım eder misiniz ? 2017 araç ekspertizden çıktı geç saat yarın yetkili servise gidebileceğim. Ekspertiz raporunda araç şanzumanında yağ kaçağı var tespit edildi ayrıca araç daha önce yağ kaçağı bilgisayar arıza kodu vermiş. Bu kronik bir sıkıntı mıdır ? Yada basit bir durum mu ? Daha önce başına gelen Lütfen yazar mı ? Siz olsanız bu aracı alır mısınız ?
    Teşekkürler
  • Arkadaslar 2 sene garanti uzatan var mi kac tl olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: Zobaa16

Arkadaslar 2 sene garanti uzatan var mi kac tl olabilir
    Bana bundan yaklaşık 2-3 hafta önce fiattan mesaj geldi garantinizi yüzde 50 indirim ile 359 tl den başlayan fiyatlarla uzatın diyordu

• Merhaba. 2015 1.4 multiair 140hp popstar aracım var. Start-stop'ta araba duruyor fakat çoğu kez durduğunda marşın gücü yetmiyor marşı basıyor ama geri çalışmıyor? Başına gelen oldu mu yetkili, özel bir sürü servis dolaştım herkes kafasına göre bir şey uyduruyor. Şarj dinamosu sağlam, akü yeni değişti. Marş otomatiği olabilir veya yazılım güncelleme lazım diyenler oldu. Bilgisi olan varmı?

Ek olarak 2017 tarihinden sonra yetkili serviste yazılım güncellemesi yapabilen oldu mu?
  • Lamb sensörü arızası olabilir diğer seçenekleri elediyseniz sensörü garanti kapsamında değiştiriyorlar garantiniz yoksa 1080tl+kdv+işçilik geçiriyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Zobaa16

Arkadaslar 2 sene garanti uzatan var mi kac tl olabilir
    Garantiyi mutlaka uzatın bu araçlar çok hassas ve çabuk sensörleri arızalanıyor en ucuz sensör 1000 tlden kapı açıyorlar yılda 40 bin km yapıyorum 500xle şu an km 92 binde ve 6ayda de 3 farklı sensör değişti hepsi garantiden karşılandı tek kuruş ödemedim

• Şimdi başıma gelen bir problem var eminimki başka araçlardada bu problem vardır kronik olduğunu düşünüyorum

Araç seyir halindeyken gaza bastığım halde gaz kesip irkiliyor aynı anda yakıt tüketim göstergesi normalin 3 /4 katına fırlıyor gazdan ayağımı çektiğimde yada gaza daha çok bastığımda normale dönüyor hiç bir şey yapmasamda 1 kaç sn sonra kendi de normale dönüyor
    Sorunla ilgili başvurdum enjeksiyon pompasının yani enjektörlerin kalibrasyonun arızalı olduğunu bununla ilgili değerlerinin yakalanması için kalibrasyon yapılması gerektiği söylendi bende kendi imkanlarla pompacıya götürdüm yaptırdım kalibrasyonu
    Sorun düzelmedi kalibrasyondan araç çıktı daha 1 sokak gitmeden başladı yine irkilmeye
    Tekrar gittim sordum bu kezde araçın enjeksiyonda değil problem yazılım hatalı dedi , gittim baktırdım yazılımına en son sürüm yazılımı var bir hata yok yazılında dedi
    E peki sorun nerde sordum ustalara bu kezde bağladılar aracı tekrar bilgisayara dpf seviyesi 2 seviyede o tıkandığında yapar dedi usta yine kendi imkanlarla araştırdık dpf araç kendi programı var düzenli olarak temizliyor bir kaç temizledi de yani dpf de değil
    Sonunda hiç bir yere varamadık araçta sorun var garantiside var servis servis gezdim hepsi yetkili bilen eden anlayan bir ustası yok başına gelipte çözen bir hayırsever varsa çok minnettar kalırım teşekkürler

• alpy83 A kullanıcısına yanıt
    Bende benzinli turbo var, 2.5 yıldır herhangi bir motor/yazılım sorunu yaşamadım ama siz epeyce yol yapıyormuşsunuz. Ben yılda 12-13bin km ancak yapıyorum.

Dizel araçlar genel olarak daha hassas, kullanım alışkanlığı ve mazot kalitesi çok etki ediyor. Nasıl kullanıyorsunuz bilmiyorum ama sürekli düşük ya da fazlasıyla yüksek devirde gitmeyi sevmiyor dizeller. Bakımları zamanında ve düzenli yapılıyorsa, temiz yakıt kullanılıyorsa, sürüş alışkanlıklarınız da dizele uygunsa problem olmaması lazım. Varsa demek ki araçta problem var. Bence düzgün bir yetkili servise gidin, baştan aşağı checkup yapsınlar.
  • Selamlar herkese, bir süredir takip ediyordum ancak yazabiliyorum.
    2018 Fiat 500X Cross Plus 1.6 m.jet dct premium pack sıfır olarak aldım.
    Bu araçta geri vitese takınca arka kamera yok sanırım.
    Ayrıca Apple car play otomatik olarak çalışmadı, araştırıyorum yurt dışı forumlarından bu konularda ya da genel olarak tecrübelerini paylaşacak varda sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpy83

Garantiyi mutlaka uzatın bu araçlar çok hassas ve çabuk sensörleri arızalanıyor en ucuz sensör 1000 tlden kapı açıyorlar yılda 40 bin km yapıyorum 500xle şu an km 92 binde ve 6ayda de 3 farklı sensör değişti hepsi garantiden karşılandı tek kuruş ödemedim

Alıntıları Göster
    Geçmiş olsun.ne sensörleri değişti?

• witter kullanıcısına yanıt
    Maslak Atatürk oto sanayi de Muvidek elektronik var danışabilirsiniz faydalı olabilir

• Merhaba arkadaşlar 2017 1.6 dizel manuel 500x almayı düşünüyorum. Bulduğum aracta garip bir donanım şekli var. Şerit takip anahtarsız çalıştırma var fakat yağmur sensörü far sensörü ve kararan dikiz aynası yok. Bu araca cross plus diyolar. Beni aydınlatabilir misniz? Hegun isim gereği 130km yol yapiyorum. Fiesta kullanıyorum 500x e geçsem yorumunuz ne olurdu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetonline -- 16 Şubat 2020; 22:32:52 >
  • Arkadaşlar 1.4 multiair otomatik almak istiyorum. Hiç bilgim yok önerir msiniz

• 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.