Şimdi Ara

Ferrari Türkiye yollarında gider mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
1.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Diyelim ki birgün loto,piyango tuttu milyoner oldunuz.Kafanıza ferrari alma fikri geldi ve gittiniz aldınız.Sizce o ferrari hadi diğer illeri geçtik istanbul'da diyelim sizce ne kadar gider?. Demek istediğim yollarımız ne kadar
    düzgündür spor arabaları kullanabilmek için.bu ferrari,lamborghini,aston martin olabilir.

• Şöyleki ; Ferrari vs Kullanıcıları araç ihtiyaçlarını bu araçlardan gidermezler. Mutlak ve Mutlak Bir Aile arabaları hiçyoktan bir suv ( Ulkemızdekıler için konuşuyorum ) ları vardır. Ve Ferrariler genellikle eğlence ve haftasonu kullanımı içindir. Bunu KM lerındende anlayabılırsınız. Yanı Kımse Öz Araç ihtiyacını SüperSpor arabadan karşılamaz ... Tecrübe ile Sabittir.
  • Ferrari nispetiye caddesinde bağdat caddesinde gider başka yerlere gitmekiçin bide SUV alınır
  • bu arabaların bi servisi falan yok.en azından ben hiç görmedim.ustası falanda yoktur dolayısıyla.yani bakımıydı tamiriydi nerde yapılıyo acaba?ya da garanti kapsamında bişeyleri değişecek olsa nereye gidecez?belli olmaz belki ilk çekilişte kaparız büyük ikramiyeyi. afallamıyalım sonra ihtiyaç olursa.bu arada ben 45000 € ya maserati 4200 gt buldum onu alacam.her konuda anlaştık bi parasını vermek kaldı
  • quote:

Orjinalden alıntı: ruge

bu arabaların bi servisi falan yok.en azından ben hiç görmedim.ustası falanda yoktur dolayısıyla.yani bakımıydı tamiriydi nerde yapılıyo acaba?ya da garanti kapsamında bişeyleri değişecek olsa nereye gidecez?belli olmaz belki ilk çekilişte kaparız büyük ikramiyeyi. afallamıyalım sonra ihtiyaç olursa.bu arada ben 45000 � ya maserati 4200 gt buldum onu alacam.her konuda anlaştık bi parasını vermek kaldı

45bin euro mu?

Bu araçlar del iyav
  • Şöyleki:

Ferrarinin ve Maseratinin Yetkili Satıcısı FERMAS otodur. Yetkili Servis ve Garantiyide onlar vermektedir. diğer marka ve model araçlar ve yine ithal olarak getirtilen araçlar için ise anlaşmalı servis ve parçacılar mevcuttur. Galeriye ve tanıdık gucune göre değişir. Çiftkurtlar kendi ithal ettiği araçlara örneğin infiniti fx35~45~qx jeeplere 1 ila 2 sene garanti veriyor. Ama Parça da orasında burasında sorun çıktımı parçayı yurtdışından bekliyorsunuz.6 ay yatan infiniti tanıyorum bu yuzdende araç alırken bu araç yerine çok daha cazip araçlara bakıp farklı bir seçenek üzerine yoğunlaşıp touareg seçmiştik.

İthal gelen diğer süperspor araçların süksesine göre galericiler kendi anlaşmalı oldukları yada akrabaları olan servislere yonlendırırler sızı . Abı benı bu yolladı dıye sıze en ıyı hızmetı verırler . Ama Kelle havadadır. Ne olacağı belli değildir. Galericiler genelde farklı prosedurlerde garanti verirler ama parça konusunda beklemeniz yuksek ıhtımaldır. Bu konuyu aramızdaki galerici arkadaşlar daha iyi aydınlatacaklardır.

Veyahutta hazır parçacılardan parça bulabılırsınız. Onlarıda takmak işlem tümü size aittir. Kısacası İthal Araba & Süperspor araba & Suv almak biraz tek ayağı çukurda bir işlemdir. Çok tanıdığım arabalarını uzun sureler yatırırken bazı tanıdıklarım ise hemen yaptırdılar. Sordugumda Hallettik Abi. Dediler.

Saygılarımla

• Ferrari ve Maserati için Maslak Oto sanayide Fermas Yetkili servisi var herzaman önünden geçerim sanayiye uğradığımda en az 6-7 Ferrari vardır
  • quote:

Orjinalden alıntı: K@lken

Ferrari ve Maserati için Maslak Oto sanayide Fermas Yetkili servisi var herzaman önünden geçerim sanayiye uğradığımda en az 6-7 Ferrari vardır

Ordan Alırsan Orayı kullanabılırsın berkcan . Adam galeriden aldığı ferrari yi oraya goturemezki .. yanı tamam verırler servıs her turlu hizmetide alırlar neyse
  • Sürgün falan mı yedin hocam sen?

Maslak-Levente gitmen yeterli zaten..Yollar yeterlimi sorusuna kimi yerler yeterli kimileri yetersiz..

Esenlere ferrari ile gidersen asılı kalırsın tabi..

Gereksiz başlık olmuş bence..
  • Evet Aslında Gereksiz bi başlıktı fakat ; Gerekli bi hale soktuk ..

Herkes merak etmiştir aslında .. Galeriden araba & Süperspor araba aldık ya sonrası ..

Arkadaşa Özel Mesaj Attım zaten konunun adını değiştirsin diye :

Süper spor arabalar ve satış sonrası vb . Gibi ..
  • eğer bi ferrarin varsa ankarada heryerde kullanırsın rahatlıkla cok az kötü yol var belediye manyak çalışıyo ankarada yollar güzel ferrariye ne gerek al bi evo yada impreza ver modifyeyi olsun 500 hp sana dağda taşta kullan:)
  • quote:

Orjinalden alıntı: selim82

eğer bi ferrarin varsa ankarada heryerde kullanırsın rahatlıkla cok az kötü yol var belediye manyak çalışıyo ankarada yollar güzel ferrariye ne gerek al bi evo yada impreza ver modifyeyi olsun 500 hp sana dağda taşta kullan:)

aynı ankarada mı yasıyoruz merak ettim doğrusu eskişehir yolunda bile zıplaya zıplaya gidiyo arabalar asfalt dokuyolar ama logar kapaklarını yukarı tasımak kimsenin aklına gelmiyo yolu bilmiyosan durum kotu lastiği bırakıp gidersin artık belediye cok mu calısıyo???????? kendi ceplerini doldurmak bakımından evet i.melih cok basarılı ankara yollarına bırak ferrari normal arabalar bile zar zor gidiyor
  • @Yusuf

Olm 360modenalarada bakım yapıyolardı onları FERMAS satmadıki para alıcaklar sonuçta yaparlar servisini

Bu arada sanırım F&B ninde kendi servisi var ama fena sokuyolarmış diye duydum
  • Çekici sırtında gidebilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ozdamar

Şöyleki ; Ferrari vs Kullanıcıları araç ihtiyaçlarını bu araçlardan gidermezler. Mutlak ve Mutlak Bir Aile arabaları hiçyoktan bir suv ( Ulkemızdekıler için konuşuyorum ) ları vardır. Ve Ferrariler genellikle eğlence ve haftasonu kullanımı içindir. Bunu KM lerındende anlayabılırsınız. Yanı Kımse Öz Araç ihtiyacını SüperSpor arabadan karşılamaz ... Tecrübe ile Sabittir.

Yanılıyorsun dostum,eğer birgün porsche 911 carrera alacak kadar param olursa,
    heryere onla giderim...başka araca binmem...
    200 bin km deki ilk porş benimkisi olur heralde:)

ki zaten porsche yapılan bir araştırmada Türkiye yollarına en çok giden spor araçmış.Gerçi konu porşe değil ama laf olsun işte.
    altı çok alçak değil porschelerin.

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dozi17 -- 12 Nisan 2007; 9:40:00 >

• Yanılıyormuyum ?

3 Tanıdığımda Bahsi Geçen SüperSpor Araç Kullanıcısı ve hepsinde zevk arabası yapmıştır. Ayrıca Bahsettiğin Porsche Türkiyede Resmi olarak doğuş grubu tarafından uzun bir süredir satılmaktadır . Galerilerde sen hiç modifiyesiz standart 0 KM ( Baz Modellerinden,Aksesuarsız) Porsche gördünmü ? İthal Olmayan.. ? .. Gördüklerin hepsi ya 2.el doğuş çıkışlı , ya doğuş üzerinden getirilme 0KM yada full ithal araçlardır. Ve Porsche sahipleri bahsettiğimiz diğer marka araç sahiplerinden farklıdır , mazisi eskiye dayandığı için en çok kullanılan markada odur .

Dozi dostum anlayacağın herkes senin gibi değil , birçok kişi var porsche'm Ferrari'm olsun başka arabam evım olmasın onda bıle yatarım diyen. İşler öyle değil. O Araçları kullananların mutlaka extradan arabaları mevcut.

@Berkcan

FB , Çiftkurtlar vs. Tabıkı kazıktır fakat onemlı olan markanın satış sonrası desteği ve yedek parça işleridir. Belki alan adam bunları düşünmez fakat düşüneni çoğunluktadır. Ya of berk bildiğin şeyler bunlar ne kasıyorumki sana anlatmak için ne adamsın

edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf -- 11 Nisan 2007; 22:19:25 >

• @Yusuf

Ya forum havasına gir paylaşım yapıyoruz burda
  • quote:

Orjinalden alıntı: bojinov

quote:

Orjinalden alıntı: selim82

eğer bi ferrarin varsa ankarada heryerde kullanırsın rahatlıkla cok az kötü yol var belediye manyak çalışıyo ankarada yollar güzel ferrariye ne gerek al bi evo yada impreza ver modifyeyi olsun 500 hp sana dağda taşta kullan:)

aynı ankarada mı yasıyoruz merak ettim doğrusu eskişehir yolunda bile zıplaya zıplaya gidiyo arabalar asfalt dokuyolar ama logar kapaklarını yukarı tasımak kimsenin aklına gelmiyo yolu bilmiyosan durum kotu lastiği bırakıp gidersin artık belediye cok mu calısıyo???????? kendi ceplerini doldurmak bakımından evet i.melih cok basarılı ankara yollarına bırak ferrari normal arabalar bile zar zor gidiyor

bon jovi fanımısın

• 45000€ ya 4200 gt yok tabi.ama araba com da 58000 e 3200 gt var.araba hayaliyle birikmiş var biraz işte üstüne onu koyarım diyodum.pederin borçları çıktı araba işi yattı zaten öyle bi hayaldi işte.diyelim biz bu arabalardan bi tane aldık kaymak yolu bilmem neyide bulduk her yere onunla gidiyoruzda acaba nereye kadar?100000 i devirmiş kaç tanesi vardır ki?gerçekten merak ediyorum normal bi 1.6 100 bg araç için biçilen motor ömrü 250,000 civarında.çok fazla km yapmayacagı gözönünde bulundurularak ömür açısından pekde dikkate alınamış makineler olabilir mi bunlar?öte yandan arızalanıpta yolda bırakmasıda tam bi fiyasko olurdu.yani demem o ki performansa yönelip uzun ömür işini es geçmiş olabilir mi üreticiler?ben aldımmı 150.000 i deviririm ona göre haa

• quote:

Orjinalden alıntı: Ozdamar

Yanılıyormuyum ?

3 Tanıdığımda Bahsi Geçen SüperSpor Araç Kullanıcısı ve hepsinde zevk arabası yapmıştır. Ayrıca Bahsettiğin Porsche Türkiyede Resmi olarak doğuş grubu tarafından uzun bir süredir satılmaktadır . Galerilerde sen hiç modifiyesiz standart 0 KM ( Baz Modellerinden,Aksesuarsız) Porsche gördünmü ? İthal Olmayan.. ? .. Gördüklerin hepsi ya 2.el doğuş çıkışlı , ya doğuş üzerinden getirilme 0KM yada full ithal araçlardır. Ve Porsche sahipleri bahsettiğimiz diğer marka araç sahiplerinden farklıdır , mazisi eskiye dayandığı için en çok kullanılan markada odur .

Dozi dostum anlayacağın herkes senin gibi değil , birçok kişi var porsche'm Ferrari'm olsun başka arabam evım olmasın onda bıle yatarım diyen. İşler öyle değil. O Araçları kullananların mutlaka extradan arabaları mevcut.

@Berkcan

FB , Çiftkurtlar vs. Tabıkı kazıktır fakat onemlı olan markanın satış sonrası desteği ve yedek parça işleridir. Belki alan adam bunları düşünmez fakat düşüneni çoğunluktadır. Ya of berk bildiğin şeyler bunlar ne kasıyorumki sana anlatmak için ne adamsın

edit: imla

Ben kendim için demiştim zaten dostum,o yüzden yanılıyorsun dedim.
    görmemişin porsche si olmuş 200 bin km yapmış olayı yani.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.