Şimdi Ara

FENERBAHÇELİLER (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42.802
Cevap
13
Favori
905.811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • nielsen'i tanımıyorum ama iyi bi oyuncu gibi geldi.bi de uche,högh,kostadinow,okocha ve boliç'i görünce duygulandım ya.özledim hepsini.oğuz'da dünya karmasında oynamış helal olsun.
  • FENERBAHÇELİLER

Engin Verel (1975-1978, 1983-1986)

FENERBAHÇELİLER

Müjdat Yetkiner (1979-1995)

FENERBAHÇELİLER

Selçuk Yula (1979-1986) ve Mustafa Arabacıbaşı (1979-1984)

FENERBAHÇELİLER

Şenol Çorlu (1984-1992)

• Nielsen bizdeyken aynı zamanda Danimarka milli takımında da oynardı. Kaliteli bir oyuncuydu.
    quote:

Orjinalden alıntı: yavkar@fb

nielsen'i tanımıyorum ama iyi bi oyuncu gibi geldi.bi de uche,högh,kostadinow,okocha ve boliç'i görünce duygulandım ya.özledim hepsini.oğuz'da dünya karmasında oynamış helal olsun.
  • moldovan şimdi takımda olsaya o boyla ne kafa golleri atıyodu şimdi tam alex lik adam indirecek kafasına topları takır takır gol atardı...

boliç i görünce aklıma m.united maçı geliyo ve spikerin haykırışı...

aykutun nasıl becerdiğini birtürlü anlayamadıgım garip vuruşlu golleri... hele trabzona attıgı şampiyonluk golü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rizeli -- 1 Ağustos 2006; 13:40:18 >
  • ülennn resimler geçmişe götürdü bee..bi duygulandım..nilsen, uche, högh...eeemiiill koooosstaaadinovvv dinovvvvvvvv....
    jay jay, şumi..vaeyyyt bee
  • fotomaçtan bir haber

Cavcav:Size atsatayım

F.Bahçe'ye birçok futbolcu satan G.Birliği Başkanı İlhan Cavcav, oğluna ait Champs to Champs isimli atı Aziz Yıldırım'a satmak istedi. Cavcav, 2. Başkan Nihat Özdemir'e "Aziz başkan atları sever. Beş milyon dolara aldığımız atı 10 milyon dolara satarım" dedi. Özdemir ise Yıldırım'ın artık atlarla ilgilenmediğini
    söyledi.
  • Cavcav eskidendi o günler. Artık 3 büyüklerden eskisi gibi para koparamazsın.
    Şimdide atlardan para kazanmayamı çalışıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Metality -- 1 Ağustos 2006; 14:04:55 >
  • iyide bu adam demedi mi fenerbahçeye aziz yıldırım'a satacak bişeyim yok diye.benden zırnık alamazlar demişti.bence balon haber
  • FENERBAHÇELİLER
  • balun cavcavın kendisi aziz babaya boşver at satmayı bunun para için söyleyemeyecem.... bukadar para canlısı bi adam olamaz

Edit: yazım hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rizeli -- 1 Ağustos 2006; 14:48:47 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: tedoa®

FENERBAHÇELİLER

• TÜMER METİN ROPÖRTAJI

Beşiktaş`ta Eşimin Yanında Küfür Yedim"

Beşiktaş`tan Fenerbahçemize transfer olan Tümer Metin, ``Bana inanan, güvenen, Tümer`in Tümer olduğunu hissettiren bir kulüp teklifte bulununca tercihimi bu yönde kullandım`` dedi. Tümer, Futbol Federasyonunun Tam Saha Dergisi`nin ağustos ayı sayısında yer alan röportajında, sezon içinde Beşiktaş`tan ayrılacağı, ama bunun kesinlikle yurtdışında bir takım olacağını söylediğinin hatırlatılması üzerine, ``Avrupa`ya gideceğim, bir kulüple anlaştım derken henüz imza atılmamıştı, ama elimde Hollanda`nın Ajax takımıyla mukavelem vardı. Yüzde 85 bitmişti, çok ufak rötuşlar kalmıştı. Ama daha iyi imkanlar, bana inanan, güvenen, Tümer`in Tümer olduğunu hissettiren bir kulüp teklifte bulununca tercihimi bu yönde kullandım`` diye konuştu.

``Beşiktaş bunu çok fazla hissettirmedi mi? Oynama fırsatı verilmemesi anlamında mı gereken değeri bulamadığınızı düşünüyorsunuz`` sorusuna Tümer, ``İstatistikler insanı başka boyutlara getirebilir. Tümer Metin`in ne kadar olduğunu, neyi ne kadar verebileceğini veya neyi ne kadar istediğini ve istediği zaman neyi ne kadar yapabileceğini en iyi ben biliyorum. Bu anlamda söylenebilecek tek şey şu: Evet, 5 senelik Beşiktaş macerasında, özellikle son transferde o değeri gördüğüme inanmadım`` diye yanıt verdi.

``EŞİMİN YANINDA KÜFÜR İŞİTTİM``
    Beşiktaş`ta forma giyerken eşinin yanında küfür işittiğinden yakınan Tümer, şöyle devam etti: ``Söyleyebileceğim tek şey, ben o ilgi alakayı, desteği ya da Tümer Metin`in Tümer Metin olmasındaki gerçeği bu transferimde Beşiktaş ile yaptığım görüşmede hissetmedim. Zaten 5 sezon boyunca seyirciyle ya da camia içinde yaşadığım sıkıntılar da belliydi, dolayısıyla böyle bir karar aldım. Şimdi mesela `Beşiktaş seyircisi Tümer`e tepki gösteriyor` diyorlar. Çok normaldir bunlar, tabii ki olacaktır. Tepki gösterebilirler. Kimilerine göre iyi bir oyuncu kaybetmişlerdir, ama `Oh iyi oldu kurtulduk` diyenler de vardır. Ancak şöyle de bir gerçek var. Danimarka, Ukrayna, Arnavutluk maçlarını oynadıktan sonra, o gün itibariyle hem Milli Takım`ın hem de Türkiye`nin gündem olarak en önde futbolcusuyken Kayserispor maçında 75. dakikada oyundan çıkarken bütün stat bana küfür ediyordu. Kendi evimde, İnönü`de böyle bir tepkiyi yaşadım. Maç bitti, statta otobüsün kenarında eşimle birlikte dururken 300-400 kişilik bir topluluk yine çok ağır küfürler etti. Ben hep bunları yutkundum. Beşiktaş taraftarıyla yıldızımız hiçbir zaman barışmadı zaten.`` Çağdaş, Youla ve Adem Dursun`un da taraftarlarla yıldızının barışmadığının hatırlatılması üzerine Tümer, ``Sorun yaşamayan arkadaşlarımız da var, içeride bu sorunu halen yaşayan arkadaşlarımız da var, onları da biliyorum. Beşiktaş taraftar profilinin genel sorunu bu. Futbolcuya bunu yaşatıyorlar. Çağdaş gayet medeni bir biçimde bunu dile getirdi ve ayrıldı. Youla benzer olayları yaşadı`` dedi.

``ASKERLİKTEN KAÇMIYORUM``
    Tümer Metin, askerlik konusunda söylemek istediği şeylerin hep yanlış anlaşıldığını ifade etti. Askerlik probleminin bulunduğunu, ancak bunun sadece kendi problemi olmadığını vurgulayan deneyimli futbolcu, şunları söyledi: ``Benim konumumda 40-45 oyuncu var. Yurtdışına gitmek istediğimi ifade ederken de şöyle bir şey ortaya çıktı: (Tümer yurt dışına gidiyor. Neden? Çünkü askerden kaçıyor.) Hayır böyle bir şey yok. (32 yaşındayım ve hala futbol oynayabilecek gücü kendimde hissediyorsam, mevcut yasa itibariyle de Türkiye`de 33 yaşında futbolu bırakmak zorundaysam, futbol oynama isteğimi yasanın öngörmediği bir yerde yaşamak isterim) dedim, ama bu bazı kötü niyetli insanlar tarafından (Askere gitmek istemiyor) diye yorumlandı. Ben niye askere gitmek istemeyeyim ki? Her Türk evladı gibi büyük onurla, gururla askerliğimi yapacağım. (Askere gitmek istemiyorum, futbol oynamak istiyorum) da demiyorum. Oynayabildiğim kadar futbol oynamak, futbol hayatım bittikten sonra da her Türk genci gibi gidip 15 ay askerliğimi yapmak istiyorum. Bu kadar basit yani.``

``FENERBAHÇE`DEN GARANTİ ALMADIM``
    Fenerbahçe`den askerliğinin çözülmesine dair garanti almadığını vurgulayan Tümer, ``Sayın Yıldırım Demirören ya da Sayın Murat Aksu, yasada bir değişikliği sağlayabilmek adına hangi girişimlerde bulunacaksa aynı şeyi sayın Yıldırım da söyledi, ama bunun garantisini ne orası verdi ne de burası. Bu bir hayat riskiyse, ben bu kumarı oynadım. Avrupa`ya gidip 3-4 sene rahat futbol oynama şansım varken Türkiye`de kalmayı tercih ettim. Bu durumda yasa değişmezse önümde iki seçenek var. Ya önümüzdeki sezon Avrupa`ya gideceğim ya da futbolu bırakıp askere. O zaman da sanırım birileri rahat edecek`` şeklinde konuştu.

``İNÖNÜ STADI`NDAKİ SENARYOLAR BELLİ``
    Deneyimli futbolcu BJK İnönü Stadı`ndaki derbi maçta neler olmasını beklediği sorusuna, ``İnönü Stadı`nda gelişecek senaryolar aşağı yukarı belli. Bu bir Türkiye gerçeği klişesi, ama ben o kriz ortamlarını seviyorum. Tepki görmeyecek desek bu herhalde çok büyük bir ütopya olur. Daha oraya gitmeden yazılıp çizilen senaryolar belliyken, henüz imza aşamasındayken söylenenler belliyken, orada toplum psikolojisiyle insanların yapacağı da çok belli. Türkiye gerçeğinde bu böyle, ama az önce söylediğim şey geçerli, ben değiştiremeyeceğim gerçeklerle yaşamayı öğrendim, o yüzden çok fazla etkileneceğimi düşünmüyorum açıkçası`` diye yanıt verdi.

``TÜMER`İN TRANSFERLERİ PROBLEMLİ OLUYOR``
    Samsunspor`dan da olaylı bir biçimde ayrıldığının hatırlatılması üzerine Tümer, şöyle devam etti: ``Hiçbir transferimde beni hiçbir kulüp bırakmak istemedi. Tümer Metin`in transferleri problemli oluyor, bu bir gerçek. Çünkü sadece Samsunspor`dan Beşiktaş`a geliş hikayemde değil ondan önce Zonguldakspor`dan Vanspor`a transferimde de benzer olaylar yaşandı. Hazırlık kampını Giray Bulak`la Vanspor`da geçirdikten sonra dönemin Zonguldakspor başkanı rahmetli Şemsi Denizer`in bonservis bedelimde indirim yapmaması üzerine Zonguldak`a dönmek gibi bir hikayem var. Zonguldak`tan Samsun`a geçiş hikayemde de biraz sıkıntılar var. Samsun`dan Beşiktaş`a gelirken aynı şeyler oldu. Aslında gün itibariyle de bakarsanız hepsinde bir tane gerçek mevcut. Bugün yapılmış transferle yaklaşık 8-9 sezon önce yapılmış transfer arasında eşdeğer bir şey var: Hepsinin altında profesyonellik yatıyor. Samsunspor`da oynadıktan sonra Beşiktaş`a geliş hikayemde daha iyi imkanlar, daha iyi şartlar, daha iyi kariyer, daha iyi bir vizyonu hedef almıştım. Bugünkü transferde de hemen hemen aynı paralel doğrultusunda yaşanmış şeyler var, ama Tümer Metin ismiyle transfer yapmak sanırım çok kolay bir şey değil.

ALEX KONUSU
    Tümer, Fenerbahçe`de Alex ile birlikte oynayıp oynayamayacağının tartışıldığının hatırlatılması üzerine şunları söyledi: ``Alex`le benzer özelliklerimiz de var, farklı özelliklerimiz de var. Bu tartışmaların çıkması sisteme dayanıyor. Eğer ben Tümer Metin ismiyle sağbek oyuncusu olsaydım böyle bir tartışma olmazdı. Bunlar hep aynı mevkide oynamanın, benzer özellikleri taşımanın getirdiği şeyler. Bu tamamen hocamız Zico`nun vereceği bir karar. Eğer o mevkide iki oyuncuyu kullanması gerekiyorsa ikimiz de sahada oluruz, ama sistem adına iki oyuncu o mevkie lüks geliyorsa ikimizden birini tercih edecektir, diğeri de bu tercihe saygılı olacaktır. 4-5 sezon önce yapılan bu tercihlerin ardından `Neden ben tercih edilmedim` diye sıkıntı yaptığım ve kendimi yıprattığım oluyordu, ama şimdi yaşadığım deneyimlerle sadece şunu söylemek istiyorum: Önemli olan sahada ne kadar kaldığınız değil, sahada kaldığınız süre içinde neler yaptığınızdır.``

``ORTANIN SOLUNDA OYNAMAK İSTERİM``
    ``Fenerbahçe takımını siz oluştursanız kendinizi hangi mevkide oynatırsınız`` sorusuna Tümer, ``Eğer bu soru bana sorulmuş olsa kesinlikle ortanın solunda oynamak isterim. Arkada bir dörtlü savunma varsa, o savunmanın en solundaki oyuncunun önünde oynamak isterim. Kendimi en verimli bulduğum bölge orası. Çünkü forvetin arkasındaki bölgelerde bazen sırtı dönük oynamak zorunda olduğunuz ya da çok fazla markaja maruz kaldığınız zamanlar yaşanıyor, ama ortanın solunda özelliklerimi daha iyi kullanabiliyorum. Belki de milli takımda o dönemde yaşadığım çıkışın nedenlerinden biri de o bölgede oynamamdır`` diye yanıt verdi.

``100. YILDAKİ ŞAMPİYONLUĞUN AYRI YERİ VAR``
    Fenerbahçe`nin 100. yılında her zamanki gibi hedefinin şampiyonluk olduğunu belirten Tümer, şöyle konuştu: ``100. yılda yaşanan şampiyonluğun ayrı bir yeri vardır. Ben bunu Beşiktaş`ta yaşadığım için biliyorum. Onun keyfi ve tarihe geçişi başka bir şeydir. Allah bunu her futbolcuya nasip etsin. İnşallah bu sezon ikinci defa yaşamayı da bana nasip etsin. Türkiye Kupası alınması gereken bir kupadır. Şampiyonlar Ligi`ndeki hedefler de bellidir. Sezon başlarken ortada ne kadar kupa varsa Fenerbahçe bunların hepsine taliptir. İçerideki futbolcu da bunun bilincindedir. Bir artı avantajımız var bu sezon, 100. yıl motivasyonumuz.``

FENERBAHÇE`DE NASIL KARŞILANDI
    Tümer, yıllardır rakip olarak mücadele ettiği Fenerbahçe Kulübü`nde nasıl karşılandığı sorusuna şöyle yanıt verdi: ``Çok sıcak bir karşılama oldu. Futbolcular çok iyi davrandılar ve çok güzel diyaloglar yaşandı. Özellikle Türkiye Kupası finalinde karşı karşıya gelmiş ve ellerinden kupayı almış bir futbolcu olarak 25 gün sonra onların arasında olmak tuhaf bir duyguydu. Bunun esprileri ve şakalaşmaları da oldu aramızda. Türkiye`de senelerdir Beşiktaş`ta oynamış bir ağabeyleri olarak bana göstermiş oldukları saygı için de onlara teşekkür ediyorum. O anlamda bir sıkıntı yaşamadım. Bu tecrübeleri onlara aktarmak adına güzel ve keyifli bir sezonun bizi beklediğini düşünüyorum.``

``YABANCI SAYISI AZALTILMALI``
    Tümer, Türkiye`deki yabancı futbolcu sayısı konusunda, ``Çok olduğunu düşünüyorum. Yabancı sayısının artmasının ligin kalitesini artıracağını düşünmüyorum. Yabancı sayısı artarsa dünyadaki bütün iyi oyuncular Türkiye`ye gelir diye bir şey yok. Gelebilecek oyuncu sayısı 15`ken, gelebilecek kötü oyuncu sayısı 200 tane falan olur ve bu ligin kalitesini ne kadar artırır bilmiyorum. Bence sayı biraz daha düşürülmeli`` şeklinde konuştu.

• tümer bize gelince çok değişti.sürekli gülümsüyo ve mutlu.umarım hep böyle devam eder.ayrıca orta sahanın solunda oynarsa iyi bi iş yapmış olur çünkü o bölge şuan da boş.
  • quote:

Orjinalden alıntı: chiller

Başkanlarımız

FENERBAHÇELİLER

• FENERBAHÇELİLER
  • quote:

tümer bize gelince çok değişti.sürekli gülümsüyo ve mutlu.umarım hep böyle devam eder.ayrıca orta sahanın solunda oynarsa iyi bi iş yapmış olur çünkü o bölge şuan da boş.

evet ortanın solunda oynaması bizim için avantaj ama arkasındaki adam ümit ve ona yardıma giden biri yoksa ümitte ileri fazla çıkamaz oraay kesinlikle çok koşan bir adam lazım ve bu kesinlikle carşlos olmamalı tecrubeli genç biri şart... yeri olmamasına rağmen belki uğur o bölgede denene bilir ama buda zo maçarda başımıza iş açar...

bençe fener tek forvet oynamalı daha doğrusu tuncay destekli tek forvet olmalıbu sayede ortada pres artar ve alex tuncay tümer 3 lüsü iyi paslaşma trafigine girebilirler ve tümer alexten daha hızlı takımı atağa kaldıra bilir... bu takım busene çok sayıda gollü maç alacak açık oynayan takımların vay haline ...

• +1
    ancak defansın kesınlıkle kopuk oynamamsı lazım. özellıkle göbeği oluşturan ikili cok iyi bir uyum içerisinde olmalı ve kenar oyuncuları da onların yrattıkları boşlukları kademeye girerek giderebilmeli. Sonucta FB nin hücum hattında sorun yok. Her halükarsa gol atabiliyoruz ama kolay gol yiyoruz. Defans kurgusunda göbek ikilisine ve ön liberoya dikkat edilirse avrupada önemli işler cıkarabiliriz.
    quote:

Orjinalden alıntı: fatih53

quote:

tümer bize gelince çok değişti.sürekli gülümsüyo ve mutlu.umarım hep böyle devam eder.ayrıca orta sahanın solunda oynarsa iyi bi iş yapmış olur çünkü o bölge şuan da boş.

evet ortanın solunda oynaması bizim için avantaj ama arkasındaki adam ümit ve ona yardıma giden biri yoksa ümitte ileri fazla çıkamaz oraay kesinlikle çok koşan bir adam lazım ve bu kesinlikle carşlos olmamalı tecrubeli genç biri şart... yeri olmamasına rağmen belki uğur o bölgede denene bilir ama buda zo maçarda başımıza iş açar...

bençe fener tek forvet oynamalı daha doğrusu tuncay destekli tek forvet olmalıbu sayede ortada pres artar ve alex tuncay tümer 3 lüsü iyi paslaşma trafigine girebilirler ve tümer alexten daha hızlı takımı atağa kaldıra bilir... bu takım busene çok sayıda gollü maç alacak açık oynayan takımların vay haline ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bakkal Gazi -- 1 Ağustos 2006; 16:05:40 >

• lugano yu tanımıyorum ama yazarların söylemlerine göre bu boşluğu doldurabilecek yapıya sahip lucianodan daha iyi oldugunu düşünüyorum en azından luci gibi korkak oynamasın yeter...
  • aslında dahi daum,ümit yerine önder'i sol bek yapmaya karar verseydi şimdi sol bek sıkıntımız olmazdı

güzelde kadro olurdu hani.

kalede rüştü,sağ bek serkan(kerim),lugano,can,sol bek önder,önlerinde çift ön libero aurelio appiah,solda tümer,sağda yozgatlı,önlerinde alex tuncay en ileride semih.

kaç kişi oldu lan

artık birisini çıkartın ne diyeyim ben.

itiraf edin güzel kadro oldu
  • ben bu kadroya kıyamam hocam
    Federasyona başvuralım Tr liginde maçlar 12 kişiyle oynansın
    quote:

Orjinalden alıntı: KARAKAY

aslında dahi daum,ümit yerine önder'i sol bek yapmaya karar verseydi şimdi sol bek sıkıntımız olmazdı

güzelde kadro olurdu hani.

kalede rüştü,sağ bek serkan(kerim),lugano,can,sol bek önder,önlerinde çift ön libero aurelio appiah,solda tümer,sağda yozgatlı,önlerinde alex tuncay en ileride semih.

kaç kişi oldu lan

artık birisini çıkartın ne diyeyim ben.

itiraf edin güzel kadro oldu

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.