Şimdi Ara

Fenerbahçe'ye sadece saldırmayın, ondan birşeyler de öğrenin!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aziz başkanın sevmeyeni, seveninden çok... Zaman zaman yaptığı çıkışlar ve sert tavırları da buna önemli neden...
    Ama tüm bunları, onaylayın ya da onaylamayın takımı için yapıyor...
    Başlarda benim de tasvip etmediğim bir yönetim tarzı vardı.
    Ama sonra çok şeyler öğrendi başkan...
    Son 5 yılda tüm branşlarda gelinen yere bakın... Süper lafı az bile gelir... Ama asıl başarı futbolun ekonomisini yönetmesinde...
    Bakın bu sene yani 2010-2011 sezonu futbol geliri, 16 milyar euro. Tüm dünyada 5 büyük lig bunun yarısını kazanıyor.
    Ama futboldan kar elde eden sadece Alman kulüpleri ile bazı İngiliz kulüpleri...
    Almanlar kazanıyor. Çünkü Pay Tv orada pek işlemiyor. O nedenle şahane statlar yapılıyor ve seyirci de dolduruyor...
    Ayrıca alt yapıdan Almanlar çok oyuncu çıkarır ve dışarıya fazla para ödemez.

ÖRNEK YARATIYOR FENER
    Bizim ligimizin yıllık geliri 800 milyon euro ama bunun 300'ü yayından. Bu gelir İngiltere-
    Fransa; İtalya'dan sonra 4.
    Bir takımın 3 gelir kaynağı var; stat, ürün, yayın. Anadolu kulubü yüzde 65'ini yayından alıyor.
    Ama tüm bu gelir gruplarının dışında bir örnek yaratıyor Fener... Ürününden ve stadından para kazanıyor... 1 haftada 40.000 forma sattılar, inanılmaz.
    1000 ürün çeşitleri var, her gün 1 yeni ürün çıkarıyorlar, inanılmaz. Günde 1.000.000 TL. ciro yapıyorlar, inanılmaz.
    Her yıl 15 Fenerium mağazası yapacaklar, inanılmaz.
    Şampiyonlar Ligi katılımı ile 3.1 milyon euro ayak bastı parası alacaklar. 6 maç ne olursa olsun 3.6 milyon euro daha... Üstüne , kazanılan her maça 800.000 euro, beraberliğe 400.000 euro. Yani para basacak Fener. Kombineler çıktığı gün, sabahın köründe kuyruk vardı stadın önünde... Stad yetmeyecek bu sene Fener'e ...

KISKANMAYIN AZİZ BAŞKANI
    Bence bu da yetmemeli...
    Ortadoğu'ya açılmalı. Küresel marka olmalı. Gidip örneğin Katar'da maç yapmalı. Çünkü Ortadoğu'da birikmiş sermaye var. Barça, M.United nasıl tüm kürenin takımları ise, sen de ol.
    Ortadoğu'dan başla...
    Sahibi tek kişi olmayan kulüp yarat, Barça'nın 150.000, Real'in 130.000 üyesi var, hemen biletleri alıyorlar ve 70. 000 kişilik stat doluyor, para yağıyor.
    Fener'de bunu yapacak başkan da var , vizyon da...
    İşte bu nedenle kıskanmayın Aziz başkanı... Sallamayın da...
    Özenin, daha iyisini yapmaya çalışın ki o da gelip sizi geçmeye çalışsın... Böylece Türk futbolu kalkınsın... Bana sallayacaklara da tekrar hatırlatayım...
    Ben doktorum...
    İç hastalıkları uzmanı, bu ülkenin en iyilerinden...

İNANDIĞIMI YAZARIM
    Aziz Yıldırım'ın da, başka başkanın da bu doktora ''istediği lafı söyletebilecek" ne gücü var, ne de parası... İnandığımı yazarım... Padişahı gelse tersini yaptıramaz...
    Gücümü nerden mi alıyorum? Bilgimden... Uganda liginden bile haberim olan, 20 yıldır yaptığım araştırmalarımdan...
    Ondandır zaten bana diş bilemeleri... Dişinize yazık...
    Hiç bilemeyin...
    Ben 12 yıldır bu dünyadayım, olmaya da devam edeceğim...

• Gürkan Kubilay yine yerinde tespitler yapmış. Şu Ortadoğu'ya açılma konusu hakkında da ciddi ciddi düşünülmeli ve gerekli atılımlar yapılmalı artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rizeli

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.