Şimdi Ara

Fenerbahçe Yayın Geliri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yapılan yeni ihaleyle yayın gelirlerindeki artış herkesin malumu.

Fenerbahçe bundan önceki son 2 sezonda ikinci olarak her sezon için 28 Milyon dolar civarında para kazanmıştı. Şampiyon olduğu 13-14 sezonunda ise 35 Milyon dolar civarında parayı kasasına koymuştu.

Bu sene ise; (eğer bu sene için geçerliyse -bir bilgim yok-)

-Katılım payı olarak dağıtılan %35'den toplam 24 Milyon 500 bin dolar,
    -Geçmiş şampiyonluklar payı olarak dağıtılan %11'den (her şampiyonluk için 835 bin dolar) 15 Milyon 865 bin dolar,
    -Performans payı olarak dağıtılan yüzde 45'den (her galibiyet için 650 bin, her beraberlik için 325 bin dolar) 16 galibiyet 10 beraberlik alacağını varsayarsak (şuanda 12 galibiyet 8 beraberliği var. Kalan maç sayısı 9.) 13 Milyon 650 bin dolar,
    -Sıralama payı olarak dağıtılan %9'dan ise 5. olacağını varsayarsak 2 Milyon 640 bin dolar,

Toplamda ise en az 56 Milyon 655 bin dolar yayın geliri elde edecek.

Bu bilgilendirmenin yanında benim sorum şu: Fenerbahçe bu parayı transferde kullanamayacak mı? Bu para ne olacak? Tamamen borçlara mı gidecek?

Bu arada bu sene 78 puanla şampiyon olan takım 70 Milyon dolar civarında bir para kazanacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sanryco -- 24 Mart 2017; 2:35:27 >

• O dediğin yayın gelirleri gelecek seneden itibaren geçerli olacak diye biliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pes mi oynuyon olum her aldığın parayı transfere... Bu takımın gideri yok mu? Klüp yönetmeyi oyun oynamak mı sanıyorsunuz yayın gelirlerini yazıp transfer yapılmıyor mu bunla diye soruyorsunuz... Hayır oyun mu diye dalga geçiyorum ama bakmayın azıcık Fm oynayan adam bile gelir gider tablosuna göz atmıştır, Fmde bile transfer'e ayrılan bütçe hep kısıtlıdır, başarıya göre ayrılır, ek kazançlara göre ayrılır vs...

Örn;

https://tr.investing.com/equities/fenerbahce-sportif-income-statement
  • Bu para Aziz YILDIRIMA Bırakılmayacak kadar ciddi bir para iş bilen gerçekten bu paranın hakkını verecek birilerinin biran önce bizim yönetime gelmesi lazım yoksa Bu para ile Aziz Aykut ikilisi 7 tane daha ön libero alacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: baris01

Bu para Aziz YILDIRIMA Bırakılmayacak kadar ciddi bir para iş bilen gerçekten bu paranın hakkını verecek birilerinin biran önce bizim yönetime gelmesi lazım yoksa Bu para ile Aziz Aykut ikilisi 7 tane daha ön libero alacak.

AY için 56m dolar hiçbişey.

• Geçen sene galibiyet ödülü 1.3 milyon dolardı. Bu sene niye azalmış?
  • sKjaer kullanıcısına yanıt
    Ben de zaten her sene bütün tv geliri transfere gidiyo sanıyodum valla çok sağol. 5 yaşındaki biriyle konuşuyo sanki. Şöyle bilmiş bilmiş soruyu anlamadan yazıyosun ya ayar oluyorum. Normalde bu parayı gelir olarak gösterirsin ve transferde harcayabilirsin diğer giderleri başka bi gelirle kapatabilirsin kulübün mali yapısıyla ilgili o. Benim sorduğum finansal fair playle ilgili sıkıntı çıkarır mı sattığın kadar harca olayı falan olduğu için soruyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: sanryco

Ben de zaten her sene bütün tv geliri transfere gidiyo sanıyodum valla çok sağol. 5 yaşındaki biriyle konuşuyo sanki. Şöyle bilmiş bilmiş soruyu anlamadan yazıyosun ya ayar oluyorum. Normalde bu parayı gelir olarak gösterirsin ve transferde harcayabilirsin diğer giderleri başka bi gelirle kapatabilirsin kulübün mali yapısıyla ilgili o. Benim sorduğum finansal fair playle ilgili sıkıntı çıkarır mı sattığın kadar harca olayı falan olduğu için soruyorum.

FFP sattığın kadar al falan değil, yayın geliriyle transfer yapıp diğer giderleri neyle kapatıcan? Çocuk oyunu mu bu, gidip ordan burdan yayın geliri görüp "Oha nası para kazanıyoz 50m'a futbolcu alalım." kafasında geliyorsunuz buraya...

FFP demek takım sene sonuna kadar belli bir miktar kâr/zarar oranında kalmalı yoksa ceza alır demek, yani sezon sonu zarara girersen ceza alırsın, bizim takımın da geliri giderlerini anca kapatıyr, bu yüzden tek transfer geliri kaynağımız= Sattığımız oyuncular oluyor, yoksa senin €50m fazladan gelirin olsa kim niye engellesin seni onu harcamaya, Başkan gidip direktöre al kullan şu parayı derse basbaya geçer yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: amonRa

quote:

Orijinalden alıntı: baris01

Bu para Aziz YILDIRIMA Bırakılmayacak kadar ciddi bir para iş bilen gerçekten bu paranın hakkını verecek birilerinin biran önce bizim yönetime gelmesi lazım yoksa Bu para ile Aziz Aykut ikilisi 7 tane daha ön libero alacak.

AY için 56m dolar hiçbişey.

AY parayı carcur etmekten baska bişey yapmaz . Kulubun 1 m i bile verilemez ona

• Bu oyuncuların maaşı yok mu ? 56m$ ile maaşların ne kadarını ödeyebileceksin ?

Edit: ek olarak tek gelir bunlar değil sponsorlar, uefa gelirleri vs de oluyorda giderler çok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vatov -- 26 Mart 2017; 12:31:7 >
  • Ffp kulüplerin sadece futbol şubesine bakar. Öyle başka gelir göstereyim bunu transfere harcıyım gibi bir olay yok. Yayın sponsor transfer kombine vs. hepsi gelir bunların. Ama maaşlar vergiler stad bakımı vs. bir çok gider var. Bu ikisinin dengesini sağladığın takdirde harcayabilirsin.

Kısaca futbol gelirin futbol giderinden fazla olacak. Ya da 5 m euro gibi bir sınır var sanırım ceza yememek için. Tam emin değilim.

• Mr. Pink kullanıcısına yanıt
    1.3 milyon tl diye biliyorum

• bakın imzamda ne yqzıyor?

Fenerbahçe kulübü 1 başkan, 1td ve 11 futbolcudan kurulu bir SPOR KULÜBÜ değildir.

sanırım anlaşıldı.

not; Aziz Yıldırıma 1 milyon bile verilmez diyen densize bir hatırlatma, Aziz Yıldırıma her şey diyebilirsiniz, ama parayı yönetemeyecek veya çalacak demeniz için .............. olmanız lazım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mimleon

bakın imzamda ne yqzıyor?

Fenerbahçe kulübü 1 başkan, 1td ve 11 futbolcudan kurulu bir SPOR KULÜBÜ değildir.

sanırım anlaşıldı.

not; Aziz Yıldırıma 1 milyon bile verilmez diyen densize bir hatırlatma, Aziz Yıldırıma her şey diyebilirsiniz, ama parayı yönetemeyecek veya çalacak demeniz için .............. olmanız lazım.

Önce algı yapma kimse çalacak dememiş. Aziz Y.'ın parayı yönetemediğini bi senin gibi işine gelenler anlamıyor.
  • Yahu bırak şu manzume ustasını.

işi gücü Aziz Yıldırım ı savunmak. Başka bir halt yaptığı yok.

Zaten imzasında da bir şey yazmıyor.

Ayrıca aklından geçeni diyemeyecek, ima ile bir şeyler söylemeye çalışacak kadar da kofti bir adam.
  • iki blok tuğla gelmiş,
    yazdıklarını tahmin edebiliyorum.....
    Sözde Fenerbahçeliler,
    hani şu sahaya fişek atan, bişeyler koklayanlar......

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.