Şimdi Ara

Fenerbahçe Beko | 26.04.2024 20:00 | AS Monaco deplasmanı (475. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
85.031
Cevap
213
Favori
2.068.564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 473474475476477
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son saniye basketiyla maci alamadik, maci verdik. Yazik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Banvit'i tebrik etmek lazım, bizimkiler BJK'yi eleştiriyordu, o kadar bütçeye rağmen görüldüğü üzere fb de yenildi. Demek ki paradan önce takım kimyası çok önemli.
  • güzel bir maç oldu, Banvit'i tebrik etmek lazım.
  • Hidayet katkı tabiki verir ama verilecek kontratın değerinde bir katkı veremez.

Winner bir oyuncu değil,hiçbir zaman olmadı da zaten.Sadece iyi bir sistemde yer bulursa birşeyler yapabilir Hidayet.

Bence yanlışı yanlışla örtmeye çalışıyor yönetim,yazık gerçekten.

Posası çıkmış adamlarla uğraşacak zaman ve verilecek para olmamalı artık.

Madem veteranlara meraklı idiniz Mirsad gibi bir adamı neden sildiniz birazder derler adama?

Kısaca fos bir yönetim mantalitesi ve fos bir organizasyonun artçı şokları bu haberler.Umarım yanılırız.
  • Tugay Demirel fenerbahçe'ye çalışıyor,Aziz yıldırım para veriyor değil mi izlesin bu maçı o yorumları yazanlar.

Tek kelimeyle YAZIK.
  • Banvite bastım 300 yakın kar sağladım, teşekkürler Fener, teşekkürler Banvit.
  • quote:

Orijinalden alıntı: biohard35

Tugay Demirel fenerbahçe'ye çalışıyor,Aziz yıldırım para veriyor değil mi izlesin bu maçı o yorumları yazanlar.

Tek kelimeyle YAZIK.

Murat Biricik verdi eliyle maci Banvit'e, sasirmadik. Son haftalara girilirken hakemler yine rot balansli!!!

• çok ortada bir maç oldu, neticede biri kazanacaktı bu da Banvit oldu. Banvit hücumdayken -TV'den görebildiğim kadarıyla- onlara verilebilecek bir kaç pozisyonda da hakem devam dedi.

İki takım da takım savunması yapmadı, seyri keyifli ama kalitesi çok yüksek olmayan bir maç izledik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: echelon246

çok ortada bir maç oldu, neticede biri kazanacaktı bu da Banvit oldu. Banvit hücumdayken -TV'den görebildiğim kadarıyla- onlara verilebilecek bir kaç pozisyonda da hakem devam dedi.

İki takım da takım savunması yapmadı, seyri keyifli ama kalitesi çok yüksek olmayan bir maç izledik.

Birkaç değil bir sürü pozisyon olarak düzeltelim orayı. Buna rağmen hakem hatalarından yakınmak abes olmuş. Göz nizam...
  • Bir taraf 30, diğer taraf 12 faul atışı kullanıyor ve hakem hatalarından yakınmak abes oluyor. Negzel...
  • Bazi oyuncular vardir 35 yasinda 20lik cocugun heyecaniyla oynar. Anladigim kadariyla zaten artik cok da genc sayilamayacak 28 lik calebb sadece 1-2 yil daha erkenden dinlenme moduna gecmis. Baska bir aciklama bulamiyorum sene basindaki adamla sakatliktan sonraki adam arasinda en ufak baglanti yok. Kadro da cok kaliteli sayilmaz gerci. 2 yil oncesinin omeri bugunun ilk 5 oynayan satosuna 5 basar. Emir zayif gucsuz savunma 0 andersen keza ayni sayilir. vidmar-lavro-marko gibi sert bir savunmayi yanlis transfer politikalariyla darmadagin ettiler. O kadroyla ispanyada barcaya ayar vermistik. Dingonun ahirina donmus su ortamda kendisinden sonra bojanin da saktlanmasi tesaduf olmasa gerek. Gercek performansini sahaya yansitsa belki ceyrek final gorebilirdik (sakatlanma ihtimalinden bahsetmiyorum bile) ama daha otesi pek bir imkansizdi zaten. Hatta su kadroyla ligi kazanabilirsek o bile basli basina kardir.

• quote:

Orijinalden alıntı: herr18

Bazi oyuncular vardir 35 yasinda 20lik cocugun heyecaniyla oynar. Anladigim kadariyla zaten artik cok da genc sayilamayacak 28 lik calebb sadece 1-2 yil daha erkenden dinlenme moduna gecmis. Baska bir aciklama bulamiyorum sene basindaki adamla sakatliktan sonraki adam arasinda en ufak baglanti yok. Kadro da cok kaliteli sayilmaz gerci. 2 yil oncesinin omeri bugunun ilk 5 oynayan satosuna 5 basar. Emir zayif gucsuz savunma 0 andersen keza ayni sayilir. vidmar-lavro-marko gibi sert bir savunmayi yanlis transfer politikalariyla darmadagin ettiler. O kadroyla ispanyada barcaya ayar vermistik. Dingonun ahirina donmus su ortamda kendisinden sonra bojanin da saktlanmasi tesaduf olmasa gerek. Gercek performansini sahaya yansitsa belki ceyrek final gorebilirdik (sakatlanma ihtimalinden bahsetmiyorum bile) ama daha otesi pek bir imkansizdi zaten. Hatta su kadroyla ligi kazanabilirsek o bile basli basina kardir.

Barça'ya ayarı veren kadro dengeli kadroydu. Şimdi o denge yok, oyuncularda sorumluluk alan kimse yok. Bo McCalebb beni büyük hayal kırıklığına uğrattı. Sato, Batiste geçen sezondan beri düşüştelerdi zaten. Bu kadar yaş ortalaması yüksek kadro kurursan sonucu da böyle olur. Sene başı da dillendirmiştim bunu, takım kağıt üstünde güçlü duruyordu ama yaş sebebiyle bu takımın bir arada bulunması 1-2 yıldı.

Sil baştan kadro yenilenecek şimdi, en elzemi 2 ve 4 numaraya adam bulmak. Bo'nun şu halinden sonra oyun kurucu bile isterim desem dayak yemem herhalde.

Açıkçası şampiyonluk şansımız olduğunu düşünmüyorum bu oyuncu grubuyla beraber. Yanlış hamleler bizi buraya getirdi bu sene, umarım gerekli dersler çıkarılmıştır.

Bu arada kadın basketbolda gelecek sezon için Hollingsworth ve Yacobou ile prensipte anlaşmışız. Nevlin ve Biba gidici gibi duruyor. Hollingsworth'ü sağlam bir Nevlin'e tercih etmem asla. Yacobou içinse bir şey diyemiyorum. Keşke kendisini çok sevsem de Cappie yerine Parker ile anlaşıp, 1-2'ye Avrupalı bir isim getirseydik. Daha mantıklı bir hamle olurdu.
  • 1-Emire saydıranlar var Allah aşkına emir tamam savunmada kötü fakat hücumda avrupanın en iyi 5 pasöründen biri emirin verdiği pasları tbl de en fazla 1-2 oyuncu verebilir adam şapkadan tavşan çıkarıyor emiri yavaş bir oyuncuya vermek lazım savunmada

2-Bazı galatasaraylılar gelip murat biricik banvit aleyhine birsürü karar verdi yazmış Allah aşkına siz nerenizle izliyorsunuz maçı? maçın ismi banvit galatasaray olsaydı aynı yorumları yapacakmıydınız?
  • takımdan uyumsuz ruhsuz köpekleri göndermekle başlanmalı batiste mccalebb andersen belkide sato sato savunmada göstermelik savunma yapıyor o kadar iyi savunma yapsaydı sienayla olan ilk maçta 30-40 sayı atan adam vardı şimdi adını unuttum onu tutardı

tripkovicle beraber shelden williamsta gelecekti sonra ne olduysa artık batiste ribaund alacağına söz mü verdi naptıysa vazgeçildi şimdi batiste in potadan potaya yürümesini izliyoruz arada 3lük smaç var tabi

kadın basketbolda biraz geçmişe dönmek istiyorum haccettepe üniversitesi taurasi olayında zarar etmemizi sağladı şimdi taurasi geldi finalde bize rakip oldu ve çirkefliğiyle galatasarayda olduğu gibi göz doldurdu tabi bu farka gitmiş maç vede yüksek tansiyonlu bir derbi olmadığı için fazla çirkeflik yapmadı ama çirkef her zaman çirkeftir taurasiye fenerdeykende böyle bir oyuncu bizde olmamalı diyordum hala da iyiki göndermişiz diyorum fakat en azından kar sağlamamız gerekirdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Johnny B. Goode

quote:

Bazi oyuncular vardir 35 yasinda 20lik cocugun heyecaniyla oynar. Anladigim kadariyla zaten artik cok da genc sayilamayacak 28 lik calebb sadece 1-2 yil daha erkenden dinlenme moduna gecmis. Baska bir aciklama bulamiyorum sene basindaki adamla sakatliktan sonraki adam arasinda en ufak baglanti yok. Kadro da cok kaliteli sayilmaz gerci. 2 yil oncesinin omeri bugunun ilk 5 oynayan satosuna 5 basar. Emir zayif gucsuz savunma 0 andersen keza ayni sayilir. vidmar-lavro-marko gibi sert bir savunmayi yanlis transfer politikalariyla darmadagin ettiler. O kadroyla ispanyada barcaya ayar vermistik. Dingonun ahirina donmus su ortamda kendisinden sonra bojanin da saktlanmasi tesaduf olmasa gerek. Gercek performansini sahaya yansitsa belki ceyrek final gorebilirdik (sakatlanma ihtimalinden bahsetmiyorum bile) ama daha otesi pek bir imkansizdi zaten. Hatta su kadroyla ligi kazanabilirsek o bile basli basina kardir.

Barça'ya ayarı veren kadro dengeli kadroydu. Şimdi o denge yok, oyuncularda sorumluluk alan kimse yok. Bo McCalebb beni büyük hayal kırıklığına uğrattı. Sato, Batiste geçen sezondan beri düşüştelerdi zaten. Bu kadar yaş ortalaması yüksek kadro kurursan sonucu da böyle olur. Sene başı da dillendirmiştim bunu, takım kağıt üstünde güçlü duruyordu ama yaş sebebiyle bu takımın bir arada bulunması 1-2 yıldı.

Sil baştan kadro yenilenecek şimdi, en elzemi 2 ve 4 numaraya adam bulmak. Bo'nun şu halinden sonra oyun kurucu bile isterim desem dayak yemem herhalde.

Açıkçası şampiyonluk şansımız olduğunu düşünmüyorum bu oyuncu grubuyla beraber. Yanlış hamleler bizi buraya getirdi bu sene, umarım gerekli dersler çıkarılmıştır.

Bu arada kadın basketbolda gelecek sezon için Hollingsworth ve Yacobou ile prensipte anlaşmışız. Nevlin ve Biba gidici gibi duruyor. Hollingsworth'ü sağlam bir Nevlin'e tercih etmem asla. Yacobou içinse bir şey diyemiyorum. Keşke kendisini çok sevsem de Cappie yerine Parker ile anlaşıp, 1-2'ye Avrupalı bir isim getirseydik. Daha mantıklı bir hamle olurdu.

Evet, defalarca konuştuğumuz gibi bu sene "büyük ölçüde" boşa gitti.

Züğürt avuntusu ise üç takımın da diğer EL takımları ile maçlarını fazlasıyla seyrettik. Bu sayede de özellikle Fener'de nelerin eksik olduğunu bariz olarak gördük.

Burada zor formüle gerek yok, takımda çok iyi bir oyun kurucu olmalı ve oyunu domine edecek/boyalı alanı kapatacak/savunmada güven verecek bir yapılı 4 veya klasik 5 gerekli. Bunları sağladıktan sonra da diğer parçaları tamamlıyorsunuz.

Çok iyi oyun kurucular Avrupa'da sınırlı ama becerebilsek Diamantidis veya Spanoulis seviyelerinde oyuncular ile (kim kaybetmiş bunları dıyeceksiniz ), olmazsa da Planinic gibi bir oyuncuyla başlamak lazım....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi echelon246 -- 4 Nisan 2013; 14:14:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: echelon246

quote:

Orijinalden alıntı: Johnny B. Goode

quote:

Evet, defalarca konuştuğumuz gibi bu sene "büyük ölçüde" boşa gitti.

Züğürt avuntusu ise üç takımın da diğer EL takımları ile maçlarını fazlasıyla seyrettik. Bu sayede de özellikle Fener'de nelerin eksik olduğunu bariz olarak gördük.

Burada zor formüle gerek yok, takımda çok iyi bir oyun kurucu olmalı ve oyunu domine edecek/boyalı alanı kapatacak/savunmada güven verecek bir yapılı 4 veya klasik 5 gerekli. Bunları sağladıktan sonra da diğer parçaları tamamlıyorsunuz.

Çok iyi oyun kurucular Avrupa'da sınırlı ama becerebilsek Diamantidis veya Spanoulis seviyelerinde oyuncular ile (kim kaybetmiş bunları dıyeceksiniz ), olmazsa da Planinic gibi bir oyuncuyla başlamak lazım....

Avrupa basketbolu için artık ezberlenmiş oyun kurucu nedir, ikili oyun oynamayı sürekli kovalayan, ortalama üstü orta mesafe ve dış şutu olan isimler. Yunanistan yıllar önce ABD'yi mağlup ederken de sırf bu ikili oyunları sürekli oynayıp, Dream Team etiketi yapıştırılmak istenen ABD'yi rezil etmişti. Bu basit ve temel bir basketbol oyunu.

Bo McCalebb Avrupa basketbolundaki bu oyun kurucu yargısını kırdı geçen sezonlarda, delici bir oyuncu tabi ki NBA'den de başlayan bir akımla beraber herkesi etkiledi. Çünkü bu tarz oyuncuları savunması aşırı güç. Ancak Bo yaşadığı sakatlık sonrası ve takım içinde dillendirilen huzursuzluktan sonra kendisini takımına adamaya bıraktı, sadece bitse de gitsek havasına büründü. Oyun içi sorumluluktan kaçması, sürekli kötü olduğunu bildiği halde dış şuta başvurması en azından beni çıldırtmaya yetti.

Şu aşamadan sonra Planinic'in de bize geleceğini düşünmüyorum, iyi piyasa yaptı, giderse daha iyi takımlara gidecektir.

Bence bizim yapmamız gereken Avrupa'daki yeteneklerin peşine düşüp, NBA'den düşen adamları getirmek olmalı. NBA'deki ölü adamlar bile her türlü iş yapıyor burada.

Çok yazdığım isimler olmuştur buralara, bir ton oyuncu var. Dediğim gibi mesela bu sene NBA draftine girecek yetenekli Avrupalı oyuncuların peşine düşülebilir. Sonuçta kendilerini ispatlama peşinde ve oyun olarak geliştirme hevesinde oluyor hepsi. Bojan örneği, Nedovic örneği ortada. Onlarla beraber Avrupa'nın orta düzey takımlarında kendilerini ispatlayıp, bir tık üste çıkmalıyım diyen oyunculara yönelinebilinir.

Altyapıyı da ihmal etmemek şart. Efes ile beraber Türkiye'nin en iyi altyapısı bizde. Sivrilen isimleri A takımla harmanlamak lazım. Berk mesela çok iyi oyun kurucu, ona sorumluluk yavaş yavaş verilmeli. Geçen sezon Jordan Brand Classic'e katılmış bir oyuncu. Bu turnuvaya geçmiş yıllarda katılan çoğu isim şu an NBA'de oynuyorlar. Çünkü hepsi davet üzerine giden, seçilmiş oyuncular. Berk'in gelişimine katkı verip en azından ondan 22-23 yaşlarına kadar yararlanmak şart diye düşünüyorum. Kariyeri açık bir genç, tabi ben oldum havalarına girip şımarmazsa...
  • buyuk maci ayri gune saklamislar, acaba iki guzide kulubumuz bosu bosuna yormayin kardesim bizi dese euroleague ne der? galiba bizim futbol takiminin da maci olmasindan oturu boyle uygun goruldu. su basketbol takiminin basina aykut kocamani getirtmek lazim italyanlara bile nasil savunma yapilacagini ogretti adam beden egitimi hocasi, hasofmanli felan diyoruz ama euro 2004deki yunanistan milli takimina donduk resmen. lazio bu sene tottenham da dahil hicbir takima yenilmemis uefada ta ki bu aksama kadar.
    baskete donecek olursak mr. pianigiani'nin de katkilari yadsinamaz, gayet formda ilkan, oguz, omer'i sogutmasi, kaya'ya resmen uvey evlat muamelesi yapmasi 4 numaradaki preldzic israri takimin yavas yavas cozulmesi, dagilmasi derken, alba bile geldi bizim onumuzde bitirdi son 16 yi.
    brose'ye bircok basketbolsever uzuldu ben kahroldum galiba tarih oldular, ama bizim takim olamamis fbu den cok daha serefli haysiyetli oynadilar.
    grupta bonus tur olan bizim turk takimlari fbu ve bjk nin maclarinda istenen sonucu alamayan khimki ve siena ne tesaduftur ki turnuva disinda kaldilar ustelik barcelona'yi grupta yenen tek takimdi khimki.
    efes sadece 1 sayi averaj farkiyla barcelona'nin gazabindan kurtuldu, gercekten ucuz atlattilar.
    f4 hedefiyle basladigimiz sezonda, ilk tura cok kotu baslangic yapan ama mevcut koc ile dogru zamanda yollarini ayirip yoluna eski oyuncumuz zan tabak ile devam eden caja laboral imkansizi basarircasina once ilk tur gruplarindan cikti simdi de bizim yerimize ceyrek finale cikti. Diyorum ki transfer doneminden once ertugrul hocayi basa getirip tripkovic yerine de soyle aradigimiz saglam bir uzun ve/ya iyi bir oyun kurucu alinsaydi son olympiakos macinin da referansiyla caja'nin basardigini biz basarabilir miydik?
    son olarak efes 5 mac sonucunda olympiakos'u gecebilirse geriye tek maclik 2 seri oynayacak, kupayi bile alma ihtimalinin oldugunu dusunuyorum. o kupayi turkiye'ye getir mahmuti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi herr18 -- 5 Nisan 2013; 4:30:54 >
  • Ben Efes için o kadar ümitli değilim, tabi umarım ben yanılırım. Hala oyunu ne hücumda ne de savunmada domine edemiyorlar, üstüste kazandıkları maçlar onlara son sekizi getirdi ama son maçlarına bakacak olursanız iyi oyun görmüyorsunuz, bu dönemde son sekize kalamayan Kaunas ve Malaga'ya yenildiler. Bu nispeten son EL maçlarında boyalı alan savunma dozunun artmış olmasından kaynaklanıyor. Dün akşam olduğu gibi de Efes burada bocalıyor. Sonuçta da mecburen dış şuta kalıyorlar, malumunuz, basketbolda dış şutla yaşayan dış şutla ölüyor. Ribaundlarda da bize benzemeye başladılar dün akşam rakip bir ara elini kolunu sallaya sallaya ribaunt alıyordu.
  • O grupta isler karisik hocam malaga'ya madrid de yenildi. Bizim grupta kim maccabiye ilk 7 lik oynandiginda cikar diyebilirdi ki ya da kim siena elenir diyebilirdi? Zaten efes olympiakos'u gecerse basli basina bir olay bence, 3 mac yunanistan'da oynanacak. Zalgiris bizim grupta yer alsa emin ol su anda ceyrek finaldeydi. Efes f4 e kalirsa sistemin sacmaligi yari final ve final maclarinin tek mac uzerinden oynanmasindan oturu alabililme ihtimali var dedim.

• 
Sayfa: önceki 473474475476477
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.