Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

[Fenerbahçe 2018/2019 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu #KorayŞener

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
20 Misafir Kullanıcı, 20 Masaüstü Kullanıcı
126.576
Cevap
211
Favori
1.931.879
Tıklama
Tüm Forumlar >> Spor >> Futbol >> Fenerbahçe >> [Fenerbahçe 2018/2019 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu #KorayŞener
Giriş
    5116 Mesaj
    Bize yazılan diabate yi sivas kiralamış
    |
    |
    Ne yapıyor bu yönetim 50 oyuncuyla anlaşıp aynı anda 5 transfer mi açıklayacaklar neyi bekliyoruz ya
    |
    |

Ayew sola geçmeli ve sağa bir oyuncu almalıyız. Bana kalsa bize iki tane kanat-forvet lazım. Ancak bu oyuna da Slimani uymuyor. Soldado genç olsa tam bu takımın forveti olurdu ama bu fiziki yetersizliklerden dolayı olmuyor.

Bizim senelerdir forvet sıkıntımız var zaten. Yıllardır gol kralı forvet çıkmadı. Bizim oyun stilimiz kanatlar ve forvet arkası üzerine kurulu. Bunu en iyi bilenlerden birisi Ersun Yanal. Bu sebeple pasör bir üçlü istemiyor. Eldeki oyunculardan sadece Ayew bu tarza uyuyor.

İki tane kanat alabilirsek ben Ayew'i forvette deneyelim isterim. Arkasında pasör bir Benzia yerine şutör ve sağlıklı bir Ekici daha mantıklı olur. Frey ise iyi niyetli bir oyuncu ama maalesef tam olarak bizim takımın forveti olmaz. Bekler yetersiz. Orta alanda çift yönlü oyuncu eksiğimiz var. Topu ileride tutamıyoruz. Tutmaya kalkarsak geridekiler çok ağır olduğu için açık veriyoruz. Sadık'a burun kıvırıyoruz ama çok ihtiyacımız olan tipte bir oyuncu. Geride süpürücü nitelikli bir stoperimiz yok.

Jailson orada garanti oynar. Yanında oynayacak adam yok. Topal çok hantal ve sık sık bölgesini terk ediyor. Eljif çok tecrübesiz ve geri dönüşlerde çok faul yapıyor. Takımın ofansif momentumu bozuluyor. Eljif sürekli oynadıkça bu eksiğini kapatabilir. Ekici müzmin sakat. Benzia bizim aradığımız oyuncu değil.

Fenerbahçe seneye doğru bir kadro yapılanması ile rayına oturur. Kısa boylu ve hızlı bir forvet, iki tane şutör kanat, bir tane golcü forvet arkası, orta alana Jailson'un yanına doğru bir rol ile oynatılan Eljif, geriye bir tane hızlı ve bir tane hamle stoperi ve beklere de iki tane ofansif özellikli oyuncu almamız veya eldekilerle doğru kadro kurmamız gerekiyor. Takımın uzayan boyu düşük pas ve sprint hızımız nedeniyle oluşuyor. Hızlı ve çabuk oyuncular ile pas oyunu oynanır. Bizimkiler langırt oynar gibi sabit ve varyasyonsuz pas trafiği yapıyor. E haliyle kaptırılan her top kaleye geliyor. Az koşanlar, çok koşanlara baskı yapıyor ve dakika 60 dedimi çok koşan, enerjik oyuncuların pili bitiyor. Buna en fazla sebep olan oyuncuların başında da Valbuena ve Ayew geliyor. Kanatlarımız inanılmaz derecede takımdan bağımsız hareket ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darkstrom -- 10 Ocak 2019; 13:42:31 >
    |
    |
    tugtim kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

O açıdan düşününce haklısın. Hatta şöyle söyleyim. Solda Ayew Valbuena sağa transfer (Dirar yedek) Forvet Soldado. Forvet arkası sağ kanat da oynayabilen Kasami'yi isterdim. Adamın skora katkısı olmuş hep. Ne bileyim hocam her yer eksik takımda sanki. Şu ikinci yarıyı sağ salim atlatalım da güzel bir kadro kursun Ersun hoca seneye inşallah.
    |
    |
    Darkstrom kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    684 Mesaj

Önceki mesajıma ek yaptım. Öğle yemeği saati bitti diye iş yerine geldim. Yazdıklarım heba olmasın diye yolladıydım tam bitmeden .

Yönetim aslında iyi niyetli olarak sözleşmeleri bu sene bitecek olan oyuncular ile idare etmek istedi ancak bu adamların kafaları karışık olduğu için plan ters tepti. Gidecekmiyiz yoksa kalacakmıyız diye düşünmekten kendilerini sahaya veremediler.

Üstünede çabuk yargı dağıtınca takımın kimyası bozuldu. Şirket kafasıyla kulüp yönetilmeyeceğini en acı yolla öğrenmiş oldular. Futbolcular ürün değil. Tecrübeleri en kötüsüyle yaşayarak öğrenince geleceğin çok parlak olur. Hatasından ders çıkaran bir yönetim var. Aynı sorunları tekrar tekrar yaşatmazlar umarım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: faho

Rahmetli İlhan Cavcav gibi aracısız direkt ve sezgisel iş yapmak lazım,günümüzde çok kolay değil ama yine de yapılabilir,Ali Koç gibi Dünya'da herşeye ulaşabilen bir isim için zor olmasa gerek.Adam Nijerya,Zimbamwe,Gana gibi ülkelere bizzat gidip buğday seçer gibi oyuncu seçiyordu,Kone,rahmetli Moşeyu,Kuşe Meşhur Geremi'yi Paraguay'dan bizzat gidip 100 bin dolara almıştı.Yıllar sonra Real Madrid ile İspanya'da lüks bir restaurantta pazarlık masasına oturup 2 milyon dolar veren Madrid'e; kağıda 5 milyon dolar yazıp rest çekip masayı terkeden koca yürekli başkan.

Toprağı bol olsun. Şahsına münhasır iyi adamdı. Türk Futboluna güzel hizmetleri oldu . O aralar birde Futbolundan çok magazin programlarının vazgeçilmezi Kompela vardı.

Kompela başlattı akımı ama Pascal yedi kaymağını bu işlerin herkesin malumu Umarım iyidir Kompela, nerde yaşıyorsa artık şu an.

Jay Jay Okocha'yı albüm stüdyosuna alıp şarkı söylettirmişlerdi hiç unutmam,nasıl koydu Jay Jay Okocha diye başlardı,tribünlere de yansımıştı o dönem

Kompela'nın meşhur repliğini bırakalım unutmadanhttps://eksisozluk.com/bana-pizivink-diyo--439875
    |
    |
    supernova034 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    1938'de babası 8 dolar borç yüzünden tutuklandı. 1946'da doğum günü hediyesi olarak bisiklet istedi, annesi birkaç dolar yüzünden bisikleti alamadı, onun yerine oğluna bir gitar hediye etti,Elvis efsanesi böyle eksik birkaç doların eseridir.
  • Yarbay
    3576 Mesaj
    Kimsede para yok :D kurlar ülkeyi batırdıgı gibi savruk takımlarımızıda batırdı zamanında hazardı 2 3 m fazla verse alabılecek fener vardı.

14m'e Guiza gelmıstı

acaba bir daha 14 m € verip kim adam alacak yaşımız yeticekmı bunu görmeye merak edıyorum :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zeen -- 10 Ocak 2019; 14:23:20 >
  • Binbaşı
    1705 Mesaj
    kasami Türkiye paylaşımı yapmış diyorlar arkadaşlar. oyuncu hakkında bilgi sahibi olan var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Binbaşı
    1968 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Omara

kasami Türkiye paylaşımı yapmış diyorlar arkadaşlar. oyuncu hakkında bilgi sahibi olan var mı?
    Burda ilk ortaya atıldığında biraz okudum izledim. Ben başarılı olacağını kimyamızın tutacağını düşünüyorum. İstediğim de bir adamdı.

4200 Mesaj

Ersin sezer takımıyla antrenman yapmaya geldiğini, haberlerin yalan olduğunu söyledi.

|
    |

Orijinalden alıntı: Zeen

Kimsede para yok :D kurlar ülkeyi batırdıgı gibi savruk takımlarımızıda batırdı zamanında hazardı 2 3 m fazla verse alabılecek fener vardı.

14m'e Guiza gelmıstı

acaba bir daha 14 m € verip kim adam alacak yaşımız yeticekmı bunu görmeye merak edıyorum :D
    Üç büyüklerden kolay kolay bir halt olmaz.

En basiti Serdar Aziz'e 4.5 milyon euro bonservis veriyorsun ve muhtemelen 5 kuruş kazanmadan yollayacaksın.Dile kolay 30 milyon tl paraya bak.

O kadar çok ki örnekler,Avrupa'da 500.000 euro maaş kazanamayacak Hasan Ali,Şener gibi oyunculara yıllık adam başı 13 milyon tl maaş veriyoruz biz Fenerbahçe olarak.Bu bir dramdır.

Slimani,Ayew,Benzia gibi 3 ismin bize kiralık maliyeti dile kolay 70 milyon tl ve 70 kuruşluk faydaları yok,Feneriumdan istensin bu 3'ünün kaç tane forması satılmış.

Ziraat Bankası el atıyor borçları kanalize edip kulüplerin dötünü toparlama adına ama bu kafa ile fabrika ayarlarına dönecekler.

Kasımpaşa gidip gelecek vaadeden Tobias Heintz adlı 20 yaşındaki Norveçli ofansif orta sahaya 500.000 euro bonservis ödeyip aldı,biz hala Premier ligin çöplerini milyon eurolarla kiralık kafalamakla meşgulüz.
    1938'de babası 8 dolar borç yüzünden tutuklandı. 1946'da doğum günü hediyesi olarak bisiklet istedi, annesi birkaç dolar yüzünden bisikleti alamadı, onun yerine oğluna bir gitar hediye etti,Elvis efsanesi böyle eksik birkaç doların eseridir.
  • Binbaşı
    1968 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: faho

Üç büyüklerden kolay kolay bir halt olmaz.

En basiti Serdar Aziz'e 4.5 milyon euro bonservis veriyorsun ve muhtemelen 5 kuruş kazanmadan yollayacaksın.Dile kolay 30 milyon tl paraya bak.

O kadar çok ki örnekler,Avrupa'da 500.000 euro maaş kazanamayacak Hasan Ali,Şener gibi oyunculara yıllık adam başı 13 milyon tl maaş veriyoruz biz Fenerbahçe olarak.Bu bir dramdır.

Slimani,Ayew,Benzia gibi 3 ismin bize kiralık maliyeti dile kolay 70 milyon tl ve 70 kuruşluk faydaları yok,Feneriumdan istensin bu 3'ünün kaç tane forması satılmış.

Ziraat Bankası el atıyor borçları kanalize edip kulüplerin dötünü toparlama adına ama bu kafa ile fabrika ayarlarına dönecekler.

Kasımpaşa gidip gelecek vaadeden Tobias Heintz adlı 20 yaşındaki Norveçli ofansif orta sahaya 500.000 euro bonservis ödeyip aldı,biz hala Premier ligin çöplerini milyon eurolarla kiralık kafalamakla meşgulüz.

Alıntıları Göster
    Kesinlikle katılıyorum. Akıllı olsalar takımda 1.5-2 milyon euro alacak 2 tane adam olur en fazla. Geri kalanlar 300-500-700 bin euro arasında oynar. Yıllardır elendiğimiz takımlarda karın tokluğuna oynayan adamlar vardı. Ali Koç'un kendi açıklaması var. Benfica dediğin o gözünde büyüttüğün takım bile 1.5-2 milyon arası maaş alan 3 futbolcu var. ilk 11 de 300 bin euroya oynayan adam var diyordu. Orası vitrin takımı gerçi bizim öyle olmadığımız aşikar ama bu maaşlara oynayacak gayet de yürekli yetenekli iş yapacak adamlar bulabiliriz.
    4636 Mesaj
    Ersun kanat forvet olarak istedi ancak comolli yetersiz bulduğu için transfer yattı,bakalım kimi getirecek transfer sihirbazı yeterli olarak.

https://www.transfermarkt.com.tr/heber/profil/spieler/150601
    Slimani'nin bize ne katkısı oldu? Ayew'in ne katkısı oldu? Benzia'nın ne katkısı oldu? Bu adamların maaşlarına kiralamalarına verdiğin parayla alacağın 3 tane (kasımpaşa transferi tarzı) genç adam bunlardan daha kötü oynayabilir miydi sizce? Bence daha da iyi oynarlardı. Şu isim yapmış topçu olayından vazgeçelim. He alırsın bir lider özellikli kaliteli defans bir tane de ortasaha tecrübeli kariyerli yeter. Geri kalanına bu kadar para dökmenin anlamı yok. Gelmeyen gelmesin. Sonumuz kötü olacak yoksa.
    |
    |
    601 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: tugtim

Fransa ve Portekiz milli takım turnuvada oynana futbolu lig ile karıştırma. Bambaşka işler.

Aykut Kocaman bu takımın başında 4 sene kaldı mı? Kaldı. 4 senede 1 şampiyonluk elde ederken takımın başında başkası mı vardı? Karışan eden mi oldu? (Onun Daum'a karıştığı gibi) Hayır. O zaman? Kocaman'ın futbolu işe yaramadı demektir. Geçin bunları.

Pep Guardiola en son defansa 100 lerce milyon sterlin harcamadan söyledi o lafı. Çok ayrı klüpler ve ligler.

Alıntıları Göster
    Hocam sabah sabah tamamını okuyamadın galiba, Kocaman'ı savunmuş gibi olmak bile benim için büyük bir utançtır
    quote:

Orijinalden alıntı: Alpha Centauri

https://www.transfermarkt.com.tr/pajtim-kasami/profil/spieler/130108

Bu adamın adını yıllardır Patijm Kasami sanıyorum. Pajtim imiş meğerse...

Orijinalden alıntı: I need $

Ersun kanat forvet olarak istedi ancak comolli yetersiz bulduğu için transfer yattı,bakalım kimi getirecek transfer sihirbazı yeterli olarak.

https://www.transfermarkt.com.tr/heber/profil/spieler/150601

Mis gibi adam işte.
    |
    |
    4033 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: tugtim

Kesinlikle katılıyorum. Akıllı olsalar takımda 1.5-2 milyon euro alacak 2 tane adam olur en fazla. Geri kalanlar 300-500-700 bin euro arasında oynar. Yıllardır elendiğimiz takımlarda karın tokluğuna oynayan adamlar vardı. Ali Koç'un kendi açıklaması var. Benfica dediğin o gözünde büyüttüğün takım bile 1.5-2 milyon arası maaş alan 3 futbolcu var. ilk 11 de 300 bin euroya oynayan adam var diyordu. Orası vitrin takımı gerçi bizim öyle olmadığımız aşikar ama bu maaşlara oynayacak gayet de yürekli yetenekli iş yapacak adamlar bulabiliriz.

Alıntıları Göster
    Benfica tarzını Facunda Ferreyra için bozdu,4 milyon euro imza ve yıllık 3 milyon euro garanti para verdi,sırf taraftara şirin gözükmek ve piyasası olan bir ismi hemen kapmak için,bunu geçen Haziran'da yaptı ve yaz kampına dahil etti oyuncuyu ama elde patladı mesela.

Benfica'nın en temel ve değişmez iki oyuncusu olan Pizzi ve Salvio gibi klas ve Dünya'nın her takımında oynayabilecek kudrette oyuncular bile bizdeki ne üdüğü belirsiz çoğu yerliden az kazanıyor.

Kasımpaşa'nın maaş ortalaması sanırım 300 - 400 bin euro bandı idi.

Rezillik kelimesi dahi az kalıyor cidden,asgari ücretin 2029 tl olduğu bir ülkede,insanların ortalama 10 yıl ev kredisi ödediği ve iyi kötü ev aldığı bir düzende kimse taraftardan aitlik ve özveri beklemesin eskisi gibi.

Ama yine de sade vatandaş armanın peşinden koşuyor,gerek madden gerek fiziksel olarak emeğini katıyor.
    |
    |
HızlıCevap
Reklamlar
Bey Azura
Mobilya Takımları
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,813
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.