Şimdi Ara

[Fenerbahçe 2017/2018 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu (3699. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
85.284
Cevap
139
Favori
3.709.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 36973698369937003701
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Abi Ali Koç'u başkan olarak düşün hepimizin hayali oda, Ersun Yanal nedir ya??

Bize vizyon lazım lazım. Ali Koç gelirse Emery, Simeone, Klopp,Pochettino tarzı hocalar getirecektir. ( isim olarak değil tarz olarak)

Yani proje teknik direktörü ile gelecektir. ( diye umuyorum)

Abi adam kral ya. Duruşu, konuşması, vizyonu, kültürü, hırsıyla heşeyiyle.

Aziz Yıldırım'ı hala savunan, seçen, oy atan bir insan varsa aklında da, vicdanından da, Fenerbahçeliliğinden de şüphe ederim.

Takım başında başkan yok resmen. Dün neredeydi?? Cezalıdır kesin yine. Neden takımın yanında değil? Neden takımı yanlız bırakıyor??

Bizim üzüldüğümüzün yarısı kadar bile üzülmüyordur.

Aklıma Fenerbahçe geldiğinde moralim bozuluyor, içim sıkılıyor artık ya. Her hafta sonu "Eyvah! Fenerin maçı var" diyorum. Mayıs başında üyeliğim bitiyor, digitürküde yenilemeyeceğim hayatımda ilk kez. Sinir hastası oldum bunlar yüzünden.

Asıl paralı köpek bunlar ve bunun yandaşları...

Aziz Yıldırım ve onu destekleyip ona yandaşlık yapan herkese yazıklar olsun....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sizin de anlamadığınız şey şu Aykut Kocaman aşıkları, Aykut'un oynattığı futbolu beğenmiyorum. Bu adamın oynattığı futbol büyük takım futbolu değil. Fenerbahçe bu kadar temkinli ve pısırık oynayamaz. Makale yazmana gerek yok. Bunu algılayabilirsen bu konunun bu kadar uzun uzadıya tartışılacak bir konu olmadığını anlarsın. Aykut Kocaman'ın kişiliği ile ilgisi yok eleştirimin. Çok iyi, düzgün bir adam olabilir ya da olmayabilir. Orası beni ilgilendirmez. Ben işin sportif boyutuna bakıyorum ve bu adamın bu takımı yönetecek kalibrede olmadığını düşünüyorum. Nokta.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lord Joker.

quote:

Orijinalden alıntı: edgar1899

Evet o sezon muhteşemdi Beşiktaş sene başı demba ba parasızlıktan satılmış sağdan soldan bedava adam arıyorlar stad yok göçebe gibi geziyorlar. Gs müthişti kupa finalinde kaybettik onlarada.

Beşiktaş'ın en iyi kadrosu 2015-16 sezonu kadrosuydu. Şenol'a sor o da şu anki kadrosuna 1000 kere tercih eder o kadroyu

Göçebe falan geçin bunları. Adamlar son 3 senenin en kötüsü kendi çaplarında, bunun savunulacak tarafı yok ki

Yukarıda biri yazmis "Şenol'un elinde süper kadro var, Aykut'ta çöp kadro ama aralarında 2 puan fark var" diye. Güleyim mı ağlayayım mı bilemedim. Yahu 2 puan fark olması bizim iyiliğimizden değil, adamların ellerindeki kadroyu kötü kullanmasından.

Hani öyle bir yazmışlar ki sanki Aykut Kocaman yokken Fenerbahçe tarihinde 26 haftada 48 puan toplamamış, Aykut hoca olmasa bu takım 48 puan toplayamayacak... Savunmayın demiyorum, yine savunun hocayı ama böyle saçma şeylerle değil. Çünkü şu anda ortada net bir başarısızlık var, hiçbir alanda başarı yakalamış değiliz. Ne Avrupa'da ilerliyoruz, ne ligde çok puan topladık, ne de bu arada genç bir takım iskeleti oluşturabildik.

Evet fark o elde bir kadro var ama eldeki bu kadrodan düzgün verim alınamamış.Aykut iyi kötü ama eldeki kadrodan max verimi almış.Biri eldekini kullanamamış diğer ite kakada olsa bir şekilde bir noktaya çıkarmış.Bizimki ise bocalamış işte.İkram etmiş hep savurmuş puanları.

2015-16 kadrosu en iyi kadro defansı leş ötesi şuanki defans hattı ile o takım birleşse şuan ligi farkla önde götürürdük 7-8 puanla başkala başa baş oynardık gene ama şuan takım kötü yetersiz moralmende kötü.Başındakide kötü yönetiyor baltalıyor.Bu sezon Gs bocalamazsa şampiyon olur gibi.Bu sezon en az puan kaybeden şampiyon olacak hakeden değil.tam anlamıyla ligi oynadığı oyunla domine eden bir takım yok.Bu en son 2015-16 Beşiktaştı öncesinde 2013-14 Fenerbahçe vardı.Şuan ise ortalık boş.İpi göğüsleyen en az kayıp yaşayan alır şampiyonluğu.1 puan bile önemli

• Adam hocasına laf ettirmemek için taraftarın suçu var diyor Vardar'a rezil ol, daha kötüsü pısıp basin toplantısından kaç daha sonra dalga geçer gibi yandaş meydana "Vardar maçı doğru oyundu" demeçleri ver. Hadsizliğe bakar mısınız? Taraftara yapılan saygısızlığa. Ama yok taraftarında sucu var. Evet var gerçi. Ilk geldiğinde bunun değişme ihtimalini inandık ya. O konuda suçumuz büyük.

• Ali Koç 'un Fenerbahçe başkanı olmasına son 76 gün.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • taraftarin sucu yok. taraftar hocanin arkasinda. otekiler taraftar degil zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: Paşa Hazretleri

quote:

Bugün o sowuda alamazsın artık piyasa o piyasa değil Fransa ligi gol kralını 10 milyona alamazsın. Beşiktaşın kadrosu dediğin kadro işte öyle 50 milyona kurulmadı bonservis verilen oyuncu neredeyse yok. Elia 1 milyona geldi başakşehire Aykuta Elia mı dirar mı desen milyon kere dirar der. Talisca, Caner, adriano, gökhan, quaresma Beşiktaş hangisine 10 milyon bonservis verdi. Bu adamları isteyip hepsini bir arada oynatabilecek sistemi kurabildiğinde büyük antrenör oluyorsun. Yoksa topla yeteneksiz koşan adamları biz iyi mücadele ediyoruz onuda yapmasanız zaten halde hamal olun 3 metreye pas atamıyorsunuz.

bjk'ye verdiğin ucuza iyi kadro kurdular örneğin doğru ama eksik. o kadro çok kaliteli ve çok iyi ama yaş ortalaması 31. normal bir takımda ortalama 26-27 olur. en iyi oyuncuları talisca zaten kiralık. benfica geri çağırsa aynı kalitede kiralık adam arayacaklar ya da 2 gömlek aşağısını satın alacaklar. bu dediğim quaresma babel atiba adriano gg pepe negredo için de geçerli. takımdaki herkes 30 yaş üzeri.

sen bana burda şunu dersen bir şey demem. bizim aldığımız soldado valbuena kameni dirar da yaşlı. aykut kocaman genç iskelet kurmadı. buna bir şey demem. benim isteğim zaten bu enkazın 1 senede şampiyon olmayacağını bildiğim için bu sene temel atmaya başlanması ve 2-3 seneye meyvelerinin toplanmasıydı. hocanın en büyük hatası geldiği gün "taraftarın sabrı yok, camia şampiyonluğu özledi, bu sene şampiyon olmak için her şeyi yapacağız" demesiydi. beklentileri yükseltti, ha düşük tutsa ben yine eleştirileceğini biliyordum ama o ayrı. bu sene temel atmalıydık.

bjk gibi kaliteli yaşlılar da alabilirdik pepe misali, ama onların cl katılım avantajı var. bizde o da yok. o yüzden hemen gelip şampiyon yapacak yaşlılar almamız zordu. şampiyonluğa oynama ihtimali olan yaşlılar yerine 4-5 tane 20lik cocuk alıp 2-3 seneye şampiyon olacak takım kursak benim için daha iyiydi. bunu yapsak burdaki herkesin ağız dolusu küfür edip bizi altınordu mu yapacaksın ulan aykut diyeceğini biliyorum ama birkaç insan da takdir ederdi belki. hoca burda yanlış yaptı. eğer bu yönden eleştiren olursa bir şey diyemem.

Eljif elmas diye bir topcu aldık. Ve 21 kişilik kadroya alınmıyor 4-5 haftadan beri. İskelet kuramak istiyorsan al sana oyuncu . Neden oynatılmıyor ?

Sebebi a2 takımında bir oyuncuya sert girmiş. Aykut kocaman kadro dışı bırakmış. Al sana yapılanma anlamında bir örnek.

Bu mudur şimdi takım idareciliği..

• quote:

Orijinalden alıntı: maniQueDepresif

quote:

Orijinalden alıntı: Paşa Hazretleri

quote:

Bugün o sowuda alamazsın artık piyasa o piyasa değil Fransa ligi gol kralını 10 milyona alamazsın. Beşiktaşın kadrosu dediğin kadro işte öyle 50 milyona kurulmadı bonservis verilen oyuncu neredeyse yok. Elia 1 milyona geldi başakşehire Aykuta Elia mı dirar mı desen milyon kere dirar der. Talisca, Caner, adriano, gökhan, quaresma Beşiktaş hangisine 10 milyon bonservis verdi. Bu adamları isteyip hepsini bir arada oynatabilecek sistemi kurabildiğinde büyük antrenör oluyorsun. Yoksa topla yeteneksiz koşan adamları biz iyi mücadele ediyoruz onuda yapmasanız zaten halde hamal olun 3 metreye pas atamıyorsunuz.

bjk'ye verdiğin ucuza iyi kadro kurdular örneğin doğru ama eksik. o kadro çok kaliteli ve çok iyi ama yaş ortalaması 31. normal bir takımda ortalama 26-27 olur. en iyi oyuncuları talisca zaten kiralık. benfica geri çağırsa aynı kalitede kiralık adam arayacaklar ya da 2 gömlek aşağısını satın alacaklar. bu dediğim quaresma babel atiba adriano gg pepe negredo için de geçerli. takımdaki herkes 30 yaş üzeri.

sen bana burda şunu dersen bir şey demem. bizim aldığımız soldado valbuena kameni dirar da yaşlı. aykut kocaman genç iskelet kurmadı. buna bir şey demem. benim isteğim zaten bu enkazın 1 senede şampiyon olmayacağını bildiğim için bu sene temel atmaya başlanması ve 2-3 seneye meyvelerinin toplanmasıydı. hocanın en büyük hatası geldiği gün "taraftarın sabrı yok, camia şampiyonluğu özledi, bu sene şampiyon olmak için her şeyi yapacağız" demesiydi. beklentileri yükseltti, ha düşük tutsa ben yine eleştirileceğini biliyordum ama o ayrı. bu sene temel atmalıydık.

bjk gibi kaliteli yaşlılar da alabilirdik pepe misali, ama onların cl katılım avantajı var. bizde o da yok. o yüzden hemen gelip şampiyon yapacak yaşlılar almamız zordu. şampiyonluğa oynama ihtimali olan yaşlılar yerine 4-5 tane 20lik cocuk alıp 2-3 seneye şampiyon olacak takım kursak benim için daha iyiydi. bunu yapsak burdaki herkesin ağız dolusu küfür edip bizi altınordu mu yapacaksın ulan aykut diyeceğini biliyorum ama birkaç insan da takdir ederdi belki. hoca burda yanlış yaptı. eğer bu yönden eleştiren olursa bir şey diyemem.

Eljif elmas diye bir topcu aldık. Ve 21 kişilik kadroya alınmıyor 4-5 haftadan beri. İskelet kuramak istiyorsan al sana oyuncu . Neden oynatılmıyor ?

Sebebi a2 takımında bir oyuncuya sert girmiş. Aykut kocaman kadro dışı bırakmış. Al sana yapılanma anlamında bir örnek.

Bu mudur şimdi takım idareciliği..

sebebinin ne olduğunu bilmiyorum. eger dedigin sebepse iyi yapmislar. yaptigi faulu izledim, genc meslektasinda kalici hasar birakmaya yonelik bir hareket yapmis.

agac yas iken egilir. eljif i bu kulube aldiran da oynatan da aykut hocadir. bir garezi olacak degil. fenerbahce zeki cevik ve ahlaklı sporcu yetistirmeyi hedefleyen spor kulubu olmalidir. quaresma'ya kizmiyor muyuz? aziz fb yi itici hale getirdi demiyor muyuz? yeni cirkefler yetistirme gorevini fb mi yapsin? eljif genc yasinda böyle dersler alirsa fb formasini taşımaya layik bir futbolcu haline gelecektir.

• bir maçta hücum futbolu oynayan, göze hoş gelen, taraflı-tarafsız kimseyi sıkmayan bir futbol ortaya koyan bir takımı; “şuursuzca saldırdılar” diye yermeye çalışan ilginç bir tip aykut kocaman. bu düşünce yapısıyla, fenerbahçe örtüşmez. kalibresi yetersiz. beceriksiz ve korkak. tez zamanda kovulur gider inşallah.

• quote:

Orijinalden alıntı: !sTaNbLuE

quote:

Orijinalden alıntı: Caner-Medley

Arap Ismail'e, Vitor'a söv, Dick'e söv ama Aykut hocana sövme hakem de. Ismailin takımı kurşunlandi takımı ne hakemi. Adama neler dendi. Vitor'da doğrandi, Onun da oyuncuları kazmaydi. Adamı bir linç etmediğiniz kaldı. Ama Aykut hocanız olunca suçlu hakem veya oyuncular. Azıcık samimiyet. He en az galibiyeti de hocanız aldi. Vardardan oley yiyip rezilde oldu.

Bosver.Babalarini sevip savunmazlar aykut kadar.Babalari "aykut iyi td degil" dese,dusuncesine bile saygi duymayip icinden siye cekip aykutu savunmaya devam ederler.Fb tarihinin en basarili hocasi Zico'dur.Ama uefa da y final oynatan aykutun ceyregi kadar konusmazlar , dile bile getirmezler.Ölumune adam sevmek boyle oluyor iste.

Aykutun ne kadar vasifsiz oldugunu yazmaya anlatmaya gerek yok zaten.yaz yaz bitmez nutuk gibi sayfalar surer.Onun kafasin da ki oyun anlayisi anca anadolu takimlarina isler.Fb buyuklugunu futbolculuk donemlerinde birakmis biri.

Cok sukur kurtuluyoruz zaten Ali Koc geldigin de.Allah bir daha bu takimin basinda cayci bile olarak goreve gelmesini nasip etmesin insallah.

quote:

Bosver.Babalarini sevip savunmazlar aykut kadar.Babalari "aykut iyi td degil" dese,dusuncesine bile saygi duymayip icinden siye cekip aykutu savunmaya devam ederler.Fb tarihinin en basarili hocasi Zico'dur.Ama uefa da y final oynatan aykutun ceyregi kadar konusmazlar , dile bile getirmezler.Ölumune adam sevmek boyle oluyor iste.

Aykutun ne kadar vasifsiz oldugunu yazmaya anlatmaya gerek yok zaten.yaz yaz bitmez nutuk gibi sayfalar surer.Onun kafasin da ki oyun anlayisi anca anadolu takimlarina isler.Fb buyuklugunu futbolculuk donemlerinde birakmis biri.

Cok sukur kurtuluyoruz zaten Ali Koc geldigin de.Allah bir daha bu takimin basinda cayci bile olarak goreve gelmesini nasip etmesin insallah.

1- Zico, Ali Koç gibi sempatik insanları kendi kutbunuzdaymış gibi göstererek haklı çıkmaya çalışma taktiği çoktan çürüdü. Onun için kimseye Zico'yu konuşmuyorlar diye ahkam kesmeyin. 2008'de yanımda mıydınız? 2008'de daha ergen bir çocukken Zico gittiğinde ağladım. Aziz Yıldırım'a kin kustum. Fenerium'a adım atmadım. Aragones geldi, o zaman da zamane "vizyon abi yea" tayfası Avrupa şampiyonu hoca getirdik dediler. Bu adamdan olmaz dedim, olmadı. Daum'u tekrar getirdi Aziz efendi, bu adamdan olmaz dedim, olmadı. Aykut Hoca'yı getirdi, Zico'dan sonra ilk kez bu adam bizi güldürecek dedim, oldu. Yeniden Fenerium'uma gittim alışverişimi yaptım. Çok şükür her zaman doğru tarafta olduk. Aziz'i sevmememe rağmen 3 Temmuz'da sırf onu sevmiyorum diye şike yaptık demedim, sevmememe rağmen savundum, haklı çıktık. 2 sene önce Kaptan Emre gönderilirken "vizyon babaaa, terraneo reiiss" derken sizler, biz karşı çıktık, gene haklı çıktık. Bizi kendinizle karıştırmayın.

2- Zico'yu burda her zaman övdük. Hatta Aykut Hoca'yı Ersun'la Daum'la kıyaslamayız, ancak Zico'yla kıyaslarız dedik. Defalarca bahsettik, ismini zikrettik. Saygıyla andık. Çünkü bize tarihimizde olmayan bir şey yaşattı. Bizim için önemlidir bu. Tıpkı Aykut Hoca gibi. Biz Fenerbahçe'nin başarısına çamur atacak tipte adamlar değiliz kura şansı bilmem ne diye. Zico'yu falan sizinle taraf gibi gösterip de kamplaşma yaratmayın boşa.

3- Aykut Hoca bu kulüpte çaycı olmaktan da gurur duyar. Çünkü FB sevdalısıdır. Çaycılık da utanılacak bir şey değildir. Bu memlekette onbinlerce çaycı var hepsinin alnından öpüyorum. Allah haram kazandırmasın da. Aykut Hoca başkaları gibi "çok da umrumda değil Fenerbahçe" demediği için, çaycı da olmaktan gurur duyar.

4- Babamız Aykut kötü hoca dedi diye fikrine tabii olacak değiliz. Babaya iman diye bir iman şartı yok bildiğim kadarıyla. Sen bilirsin baba der geçeriz. Ama babaya saygıyı da babası yaşındaki adama futbol için ana avrad küfür eden adamdan öğrenmeyiz.

Selametle.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ersun, Aykut'un 10 puan yediği kadroyu şampiyon yaptı ❌

Ersun, Aykut'un FETÖ yüzünden kumpas kurularak yarıştan koparılan hakemlerle biçilen, buna rağmen UEFA yarı final oynamış takımını, üstüne yeni transferlerle rakipsiz ortamda şampiyon yaptı. Trabzonu ancak hükmen yenebilen, BJK'yi en kötü döneminde yenmeyi beceremeyen bir takıma çevirdi ✅

• Aykutun gönderileceği haberleri çıkmaya başlamış.Arada sırada camiada güzel şeyler olmuyor da değil.

• Bismarckk kullanıcısına yanıt
    Aynen kanka aynen

• quote:

Orijinalden alıntı: Bismarckk

Ersun, Aykut'un 10 puan yediği kadroyu şampiyon yaptı ❌

Ersun, Aykut'un FETÖ yüzünden kumpas kurularak yarıştan koparılan hakemlerle biçilen, buna rağmen UEFA yarı final oynamış takımını, üstüne yeni transferlerle rakipsiz ortamda şampiyon yaptı. Trabzonu ancak hükmen yenebilen, BJK'yi en kötü döneminde yenmeyi beceremeyen bir takıma çevirdi ✅

bir de koşa koşa kaçmıştı oyuncuları ortada bırakıp. tam bir lider. 3 temmuz kumpasıyla dalga geçip, aykut kocaman'ın rolünü küçültenler, biz olmasak chelsea'ye mi gidecekti diyenler, bu lider duruşuna bayılıyordur.

eljif ersun yanal falan deyince aklıma geldi. son yıllardaki en potansiyelli genç yeteneğimiz salih'i bitirmişti. neyse ki bir daha gelemeyeceğini biliyoruz da eljif'in de akıbeti aynı olmayacak.

• evdeki hesap çarşıya uymadı. anamıza küfredenler cezasını çekmeye başladı. darısı burda edep adap öğretip ana avrat sövenlerin mesajlarını artılayanların da gerçek yüzünü göstereceği günlere.

mesele anamıza sövmeleri değil. ne bize ne anamıza bir şey olur. kötü söz sahibine aittir. bizim için bütün analar kutsaldır. mesele bizlerin burda ortalığı karıştırdığını iddia edip biri bir insanın anasına küfrettiğinde 2 dakika içinde toplanıp 10-20 artı yağdıranların kendilerini gizlemesidir. delikanlı gibi siz de küfredin. kusun içinizdekileri. bizden bir şey eksiltmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: OneForSorrow

Aykutun gönderileceği haberleri çıkmaya başlamış.Arada sırada camiada güzel şeyler olmuyor da değil.

aziz sırf başkanlık için aykutu gönderip ersunu bile getirebilir. bu adam koltuk için her şeyi yapar. zatten şimdiye kadar yaptıkları da ortada.
  • buna Aykut ne yapsin ?

• taraftar yeteri kadar destek verdi mi? tartışılır ama aykut hoca taraftarı her birleştirme şansı eline geçtiğinde çuvalladı. bknz trabzon bknz akhisar bknz galatasaray... taraftara yüklenirken bütün kırılma maçlarının hayal kırıklığıyla sonuçlandığını hatırlayın.
  • Aziz Yıldırım konuşma yapıyormuş şuan.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'dan gündeme oturacak açıklamalar; "Fenerbahçe camiası artık bölünmüştür, Ali Koç'u tebrik ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 19 Mart 2018; 16:24:48 >
  • Getirin oradan kümedeki Antalyaspor'u, bir de 45 bin seyirci. Ersun hocam şov yapacak

• 
Sayfa: önceki 36973698369937003701
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.