Şimdi Ara

[Fenerbahçe 2017/2018 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
85.326
Cevap
158
Favori
3.612.059
Tıklama
Tüm Forumlar >> Spor >> Futbol >> Fenerbahçe >> [Fenerbahçe 2017/2018 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu
Giriş
    19 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Carbon Dioxide

quote:

Orijinalden alıntı: maniQueDepresif

quote:

Haftalardır yazıyorum.KADRO ÇÖP AYKUT NE YAPSIN.

Yusuf Namoğlu geldiğinden beri hakemler bizi doğruyor mhk de gs li tff de bjk li va.Bizim yönetim uyuyor.Aykuta sallayacağınıza Aziz ve yanındaki şişkolara sallayın.

Ali Koç gelirse şayet Aykut hocayla devam edip adam akıllı kadro kurmaları lazım.

Son olarak burda yazan arkadaşlar sizin dediğiniz kadro çıksa bile bu takımdan bir cacık olmaz.BÜTÜN YETENEKSİZ ÇÖPLER TOPLANMIŞ.

Kadın vardır yiğit doğurur, Oymağı devlet eder ; Kadın vardır it doğurur memlekete dert eder !

Teknik direktörlükte böyledir.

Kimden nasıl yararlanacağını bilirsen çöp değil yıldız olur.

Ben David de Souza'nın ilk geldiği zamanı hatırlıyorum..saç baş yolduruyordu.

Ama Arthur Zico O nu şampiyonlar liginin en dikkat çekici oyuncularından biri haline getirdi.

Çünkü kullanmayı biliyordu.. Aykut hocada bu potansiyel yok.. Hatta yok oğlu yok..

Kaleciyle başbaşa golü de aykut hoca mı atsın.Çıkarın şu at gözlüklerini.Kadro çöpden de öte kanalizasyon resmen.Gui muslera çıkmışken gider saçma sapan plase dener.Fernandao kaleciyle başbaşa kaleciyi vurur.Soldado sağa çekip vurmaz pas verir.Çöp oğlu çöp.

bunları yapan sadece bizim oyuncularımız mı?
    Sen bizim takımın maçından başka maç izlemiyorsun sanırım.

Ben oyuncularımız ahım şahım dört dörtlük oyuncular demiyorum ama yakaladıgı pozisyonların hepsini gole çeviren oyuncu mu var.

Hiç Ronaldo'nun Messi'nin kaçırdığı gol yok sanki..

Arkadaş futbolcu gol kaçırır. Bak Gs maçında Gomiste sağ çaprazdan iki tane gol kaçırdı.. İkisinide aynı yere vurdu. Gomiste çöp oğlu çöp değil mi ?

• Yarbay
    19323 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: tiempold

gram top oynama ama hakeme sığın öyle mi dun maçın adami Muslera seçildi, herkes fb nin 3 penaltisi verilmedi diyor. bu kadar belli etmeyin niyetinizi.

aykut hoca fetö nün ülkede egemen olduğu ve fb ye de kumpas yaptığı dönemde görev aldı. hakemler fb'yi biçti. 2013'teki olaylardan sonra devlet fetö'yü tehlike kabul edince futboldaki fetö odaklari temizlenmeye başlandı. başta bir kulübün başkanı olmak üzere. birden ortaya cikip birden kaybolan bir tip vardi ya.

2013-14 sezonunda bu yüzden hakemler bizi dograyamadi. 2012-13teki hakem katliamlari olsa yine sampiyon olamazdik.

gerci uzun uzadiya anlatmaya gerek yok, biri konyaspor'u 3. yapti, kupa kazandirdi. oteki trabzonu rezil rusva etti o kadar imkanla.

biri fb'ye gelmeden once fb'nin 3 yılda 0 kupasi varken fb'ye 3 yilda 3 kupa kazanirdi. baska yerde kupa alamaz konyayi kume dusurur denirken konyayi kupa kazandirdi 2 sezon avrupaya goturdu. oteki evinde akhisardan 6 yedi.

kimin fb formasini yukselttigi, kimin fb formasi tarafindan yukseltildigi ortada.

ama garip olan biri "fb benim için zirvedir" derken oteki " fb umrumda değil" diyor.

burdaki fb dusmanlari da fanboylugunu yapiyor

Bu tarz mesajları anlamıyorum gerçekten, Bu tarz düşünürsek eğer Zico'da bizden ne önce ne sonra aynı başarıları yaşadı kötü bir hocamı oluyor yani her takımda aynı şeyler olmaz, Fenerbahçe ile ts'yi bir tutman garip.
    |
    |

• Yarbay
    5471 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Caner-Medley

Arap Ismail'e, Vitor'a söv, Dick'e söv ama Aykut hocana sövme hakem de. Ismailin takımı kurşunlandi takımı ne hakemi. Adama neler dendi. Vitor'da doğrandi, Onun da oyuncuları kazmaydi. Adamı bir linç etmediğiniz kaldı. Ama Aykut hocanız olunca suçlu hakem veya oyuncular. Azıcık samimiyet. He en az galibiyeti de hocanız aldi. Vardardan oley yiyip rezilde oldu.

Bosver.Babalarini sevip savunmazlar aykut kadar.Babalari "aykut iyi td degil" dese,dusuncesine bile saygi duymayip icinden siye cekip aykutu savunmaya devam ederler.Fb tarihinin en basarili hocasi Zico'dur.Ama uefa da y final oynatan aykutun ceyregi kadar konusmazlar , dile bile getirmezler.Ölumune adam sevmek boyle oluyor iste.

Aykutun ne kadar vasifsiz oldugunu yazmaya anlatmaya gerek yok zaten.yaz yaz bitmez nutuk gibi sayfalar surer.Onun kafasin da ki oyun anlayisi anca anadolu takimlarina isler.Fb buyuklugunu futbolculuk donemlerinde birakmis biri.

Cok sukur kurtuluyoruz zaten Ali Koc geldigin de.Allah bir daha bu takimin basinda cayci bile olarak goreve gelmesini nasip etmesin insallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi !sTaNbLuE -- 19 Mart 2018; 0:13:53 >

• Yarbay
    4349 Mesaj
    sacma sapan mac kaybetmesek su hale ragmen sampiyonduk, akhisari evinde yen bari ayip ya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

4 defans, 3 tane defansif özellik hatta topuz'u da koy, 4 defansif özelliği olan ortasaha oyuncusu...

8 kişi ile blok savunma yapsan normal koşullarda, içeriye şişirilen her topun duvara çarpmış gibi geri dönmesi gerek. top rakipte olsa bile pas atacak pozisyona girecek yer kalmaması lazım aran daraltmalar sonrasında.

ama bakıyorum, 8 kişinin ortasıan bir top geliyor ve o top pozison olarak anca volkan'ın üstün gayretleri ile çıkarılıyor. zaten yenilen goller akıllara zarar...

o kadar kişi ile savunma yapmayı bile beceremiyoruz, bana, bunu birinin anlatması lazım.

8 kişi ile rakibi kitleyemeyecektin, o zaman ileride ayağında top tutan adamları neden çıkardın?''
    21.09.2012 12:28 ~ 23:15 ykrog

''sorunumuzun ne oldugunu hala anlayamadiklarina inanamadigim sozde fenerbahcelilerin sevdigi t.direktor.
    arkadasim sorun bate'yi elememiz/elenmemiz degil bak.sorun su:
    kendi sahamizda;
    10 kisi kalmis rakibe karsi;
    ustelik hic de ust duzey olmayan bir rakibe karsi;
    kontrolu ele alamiyoruz. 1-0a yatiyoruz sozde ama rakibe net pozisyonlar veriyoruz. oyunu rakip sahaya yikamiyoruz. yapmamiz gereken degisikliklerin tam tersini yapiyoruz. kotu oynuyoruz. ustelik 1 gol yersek elenecegimiz durumda yapiyoruz bunlari. rakip 70 dakikayi 10 kisi oynamis. golumuz penaltidan. elimizde imkan var. ama gol yemeyelim diye dua ediyoruz su durumda!
    benim asik oldugum fenerbahce bu degil!''
    22.02.2013 00:22 maximum chatlak

Ekşi sözlükten 2 tane alıntı.5-6 senede hiçbir şey değişmemiş hiçbir şey.
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    1 Not
    Arkadaşlar bakın anlayamadığiniz birsey var. Bi adam düşunün elinde en ciddi 2 rakibine göre en kötü kadroyu bulundursun takimda ffp olduğundan istediği transferleri yapamasın kısıtlı kadro ve bireysel hatalardan kaybedilen puanlara rağmen hâlâ yarışın içinde durabilson kolay mı bu ? Eğer Galatasaray şampiyon olursa Fatih Terim Tudor'un kurduğu kadro ile şampiyon olacak farkındasıniz demi ? Sene başı Fatih Terim neden gelmedi sanıyor sunuz yoksa ? Kadro kuruldu kuyu kazıldı. Şenol Güneş'in elinde çok zengin bir kadro var Fenerbahçe'ye göre ancak baktığımızda aramızda öyle ahım şahım bir puan farkı yok. Şimdi soruyorum size Aykut Kocaman; Dirar,Aatıf Fernandao, Hasan Ali,Mehmet Topal, Alper, Soldado gibi tiplere çok mu aşık ? Onlara bayılıyor mu ? Adamin elinde var olan kadro bu ne yapsın ? Josefle Topalla Dirarla ofans mı oynasın ? Hoca değişince ne değişecek peki ? Vitor İsmail Advocaat bunlar geldi ne becerdi de yeniden bi hoca gelecek ?

• Emekli Yönetici
    1343 Mesaj

Elinde FFP varsa eline geçen parayı güzel bir biçimde harcayacaktı. Belçika- Hollanda ligine gidecek adama 3.5 , sürekli sakat Soldado ya 4-5 vermeyecekti .

Sene başında da Hasan Ali yeterli diyip bedava Clichy alınmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kakà -- 19 Mart 2018; 1:5:16 >
    |
    |
    Lys Calısan Hukukcu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Mutluluk Fenerbahçeli Olmaktır
  • Er
    3 Mesaj

Arkadaşım bende maçtaydım deli gibi bağırdım ve sesim kısık hala.

Ama paşa doğru söylüyor sadece senin benim bağırmamla olmuyor ve nitekim olmadı da bu birlik ve bütünlük işidir.Herkes resmen maçı izlemeye gelmiş bi pozisyon oluyor herkes aynı anda bağırıyor sonra ses yok.Yani kısacası dün stadda TARAFTAR değil SEYİRCİ vardı.

Hakem kararlarını konuşunca Aykut Hoca’yı savunmuş olmuyoruz bunu bir anlayın artık.Çırpındığımız kendimizi paraladığımız olay FENERBAHÇE’nin hakkının yenmesi.Bu hakem FENERBAHÇE’min hakkına geçmiştir ve bu takımı şampiyonluktan etmiştir.Dile kolay 1 değil,2 değil,tam 3 net penaltı ve 1 net kırmızı kart vermedi.Bunu konuşmayacakmıyız şimdi.Aykut ya da Aziz beni ilgilendirmez.Ben FENERBAHÇE’min peşindeyim.

|
    |
    edgar1899 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: crymynal

Arkadaşım bende maçtaydım deli gibi bağırdım ve sesim kısık hala.

Ama paşa doğru söylüyor sadece senin benim bağırmamla olmuyor ve nitekim olmadı da bu birlik ve bütünlük işidir.Herkes resmen maçı izlemeye gelmiş bi pozisyon oluyor herkes aynı anda bağırıyor sonra ses yok.Yani kısacası dün stadda TARAFTAR değil SEYİRCİ vardı.

Hakem kararlarını konuşunca Aykut Hoca’yı savunmuş olmuyoruz bunu bir anlayın artık.Çırpındığımız kendimizi paraladığımız olay FENERBAHÇE’nin hakkının yenmesi.Bu hakem FENERBAHÇE’min hakkına geçmiştir ve bu takımı şampiyonluktan etmiştir.Dile kolay 1 değil,2 değil,tam 3 net penaltı ve 1 net kırmızı kart vermedi.Bunu konuşmayacakmıyız şimdi.Aykut ya da Aziz beni ilgilendirmez.Ben FENERBAHÇE’min peşindeyim.

Öyle demeyin hocam. Aykut Kocaman çıkıp "Bu takımdan bir bok olmaz. Seneye de yokum. Son maçta takımın başında olmayacağım." deseydi ondan kralı yoktu.

Ah etmez Fenerbahçe'sine, sessizce kenara çekilir ve zaman onu haklı çıkarır.

• Yarbay
    2344 Mesaj

Başka hoca kanat için 3.5 milyona dirarı aldırmaz, bek için hasan ali ile 1.7 milyon eurodan 3 yıllık sözleşme yapmaz, valbuenayı yedek bırakmaz, vs vs

Basit bir soru Aykut Kocaman gs başında kadıköye gelseydi beraberlikte yeter halde rodriges, feghouli, belhanda, selçuk, gomis, nagatomo ile çıkarmıydı?

Yoksa nagatomo yerine hakan balta, orta sahada tolga-fernando önlerinde selçuk,kanatlarada aldıracağı dirar tarzı adamlarla mı çıkardı?

Elinizi vicdanınıza koyun cevap verin, bugün gs başında aykut olsa altı pasa bu çıkacağı kadroyla takımı kapatır yenilirdi. bu aciz halimizle bile aykutun başında olacağı gsyı yarı sahasına kapatırdık.
    |
    |
    Lys Calısan Hukukcu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edgar1899 -- 19 Mart 2018; 1:17:42 >
    |
    |

Ama bu FM değil. Bazı kayıpların geri dönüşü yok. Save atıp kaldığınız yerden devam edemiyorsunuz. Bazı risklerden vazgeçip daha garanti bir yol izlemesi gerekiyordu.

• Binbaşı
    1280 Mesaj
    [16 Temmuz 2020 00:03:42 tarihine dek bölüme mesaj atamaz]
    quote:

quote:

quote:

quote:

Haftalardır yazıyorum.KADRO ÇÖP AYKUT NE YAPSIN.

Yusuf Namoğlu geldiğinden beri hakemler bizi doğruyor mhk de gs li tff de bjk li va.Bizim yönetim uyuyor.Aykuta sallayacağınıza Aziz ve yanındaki şişkolara sallayın.

Ali Koç gelirse şayet Aykut hocayla devam edip adam akıllı kadro kurmaları lazım.

Son olarak burda yazan arkadaşlar sizin dediğiniz kadro çıksa bile bu takımdan bir cacık olmaz.BÜTÜN YETENEKSİZ ÇÖPLER TOPLANMIŞ.

Kadın vardır yiğit doğurur, Oymağı devlet eder ; Kadın vardır it doğurur memlekete dert eder !

Teknik direktörlükte böyledir.

Kimden nasıl yararlanacağını bilirsen çöp değil yıldız olur.

Ben David de Souza'nın ilk geldiği zamanı hatırlıyorum..saç baş yolduruyordu.

Ama Arthur Zico O nu şampiyonlar liginin en dikkat çekici oyuncularından biri haline getirdi.

Çünkü kullanmayı biliyordu.. Aykut hocada bu potansiyel yok.. Hatta yok oğlu yok..

Kaleciyle başbaşa golü de aykut hoca mı atsın.Çıkarın şu at gözlüklerini.Kadro çöpden de öte kanalizasyon resmen.Gui muslera çıkmışken gider saçma sapan plase dener.Fernandao kaleciyle başbaşa kaleciyi vurur.Soldado sağa çekip vurmaz pas verir.Çöp oğlu çöp.

bunları yapan sadece bizim oyuncularımız mı?
    Sen bizim takımın maçından başka maç izlemiyorsun sanırım.

Ben oyuncularımız ahım şahım dört dörtlük oyuncular demiyorum ama yakaladıgı pozisyonların hepsini gole çeviren oyuncu mu var.

Hiç Ronaldo'nun Messi'nin kaçırdığı gol yok sanki..

Arkadaş futbolcu gol kaçırır. Bak Gs maçında Gomiste sağ çaprazdan iki tane gol kaçırdı.. İkisinide aynı yere vurdu. Gomiste çöp oğlu çöp değil mi ?

Kardeş bence sen sadece fb-gs maçını izlemişsin.Gomisin ligde 25 golü var YİRMİBEŞ. Bizim ferdi-soldado-jansenn toplam kaç golü var? Gomis 1 maç kaçırır 2 maç kaçırır.Bizimkiler her maç kaçırıyor sorun orda.

|
    |

• Yarbay
    2344 Mesaj

Gs 10 kişi, fizik olarak bitmiş bilin bakalım ne oluyor 90+da vakit geçirmek için değişiklik oluyor. Tüm dünyada bu değişikliği gsın yapması gerekirken onların değişiklik hakkı bittiği için aykut hoca değişiklik yapıyor 0-0ı korumak için. Bu gerçekten son noktaydı.
    |
    |
    Mr. Pink kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: tiempold

gram top oynama ama hakeme sığın öyle mi dun maçın adami Muslera seçildi, herkes fb nin 3 penaltisi verilmedi diyor. bu kadar belli etmeyin niyetinizi.

aykut hoca fetö nün ülkede egemen olduğu ve fb ye de kumpas yaptığı dönemde görev aldı. hakemler fb'yi biçti. 2013'teki olaylardan sonra devlet fetö'yü tehlike kabul edince futboldaki fetö odaklari temizlenmeye başlandı. başta bir kulübün başkanı olmak üzere. birden ortaya cikip birden kaybolan bir tip vardi ya.

2013-14 sezonunda bu yüzden hakemler bizi dograyamadi. 2012-13teki hakem katliamlari olsa yine sampiyon olamazdik.

gerci uzun uzadiya anlatmaya gerek yok, biri konyaspor'u 3. yapti, kupa kazandirdi. oteki trabzonu rezil rusva etti o kadar imkanla.

biri fb'ye gelmeden once fb'nin 3 yılda 0 kupasi varken fb'ye 3 yilda 3 kupa kazanirdi. baska yerde kupa alamaz konyayi kume dusurur denirken konyayi kupa kazandirdi 2 sezon avrupaya goturdu. oteki evinde akhisardan 6 yedi.

kimin fb formasini yukselttigi, kimin fb formasi tarafindan yukseltildigi ortada.

ama garip olan biri "fb benim için zirvedir" derken oteki " fb umrumda değil" diyor.

burdaki fb dusmanlari da fanboylugunu yapiyor

Bunların zaten Fenerbahçelilik ve Fenerbahçe değerleriyle uzaktan yakından alakası yok.

Beşiktaş taraftarı neredeyse iç çamaşırı bile bordo mavi olan şenol güneşi destekler bağrına basar bu Fenerbahçeli görünümlü Ali Koç'un arkasına sığınan iyi gün taraftarları kariyeri Fenerbahçe'ye kazandırdığı kupalarla dolu olan adama hergün hakaret ederler.Bunlarla uğraşmaya değmez.
    |
    |

• Binbaşı
    1043 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: edgar1899

Gs 10 kişi, fizik olarak bitmiş bilin bakalım ne oluyor 90+da vakit geçirmek için değişiklik oluyor. Tüm dünyada bu değişikliği gsın yapması gerekirken onların değişiklik hakkı bittiği için aykut hoca değişiklik yapıyor 0-0ı korumak için. Bu gerçekten son noktaydı.

Değişiklik işareti 86'da geldi ancak oyun 89'da durdu.

Hepsinden öte bu değişiklik Aatif-Ozan değişikliğiydi. Nispeten defansif oyuncu çıkarıp hücum oyuncusu alınmış.

• Yarbay
    2344 Mesaj

Yanlış söylediğin o değişiklikten önce gs değişiklik istiyor 87de 89da ahmet çalık oyuna giriyor. Aykut o değişikliğin tamamlanmasını bekliyor. Ahmet girdikten sonra vakit geçirmek için tekrardan değişiklik isteyip değişiklik yapıyor. Nasıl çıldırdığımı biliyorum o an.
    |
    |
    Mr. Pink kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: edirneli86

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Caner-Medley

Haftalarca Aykut fanboyluğu yapın, şöyle uçuyoruz böyle kaçıyoruz diyin, baktınız hocanız batırdı. Ersun hocama verecek cevabınız yok. Şimdi de gelip "futbol yorumu görmek istiyoruz" yazın. Komik.

Biz fanboyluk yapmıyoruz Fenerbahçemizin değerlerine sahip çıkıyoruz.Fanboyluk ne demek aykut kocaman düşmanlarından öğrenebilirsin.

Fenerbahçe fanboyu olanlar hesofmanli dan gram hoşlanmaz. Ancak sizin gibi azizbahce fanboylari aykut hoca deyip durur.

Kardeş sizin Aykut Kocaman düşmanlığınız beyninizi bitirmiş.Ben de Aziz Yıldırı devam etmesin diyorum ama Aykut Kocamana hakaret etmek için bir neden bulamıyorum.Ayrıca şunu da yazayım içimde kalmasın

İçeride-dışarıda her maçta emeğimiz çalınıyor, emeğimizin çalınmasına zerre ses çıkarmayan yönetim seçim günü geldiğinde o sesleri gürleşirse en kibar tabirle yaptıkları yüzsüzlük olur. Fenerbahçe madem bu kadar umrunuzda değil, bırakın gidin kardeşim.
    |
    |

• Teğmen
    233 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Pink

Aykut Kocaman deplasmandaki GS maçına Valbuena-Ozan-Giuliano-Janssen-Dirar-Souza ön oyuncularıyla başladı.

Ama bu FM değil. Bazı kayıpların geri dönüşü yok. Save atıp kaldığınız yerden devam edemiyorsunuz. Bazı risklerden vazgeçip daha garanti bir yol izlemesi gerekiyordu.

sivas'ta gol kralı olan aatifi oynatınca adamlar 8 defansif oyuncuyla çıktık diyorlar. aslen 10 numara olan mehmet ekiciyle çıkınca defansif kadroyla çıktık diyorlar.

aykut kocaman değil mi bu takımda 3 santraforu (kuyt, sow, webo) aynı anda oynatan. elinde uygun, kaliteli, nitelikli, profesyonel topçular olursa 4 forvet de oynarsın. eldeki malzeme buysa böyle oynarsın. sıyırmış bir toplulukla karşı karşıyayız.

Orijinalden alıntı: Paşa Hazretleri

quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Pink

Aykut Kocaman deplasmandaki GS maçına Valbuena-Ozan-Giuliano-Janssen-Dirar-Souza ön oyuncularıyla başladı.

sivas'ta gol kralı olan aatifi oynatınca adamlar 8 defansif oyuncuyla çıktık diyorlar. aslen 10 numara olan mehmet ekiciyle çıkınca defansif kadroyla çıktık diyorlar.

aykut kocaman değil mi bu takımda 3 santraforu (kuyt, sow, webo) aynı anda oynatan. elinde uygun, kaliteli, nitelikli, profesyonel topçular olursa 4 forvet de oynarsın. eldeki malzeme buysa böyle oynarsın. sıyırmış bir toplulukla karşı karşıyayız.

Ne güzel ağzınızla düşüyorsunuz. İşte o sivasta yardıran gol kralı olan adam aykutun taktiğine uyayım diye valbuena gibi çalıma girip top kaptırmayayım diye, basıp basıp geri dönmekten, bekin peşinde kovalamda perişan olmaktan 1 gol 1 asistte kaldı bu sene. Gol kralı olabilecek potansiyeli olan adam bu çapsızın organizasyonunda 1 gol ancak atabiliyor.

Reklamlar
Sohbet
SEO
kolayoto.com
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,734
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.