Şimdi Ara

[Fenerbahçe 2017/2018 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu (1402. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
85.284
Cevap
139
Favori
3.709.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14001401140214031404
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Catacomb

quote:

Orijinalden alıntı: NakeBenihime

Şuan fenerbahçeye görüldüğü üzre 3 transfer lazım ama bu 3-4 transferi yaptığında oluşabilcek kadro düzeni böyle bişi. Açıkçası ben hiçbir zaman bu kadar hücum potansiyeli değiştirilebilir bu kadar kolay geçiş yapılabilcek bir kadro görmedim. Şuan 1 forvet 1 oos ile 5-6 farklı varyasyonda hücum oynayabiliyor takım. Bu şekilde bir yapılanma var herkes değişken oynayabilcek durumda bence aykut kocaman transferleri buna göre yaptırıyor. Her adam her bölgede oynayabiliyor hücumda. Ben arfa geldiğinde takımda OOS bölgesinde oynayabilcek 3 banko oyuncu var bundan daha 1 yıl önce 1 tane bile oyuncu yoktu bu bölgede bunu hatırlatırım size.

Arfa sakatlansa yerine valbuena o sakatlansa yerine ekici. Sol kanatta valbuena çıksa yerine stoch sağ kanatta dirar çıksa yerine isla isla sağ bekten çıksa yerine şener birsürü varyasyon şansı var takımın.

Bence çok fazla gömülüyor takım sadece 2-3 transferle çok psikopat bi kadrosu olur fenerin. Ligde bu kadar varyasyona açık bu kadar hücum değişkeni olan bi takım gördünüz mü başka ?

Ben şuna inanıyorum ki hücumda özellikle aykut kocaman kuyt sow webo döneminde ki gibi çok değişken bi hücum 3lüsü oluşturacak. Çok net belli yapılan transferlerden bu.

Bu kadrolar burda kalsın lig başladığında herkes çok daha iyi anlıyacak

Haftalardır yapılamayan transferlerden sonra Aziz'in 4 transfer açıklaması ve şu rotasyonları görünce cidden keyiflendim. Arfa, Babacar ve Kenedy'in gelmesi halinde rüya kadro kurulmuş olur. Nedense Neustadter bu sezon bana yeterli görünüyor, Gomez gelmese de olur gerekirse Topal oynar.

Kesinlikle Roman konusunda katılıyorum bu ligde ne çamur defanslarla ne şampiyonluklar gördü bu gözler. Bence stoper transferine gerek yok yıllardır yaptığımız hata stopere çok para bayılmak oldu. Bize özellikle sol bek forvet ve hücumcu oyuncu lazım oos olur 8 numara olur.

Roman topal gayette yeterli bizim lig için hatta avrupa için de yeterli. Eğer ki kiralık alınırsa gomez düşük bir maliyete tabiki alınabilir.

Ama şu kadrolara baktığımızda net bişi görünüyor ki fenerbahçenin ilk 11 inde geçen seneden 2 futbolcu kadroda olacak souza ve skrtel bu denli büyük bir değişim var takımda.
    Çok ama çok iyi bir kadro oluşuyor millet lens lens diye üzülüyor fakat çok daha değerli bir takım doğuyor gözlerini karartmış durumda herkes. Abuk subuk transfer politikalarıyla uğraşıyor. Transfer yapmak kolay iş zor olan bi sistem oturtmak aykut kocaman da onun peşinde. Oyuncular üstüne değil sistem üstüne oynuyor bir oyuncu çıksa yerine giren oyuncunun tam verim verebileceği bir takım oluşturmayla ilgileniyor.

Eski usul 90 lardan kalma futbolun peşinde değil artık yeni modern futbolun peşinde yıldızlar değil sistemin peşinde.

Not: Aykut kocaman 3 sezon önce fenerbahçe den giderken tef çalarak oynayan 30 yaşında bir fenerli.

• Arkadaslar transfer sezonu ne zaman bitecek ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: venomstr

quote:

Orijinalden alıntı: td1907

En güzel senaryoyu yazıyorum. Bjk ile karşılaşıyoruz ve Hasan Ali gidip Lens'in ayağını kırıyor ve kırmızı kart görüyor. Hasan Ali ye 6-8 maç ceza veriyorlar.

Bence sol bek oyuncu kiralayacağız. Bu kadar tepkiye dağ olsa dayanmaz.

Hasan Ali'nin de psikolojisi yavaştan bozulmaya başladı. Artık Instagram'da paylaştığı resimleri yorumlara kapatıyor. Çok büyük tepki var.

İşin gerçeği Hasan Ali yedek olsa kimse ses çıkarmaz ama ilk 11 oyuncusu kesinlikle olmaz. Adam çıkıyor standart futbolunu oynuyor. Kendini vererek oynuyor ama bizim için yeterli değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: TnesQuare

Lens, 'Bana tek teklif yapan onlardı' demiyor mu? O zaman bizimkilerin dediği yalan.

Bana tek teklif yapan demiyor , bana asıl teklif yapan onlardı diyor . Daha iyi teklif demek istiyordur . Sonrada amacının daha üst seviyede oynamak olduğunu gitme vaktim geldi diyor .

Herşey ortada biz daha yüksek teklif vermemize rağmen kendi gitmek istedi . Buna da saygı duyarım beşiktaş şartları şuan onun için daha iyi , ama gidipte Fenerbahçe teklif yapsın yeter bir tek orada oynamak istiyorum diye taraftarlarla oynamayacaktı . Yönetimi hiç sevmem gitmesini bekliyorum ama burada yapacağı birşey yoktu . Gökhan ve Caner olayı gibi olmadı bu olay , Gökhan ve Caner'de onları yönetim istemedi , sonra Gökhan'ı beşiktaş ile anlaşmasından sonra son dk istemeye kalktılar katamadılar .

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Spider-Man

Lens'in videosunu yanlış yere çekiyor BJKliler gelmeyin oyuna. Adam hırsım en yüksek seviyede oynamak, bana teklif yapmadınız teklif yapan Beşiktaştı diyor.

Aynen beyler ''Onlar bana teklif etti diyor, gerçekler acıtır.'

Bizimkiler yalan söylüyor gibi, ya da sözlü bir teklif yapılmış gibi,tatile git gel teklif bu falan demişlerdir.

Aykut Hoca Lens konusunda bir beklentim yok diyor. Dün teklif sunduk olmadı diyor. Başkan daha az paraya gitti diyor. Bir tutarsızlık var.
  • Ek not : Bizim bu sene banko oyuncumuz mauricio isla olur inanılmaz bir oyuncu anlatmaya kelimeler yetmiyecek bir oyuncu. Oynamayacağı 2 bölge var forvet ve kalecilik geri kalan hiçbir bölgede sırıtmayacak ve aykut kocaman inanılmaz önem veriyor isla ya bunu görüceksiniz arkadaşlar. İsla çok çok değerli bir oyuncu inşallah bi sakatlık vs yaşamaz. Bir bakcaksınız sağ bekte bi bakcaksınız sağ kanatta çılgın ataklar organize edicek bir bakacaksınız ortasahada 8 numara bir bakacaksınız sol kanatta. Bakın görün ahanda buraya yazıyorum
  • Fenerbahçe - Cagliari maçı D-Smart'tan yayınlanacak.

7 Ağustos / 20:30
  • Lens 4.2 istedi biz 2.7 verdik 2.2'ye Beşiktaş'a gitti?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yalnizca

Kadro çok kötü. Bu sene de fıs geçer. Digitürk iptal ettirdim.

emin ol 1 forvet ve göbek oyuncusu alınırsa vitor dönemindeki o sözde mutheşem kadromuzdan 5 gömlek üstün bi kadro olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: NakeBenihime

Ek not : Bizim bu sene banko oyuncumuz mauricio isla olur inanılmaz bir oyuncu anlatmaya kelimeler yetmiyecek bir oyuncu. Oynamayacağı 2 bölge var forvet ve kalecilik geri kalan hiçbir bölgede sırıtmayacak ve aykut kocaman inanılmaz önem veriyor isla ya bunu görüceksiniz arkadaşlar. İsla çok çok değerli bir oyuncu inşallah bi sakatlık vs yaşamaz. Bir bakcaksınız sağ bekte bi bakcaksınız sağ kanatta çılgın ataklar organize edicek bir bakacaksınız ortasahada 8 numara bir bakacaksınız sol kanatta. Bakın görün ahanda buraya yazıyorum

Ve bu oyuncuyu bedavaya aldık ya bu sene harika bi transfer politikamız var inşallah gelecek 4 oyuncuda bu şekilde nokta atışı olur.

• Aykut hoca lens olmazsa olmaz dememis belliki lense bir teklif gitmistir baktilar lens burnu havada tok satici muamelesi yapiyor bizimkiler zaten sicak degiller kendi kafalarinda bitirmisler belliki baska mevzularda olabilir ayrica 5seneyide kabul etmemis olabiliriz 5 sene sozlesme nedir yahu? Sen 22 yasindamisin? 35 yasina kadar kendini garantiye almis bence yonetim iyi yapmis. Zira onun hakki 2+1 en fazla 3.

• quote:

Orijinalden alıntı: MambaVino

quote:

Lens, 'Bana tek teklif yapan onlardı' demiyor mu? O zaman bizimkilerin dediği yalan.

Bana tek teklif yapan demiyor , bana asıl teklif yapan onlardı diyor . Daha iyi teklif demek istiyordur . Sonrada amacının daha üst seviyede oynamak olduğunu gitme vaktim geldi diyor .

Herşey ortada biz daha yüksek teklif vermemize rağmen kendi gitmek istedi . Buna da saygı duyarım beşiktaş şartları şuan onun için daha iyi , ama gidipte Fenerbahçe teklif yapsın yeter bir tek orada oynamak istiyorum diye taraftarlarla oynamayacaktı . Yönetimi hiç sevmem gitmesini bekliyorum ama burada yapacağı birşey yoktu . Gökhan ve Caner olayı gibi olmadı bu olay , Gökhan ve Caner'de onları yönetim istemedi , sonra Gökhan'ı beşiktaş ile anlaşmasından sonra son dk istemeye kalktılar katamadılar .

Arkadaş öyle bir şey demiyor siz de olayı çarpıtmayın.

• Kapatın şu lens konusunu artık vallahi bunalttınız ya

• Ayrica takimin en iyi 3lusu valbuena isla gelirse ben arfa olacakir.

• Arkadaslar yarin ki mac jcin benim onceden biletim vardi fenerium ust a dan ama yarin ucretsiz oldugu icin erkenden gidip siraya girsem istedigim bir tribune girebilirmiyim?yoksa bilet olan tribun neyse ona mi girebilirim sadece?

• Ne kadar abarttınız Lens olayını. Nani gitti diye adamı son günde aldılar kimsenin beklentisi yoktu. Geçen sene Anadolu kulüpleri gibi oynadık ve Lens bunun ekmeğini yedi. Bu sene geçe sene kadar verim alınabilir mi? Belli değil. Zaten Advocat hariç düzgün verim alamamış.
    Sene başlamadan kendi oyuncularımızı gömmeye gerek yok, Dirar üst düzey olmasa da iyi topçu. İlk Graz maçında çektiği füze gol olsa şimdi herkes Dirar'ı konuşacaktı belki de.
    Her zaman Hoca'nın oynatacağı oyuncuları almak lazım. Eğer Aykut Lens'ten verim alacağına inanmadıysa büyütmeye gerek yok.
    Benim en büyük beklentim Elif'ten. Bu çocuk tutarsa takımın çok önemli parçası olacaktır. Gelecek olan transferlere baktığımızda takımda 8 numara eksik kalıyor bir tek.
  • Fernandao da sakatlanmayaydı iyi idi. o da 3'e 5'e giderdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İçen Arı

Lens 4.2 istedi biz 2.7 verdik 2.2'ye Beşiktaş'a gitti?

Aynen öyle oldu . Oyuncular ilk başta fiyatta yüksekten uçar , sonradan görüşmeler oldukça o fiyatları vermeyenler olunca fiyatı düşürmeye başlar . Lens kariyeri için beşiktaş'ı tercih etti olay bu , bende yabancı hollandalı yabancı biri olsam bende bu şartlarda beşiktaş'ı tercih ederdim . Ama dediğim gibi yalandan taraftarlara oynamayacaktı kızdığımız nokta burası .

• Hala 4 transfer geleceğini sananlar var brezilyadan 30 isimli bi adam alırlar bakın 4 oyuncu gibi ismi var diyip kapatırlar

• quote:

Orijinalden alıntı: sanryco

Foruma girdim ve dedim ki; "Bir transfer, duyum falan var mı acaba bir bakayım."

Bir baktım forumda BJK'liler var. "Pepe'ye biz 3 Milyon(!) verdik ama imza parası cart curt..." şeklinde açıklamalar, bize gelmek istediğini alenen belirten ancak istediği maaşı vermeyince BJK'ye giden Lens için "Lens'i şöyle aldık, şu kadar verdik, elinizden kaptık..." tarzı ilkokul muhabbetleri, yıllardır kullanılan "Come to..." sloganını biz bulduk şeklinde komiklikler (ki en çok buna güldüm) vs.

Farkettiyseniz temel aynı: KİBİR. Bunun da tek bir sebebi var; ezilmişlik sendromu. Yılların verdiği ezikliğin getirdiği birşey bu. En ufak şeyde kendilerini büyük görmeye çalışmak da aynen bundan gayrıdır. En ufak "başarıda" "hııaaağğğğ biz bunu yaptık çünkü sizden üstünüz hıaaağğğ" diye böğürmeler bu güruhun ezikliğini çok net gösteriyor.

Bizimkilerin takındığı tavır ise ayrı bir hoş. "Ne diyor la bu?" havasındaki tavrımız mahalledeki abiye küfür eden 5 yaşındaki çocuğu anımsattı bana. İŞTE BU ÇOCUK SENSİN BEŞİKTAŞ. Sen ne kadar büyürsen büyü çocuk, aramızdaki fark hiç kapanmayacak.

İşin ilginç kısmı, BJK forumuna göz atayım dedim. "Acaba bizimkiler oraya gidip sataştı da bunlar o yüzden mi buraya salça oluyorlar?" diye düşündüm. Ama yok! Yok arkadaş! Orada da Fenerbahçe. İşte siz bunun anlamını çok iyi biliyorsunuz.

Bu arada BJK forumunda Fenerbahçeliler'e edilen hakaretler karşılıksız kalırken, burada en ufak şeyde ceza alan arkadaşlar olduğunu duydum. Tek kelimeyle ayıp.

Mesajın da bile KİBİR var

Siz ve gs hep böylesiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 14001401140214031404
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.