Şimdi Ara

Fen Lisesinden mezun kalmış birine Tıp mı Hukuk mu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
2
Favori
4.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar öncelikle 12. sınıf sınavları özet geçiyim. 475 civarı alan bir fen lisesinde okudum. 12. Sınıfta mf ciydim. Ygs-1 de 13k yaptım. Ancak işin gerçeği ygs den sonra çok çalışmadım ve sınavda aşırı heyecan yaptım. Sonuç olarak matematik ve fizik kaydı 60k ya attım. Tm den hiçbir şey bilmeden girdim ama mat kaydığından tm-3 de 15k dan 49k ya attım.

Ben tıp kazanabilecek bi öğrenciyim ancak çok iyi yerlerde (izmir, ankara, istanbul, antalya gibi yerlerde) kazanabilecek birisi değilim. Tıpa hazırlanırsam yozgata çoruma kırıkkaleye giderim. Mf de tıp dışında sadece inşaat müh. düşünüyorum. Diş yada eczacılık istemiyorum. Ancak tm den hazırlanırsam iyi hukuklara gidebileceğimi düşünüyorum. İstanbul hukuk dokuz eylül hukuk gazi hukuk gibi.

Şimdi sorularım şunlar hukuktan hazırlansam iyi bir hukuk kazansam tıpa gitmediğime pişman olur muyum? Herkesin dediği hukuğa çok giden var falan. Mf den hazırlansam lys fen kısmı çok zor geliyo bana. Hangisinden hazırlanırsam hazırlanıyım ikisinden de sınava gircem. Kısaca hukuk mu tıp mı ? ;(

Bide 12. Sınıfta dershaneye gittim. Hocalarımız çok iyi eğitim ilgilenme çok iyi olmasına rağmen çok bi faydasını görmedim. Mezunda gitmemeyi düşünüyorum ama tek korkum düzeni oturtamazsam diye korkuyorum. Bide her gün kütüphaneye gitmeyi düşünüyorum.

Biraz uzun oldu ama yardımcı olursanız sevinirim.

Edit:imla

Edit: Bir de düşüncem uni bir kez okunuyo iyi bir yerde olsun istiyorum yozgatta tıp olacağına izmirde hukuk yada inşaat olsun tarzında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emirhanardgn -- 20 Ağustos 2017; 11:30:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• TIP
  • Up

• Tıp kazanmak için çalış zaten tıp kazanıcak matı yapınca hukukta geliyor

• Kanatlı hayvan yetiştiriciliği

• Mezunlarageldik kullanıcısına yanıt
    İşte izmirde tıp okumak var yozgatta tıp okumak var ;(

• 13kdan 60kya düşürmeyi nasıl başardın hocam lys netlerini ss atar mısın ?
  • Kardeş bu sene ygs 'de 13 bin yaptıysan seneye çok daha iyisini yaparsın. Tıp için çalış. Zaten matematiğin iyi olduktan sonra, ygs iyi olduktan sonra güzel şehirlerde hukuk çalışmadanda kazanırsın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herhangi bir fen dersi ilgini çekmiyorsa mf3 - mf4 tercih yapmamak akıllıca olur

mf1 (matematik bölümleri olması gerekir yanlışsa düzeltin) tercihi de yapabilirsin

hukuk-mühendislik-tıp üçgeninden seçmek zorunda değilsin

matematiği seviyorsun sanırım
    işletme iktisat güzel bölümler
    iyi bir matematikle boğaziçine kadar götürebilir
    güzel şehir güzel üniversite

hem 5 seneni güzel geçirirsin hem de donanımlı bir şekilde mezun olursun
  • Sizin icin baktim akdeniz gecen sene 5.7 ile kapatmiş.

Hocam ygsde yine 13k gibi bir siralama yapsaniz lys de 5-6k çekseniz olur zaten. Lys de 60k olmuşunuz ama kaydirma yapmasaniz zaten 15k civari olurdu belki daha iyi. Bence olur hocam. Buyuk şehirlerde tıp için uğraşın.

Buyuk şehirde tıp kazanamam, yapamam diye duşunuyorsaniz bence yapabilirsiniz. Potansiyel zaten var.

Hukuku daha fazla istiyorsan tabiki hukuka yönelin. Ankara hukuk, istanbul hukuk, gazi hukuk .. Gayet iyi bence gelecegi de var.

Kolaya kaçmak degil de hangisini daha çok istiyorsunuz tıp mı hukuk mu buna karar verirseniz daha iyi olur.

• Mf ler hukuk yaz
    Tm ler tıp yaz dicek O yüzden en iyisi kendin karar ver
  • Doktor avukatı

• Hangisini istiyorsan ona git. Hukuka gideceksen ygs de mat fen önemsiz diye düşünme! Hepsine çalış.

• Started From The Bottom kullanıcısına yanıt
    Hocam mat ve fizik kaydı. Mattan 61 soru çözdüm normalde 6 yanlışım var 21 yanlış geldi ;(

• Wubba Lubba Dub Dub kullanıcısına yanıt
    Hocam benim gözümü lys fen korkutuyo. Kimyayı hiç yapamıyorum fizik biyo mat geo iyi ama kimyadan nefret ediyorum. Şu an tek sıkıntım hukuk yazsam iş sıkıntım gelecek sıkıntım olur mu ? Bi kısım olmaz diyo bi kısım hukuk okumayanların sayısı okuyanlardan daha az diyo. Ben bu sene tm3 de 49k ile hukuk gidemedim adam 100k ile ücretliye gittim diyo.

• Mu1940sa M kullanıcısına yanıt
    Yok hocam zaten fen mat benim fark atmamı sağlayacak dersler ;)

• coreturk4 C kullanıcısına yanıt
    Çok haklısınız hocam. Biraz da ona karar veremedim ikisi de çok güzel bölümler. Tm ye geçerek kolaya mı kaçıyorum diye düşünmüyorum da değil. Çok sevdiğim bi hocam hangisine gidersen pişman olmazsın ikisinin de içinden geçersin diyo ama işte lys fen çok fazla konu var ve ben tekrar çalışmak istemiyorum ;(

Şu an ygs de sıkıntım yok iyi çalışmıştım bi baksam çoğunu hatırlarım. 10 ay var lys ye 3 ayı ygs olsa 7 ayda sanırım lys yi hallederim ama karar veremiyorum.

Şimdilik mf çalışıp ygs deb sonra napcama karar versem nasıl olur hocam ? Zaten edebiyat kısmı ygs den sonra çalışılıyo.

• sakultasaian kullanıcısına yanıt
    Haklısın hocam dediğin çok mantıklı. Ona yatkın gibiyim zaten bakalım.

• 10k altında alan birçok güzel şehirde olan tıp vardı geçen yıl.Aydın-Çanakkale-Balıkesir-Isparta yanlış hatırlamıyorsam bazılarıydı bunları da düşünebilirsiniz bence.

Ama fen çalışmak istemiyorum derseniz sayısaldan tmye geçip derece bile yapabilirsiniz o zaman izmiri değil de boğaziçinin, galatasarayın bölümlerini konuşuyor oluruz :)

• T
    I
    P
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.