Şimdi Ara

FEMINIST TEORI ILE ILGILI KITAP TAVSIYESI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Teori kitabı olarak bi bilgim yok. Ama şunu önerebilirim:

FEMINIST TEORI ILE ILGILI KITAP TAVSIYESI
    Tania Modleski
    Eğlence İncelemeleri
    Kitle Kültürüne Eleştirel Yaklaşımlar

Kitap bayağı kapsamlı. Her bölümde birkaç farklı düşünür, konuya birkaç farklı açıdan yaklaşıyor. Üçüncü bölüm feminizmi inceliyor (kitabın teması üzerinden.)
    İçerik şöyle

III. Eğlenceyle İlgili Feminist Araşırmalar
    6 Kadın Bir Adadır
    Dişilik ve Sömürgecilik
    Judith Williamson
    7 Kadınların İçerilmesi
    Kuzey Amerika ve Meksika Popüler Anlatısıyla İlgili Bir Karşılaştırma
    Jean Franco
    8 Moda Bir Söylemden Parçalar
    Kaja Silverman

Akademik çalışma yapacaksanız ne kadar uygun kaçar bilemem ama kendiniz için bir okuma yapıyorsanız şiddetle öneririm..

• Eyw hocam listeye aldım

• Feminizm çok geniş bir konu ve birçok farklı çeşidi ve alt-başlığı bulunuyor.

İletişim yayınlarının feminizm üzerine birçok kitabı bulunmakta, bunlardan aradığın konu üzerine olan kitabı alıp okuyabilirsin.

• Benim bu konuda bir teorim var. Fe mi ni st.

Bu bir sokak olsaydı bu sokağın mudavimleri anne baba ve kızkardeş denen 3 kişi olurdu.

Bu esemede aile bireylerinden eril çocuk dışındaki bireyler feminen yapıyı çağrıştırırdı.

...............

Kandaki hemoglobin neyse feminen düşünce de odur diyebilirim.

Demirin bir kapta su ile durduğu hali duşunun. Kanında demir miktarı azalmış birini duşunun. Bu kişi bakımından oluşan eksiklik feminen yapıya gosterilmesi gereken ilginin azlığı ya da hastalığı gibi gozukurdu.

...............

Kitaptan ziyade okunmuş olanı yorumlamak daha makul olur diye düşündüm. Bu yüzden kitap ismi yerine kanaatimi yazdım.

.............

Demir serumu da denebilecek ilginç bir oluşum bana feminen yapıyı anlatıyor.

İnsanın erkek de olsa x kromozonu gereği dişil oğe taşıması toplumsal manada kadın denen varlığa karşı bir bakışı da oluşturur diye duşunuyorum.

Bu duşunuş biyoloji gereği yani dini toplumsal veya etik anlayışla alakalı değil.

• HADO77 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ediyorum hocam görüşlerin için dinden ekonomiden,özgürlükten,cinsellikten,baskıdan,siyasetten birçok şeyden beslendiğini düşünüyorum bir alana indirgemek yanlış bence

Basit bir örnek olarak Edward Bernays ABD sokaklarinda sigara içemeyen kadınları kullanarak tamamen feminist hareket ile sigara satışlarını inanilmaz seviyelerle çıkarmıştir

Veyahut kadının memesi devrimi bir zamanlar bereketi simdilerde erotimizmi ve satış rakamlarini temsil etmekte

Bu yüzden detaylı analizlere ihtiyaç var

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.