Şimdi Ara

FegeyaOS - Sıfırdan geliştirilmiş işletim sistemi (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
632
Cevap
20
Favori
56.669
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
137 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İşin aslı benim için ortaya çıkmış oldu.
    Genç kardeşimiz açık kaynak kodlu projeler üzerinde edit yaparak kendi OS’unu yazdığını iddia ediyor.
    Hobi olarak kötü iş sayılmaz ama ciddiye alıp Türkler olarak şunu yaptık denilecek birşey değil.
    Arkadaş edit yaparken bir şeyler kaparsa ilerleyen yıllarda belki daha kayda değer işler çıkar. Kötü bir iş yapıyor diyemeyiz. Sadece bu aşamada bu kadar büyüterek duyurması biraz anlamsız. Onu da gençlik heyecanına vermek lazım. İyi şanslar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • BilirKişi00 B kullanıcısına yanıt
    Hayatında tek satır kod yazmamışsın kendi kendine bişeyler geveliyorsun. Hata vermesi derleyicinin karakteristliğine bağlıymş.

Alttaki kod
    if (hff 0x70 ... ifadesini görüyormusun Bilmiş Kişi... O sadece derleyicide karakteristiğinde değil, biraz C++ bilenin hemen fark edebilececei bir hata içeriyor. Ayrıca alttaki return altındaki hff+1=hor ifadesi de ulaşılamaz kod, bunlar ilkokul cocuklarının dahi bildiği şeyler. Sen Bilir Kişi'yim diye ortalıkta dolaşıyorsun daha bu basit şeyleri bilmiyorsun. Cok büyük ihtimal sen de gen-2 Anton Lavey, guest-5993D5759, vs takımıyla aynı Trol grubundansın. Admin sizinle ilgili iyi bir temizlik yapmalı. Linux OS bahanesiyle insanlarla t***k geçmeye forumu sömürüyorsunuz. Daha ne kadar devam edersiniz bilmem.
    FegeyaOS - Sıfırdan geliştirilmiş işletim sistemi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

Hayatında tek satır kod yazmamışsın kendi kendine bişeyler geveliyorsun. Hata vermesi derleyicinin karakteristliğine bağlıymş.

Alttaki kod
    if (hff 0x70 ... ifadesini görüyormusun Bilmiş Kişi... O sadece derleyicide karakteristiğinde değil, biraz C++ bilenin hemen fark edebilececei bir hata içeriyor. Ayrıca alttaki return altındaki hff+1=hor ifadesi de ulaşılamaz kod, bunlar ilkokul cocuklarının dahi bildiği şeyler. Sen Bilir Kişi'yim diye ortalıkta dolaşıyorsun daha bu basit şeyleri bilmiyorsun. Cok büyük ihtimal sen de gen-2 Anton Lavey, guest-5993D5759, vs takımıyla aynı Trol grubundansın. Admin sizinle ilgili iyi bir temizlik yapmalı. Linux OS bahanesiyle insanlarla t***k geçmeye forumu sömürüyorsunuz. Daha ne kadar devam edersiniz bilmem.
    Hocam sizin vermiş oldugunuz bilgiler hatalıdır..

Ayrıca madem bu kadar usta bir programcısınız bize referans verin.. Yani isim soyaddan sizi aratalım ve programlamayla ilgili hünerlerinizi görelim...

Mesela benim blogunu takip ettiğim emre sevinç isimli bir arkadaş var kendisi çok usta programcıdır ismini yazınca bütün hünerlerini anlatan siteler dökülüyor

Siz de adınızı soyadınızı bahşedin bir araştıralım projelerinizi görelim ve feyz alalım..

Yoksa sağdan soldan toplama bilgilerle hor mor 5993d5 falan yazıp laf kalabalıgı yaparak bilgili görünmekle bu işler olmuyor..

....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anton Lavey -- 27 Aralık 2019; 12:33:14 >

• Quattro kullanıcısına yanıt
    Problem, genç bir arkadaşın HaikuOS, HelenOS vs kodları kopyalayıp eksiltip servis etmesiyle sınırlı değil. Fazla naif bakıyorsunuz probleme. Şu konuda belki 10 özel hesap var, o genç arkadaşın sıfırdan geliştiriyorum dediği arak OS'yi destekleyen ve bunu yaparken aralarında açıkça " oh ne güzel trolledim" diyeni bile var, bakınız Anton Lavey 'in mesajları.

• Anton Lavey kullanıcısına yanıt
    Hahah

hor 'u ben değil, non stop Trol amaçlı desteklediğin Trol takımı arkadaşın FerhatGec yazdı, bunu bile fark edemedin mi? :)

Trolleyim derken kendi kendini Trolleyen kişi olarak tarihe geçtin. Hahah. :)

• quote:

Hahah

hor 'u ben değil, non stop Trol amaçlı desteklediğin Trol takımı arkadaşın FerhatGec yazdı, bunu bile fark edemedin mi? :)

Trolleyim derken kendi kendini Trolleyen kişi olarak tarihe geçtin. Hahah. :)
    Sayın hocam horu moru geçelim... Tamam ben kendi kendimi trollüyorum falan siz büyük programcısınız.. Fakat ben sizden zamanında bilgi ünv de hoca olarak ders anlatan emre sevinç bey gibi falan (şu an belçika da yaşıyor) sağlam referanslar istiyorum.. isim soyad bahşedin de sizi bir araştıralım ve yazdıgınız engin bilgilerin doğru olduguna basit ölümlüler olarak inanalım diyorum...

• Guest-5993D5759 G kullanıcısına yanıt
    Sürekli alntı yapıp altına tek ikon koyup duruyorsun ya, senin gibi yapanlar için kurallardan birkaç alıntı

6) Forum kirliliği : Forumları kullanırken konuları, ait oldukları başlıklar altına açmanızı rica ederiz. Gereksiz başlıklar açmamaya, aynı veya benzer bir konuda daha önce başka bir başlık açılıp açılmadığını 'Arama' fonksiyonunu kullanarak kontrol ettikten sonra başlığı açmaya, gereksiz ve flooding niteliği taşıyabilecek sıklıkta mesaj atmamaya özen gösteriniz.İç içe alıntılar yaparak forum düzenini bozmamaya özen gösteriniz. Eski tarihli konulara eğer ki mesajınız konuyla ilgiliyse mesaj atabilirsiniz. Konuyla alakasız mesaj atarak konuyu güncellemek yasaktır.

14) Bölüm içerisindeki konulara sürekli olarak konunun açılış amacının önüne geçecek şekilde alakasız mesajlar yazmak ve alakasız resimler koymak yasaktır. Unutmayınız ki her replik ancak uygun zamanda kullanıldığında konuyu amacından çıkarmaz ve bölüm içerisindeki muhabbete katkı sağlar. Bu kuralın getirilmesindeki amacımız her zaman her konuya aynı mesajların yazılması ile konuların açılış amacından sapmasını önlemektir.

17) Forumlarda iki farklı takma ad ve/veya hesap sahibi olmanız yasaktır. Tek bir hesap ile girmeniz, dolaşmanız ve mesaj atmanıza izin verilmektedir. Bunun dışında birden fazla üyeliği bulunan kişilerin hesapları kapatılabilir. Size ait hesabınıza herhangi bir ceza verilmişse, ceza süreniz boyunca başka bir hesapla foruma giriş yapmanız yasaktır ve fark edildiği anda asıl hesabınıza ek 7 günlük uzaklaştırma cezası verilmektedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuğkan-0153 -- 27 Aralık 2019; 12:55:38 >

• Gönderimin altında yaptığınız yorumlara bak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-A3F4EC772

Gönderimin altında yaptığınız yorumlara bak.
    Forum kurallarından rahatsız mı oldunuz?

• Hayır, tartışmanızdan rahatsız oldum.
  • Naif lise öğrencisi kılığına girip binlerce forum üyesini kandırmaya yeltenmek, bunu birkaç kişi ile organize şekilde yapmak, Linux, İşletim Sistemi, Bilgisayar Bilimi, Programlama konularını pis eğlence anlayışınıza malzeme yapıp, birkaç Trol bir araya toplanıp insanlık bilgilerini ayaklarınız altında ezmek, dezenformasyon yaymak, ayrıca gen-2 ve onun yan hesapları ile her önüne gelene ve Türk Halkına hakaret etmekten dolayı yaptırım alma ihtimaliniz oldukça yüksek.

Daha önce de GecOS adında sıfırdan işletim sistemi yaptım diye konu açmıştınız, ve onun da bir hoax olduğu belgelenmişti. bunu bizzat tarafsız forum üyeleri tespit etti ve doğruladı ve o konunuz kaldırıldı. Büyük ihtimalle bu konu da kaldırılacak ve herkesi işinin başına dönecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-5993D5759

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    İsim soyisim verip ben şu uluğ ve bilge adamım bilgisayar programcısıyım ve benim referanslarım şunlardır şeklinde bir ileti gönderemedi bunun yerine forum kurallarından bahsetti.. Bu arkadaş yani oh wunder şön, bence evde programlama öğrenmeye çalışan amatör düzeyde bilgi seviyesine sahip egolu bir arkadaş.. Tam da tahmin ettiğim gibi bilgilerini veremedi..
  • quote:

Naif lise öğrencisi kılığına girip binlerce forum üyesini kandırmaya yeltenmek, bunu birkaç kişi ile organize şekilde yapmak, Linux, İşletim Sistemi, Bilgisayar Bilimi, Programlama konularını pis eğlence anlayışınıza malzeme yapıp, birkaç Trol bir araya toplanıp insanlık bilgilerini ayaklarınız altında ezmek, dezenformasyon yaymak, ayrıca gen-2 ve onun yan hesapları ile her önüne gelene ve Türk Halkına hakaret etmekten dolayı yaptırım alma ihtimaliniz oldukça yüksek.

Daha önce de GecOS adında sıfırdan işletim sistemi yaptım diye konu açmıştınız, ve onun da bir hoax olduğu belgelenmişti. bunu bizzat tarafsız forum üyeleri tespit etti ve doğruladı ve o konunuz kaldırıldı. Büyük ihtimalle bu konu da kaldırılacak ve herkesi işinin başına dönecek.
    Bu başlıkta işletim sistemi oluşturdugunu iddia etmekten başka suçu olmayan insanı 3 gündür sebepsiz karalamaya çalışan çarşaf çarşaf flame war başlatma amaçlı troll yazı giren ve sürekli huzursuzluk yaratan üstelik iddialarını en ufak bir referans ile ispatlayamayan size ban yok bize var he mi o da iyiymiş gerçekten..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anton Lavey -- 27 Aralık 2019; 13:20:45 >

• Anton Lavey kullanıcısına yanıt
    Forum kuralı:

2) Forumlarımızda, aşağılayıcı, alaycı, başkalarını küçümseyen, iftira niteliğinde, nefret dolu, tehdit edici, huzursuzluk çıkartmaya yönelik mesajlar, başka kullanıcıların kimliğini açıklayıcı, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına, uluslararası kanun, tüzük veya anlaşmalara, ülkemiz çıkarlarına, kişilik haklarına veya genel toplum ahlak kurallarına aykırı, din, dil, ırk, cinsiyet ve benzeri ayrımcılıkları destekleyen içerikler göndermek, tartışmaları amacının dışına ve diğer kullanıcıları rahatsız edecek boyutlara taşımak yasaktır. Her mesajın IP adresi ve giriş tarihi gerektiğinde yetkili makamlara verilmek üzere kaydedilmektedir

Kendi notum: İş ve özel hayatımla ilgili, soru sorulsa da anlatmam. Bana özeldir. Ailemi işfa edecek, onları zor durumda bırakabilecek şeyleri burada yapamam. İşyeri bilgilerimi ise, yaptığım sözleşme gereği istesem de veremem, vermem TC yasalarına göre suç ve hukuksuzluktur.

• quote:

Forum kuralı:

2) Forumlarımızda, aşağılayıcı, alaycı, başkalarını küçümseyen, iftira niteliğinde, nefret dolu, tehdit edici, huzursuzluk çıkartmaya yönelik mesajlar, başka kullanıcıların kimliğini açıklayıcı, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına, uluslararası kanun, tüzük veya anlaşmalara, ülkemiz çıkarlarına, kişilik haklarına veya genel toplum ahlak kurallarına aykırı, din, dil, ırk, cinsiyet ve benzeri ayrımcılıkları destekleyen içerikler göndermek, tartışmaları amacının dışına ve diğer kullanıcıları rahatsız edecek boyutlara taşımak yasaktır. Her mesajın IP adresi ve giriş tarihi gerektiğinde yetkili makamlara verilmek üzere kaydedilmektedir

Kendi notum: İş ve özel hayatımla ilgili, soru sorulsa da anlatmam. Bana özeldir. Ailemi işfa edecek, onları zor durumda bırakabilecek şeyleri burada yapamam. İşyeri bilgilerimi ise, yaptığım sözleşme gereği istesem de veremem, vermem TC yasalarına göre suç ve hukuksuzluktur.
    O zaman böyle konulardan uzak duracaksınız hocam.. Öyle 3 kuruşa 1 köfte olmaz... En azından Ferhat GEC'in isim soyadı belli sizde o bile yok.. Kimsiniz necisiniz neyin nesisiniz, kimin fesisiniz... Bu projeyi kim yargılıyor kim eleştiriyor? Burada herkes kodlamadan anlamaz.. Bu başlıgı okuyan %90 insan kod bilgisine sahip degildir.. O yüzden sizi anlamları için isim soyad referans şart ya da böyle konulardan uzak durmanız gerekir.. Bu durumda sizi neden ciddiye alalım? Bakın ben hiçbir şey bilmiyorum mesela hiçbir şey değilim... Fakat siz bildiginizi iddia ediyorsunuz size inanmam için kim oldugunuzu bilmem şart... Buna cesaretiniz yoksa o zaman forumlarda boş tırı vırı yapmayın bence sizin yaptıgınız şey troldür amaç dışı ve rahatsız edici tartışma başlatıp huzur bozmaya çalısan mesajdır..

Ayrıca tek kelimelik özetle bu arkadaşın projesi size neden bu kadar dokunuyor ki 3 gündür kendinizi paralıyorsunuz? En fazla yazar geçersiniz kolpa diye.. Bunlar normal değil.. Böyle bir davranış kalıbının normal olmadıgı çok bariz bence

• 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.