Şimdi Ara

FB7 Civic - 1 yıllık kullanım ve modifikasyonlar (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
295
Cevap
12
Favori
31.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    seni yeniden forumda görmek güzel. Diğer tarafa gelmeyeceksin madem buradan da muhabbete paylaşıma katılırız. Sayfa hayırlı olsun güzel bir düşünce olmuş.
    Selamlar, saygılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: frekans06

Dostum merhaba,
    seni yeniden forumda görmek güzel. Diğer tarafa gelmeyeceksin madem buradan da muhabbete paylaşıma katılırız. Sayfa hayırlı olsun güzel bir düşünce olmuş.
    Selamlar, saygılar...

bütün paylaşımlarımı buraya toplayacağım işte hocam.
    sağolasın
  • temizyurek kullanıcısına yanıt
    sağ sis farı kaça değişti birde sol kelebek camdaki yeşil şey nedir ?
  • Dostum başlığı yeni gördüm hayırlı uğurlu olsun.

İşte paylaşım budur .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ireyal -- 2 Aralık 2013; 0:57:24 >
  • Hayirli olsun abi iyi paylasimlar dilerim TAKIPTEYIM :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Attila Khan

Allah nazardan saklasın maşallah.

Şehir paketi ve body kiti nerede yaptırdınız acaba bende aynısından düşünüyorum. Bu arada body kit mugen mi acaba? Ön pancurdaki mugen yazısı ve japonca 1-2 harf karakteri var sanırım bi yerde daha görmüştüm nette fotoğrafını çok hoşuma gitmişti kısmetse aynısından yaptıracağım.

Son olarak şehir paketi ve body kit yaptırımı ikisi birden ne kadar zaman alıyor 1 günde biter mi her ikiside ?
  • hocam benimde sol sis farı taş çarpması sonucu kırıldı ve servise gittiğimde ya kaskoyu deldireceksin yada 950 tl vererek değiştireceksin dediler,daha önce değiştirmiş biri olarak işin aslı nedir yardımcı olabilirmisiniz. servis çalışanlarının vurdum duymazlığına gelmiyelim.
  • hocam hoşgeldiniz, siz tekrar görmek güzel,

@temizyurek
  • quote:

Orijinalden alıntı: temizyurek

quote:

Orijinalden alıntı: avansis

Kırmızı logoyu japonlamı yapıstirdiniz?

hayır abi, altında çift taraflı bant ile geliyor.
    onunla yapıştırmıştım.

Şehir paketi ve body kiti nerede yaptırdınız acaba bende aynısından düşünüyorum. Bu arada body kit mugen mi acaba? Ön pancurdaki mugen yazısı ve japonca 1-2 harf karakteri var sanırım bi yerde daha görmüştüm nette fotoğrafını çok hoşuma gitmişti kısmetse aynısından yaptıracağım.

Son olarak şehir paketi ve body kit yaptırımı ikisi birden ne kadar zaman alıyor 1 günde biter mi her ikiside ?
  • gökdemirmehmet kullanıcısına yanıt
    nasıl ya dandik bir sis farı 950 tl mi harbiden o zaman far kırılırsa kimbilir kaç lira ?
  • Sorma yaw, yoldaki taştan korkar olduk
    bi taş gelse fara ayvayı yedik yeni..............
  • Attila Khan kullanıcısına yanıt
    hiç sorma hocam bende şok oldum.dedilerki bir tane degismiyor 2 si birden degisiyor varmıdır aslı acaba.??
  • quote:

Orijinalden alıntı: gökdemirmehmet

hocam benimde sol sis farı taş çarpması sonucu kırıldı ve servise gittiğimde ya kaskoyu deldireceksin yada 950 tl vererek değiştireceksin dediler,daha önce değiştirmiş biri olarak işin aslı nedir yardımcı olabilirmisiniz. servis çalışanlarının vurdum duymazlığına gelmiyelim.

faturada 830 TL gibi birşey yazıyordu.
    kaskom groupamadan. mini hasar onarımı kapsamında kasko delinmeden ön cam, far,sis farı vb birkaç şey daha 1 kez olmak üzere değiştirilebiliyor.
    ama poliçenizde mini hasar onarım yoksa kasko delinir. ya da söyledikleri gibi cepten yaptırırsınız.

bana kalırsa nette satanlar var. onlardan temin edin. fiyatı ve prosedür doğru ama sis farına o kadr para verilmez.

quote:

kaskodan ücretsiz değişti. yeşil şey telefon tutucu.

quote:

Orijinalden alıntı: shinnok

şehir paketi ve body kit trabzon serviste yapıldı. mugen değil. modulo kit diye geçiyor.
    piyasadaki kitlerinde lafa bakarsak hepsi mugen de, gerçekten mugen hiç yok.
    orjinal body kit ile bunun arasında 1000 tl gibi bir fark vardı. orjinal body kitte , body kit ile kaporta arasında conta oluyor, benimkinde ise yok.
    farkeden bişey var mı derseniz benim anladığım yok. zaten serviste bunu önerdi. fiyat farkına gerek yok dedi.
    montajı 1 günde rahatlıkla bitiyor.

logo benim çok hoşuma gidiyor. logo olmasaydı ön panjuru spor panjur yapacaktım. 15 tl ile 400 tl lik panjur masrafından kurtuldum. böyle çok hoşuma gidiyor.

panjuruda değiştirirsem şundan takacağım zaten.

FB7 Civic - 1 yıllık kullanım ve modifikasyonlar

• quote:

Orijinalden alıntı: lahosmania

hocam hoşgeldiniz, siz tekrar görmek güzel,

@temizyurek

quote:

Orijinalden alıntı: Akbabali34

Hayirli olsun abi iyi paylasimlar dilerim TAKIPTEYIM :D

quote:

Orijinalden alıntı: ireyal

Dostum başlığı yeni gördüm hayırlı uğurlu olsun.

İşte paylaşım budur .

teşekkür ederim arkadaşlar. sağolun.

• temizyurek Hocam konu hayırlı olsun, yol gösterici güzel paylaşımlar olmuş.

@temizyurek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xNofear -- 2 Aralık 2013; 19:37:55 >
  • kör nokta aynaları : tanesi 5-6 lira civarında idi.
    uzun yol çok yaptığımdan 1-2 kez kör noktaya gelen araçların üzerine doğru sürdüm aracı.
    görevlerini hakkıyla yapıyorlar. araba sürerken en çok kullandığım şeyler.
    üzerindeki eğim ayarlı. park ederkende kaldırımı göstermesi açısından büyük faydası oluyor.

bunlarda bir ara yaptığım folyo uygulamaları, başlagıçta çok hoşuma gitmişti ancak sonra folyosuz halini daha çok sevmeye başladım.
    kenarlardan kavlıyor falan hoş olmuyor. söktüm şimdi.
    memlekette denk geldi. başka bir civic ile benim araç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi temizyurek -- 2 Aralık 2013; 19:58:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: temizyurek

quote:

Orijinalden alıntı: gökdemirmehmet

hocam benimde sol sis farı taş çarpması sonucu kırıldı ve servise gittiğimde ya kaskoyu deldireceksin yada 950 tl vererek değiştireceksin dediler,daha önce değiştirmiş biri olarak işin aslı nedir yardımcı olabilirmisiniz. servis çalışanlarının vurdum duymazlığına gelmiyelim.

faturada 830 TL gibi birşey yazıyordu.
    kaskom groupamadan. mini hasar onarımı kapsamında kasko delinmeden ön cam, far,sis farı vb birkaç şey daha 1 kez olmak üzere değiştirilebiliyor.
    ama poliçenizde mini hasar onarım yoksa kasko delinir. ya da söyledikleri gibi cepten yaptırırsınız.

bana kalırsa nette satanlar var. onlardan temin edin. fiyatı ve prosedür doğru ama sis farına o kadr para verilmez.

quote:

kaskodan ücretsiz değişti. yeşil şey telefon tutucu.

quote:

Orijinalden alıntı: shinnok

şehir paketi ve body kit trabzon serviste yapıldı. mugen değil. modulo kit diye geçiyor.
    piyasadaki kitlerinde lafa bakarsak hepsi mugen de, gerçekten mugen hiç yok.
    orjinal body kit ile bunun arasında 1000 tl gibi bir fark vardı. orjinal body kitte , body kit ile kaporta arasında conta oluyor, benimkinde ise yok.
    farkeden bişey var mı derseniz benim anladığım yok. zaten serviste bunu önerdi. fiyat farkına gerek yok dedi.
    montajı 1 günde rahatlıkla bitiyor.

logo benim çok hoşuma gidiyor. logo olmasaydı ön panjuru spor panjur yapacaktım. 15 tl ile 400 tl lik panjur masrafından kurtuldum. böyle çok hoşuma gidiyor.

panjuruda değiştirirsem şundan takacağım zaten.

Hocam ben ankaradayım honda bora servisini aradım sordum body kit 1400 küsür dedi çok söyledi. Şsehir paketini ise siyah takıyolarmış neden anlamadım sizin ki gibi beyaz çok daha hoş, nedenini sorduğumda boyanın tam tutmadığını zamanla yıprandığını söylediler çok saçma gövde rengi olmadıktan sonra. Yarın servise gidip yüzyüze görüşücem bakalım.

Bu arada resimler uzaktan olduğu için logo tam görünmüyo.. Sizdeki logo şunun aynısı mı acaba sadece mugen yazısı

http://www.google.com.tr/imgres?start=119&sa=X&biw=1440&bih=761&tbm=isch&tbnid=ovFTcYRwJehRGM:&imgrefurl=http://www.dpccars.com/gallery/index.php/Mugen-Honda-Civic-Sedan&docid=0wE7mDsr9awnHM&imgurl=http://www.dpccars.com/gallery/var/albums/Mugen-Honda-Civic-Sedan/06-26-2013-01-Mugen-Honda-Civic-Sedan.jpg%253Fm%253D1372284572&w=625&h=469&ei=9cqcUpKwIcfMywPW_oCgDQ&zoom=1&ved=1t:3588,r:20,s:100,i:64&iact=rc&page=6&tbnh=180&tbnw=240&ndsp=24&tx=129&ty=64

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shinnok -- 2 Aralık 2013; 20:06:59 >

• navitech marka navigasyon.
    forum da genel kabul gören navigasyon cihazı bu. ancak diğer cihazları kullanan ve memnun olan arkadaşlar var. necvox, cyclone gibi.
    1500 TL ye honda servisine taktırdım.
    montaj süreci baya sancılı oldu benim için. benim dokunurken imtina ettiğim araca eleman pat küt vura vura söktü heryerini. başka çare yok.
    bakmamaya gayret gösterdim.
    eğer taktırırsanız araç başında durmanız canınızı sıkabilir.

cihaaz gayet güzel. müzik, navigasyon harika. haritası başarsoft. 2 yıl ücretsiz güncellemesi var.

ancak tv tam bir cacık. bir halta yaramaz. daha doğru düzgün hiç izlemedim.

ipod giriş kablosu var. müziği oradan dinliyorum.servis elemanı kabloyu torpidoya koyduklarını söyledi ama.ben iphone/ipod elimin altında olsun diye. vites önü boşluğa gelecek şekilde kabloyu çıkardım.
    direksiyon üzerindeki tuşlar ile uyumlu. oradan kontrol edilebiliyoruz.

onun haricinde sd kar ya da kablo aracılı(!) usb girişi de müzik dinlemek için kullanılabilir.
    ayrıca aracın kolçaktaki USB girişide çalışıyor aynen.
    ipodu oraya taktım o da çalıştı.

cihazın ipod menüsü çok güzel. efektif...
    ancak sd kart ya da usb girişide bir o kadar berbat. ilk çıkan vcd menülerini hatırlarmısınız, işte onun aynısı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi temizyurek -- 2 Aralık 2013; 23:23:39 >

• Logoları yanlış hatırlamıyosam sahibinden.com dan almıştım.
    öndeki mugen logosu ve arkadaki Sİ logosu.

her ne kadar ''Sİ'' logosunu takınca araç 2.4 lt motor olmasa da görünüm hoşuma gitti

buyrun resimleri. bu arada mugen logonun esas yeri orası değildi.
    neresi olduğunu üstada soralım

bu arada body kitin ise 2 çeşidi var.
    ikiside mugen değil. modulo kit.
    hondanın önerdiği bu.
    bunların ikisinin demalzemesi aynı. birisinde biraz önce söylediğim gibi conta var. fiyatı 750 tl daha pahalı.

şehir paketini keinlikle boyatın. boya masrafından kaçak için yapıyorlar. hiç bir zararı, yıpranması olmadı. ki benim aracım beyaz.
    buz mavisi civicte var, o da çok güzel.

logolar;
     FB7 Civic - 1 yıllık kullanım ve modifikasyonlar FB7 Civic - 1 yıllık kullanım ve modifikasyonlar FB7 Civic - 1 yıllık kullanım ve modifikasyonlar FB7 Civic - 1 yıllık kullanım ve modifikasyonlar

• quote:

Orijinalden alıntı: xNofear

temizyurek Hocam konu hayırlı olsun, yol gösterici güzel paylaşımlar olmuş.

@temizyurek

teşekkür ederim hocam.sağol.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.