Şimdi Ara

FB7 Civic - 1 yıllık kullanım ve modifikasyonlar (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
296
Cevap
12
Favori
31.795
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bu arabanın orijinal multimedya si ne marka ne model bilen varmı acaba? Bu kullandığınız multimedya sisteminden memnunmusunuz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: buklamania

Konu çok güzel olmuş, bilgilendirmeler için sağolun. Aracına özen gösterenler, bakım yapanlar Takdir-i hak eder.
    Anladığım kadarıyla siz Trabzondasınız, ben de yazın o taraflara seyahat ediyorum o yüzden sizden aracın yokuş performansı konusunda bilgi rica ediyorum. Malum yayla yolları hp tırmanış. Sultan Murat yaylasına çıktıysanız dolu araba ile nasıl performansı var ?

Ben aracı al ak için bayi ile görüşüyorum LPG'li Elegance Otomatik bakıyorum, tek korkum yayala yollarında bin üzmesi.

sultan murat yaylasına çıkmadım ancak kayabaşı yaylası , uzungöl , zigana ya defalarca gittim. bunu yanı sıra trabzonun yüksek yerlerine çoğu kez çıktım. arabayı tanıyıp , devirli kullanırsanız hiç sorun yaşamazsınız. ben hiç bir yokuşta sorun yaşamadım. tabiki turbolu araçlar gibi 2500 devirde çıkmayı düşünürseniz 50 ile bile çıkamazsınız Sultan öMurat yaylasını. Devirli kullanın (4000-5000) hiç sorun olmaz, aksine çok zevkli ve performanslı oluyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tiesto55

Bu arabanın orijinal multimedya si ne marka ne model bilen varmı acaba? Bu kullandığınız multimedya sisteminden memnunmusunuz?

bu arabanın orjinal multimedyası diye bir şey yok. bir ara servisler pionner takıyorlardı ama ne oldu o iş takip edemedim. ben navitech ten çok memnunum. bazı eksik yölneri var ama genel itibari ile alınır ve sorunsuz kullanılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: caucass

asfalt arabası bu...yayla yollarına vurmaya gelmez, yazık olur güzelim arabaya

yahu burada bari muhalefet etme
  • Zaten her gün yaylaya çıkmıyoruz, senede bir defa gideriz onda da üzülmek istemem.

Aracın özelliği neyi gerektiriyorsa ona göre kullanacağız tabi, o yokuşları rahat çıksın da 5000 devirde çıksın benim için fark etmez. Neticede Honda motoru korkmadan basarım.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Araç için dün akşam kapora bıraktım kısmetse Perşembe ya da Cuma'ya alırız.
  • motor yönünden sıkıntı zaten çıkmaz arkadaşlar. süspansiyon balans bozukluğu, altı sürtmesi vs yaşanabilir yaylada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: buklamania

Zaten her gün yaylaya çıkmıyoruz, senede bir defa gideriz onda da üzülmek istemem.

Aracın özelliği neyi gerektiriyorsa ona göre kullanacağız tabi, o yokuşları rahat çıksın da 5000 devirde çıksın benim için fark etmez. Neticede Honda motoru korkmadan basarım.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Araç için dün akşam kapora bıraktım kısmetse Perşembe ya da Cuma'ya alırız.

hayırlı olsun , Allah kaza bela vermesin.
    Ben uygun şekillerde kullanarak yokuşlarda çok güzel performans alıyorum. Özellikle uzun yollarda yokuş performansı harika.
    forumda basıyorsun gitmiyor dediklerinde benim yokuşlarda sollayamadığım araç sayısı nadirdi.
    bence pişman olmazsınız performans açısından ...
  • Dualarınız için sağolun, daha iyisi sizin olsun inşaallah.

Aslında yaylalara gideceğim için Qashqai alacaktım ama arabanın ikinci ellerini incelediğimde direk vazgeçtim. Daha 2011-12 model araçların döşemeleri berbat olmuştu. Bu forumda bir arkadaş garatiden 2 defa şoför koltuklarını değiştirdiğini yazmıştı.

Neyse, çok şükür Sultan Murat yaylasının yolları asfalt, eğrisuya kadar da yavaş gideriz10 dk.
    Erciyes Tekir yaylası zaten 3 şerit yol
  • Yayla yolları taşlı....olur...
  • selamlar temizyurek kardeşim. forumunu ilk günden beri takip ediyorum. o zamanlar aracım yoktu. 2014 martta nasip oldu aldım. daha sonrada sürekli takipteydim ancak tanışmadık sanırım. sana bir kaç konuda danışmam gerekti. vakit ayırırsan sevinirim.

aracıma internetten navitech nx-221r kodlu multimedya cihaz aldım. önümüzdeki hafta montaja gidicem. gideceğim yer navitech çözüm ortağı. ancak gitmeden bir kaç konuda bilgilenmem gerektiğini hissediyorum herhangi bir olumsuzlukta müdahale edebilmem için. bunun için

1- aracında gördüğüm ve çok hoşuma giden tampona ön kamera koymak istiyorum. bunun için kamera siparişi vereceğim. ancak montaj için aradığım bir kaç kişi ön kameranın montajı için tam olarak yanıt veremedi. Ön kamera bağlantısı nasıl ve cihazdaki hangi girişe yapılıyor. Sorduğum bir kişi aux girişine bağlarız dedi ama emin olamadım. AV girişine bağlanıyor diyenlerde oldu. Bazı araçlara ekstra anahtar koyularak açma kapama yapılabiliyormuş. Anahtarsız şekilde bağlatmak mümkün mü? Örneğin bu linkte sanırım anahtar yok. Bağlantısı nasıl yapılıyor?https://www.youtube.com/watch?v=qBfYzspkuRk&app=desktop

2- TV ve GPS anteni aracın neresine konuldu? Taktıran arkadaşların belirttiklerine göre kimisininki ön yolcu camının alt veya üstüne takılmış. Bazılarının ise görünmeyecek şekilde göğüslüğün içine takılmış.

3- Cihazın kendi USB'sini torpidoya uzatıyorlar sanırım. Ancak taktıran bazı arkadaşlar kolçaktakini kullanamadıklarını söylemişler. Yani iptal edildiğini söylemişler. Bazıları ise kolçaktaki USB'yi halen sadece şarj için kullanabildiklerini yazmış. Bende bu şekilde en azından şarj ve imide foto atmak için kullanabilmek istiyorum. Yani kolçaktaki usb'nin iptal edilmesini istemiyorum. Bunun için montajı yapan ustaya söylemem gereken herhangi bir şey var mı?

şimdiden teşekkür ederim.
    @temizyurek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RaKeDa -- 9 Aralık 2015; 22:17:09 >
  • hayirili olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: antikcocuk

selamlar temizyurek kardeşim. forumunu ilk günden beri takip ediyorum. o zamanlar aracım yoktu. 2014 martta nasip oldu aldım. daha sonrada sürekli takipteydim ancak tanışmadık sanırım. sana bir kaç konuda danışmam gerekti. vakit ayırırsan sevinirim.

aracıma internetten navitech nx-221r kodlu multimedya cihaz aldım. önümüzdeki hafta montaja gidicem. gideceğim yer navitech çözüm ortağı. ancak gitmeden bir kaç konuda bilgilenmem gerektiğini hissediyorum herhangi bir olumsuzlukta müdahale edebilmem için. bunun için

1- aracında gördüğüm ve çok hoşuma giden tampona ön kamera koymak istiyorum. bunun için kamera siparişi vereceğim. ancak montaj için aradığım bir kaç kişi ön kameranın montajı için tam olarak yanıt veremedi. Ön kamera bağlantısı nasıl ve cihazdaki hangi girişe yapılıyor. Sorduğum bir kişi aux girişine bağlarız dedi ama emin olamadım. AV girişine bağlanıyor diyenlerde oldu. Bazı araçlara ekstra anahtar koyularak açma kapama yapılabiliyormuş. Anahtarsız şekilde bağlatmak mümkün mü? Örneğin bu linkte sanırım anahtar yok. Bağlantısı nasıl yapılıyor?https://www.youtube.com/watch?v=qBfYzspkuRk&app=desktop

2- TV ve GPS anteni aracın neresine konuldu? Taktıran arkadaşların belirttiklerine göre kimisininki ön yolcu camının alt veya üstüne takılmış. Bazılarının ise görünmeyecek şekilde göğüslüğün içine takılmış.

3- Cihazın kendi USB'sini torpidoya uzatıyorlar sanırım. Ancak taktıran bazı arkadaşlar kolçaktakini kullanamadıklarını söylemişler. Yani iptal edildiğini söylemişler. Bazıları ise kolçaktaki USB'yi halen sadece şarj için kullanabildiklerini yazmış. Bende bu şekilde en azından şarj ve imide foto atmak için kullanabilmek istiyorum. Yani kolçaktaki usb'nin iptal edilmesini istemiyorum. Bunun için montajı yapan ustaya söylemem gereken herhangi bir şey var mı?

@temizyurek

Hocam öncelikle kusura bakmayın , foruma epeydir girmiyorum. o yüzden cevap yazamadım.
    Muhtemelen taktırmışsınızdır ama sorunuza kendimce cevap vermeye çalışayım yine de.

Ön kamera bağlantısı cihazın içinden av-in girişine yapılıyor.yani cihazın garantisi bozulur.Benim öyle bir derdim olmadığı için rahatlıkla yaptırmıştım. Hala da gayet güzel çalışıyor. Av in girişine kamera bağlandığı için cihazın dışında bulunan av-in girişini kullanamıyorsunuz. Bunun içinde kameraya içerden bir anahtar konuluyor. Oradan istediğiniz zaman kapatıp açıyorsunuz. Ya da dışardaki av-in girişini kullanmak istediğiniz zaman.

anten ön cam üst kısma konuldu. Üst tavan döşemesinin hemen hemen altına geliyor.Görünmüyor yani.

Benimkinde kolçaktaki usb de şarj yapılıyor, resim atılıyor, USB çalışıyormu hatırlayamadım ama İPOD taktığım zaman çalışıyor. Bu kısım biraz ustaya göre değişiyor sanırım çünkü çoğu kişi bu kısmı farklı ifade edebiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: antikcocuk

selamlar temizyurek kardeşim. forumunu ilk günden beri takip ediyorum. o zamanlar aracım yoktu. 2014 martta nasip oldu aldım. daha sonrada sürekli takipteydim ancak tanışmadık sanırım. sana bir kaç konuda danışmam gerekti. vakit ayırırsan sevinirim.

@temizyurek

Hocam öncelikle kusura bakmayın , foruma epeydir girmiyorum. o yüzden cevap yazamadım.
    Muhtemelen taktırmışsınızdır ama sorunuza kendimce cevap vermeye çalışayım yine de.

Ön kamera bağlantısı cihazın içinden av-in girişine yapılıyor.yani cihazın garantisi bozulur.Benim öyle bir derdim olmadığı için rahatlıkla yaptırmıştım. Hala da gayet güzel çalışıyor. Av in girişine kamera bağlandığı için cihazın dışında bulunan av-in girişini kullanamıyorsunuz. Bunun içinde kameraya içerden bir anahtar konuluyor. Oradan istediğiniz zaman kapatıp açıyorsunuz. Ya da dışardaki av-in girişini kullanmak istediğiniz zaman.

anten ön cam üst kısma konuldu. Üst tavan döşemesinin hemen hemen altına geliyor.Görünmüyor yani.

Benimkinde kolçaktaki usb de şarj yapılıyor, resim atılıyor, USB çalışıyormu hatırlayamadım ama İPOD taktığım zaman çalışıyor. Bu kısım biraz ustaya göre değişiyor sanırım çünkü çoğu kişi bu kısmı farklı ifade edebiliyor.
  • shinnok kullanıcısına yanıt
    Kayseri'deyim. Aracım metalik gri. Fb7'nin 4 kapı , ön ve arka tampon koruma plastik setini nereden bulabilirim? (honda bayii dışında) çıkma ve farklı renkte de olabilir. 0 506 209 27 38
  • quote:

Orijinalden alıntı: temizyurek

bugün LPG için emülatör takıldı. kibrit kutusu kadar bir zımbırtı. nereye nasıl taktıklarını görmedim ancak montaj şeması , nasıl nereye takılacağını gösterir belgeler falan elimde :))
    bir gün birisi kendisi emülatör geliştirir aracına takmak isterse, bana haber etsin :))

ilk önce boş uyarısı veriyor ( önceden sürekli uyarı verdiği seviyelerde iken) sonra kendi kendine düzeliyor.işlem kontağı kapatıp açınca gerçekleşiyor.

araç eco olduğu için ücretsiz takıldı.

6 yok olmuş ama kusura bakma. Takılan emülatörün montaj şeması, nasıl nereye takılacağını gösterir belgeler duruyor mu? Paylaşır mısınız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.