Şimdi Ara

Fazla sıkı basslı hoparlöre ayar (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
1.629
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: General Daimos

Şimdi sırada ne var hocam :)
    KEF LS 50 mi?
    Bence senin sorununu kökten çözebilecek bir marka varsa o da Dynaudio'dur ama o amfi ile ne kadar sürülür bilmiyorum her ikisi de.

Alıntıları Göster
    KEF LS50 ile de subwoofer iyi gidiyormuş. :)
    https://www.youtube.com/watch?v=_SKvodINpUM

• Bence ilk sorun amfi. Sonra kablolama. Amfiyi şöyle bir pm15s1 al bak bakıyım sert çalıcakmı ? Üstünede vandenhul kablolama(cs122+ d102mkiii+mainstream power chord) bak bakalım ne oluyor. Yine sert çalarsa camdan aşağı at.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben sorunun kesinlkle amfiden olduğunu düşünüyorum.

Benim de bir önceki amfim biro-r dı ve RX8'lerde alt frekanslar resmen şahin xls bassına dönüp orta frekansları bile boğmaya başlamıştı. Kabul ediyorum zaten RX8'leri sürecek bir amfi değil brio ve bookshelf sürmesi ile kıyaslanmaz, ancak kaynak çok iyi değilse alt frekanslarda ciddi sıçıyor. Brio'ya uygun hoparlör bağlamak çok önemli. Zensor 3 ya da Ikon 3 gibi.

Daha sonra Arcam Alpha 10' a geçtim, alt frekanslar ciddi belirginleşti ve geri çekildi, sahneyi rahat bıraktı, midler ve vokal ön plana çıktı.

Kabloya falan para harcayacağınıza bence ilk önce kullandığınız hoplara uygun amfi bulun. Bence setup sıralamasında seçim aşağıdaki şekilde olmalıdır,

Hoparlör > Amfi > Kaynak > Kablolama
  • quote:

Orijinalden alıntı: the wade

Ben sorunun kesinlkle amfiden olduğunu düşünüyorum.

Benim de bir önceki amfim biro-r dı ve RX8'lerde alt frekanslar resmen şahin xls bassına dönüp orta frekansları bile boğmaya başlamıştı. Kabul ediyorum zaten RX8'leri sürecek bir amfi değil brio ve bookshelf sürmesi ile kıyaslanmaz, ancak kaynak çok iyi değilse alt frekanslarda ciddi sıçıyor. Brio'ya uygun hoparlör bağlamak çok önemli. Zensor 3 ya da Ikon 3 gibi.

Daha sonra Arcam Alpha 10' a geçtim, alt frekanslar ciddi belirginleşti ve geri çekildi, sahneyi rahat bıraktı, midler ve vokal ön plana çıktı.

Kabloya falan para harcayacağınıza bence ilk önce kullandığınız hoplara uygun amfi bulun. Bence setup sıralamasında seçim aşağıdaki şekilde olmalıdır,

Hoparlör > Amfi > Kaynak > Kablolama
    Amfiyi gönderdim, yamaha as701 ile anlaştık gibi. Onunla hoparlörleri deneyip ona göre karar vereceğim, gerçi şimdiden satılığa koydum. Birisi hoparlörü vincent power amfi ile takas teklif etti ama pre power çok yer kaplayacağı için sıcak bakmıyorum. Vincent ları da pek tanımıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: yigitboylu

Amfiyi gönderdim, yamaha as701 ile anlaştık gibi. Onunla hoparlörleri deneyip ona göre karar vereceğim, gerçi şimdiden satılığa koydum. Birisi hoparlörü vincent power amfi ile takas teklif etti ama pre power çok yer kaplayacağı için sıcak bakmıyorum. Vincent ları da pek tanımıyorum.

Alıntıları Göster
    Hocam ne yaptınız sonuç ne oldu?
  • zanzi7575 kullanıcısına yanıt
    Yamaha AS701 geliyor inşallah, detay konusunda regadan iyi olmasını beklemiyorum ama gücü 2kat, bir de ton kontrolü belki işime yarar, görecez bakalım.

Bu arada Zensor 3 bassları derindi ama biraz gevşekti. Kabininin kalınlığı az olduğundan mı reganın 50watt çıkışı yetersiz kaldığından mı bilemiyorum ama zensor3 seviyesinde bassları olan ama az daha sıkı, tok çalan ne olabilir. Emit M20 misal aradığımı verebilir mi?

Tekrar tekrar denemeden almayın demeyin, öyle bir şans pek olmuyor işte.
  • Arkadaş çok yoğunmuş gönderemedi halen. Sabırsızlıkla bekliyorum.
  • yigitboylu kullanıcısına yanıt
    Yamahanın detayı bariz regadan iyi olucak.a class.regalar çok naturel düz çalıyor bemim duyduğum.yamaha 701 seversin bence

• quote:

Yamaha AS701 geliyor inşallah, detay konusunda regadan iyi olmasını beklemiyorum ama gücü 2kat, bir de ton kontrolü belki işime yarar, görecez bakalım.

Bu arada Zensor 3 bassları derindi ama biraz gevşekti. Kabininin kalınlığı az olduğundan mı reganın 50watt çıkışı yetersiz kaldığından mı bilemiyorum ama zensor3 seviyesinde bassları olan ama az daha sıkı, tok çalan ne olabilir. Emit M20 misal aradığımı verebilir mi?

Tekrar tekrar denemeden almayın demeyin, öyle bir şans pek olmuyor işte.
    HEm detay hem de dinamiklik ve tork olarak farkı hissetterecektir. Hoparlörleriniz tork istiyor 8 ohm değerinde... Rega da tork olayı noksan. Gelince deneyimlerinizi yazarsanız sevinirim

• Ay hadi inşallah :) Seve seve bilgi vereceğim.
    Ben bu şekilde üst seviye sistemlerden anlamam,

Sadece fikrimi belirtmek isterim;

Sizin dediğiniz konunun başında galiba derin bass yok, diğer vurdulu baslar ön planda,,

Derin baslar >> 30Hz ile 60Hz arası baslar dır..

60Hz nin üstüne çıktıkça özellikle 80 - 120Hz arası vurvurlu baslardır,,

Subwooferlar 30-140Hz arası bass gecirir,, isteyen 40hz de isteyen 60hz de isteyen 100, 140hz de sınırlar..

Çok derin müzikten uzak bass isteyenler bunu 30Hz ye yakın tutar,, bir süre sonra tadı olmaz ve tekrar 80-100hz ye çıkartırlar,, bunun takibinde,, mid hoparlörlerin 120Hz den sonrasını vermesi istenir, yoksa müzik eksik olur..

Wooferr 80Hz ,, midler 200hz ise arada kalan,, 80-200hz arası sesler filtreden geçemez, müzik eksik olur..

Konunun özeti,, derin basslar 60 ile 30Hz arasındadir,,

Amfinin karakteri bass kazancı ortalama 100hz ise derin çalmaz,,, bass kazancı 40-100 hz ise,, gerçi loud da 30-50hz varsa olur,,, (bu kadar frekans durumuna kablo etki etmez),

Ustaların dediği gibi, ilk iş anfide, ikinci iş hoparlörde,,, ses kalitesi ise ana kaynak ile ilgili,,, Hayırlı Günler,,,

• as701 geldi, hoparlörler kendini buldu gerçekten. Basslar tam olması gerektiği gibi ne fazla ne az. Çok mutluyum. As701 detay olarak regadan belki 1 tık önde ama tork etkisini çok rahat gösteriyor. Hoparlörlerin gerçek karakterinin de öyle olmadığını öğrenmiş olduk.

Şu an pc-ifi dac üzerinden gidiyorum. Optik kablo ile amfiye direk bağlantı yapıp dahili dac ı deneyeceğim fakat optik kablom yok. Dahili dac, ifi micro idsd den iyi sonuç verebilir mi acaba?
    Hayirli olsun . As701 i kendimde kullaniyorum . Yaklasik 6 ay falan olmustur sifir cihazlar kategorisinde bu fiyata rakipsiz bence . Hayvani bir gücün var cihazin . Optigi deneyip kendi sonucjnuza ulasmaniz lazim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yavuzazgin -- 25 Nisan 2018; 12:55:55 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Hayırlı olsun, severek müzik dinlemenize sevindim..

Ben ne zaman en alt seviye stereo sisteme geçerim bilmiyorum,,, en azından Tv ye falan da uyması için büyük ihtimalle AVR olacak,, hoparlör takıp çıkarmayı çok severim tüm çıkışları woofer dahil speaker out olmali,,

• https://m.youtube.com/watch?v=hBiezEbmyfY

Cekmis oldugum bir video

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

as701 geldi, hoparlörler kendini buldu gerçekten. Basslar tam olması gerektiği gibi ne fazla ne az. Çok mutluyum. As701 detay olarak regadan belki 1 tık önde ama tork etkisini çok rahat gösteriyor. Hoparlörlerin gerçek karakterinin de öyle olmadığını öğrenmiş olduk.

Şu an pc-ifi dac üzerinden gidiyorum. Optik kablo ile amfiye direk bağlantı yapıp dahili dac ı deneyeceğim fakat optik kablom yok. Dahili dac, ifi micro idsd den iyi sonuç verebilir mi acaba?
    Hayırlı uğurlu olsun gerçekten sevindim sizin adınıza
    Rega'nın hakkıyla sürebilecek hoparlörün tüm özelliğini ortaya çıkarabilecek gücü ne yazıkki yok. Dali Zensor 3 ile bile çok uyumlu elinizdeki Yamaha.
    Amfi hoparlörden bir tık daha önde bence ses kalitesini ortaya çıkarmada.
    Basit bir optik kablo ile öğrenirsiniz durumu.

• nihayet huzura erdi adam ya
    çok uğraştı ama hayırlı olsun.
  • ilkerinanç kullanıcısına yanıt
    Gerçekten öyle mi acaba? Ben bu yaşıma geldim, bu hobide huzura eren bir kişi görmedim daha.
  • simsek07 S kullanıcısına yanıt
    Şükürler olsun. Huzuru 5e bölersek 2 den 4e çıktım diyebilirim gönül rahatlığıyla. Benim huzursuzluğum değil problemim vardı diye görüyorum. Artık arayışlarıma devam ederken en azından keyifle müzik dinlemeye devam edebiliyorum.

• quote:

Şükürler olsun. Huzuru 5e bölersek 2 den 4e çıktım diyebilirim gönül rahatlığıyla. Benim huzursuzluğum değil problemim vardı diye görüyorum. Artık arayışlarıma devam ederken en azından keyifle müzik dinlemeye devam edebiliyorum.
    Problemin çözüldüğüne sevindim. Hayırlı olsun, bizimkisi biraz şaka tabi.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.