Şimdi Ara

Fazla bilgili değilim yardım edermisiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Windows XP Pro. Version 2002 Service Pack 2 kullanıyorum.
    Bilgisayar sistemim : İntel(R) Celeron(R) CPU 1.80 GHZ 608 MB RAM
    Bilgisayarımda 32 MB SİS 650 SİS740 series VGA ekran kartı var. Bilgisayarıma SİPRU programını yüklemek istiyorum (Cnbc-e seyredebilmek için). Bunun için uygun fiyatlı 250 MB bir ekran kartı istiyorum.
    Sistemimin PCI-e olmadığını biliyorum. Çünkü sistem bilgilerinde yazmıyor. Ama ekran kartımın konumu olarak PCI veriyolu 1 yazıyor. Sürücü tarihi olarak 2003 yazıyor. Acaba ben AGP ekran kartı mı almalıyım bazı kartlarda DDR veya DDR 2 yazıyor benim bilgisayara uyar mı? Bu konularda çok cahilim bana açıklayıcı bir şekilde yardımcı olur musunuz? SAPPHIRE ATI RADEON X550 XTX 256MB HM 512MB 128BIT (DirectX 9.0) PCI-E x16 EKRAN KARTI 11098-05-20 ekran kartı benim için uygun mudur? ya da SPARKLE NVIDIA GEFORCE FX5500 256MB 128 BIT AGP 8X TV-OUT EKRAN KARTI ya da Inno3D TORNADO NVIDIA 256MB GF FX5500 AGP 8X DVI + TV/OUT EKRAN KARTI ya da SAPPHIRE ATI RADEON 9250 256MB 128BIT AGP EKRAN KARTI (11046-01-20) bunlardan hangisi benim için uygun olur. Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaliope -- 19 Ocak 2008; 18:11:11 >

• Aşağıdaki linkteki program ile anakartının modelini öğrenip buraya yazabilir misin acaba?

http://www.cpuid.com/download/cpu-z-143.zip

CPU-Z programını açtıktan sonra Mainboard sekmesine gel orada anakartın modeli yazacaktır. Böylece anakartının AGP ekran kartı destekleyip desteklemediğini göreceğiz.
  • Teşekkürler. AGP version 2.0 yazıyor. DDR 640 MB. RAM.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaliope -- 20 Ocak 2008; 0:57:20 >
  • Bana yardım edecek arkadaş yok mu?
  • o kartlardan hiçbri sana olmaz,o pc de cnbc-e izlemen ya da izlemeye çalişman tam anlamiyle bir işkence olur,gdip 55 ekran bir tv alsan ,onu prize taksan zaten ceker cnbc -e:D hem daha ucuza hemde kolaya halletmiş olursun..o pc bence artık tarih olmush ama genede alcam diosan parana yazık edersin,AGP sıfır ekran kartı satılmıyo artık senn pc ne gore,2. el bakıcaksın...
  • o kartlardan hiçbri sana olmaz,o pc de cnbc-e izlemen ya da izlemeye çalişman tam anlamiyle bir işkence olur,gdip 55 ekran bir tv alsan ,onu prize taksan zaten ceker cnbc -e:D hem daha ucuza hemde kolaya halletmiş olursun..o pc bence artık tarih olmush ama genede alcam diosan parana yazık edersin,AGP sıfır ekran kartı satılmıyo artık senn pc ne gore,2. el bakıcaksın...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.