Şimdi Ara

FatihTerim Galatasaray ın Yaşayan EFSANESİDİR !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
1.798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1980-81 yılları İstanbul'da sıkıyönetim var, Ömer Albay zamanı. Haftasonu İnönü stadında bir lig maçı Galatasaray, Eskişehirspor' u konuk ediyor. Stad dolu, seyircide endişeli ve gergin bir bekleyiş, çıkış tüneli ağızında takım göründü. Saha kenarında kurban kesildi, oyuncular kurbanın üzerinden atladılar, alınlarına kan sürüldü... Çok kritik bir hafta ligin sonu görünmüş Galatasaray futbol takımı puan cetveli sıralamasında sondan dördüncü!. Bu maçıda kaybederse küme düşme potasına girecek. Tüm fotomuhabirleri Gs'nin atacağı golü fotoğraflamak için Eskişehir kalesi arkasında bende ters kalede idim. İlk devre skoru Eskişehir 2, Galatasaray 0, devre arasına bu skorla başlar önde gidildi. Seyirci şokta, suspus olmuş, kimsenin ağzını bıçak açmıyor, hava soğuk tembel bir kış güneşi var ve ikinci devre başladı. Antrönör sorunu yaşayan Galatasaray'ı son olarak Turgay Şeren çalıştırıyor. Fatih Terim takım kaptanı, defansın bel kemiği, ABD'nin Cosmos takımından transfer edilen yumruk show ile ünlü sarışın defans elemanı Güngör'ü ileri gönderiyor, forvete yardım etsin diye.

FatihTerim Galatasaray ın Yaşayan EFSANESİDİR !Turgay Şeren çıldırıyor sacını başını yoluyor, taç çizgisi kenarına kadar gelip avazı çıktığı kadar bağırıyor "Güngör geri gellll" diye.
    Güngör şaşkın geri mi gelsin ileride mi kalsın, takımla son 35 dakikaya 2-0 mağlup girilmiş. Gol fotoğrafı çekmeyi bir yana bırakıp geldim GS kulübesi önüne. Fatih, Güngör'ü ileri gönderdikçe, Turgay 3. Golü yeme korkusu ile geri çağırıyor, sürtüşme var. Libero Fatih, Turgay hocaya en sonun da bağırmaya başlıyor " KARIŞMA HOCAM SEN " dönüyor Güngör'e git ileri sen diyor. Önce 2-1 sonra bir korner bir kafa 2-2 Turgay Şeren ağlıyor gözler kıpkırmızı.

Galatasaray kariyerinde 327 maça çıkan ve aynı zamanda kaptan olarakda görev yapan Fatih Terim ilerki yıllarda yaşayamadığı şampiyonlukların acısını çıkaracaktı

Galatasaray ın bu günlere gelmesinde en çok çalışan insanlardan biridir. Hayatı boyunca tam 7665 gün boyunca Galatasaray futbol takımına hizmet etmiş, 6 Lig şampiyonluğu, 1 UEFA kupası, Şampiyonlar ligi çeyrek finali, kadıköyde kazanılan kupa, 1 CB kupası, 3 Türkiye kupası, 2 TS kupası kazanmış

Son olarak Fatih Terim Galatasaraydaki görevine son verilmeden önce söylediği bir sözünü hatırlatmak isterim

" GEL DEDİLER GELDİM, KOŞ DEDİLER KOŞTUM, ÇALIŞ DEDİLER ÇALIŞTIM, ŞİMDİ GİT DERLERSEDE MERAK ETMEYİN GİTMEM DİRENİRİM"

Birde nedense kendisinin hep maaşı konuşulur anlamadığım nokta ise 20 yıldır süper ligde antrönörlük yapıp hiç bir başarısı bulunmayan ve spor programlarında çalışıp akşama kadar eleştiri üretip Fatih Terimin başarısının ve kariyerinin çeyreğine sahip olmayan insanlar tarafından eleştiriliyor.

Kanedisi bazı insanların milano ya gezmeye gidemediği dönemlerde fiorentina ve milanı çalıştırmış Galatasaray efsanesi

• Fatih Terim formadaki 1 yildizdir, uefa kupasidir, avrupa vizyonudur, ulkemizin dunya capindaki nadir markalarindandir. Nankorluge hiiic gerek yok. Bugun td olarak gelmesini cok isterim ama en cok istedigim sey onu baskan olarak gormektir. Fatih Terim bugun gelse futboldan soguyan Galatasarayli taraftarlari tekrar atesler buna eminim. Seven sevmeyen herkes onun sayesinde oz guven yapar. 2-0 yenikken bile bu maci alacagiz der. Pek anlatilmaz ama iyi yasanir :) defalarca yasatti cunku. Allah İMPARATOR’a saglikli huzurlu uzuuuun omurler versin insallah.
    Çoluk çocuğun para para diye yaptığı yorumlara kanmayın arkadaşlar.
    Bugün ünal aysal fikret orman'ın yaptığını yapıp teknik direktörünün
    arkasında durmuş olsaydı, biz vermiyoruz diyebilseydi her şey farklı olurdu.
    Sen hem git milli takım menajerliği için görüşülmesine izin ver,
    hem de satmış desinler. yıldırım demirören beşiktaş başkanı olmuş olsa,
    gidip onla anlaşmış olsalar tamam diyecem, millet haklı, Fatih terim sattı Galatasara'ı.
    Milli takım menajerliği için kendi kulübünün başkanı izin veriyor ve
    sonrasında milli takımı kabul etmediği taktirde vatana ihanetten yargılanacak
    bir ortam hazırlanılıyor. Ne kadar egolu da olsa, ne kadar kaprisli de olsa
    bu ülkeye bir daha Fatih Terim gibi teknik direktör gelmeyecek arkadaş.
    Hiçbiri bu başarıları yakalayamayacak.
    Bunu para için sattı diyen zihniyetler kafasına soksun.
  • O sabah tv'de Yıldırım Demirören'le gülerek poz verdiği yayını gördükten sonra şimdiye kadar yaptıklarının ne kadar boş olduğunu anladım.
  • Hizmetleri için teşekkür ederiz, zaten maddi karşılığını da fazla fazla almıştır. Kapımızdan geçmesin mümkünse.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tadeon

O sabah tv'de Yıldırım Demirören'le gülerek poz verdiği yayını gördükten sonra şimdiye kadar yaptıklarının ne kadar boş olduğunu anladım.

Yıldırım demirören ile poz veridği yer aygaz bayisi değil milli takım takım için bulunduğu bir ortam

Kaldıki kendisi Galatasaraydan ayrılmayı istemiyordu görevine son verdiler kendisi istifa etmiş gibi davranmayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: F355 Challenge

Hizmetleri için teşekkür ederiz, zaten maddi karşılığını da fazla fazla almıştır. Kapımızdan geçmesin mümkünse.

Peki maddi karşılığını fazlasıyla alıp Galatasaraya hiç bir şey katmadan gidenler ne olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: seker1adam

quote:

O sabah tv'de Yıldırım Demirören'le gülerek poz verdiği yayını gördükten sonra şimdiye kadar yaptıklarının ne kadar boş olduğunu anladım.

Yıldırım demirören ile poz veridği yer aygaz bayisi değil milli takım takım için bulunduğu bir ortam

Kaldıki kendisi Galatasaraydan ayrılmayı istemiyordu görevine son verdiler kendisi istifa etmiş gibi davranmayın

Bu adamdan hayır gelmez ilk fırsatta gene satar.
  • Fatih Terim formadaki 1 yildizdir, uefa kupasidir, avrupa vizyonudur, ulkemizin dunya capindaki nadir markalarindandir. Nankorluge hiiic gerek yok. Bugun td olarak gelmesini cok isterim ama en cok istedigim sey onu baskan olarak gormektir. Fatih Terim bugun gelse futboldan soguyan Galatasarayli taraftarlari tekrar atesler buna eminim. Seven sevmeyen herkes onun sayesinde oz guven yapar. 2-0 yenikken bile bu maci alacagiz der. Pek anlatilmaz ama iyi yasanir :) defalarca yasatti cunku. Allah İMPARATOR’a saglikli huzurlu uzuuuun omurler versin insallah.
  • quote:

quote:

quote:

Hayır gelmez dediğin adam 3 defa gelip 10 taneden fazla kupa kazandırdı

Doğru hayır gelmez ama bol bol kupa getirdigi kesin edirne sınırlarının dışıda dahil

• Arkadaşlar fatih terim gelecek mi sizce ? Dursun Özbek Fatih Terim’i getirmek için seçime gitti diyenler var ama pek inanasım gelmiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hk@n

Arkadaşlar fatih terim gelecek mi sizce ? Dursun Özbek Fatih Terim’i getirmek için seçime gitti diyenler var ama pek inanasım gelmiyor

Seçim olduğu için pek girmedi o konulara ama seçilirse ilk ona gidecek ve Terim gelir bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hk@n

Arkadaşlar fatih terim gelecek mi sizce ? Dursun Özbek Fatih Terim’i getirmek için seçime gitti diyenler var ama pek inanasım gelmiyor

Fatih Terim'i getirmek icin neden secime getiriyor? Direk getirseydi. Baskan ve Fatih Terim bunu istedikten sonra hicbir muhalif yönetici buna engel olamaz. Fatih Terim'i getirirdi. Mayista sampiyon olurdu. Bu sayede belki tekrar 3 yil daha secilirdi. Ama Dursun bu isi riske atmak istemiyor. Ünal Aysal'in zamaninda yaptigi gibi sark kurnazligi yapacak. 1 ayda kimse secime hazirlanamayacagi icin karsisina güclü bir aday cikmayacak. Bu sekilde 3 yil daha koltukta kalmayi garanti altina alacak. Olayin Fatih Terim'le ilgisi yok. Tudor'un kovulmasiyla bile ilgisi yok. Tamamen sezon basinda planlanmis bir hamle.

Dursun'un bu hamlesini engelleyebilecek tek bir isim var = Fatih Terim.

Nasil mi? Normal sartlarda hicbir muhalef baskan adayi 20 Ocak'a kadar secim kazanacak bir yönetim kadrosunu olusturamaz. Ancak bir baskan adayi Fatih Terim ile anlasirsa ve (Duygun Yarsuvat gibi) mayisa kadar baskan olacagim derse isler degisir. O zaman yeter ki sampiyon olalim, sonrasina bakariz diyerek camianin cogundan oy alir ve baskan secilir. Kisacasi Dursun'un önünde durabilecek tek bir kisi var. O da Fatih Terim.

• Çoluk çocuğun para para diye yaptığı yorumlara kanmayın arkadaşlar.
    Bugün ünal aysal fikret orman'ın yaptığını yapıp teknik direktörünün
    arkasında durmuş olsaydı, biz vermiyoruz diyebilseydi her şey farklı olurdu.
    Sen hem git milli takım menajerliği için görüşülmesine izin ver,
    hem de satmış desinler. yıldırım demirören beşiktaş başkanı olmuş olsa,
    gidip onla anlaşmış olsalar tamam diyecem, millet haklı, Fatih terim sattı Galatasara'ı.
    Milli takım menajerliği için kendi kulübünün başkanı izin veriyor ve
    sonrasında milli takımı kabul etmediği taktirde vatana ihanetten yargılanacak
    bir ortam hazırlanılıyor. Ne kadar egolu da olsa, ne kadar kaprisli de olsa
    bu ülkeye bir daha Fatih Terim gibi teknik direktör gelmeyecek arkadaş.
    Hiçbiri bu başarıları yakalayamayacak.
    Bunu para için sattı diyen zihniyetler kafasına soksun.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Hayır gelmez dediğin adam 3 defa gelip 10 taneden fazla kupa kazandırdı

Doğru hayır gelmez ama bol bol kupa getirdigi kesin edirne sınırlarının dışıda dahil

Kupadan önemli şeyler de vardır. Bize Metin Oktay gibi karakterli spor adamları lazım Terim gibileri değil.

• quote:

Fatih Terim’e laf söyleyecek kadar ne başarın var? Şuan övündüğüm UEFA kupasının, 3. Ve 4. Yıldızın baş mimarı, süper kupaya vesile olan bir insan. Tabii sizin gibilere bir tane hareketi yetiyor tüm güzellikleri silmeye değil mi?

O an doğru birşey demiştir ve yapmıştır. Burada hiçbirinizin adamın tercihlerini sorgulamaya gücü yetmez.

Üstada Saygı duyun ;)
  • quote:

Aysal adam olsaydı da başarılıyken teknik direktörünü kovmasaydı. Adam GS’den kovuldum diye başka yerde çalışmayacak mı? Rakip kulüp de değil orası , senin ülkenin milli takımı. Başında kim olursa olsun.

İki yüzlü, yalancı, arkadan vuran Aysal bunun tek sorumlusudur. Bu hamleyle kendisini de bitirdi zaten. Başkanlığının geri kalanı hezimetlerle geçti. Sonunda kulübün batırıp arkasına bile bakmadan kaçtı gitti. Ne itibari kaldı ne saygınlığı. Efsane bir başkan olacakken ne hale geldi. Hepsi üç beş kişinin cebi dolsun, itibar, menfaat sahibi olsun diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: neverlate

quote:

Aysal adam olsaydı da başarılıyken teknik direktörünü kovmasaydı. Adam GS’den kovuldum diye başka yerde çalışmayacak mı? Rakip kulüp de değil orası , senin ülkenin milli takımı. Başında kim olursa olsun.

İki yüzlü, yalancı, arkadan vuran Aysal bunun tek sorumlusudur. Bu hamleyle kendisini de bitirdi zaten. Başkanlığının geri kalanı hezimetlerle geçti. Sonunda kulübün batırıp arkasına bile bakmadan kaçtı gitti. Ne itibari kaldı ne saygınlığı. Efsane bir başkan olacakken ne hale geldi. Hepsi üç beş kişinin cebi dolsun, itibar, menfaat sahibi olsun diye.

Terim'in önüne sözleşme konulduğunda hepimiz taraftar olarak yeniler hatta Terim boş kağıda bile imza atar diye bekliyorduk, hem medyayı susturur hem de rakipleri diye ama yenilemedi.

Hakemin katlettiği Terim'e ceza yağdıracağı maç sonrası "gemileri yaktım, gitme düşüncem vardı ama artık buradayım" dedi, "Federasyon kurallarına artık saygım yok" dedi ama gitti. Hem de Fedrasyon başkanıyla güle eğlene imza atarak tabi biz o sıra kan ağlıyorduk.

Kalacağım dedi kovulmak için 40 takla attı. Ben Aysal'ı çok seven sayan birisi değilim, ben Aysal'dan haberim yokken Terim'i tanırdım Terim'i severdim. Ta ki satana kadar.

Akıl var mantık var kovulmak için 40 takla atan birini kovdu diye sevmediğim Aysal'a haksızlık edemem, eskiden çok sevdiğim Terim'e de haklı diyemem.

Duygusallığın profesyonel futbolda işi yok Terim sattı ve gitti Aysal s.çtı batırdı ve gitti.

• quote:

Orijinalden alıntı: Catology

quote:

Fatih Terim’e laf söyleyecek kadar ne başarın var? Şuan övündüğüm UEFA kupasının, 3. Ve 4. Yıldızın baş mimarı, süper kupaya vesile olan bir insan. Tabii sizin gibilere bir tane hareketi yetiyor tüm güzellikleri silmeye değil mi?

O an doğru birşey demiştir ve yapmıştır. Burada hiçbirinizin adamın tercihlerini sorgulamaya gücü yetmez.

Üstada Saygı duyun ;)

Sen hala burda mısın çık biraz hava al Muslera forması posteri falan al. Bi de ciddi ciddi bişeyler yazmış la ben bunu okur muyum akıl var mantık var.

Hadi öpüldün.

• quote:

quote:

quote:

Üstada Saygı duyun ;)

Sen hala burda mısın çık biraz hava al Muslera forması posteri falan al. Bi de ciddi ciddi bişeyler yazmış la ben bunu okur muyum akıl var mantık var.

Hadi öpüldün.

Ciddi ve olgun insanlar okusun diye zaten. Senin okumana gerek yok ;)

• quote:

quote:

quote:

quote:

Üstada Saygı duyun ;)

Hadi öpüldün.

Ciddi, olgun, evi arabası olan geliri iyi okuyucularımı bekliyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Üstada Saygı duyun ;)

Hadi öpüldün.

Ciddi, olgun, evi arabası olan geliri iyi okuyucularımı bekliyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.