Şimdi Ara

Farklı özelliklere sahip iki rami dual channel kullanma?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başlıkta da bahsettiğim gibi elimde bir adet kingstone 16 gb 1600 mhz cl 11 dual rank ram ve bir adet de yine kingstone 4 gb 1333 mhz cl9 değerine sahip single rank ram var. Anakartımın modeli MSI Z68A-G43 (G3), işlemcim i7 3770. Ankartımın malesef CPU tarafına en yakın slotu yani DIMM1 bozuk kitapçığında dual channel gösterimi dimm1 ve dimm3 şeklinde gösterilip ''always insert ram on dimm1 first'' diye bir ibare var ancak ben buna rağmen ramleri dimm2 ve dimm4 slotuna takıp 12 gb 1333 mhz cl9 modunda çalıştırabildim ve hem biosda hem cpu-z de dual channel modunda gözüküyor. Sizce bu gerçek anlamda dual channel modunda mı çalışmaktadır herhangi bir performans sıkıntısı yaşatır mı ? İkinci sorun ise anakartımda OC Gen.II özelliği mevcut var OC Modu altında otamik olarak ramleri normal moddan farklı olarak 1.65 volt da çalıştırmak istiyor, ben hem OC 1.65v hem de normal mod 1.5v altında denedim sıkıntı çıkmadı, ve yine ramlerin biri 1333 mhz olmasına rağmen ikisini de 1600 mhz de çalıştırabildim tabi ki timing (cl) değerini otamatik olarak 11 e çekti. Sizce ben bu iki rami hangi modda kullanmalılıyım ve yine sizce işlemciyi de overclok etmelimiyim.

12 GB 1333 MHZ CL9 DUAL CHANNEL 1.5V?
    12 GB 1333 MHZ CL9 DUAL CHANNEL 1.65V?

12 GB 1600 MHZ CL11 DUAL CHANNEL 1.5V?
    12 GB 1600 MHZ CL11 DUAL CHANNEL 1.65V?

Veya bu iki ramden en iyi performansı elde etmem için ince bir ayar önerebilcek var mı?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.