Şimdi Ara

Farklı bir amfi projesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Amacım çok yüksek sesler ve kalite gerektirmeden eldeki parçalarla farklı bir amfi ünitesi meydana getirmek. Bu parçalara geçecek olursak;

1) Jukebox kontrol ünitesi;

Farklı bir amfi projesi

Farklı bir amfi projesi

Bu kısım amfinin önünde yer alacak ve ilerde plexi ile kaplanacak. Yine bunun sayesinde anfide ses açma, kısma vs hiçbir ünite olmayacak. Bunun üzerindeki kumanda sensörü sayesinde bahsettiğim parçalara gerek kalmayacak.

2) Transformatör;

200W lık bir transformatörü ya da onun altındaki daha yüksek değerleri olanı kullanabilirim. Önerinize göre elbette.

Değerleri; 220-12-17-26-26

Farklı bir amfi projesi

Değerleri; 220-10-18-22-22-22

Farklı bir amfi projesi

3) Amfi ( ama hangisi?)

İlki 2 adet STK 463

Farklı bir amfi projesi

İkincisi STK 465

Farklı bir amfi projesi

Üçüncüsü TDA 7294

Farklı bir amfi projesi

Dördüncüsünün üzeri soğutucu kaplı olduğundan tam modelini bilemiyorum

Farklı bir amfi projesi

Farklı bir amfi projesi

Yukarıdaki amfiler yaramaz derseniz bunları elden çıkartıp önereceğiniz bir model üzerinde de yoğunlaşabilirim ancak bunlar birbiriyle uyumlu jukebox üzerinden çıkarılmışlardı ve özellikle 2 adet stk 463 çalışması gayet tatminkardı.

4) 128 kbps uyumlu mp3 kartı

Farklı bir amfi projesi

Bu kart beraberinde hdd ile birlikte kullanılıyor. Hdd kablo vasıtasıyla amfi dışında kalacak ancak kartın içerde kalması tercihim. Tek sorun üzerindeki göstergenin dışarı bakması gerekiyor. Ancak bunu dışarda tutmam gerekebilr de zira farklı bir kaynaktan bağlantı gerektiğinde çoklayıcıya ihtiyacım olacak. Neticede bu parçaların kasada farklı şekilde konumlandırılmasını gerektiriyor.

Yukardakiler dışında eksiğim var mı bilemiyorum ama başlangıçta uzay diyaznı yapıp çalışmasını test etmeyi planlıyorum. 2 adet jamo bookself ile test edeceğim için kolon sorun değil. Asıl uzun sürecek kısım anfi kasasının tasarımı olacak ama o sonraki aşama.

Konu hakkında bilgi ve tecrübesi olanların değerli yorumlarına ihtiyacım var. Şimdiden herkese teşekkür ederim.

• Çok fazla yorum yapmayacağım . çalışan bir jukebox dan söktüğünüzü düşünüyorum .Umuyorum . yoksa arızalı bir devre ile uğraşınca arızayı gidermeden bu işlere kalkışmak beyhude çalışmak olacaktır .
    preampli katı ,tone ve volume olmadan nasıl bir müzik dinlemek istiyorsunuz . bu tip jukebox lar büyük salon ,eğlence mekanları için tasarlanmıştır , bir miktar sesi kısılmıştır mutlaka ,çünkü aşırı distorsyona maruz kalabilirsiniz .
    Allah ne verdiyse müzik dinlemek nasıl bir şey olur bilmiyorum .
    geri kalan tefaruatlara bakmadım bile . neyi nereden söktüyseniz mutlaka bağlantısımnıda biliyorsunuzdur ,Umarım ..

Kolay gelsin .
  • elektürükçü kullanıcısına yanıt
    Jukebox tan söküldü doğrudur. Devrelerde sorun çıkacağını hiç sanmıyorum, olsa bile yedekleri var. Montajı sorun değil sökerken bakmıştım. Preamfi katı tam olarak nedir bilemiyorum fakat ses ayrı, tone ve volume kumanda vasıtasıyla açılıp kapanıyor. Hatta 20 den fazla fonksiyon ve detay ayarları da kumandasıyla gerçekleşiyor. 7-24 sıkıntısız ve sorunsuz çalabildiği için beni etlikemişti zaten.
  • Bilemiyorum ,uzaktan yorum yapmak zor , bağlantısını yapın görün bakalım .
  • şahsen ben bakarken pek hoşuma gitmedi açıkcası.
    çalışan bir jukebox'dan söküldü belli. sn. @elektürükçü'ye aynen katılıyorum. heves kıran biri değilim sonuçta o iş yapılsın. katıldığım nokta şu çıkış katıyla beraber
    diğer sistem kartları monte edilsin çalıştırılsın. öyle kutulansın. diğer türlü pek sevdiğimi söyleyemeyeceğim. STK 463 x2 25w, STK465 2x30w, TDA7294 RMS 70W çıkış gücüne sahip. varıp ona göre düşünmeli.
    bu çıkış güçleri kafi deniyorsa (açıklamanızda öyle diyorsunuz zati ok.) bana saygı duymak düşer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_cantan

şahsen ben bakarken pek hoşuma gitmedi açıkcası.
    çalışan bir jukebox'dan söküldü belli. sn. @elektürükçü'ye aynen katılıyorum. heves kıran biri değilim sonuçta o iş yapılsın. katıldığım nokta şu çıkış katıyla beraber
    diğer sistem kartları monte edilsin çalıştırılsın. öyle kutulansın. diğer türlü pek sevdiğimi söyleyemeyeceğim. STK 463 x2 25w, STK465 2x30w, TDA7294 RMS 70W çıkış gücüne sahip. varıp ona göre düşünmeli.
    bu çıkış güçleri kafi deniyorsa (açıklamanızda öyle diyorsunuz zati ok.) bana saygı duymak düşer.

STK 463 leri birlikte bağlayarak kullanmak mümkündü, aynı şey TDA 7294 ler içinde yapılabilir mi?
  • someone74 kullanıcısına yanıt
    Birlikte bağlayarak derken nasıl bir bağlantı bu ? .
  • elektürükçü kullanıcısına yanıt
    2 adet STK 463 data kablosu ile birbirine bağlanıp kullanılıyordu zaten.
  • TDA7294 köprülenebilir tabi. eger soru mevcutda ki kartlar icinse bilmiyorum. bakmak lazim. İki stk463 kart stereo calistirmak icin birbirine baglidir muhtemelen. 7294 icin ayni sey sozkonusu mu bilinmez ureticisine sormak lazim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amaç kendini geliştirmek ise tecrübe ise iyi bir çalışma ama hedef ses ise hayli fantastik bana göre DIY zor iştir hayli tecrübe ve bilgi ister ama merak var ise de bir yerden başlamak da lazım fakat bu biraz başlangıç için ağır geldi bana merakla sonucu takip ediyor olacağım şimdi den başarılar dilerim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.