Şimdi Ara

fanusta japon balığı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
17.741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Sanıldığı gibi kavanozda uzun zaman yaşayamazlar. Hele ki bu narin balıkların bilinçsizce bardak ya da kadehte beslenmesi kesinlikle yanlış bir davranıştır. Fanustaki betaya nispeten yeterince büyük bir akvaryumda yetişen beta daha hızlı ve sağlıklı gelişim gösterecektir. Bitkilendirilmiş, geniş bir akvaryumda bakılması gereken bir balıktır. Hacmi en az 35 litre olan akvaryumlarda bakılmalıdır.Burada balıkların sağlıkları açısından tavsiyede bulunurken 6lt beta beslenebilir demek yerine hobicileri balıkların daha rahat edebilecekleri geniş hacimlere yönlendirmek daha iyi olacaktır.Değil 6 lt bardaktada yaşıyor bu balık ama kimse bardakta yasamasını desteklemiyor.Ha bardak ha 6 lt fanus bence hiç farkı yok.Herzaman böyle konularda derim.Sizde gidin10 m2 yasayın.Nasıl olsa beslenir ve ürersiniz oradada...
  • aferin size balığı fanusta yetişirmişte 6 litrede üretmişte benide koyun 6 metre karelik odaya verin yemeğimi suyumu bende yaşarım mutlu olurmuyum orası meçhul
  • beta için bu böyle uzakdoğudada böyle üretim tanklarıda böyle paylaştığım fotodaki akvaryum 14 litre.beta labirent olduğu için 6 litrede formunu kaybetmeden yaşayabilir doğal ortamını sağlarsak.bu sadece beta için geçerlidir.olayı saptırmayın lütfen altını çiziyorum uygun su şartları sağlandığında 6 litrede beta çok rahat formunu kaybetmeden çok mutlu yaşar tek başına.doğadada tektir ve çok sığ sularda yaşıyor.oksijeni direk havadan aldığı için bardakta sergilenir labirent olduğu için aynı cins bir balığı yanında istemezler ikisinden biri ölür.o yüzden tek başına olmalıdır 150 beta ithal eden biri 150 betayı tek tek ayrı akvartumlara koyamayacağı için pet bardakta duruyorlar zaten kısa bir sürede çoğu satılır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar japon balığını ne kadar güzel bakarsanız o kadar iyi yaşar benim şu an balığım hâlâ yaşıyor resmi de burada
     fanusta japon balığı

Bir tane hava taşı alın suyunu 3 günde 1 değiştirin birde onunla konuşun sohbet edin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Keşke buraları okuyup sonra alsaydım balığı. Fanusa koydum şimdi de vicdanım rahat değil. Hanım da akvaryum istemiyor. Boşuna günaha girdik. Sessiz ve uygun fiyatlı filtre tavsiye edebilir misiniz.
  • nighty kullanıcısına yanıt
    Selam dostum saklama kabı almayi düşünebilirsin ben 3 tane japon bakiyorum 15 lt lik bir saklama kabında hem baliklar ölünce boşa gitmiyor ayrica fiyati da uygun dikdörtgen şekilli

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kingsansar kullanıcısına yanıt
    O balıklar bu güne ölmüştür.Küçük akvaryumlar var saklama kabı kadar ve cam olması daha iyi tabi. Şelale aparatı olan iç filtreler çok yükseğe koyulmadıkça ses yapmazlar.
  • 20 lt altında beta dahil hiçbir balık beslenmez, min. 20 lt ve üstünde beta beslenebilir fakat fanus gibi küremsi bir yapı olmamak kaydı ile. japonlar için ise şehir efsanelerinin tam tersi olarak baya geniş hacimler gerekir.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.