Şimdi Ara

Fantastik / Bilim kurgu türüne başlangıç için akıcı kitap önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Genelde tarih ve siyasi kitaplar okudum. Artık devlet, dünya meselelerini okumaktan gına geldi anlayacağınız. Böyle okudukça beni içine alan akıcı, bilim kurgu fantastik türünde şiddetle tavsiye ediyorum dediğiniz kitapları söyler misiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlperFU -- 23 Mayıs 2019; 21:1:6 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Got , yüzüklerin efendisi, kral katili güncesi vs

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arthur c. clarke - çocukluğun sonu
  • Ejderha Mızrağı serisini tavsiye ederim.
  • hocam başlangıcı harry potterla yap be. sonra üstte yazan çoğu seri muhteşemdir.
    ejderhamızrağını tavsiye ederim
    bilim kurgu olarak ithakinin serisi var çok güzel ağırlıklı olarak distopyalardan oluşan. ithaki bilim kurgu dizisi diye aratırsan çıkar

• Ben ilk önce H.g Wells'in Zaman Makinesi adlı kitabıyla başladım.İş bankası veya ithaki yayınlarından okumanızı tavsiye ederim.Kitap 1895 de yazılmış.H.G Wells bilim kurgunun babalarından kabul ediliyor Jules Verne ile birlikte.Kitap 100 sayfa filan genel olarak türü tanımış olursunuz.Çok başarılı bir kitap.Yazarın eğitimi de iyi.Biyoloji ve evrim konusundaki bilgisi de geniş.

Serilere başlamanızı önermiyorum.Çünkü okuduğunuz zaman devam etme gereği duyacaksınız.Siz türe giriş yapmak istediğiniz için Zaman Makinesi gibi seri olmayan tek kısa kitaplar daha iyi olur diye düşünüyorum.Distopik kitapları da deneyebilirsiniz.Ayrıca devlet hakkında da bana kitap önerebilirseniz çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dasiato Yuvast -- 29 Mayıs 2019; 21:45:55 >
  • Maymunlar Gezegeni bilim kurgu başlangıcı için harika bir kitap. Üslubu akıcı olduğu için zorlamaz, bilimsel temeli de keyifli seviyede.
  • Bilim kurgu olarak Değiştirilmiş Karbon tavsiye ederim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.