Şimdi Ara

Fan kontrolcileri yardım!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yurt dışından almayı planlıyorum fakat karar veremedim sizden yardım istiyorum sizce hangisi? Kullananlar arkadaşlar gözlemlerini paylaşırsa çok sevinirim.
    1. Zalman ZM-MFC-2
    2. Aerocool Double Bay Panel - Modern V - black
    3. AXP Flip-Up Farb-LCD Multi-Panel - black

Zalman : http://www.hoh.de/Hardware/Case-Modding/Zalman-ZM-MFC-2-Lueftersteuerung-525_i1050_29979.htm

Aerocool http://www.hoh.de/Hardware/Case-Modding/Aerocool-Double-Bay-Panel---Modern-V---black_i1050_61696.htm

AXp :http://www.hoh.de/Hardware/Case-Modding/AXP-Flip-Up-Farb-LCD-Multi-Panel---black_i1050_85542.htm

Arakarında fiyat farkları çok az zaten fark etmiyor benim içim memnun kalacağım göze ve performansa hitap eden birşey istiyorum. Şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ASUSPC -- 18 Nisan 2009; 19:30:55 >

• Zalman ZM-MFC-2

bence daha şık ve voltaj kontrol aralığı daha iyi

Çıkış Voltajı +4~11VDC diğerlerinde böyle değil

Zalman ın ürünleri her zaman kaliteli ve güvenilirdir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerem -- 19 Nisan 2009; 3:03:59 >

• İyice araştırdım galiba zalman ı alıcam kalite konusunda benimde kufkum yoktuda diğerleri görsel açıdan dahamı iyi acaba diye düşünüyordum AXP nin ekranı manuel çıkıyormuş zaten vazgeçtim zaman ı alıyorum yorumun için teşekkürler arkadaşım
  • Rica ederim, güle güle kullan
  • resimlerden birinde yanlış görmüyorsam 800w değeri var. bu değer ne ifade eder bir fan kontrolcüde?
  • quote:

Orjinalden alıntı: theory of a dead man

resimlerden birinde yanlış görmüyorsam 800w değeri var. bu değer ne ifade eder bir fan kontrolcüde?

İyi bir özelliğini daha görmüş oldum

Psunun çıkışına seri bir aparat takılarak sistemin kaç watt çektiği görülebiliyor

Yukardaki resimde gördüğün kontrolcünün watt ölçümüne yardımcı olan aparat ile iletişim noktası. 2. fotoda ki kontrolcünün "CVS in" girişine takılıyor

Kontrolcü ile iletişimi sağlayan usb çıkışına benzer iletişim kablosu ve psu nun çalışması için gerekli olan çıkış

Daha sonra çekilen gücü belirleyen aparatın usb çıkışına benzer kablosu 1. fotoda ki girişe takılıyor

Son olarakda bu giriş ise psunun çalışması için gerekli olan kısım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerem -- 22 Nisan 2009; 1:03:39 >

• vayy bu son resimdekilerden haberim yoktu. Bu aparatlar toplam ne kadardır biyerde satılıyorsa link verebilir misin rica etsem.
  • demek istedigim şu son verdigin resimlerdeki aparatlardı. verdigin linkteki ürünün yanında veriliyor mu ki onlar.
  • Ürünle birlikde satılıyor zaten. Ayrı satılsa bir anlamı kalmazki
  • o zaman çok iyi sagolasın
  • Rica ederim ;)

• Nor: resim tıklanabilir boyuta gelmiyor
  • Burada aklıma takılan bir şey var, resimde temp sensors bölümü var oraya nasıl bir bağlantı yapıyoruz. yani mesela ben işlemcinin ısısını ordan görmek istesem nasıl olcak bu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: msw

Burada aklıma takılan bir şey var, resimde temp sensors bölümü var oraya nasıl bir bağlantı yapıyoruz. yani mesela ben işlemcinin ısısını ordan görmek istesem nasıl olcak bu.

İşlemcinin soğutucusunun metal kısmına sıkıştırman yeterli. İşlemciye yakın olursa daha iyi olur.
  • neyi sıkıştıracağım anlamadım.
  • quote:

neyi sıkıştıracağım anlamadım.

Sıcaklığı ölçmek için termal sensörleri var

resimdeki gibi.

Onu temas ettirdiğin noktanın sıcaklığını ölçüyor

Resimde kırmızı ile daire içine aldım

• hmm anladım ama o sensörü soğutucuya sıkıştırcaz sonuçta işlemciye dokunmayacak. ana kartın ölçtüğü işlemci sıcaklığını tam olarak göstereceğini sanmıyorum.
  • quote:

hmm anladım ama o sensörü soğutucuya sıkıştırcaz sonuçta işlemciye dokunmayacak. ana kartın ölçtüğü işlemci sıcaklığını tam olarak göstereceğini sanmıyorum.

Evet göstermez ama yakın bir değer görülebilir. Soğucu tabanına yakın olursa çok daha doğru sonuç alınır. Zaten bios 40 olarak okuyorsa buda 38 görür. 2-3 derece oynar.
  • kasanın içini bayağı bir kablo kalabalığı kaplar gibime geliyor bu da çirkin görüntü demek.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.